Συζήτηση για... τρίχες!

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Θέλω πολύ να τα ξυρίσω, όπως προείπα, αλλά το ξυρισμένο μαλλί θα αργήσει πολύ να μακρύνει. :P
Η μάνα μου πάντως έχει ξεμπλέξει από μαλακτικές. Μόνο ζελέ και λακ.
Αα και μόλις πάρει παραπάνω από 3 πόνους μάκρος βουρ στον κομμωτή.

Πλάκα πλάκα είχα πάντα αυτήν την απορία με το μισο-ξυρισμένο. Τι κάνεις ενδιάμεσα;; Γιατί αν έχεις όντως γωνίρες, θα σου πάει πολύυυυ... :)
Δεν κάνεις κάτι. Είναι για άτομα που έχουν αποφασίσει να το αφήσουν έτσι.
Αν και στο ενδιάμεσο τα ρίχνεις πλάι ορ σμτ.:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Πάντως οι κοτσίδες με το μαλλί έτσι είναι όλα τα λεφτά. Πέτυχα χτες μια κοπελιά στην εκκλησία και το ζήλεψα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Το ασύμμετρο λες; Είναι αν και όταν βλέπω την κοπέλα (ή εμένα) φάτσα κάρτα, νιώθω προ έχουν ενωθεί δυο διαφορετικά μισά
Κάτσε να βρω ένα που που αρεσε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
@Γίδι εμένα το κούρεμα αυτό δε με χαλάει σαν εικόνα, απλά η τόση μπούκλα μου προκαλεί ναυτία. Δοκίμασες να το ισιώσεις τελείως το μαλλί να δεις πώς φαίνεται, εμένα θα μου άρεσε αν το έβλεπα στο δρόμο και θα φαινόταν καλύτερα η ανισότητα.
Επίσης, μιας και έχεις στρογγυλό πρόσωπο να ξέρεις ότι τέτοια κουρέματα, γεωμετρικά φάση, σε συνδυασμό με ίσιο μαλλί, δίνουν την αίσθηση ότι έχεις γωνίες στο πρόσωπο, οπότε σε κολακεύουν πιο πολύ.

Όσον αφορά το ξυρισμένο, έχω φίλη που το' χε κάνει μοικάνα, και επί ένα χρόνο, για να μη πω πιο πολύ, το' χει πιασμένο συνέχεια κότσο γιατί λέει είναι περίεργο τώρα που μακραίνει.

Γενικά πάντως έχω βαρεθεί να βλέπω κοπέλες με ξυρισμένο μαλλί στη μια πλευρά. Φτάνει, το είδαμε πολύ. :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Όντως το ξυρισμένο κοντεύει να παλιώσει
Να, αυτο μπορω να κάνω (τη μπούκλα που ήθελε να μου κάνει αυτή δεν την πετυχαίνω ούτε με δεν-ξέρω-τι)


Είναι πιο κοντό απο το δικό μου αλλα μπορω να το κάνω σχετικά εύκολα τα πρωινά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

nikolaos p.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nikolaos p. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Μια γνωστή μου που το έχει κάνει, το ξαναξύρισε πρόσφατα. Ήθελα να ξυρίσω τα πίσω κάποια δόση. Δεν ξέρω, εγώ θα τα άφηνα να φτάσουν σε ένα μήκος και θα τα έκοβα όλα το ίδιο..
Αυτό είναι προτιμότερο αν θέλεις να τα επαναφέρεις σταδιακά! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

L0uk0umas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η L0uk0umas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 282 μηνύματα.
Δεν νομίζω οτι έχει μόδα το μαλλί αρκεί να σου πάει και να νιώθεις άνετα εσύ! Εμένα προσωπικά τα ασύμμετρα μου αρέσουν πολύ και τα θεωρώ πολύ στυλάτα! :)

Τον προηγούμενο μήνα που έβαψα το μαλλί και κουρέυτηκα τα έκανα κάπως έτσι..(όχι δεν εννοώ το φούξια-μωβ :P αλλα το κούρεμα!)



Προσωπικά με έχει βολέψει πάρα πολύ και απ' ότι μου λένε φίλοι και γνωστοί είναι απο τα καλύτερα αν όχι το καλύτερο κούρεμα που έχω κάνει! Επειδή βαριέμαι εύκολα κάνω πολύ συχνά αλλαγές σε κούρεμα και χρώματα οπότε έχουν δεί πολλά τα ματάκια μου!:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Σ'ευχαριστώ κοριτσάκι... :kissing:
Αυτό που μερικές τα κολλάνε από τη μία και τα έχουν μακριά από την άλλη, ή η πλεξούδα αυτή... μπα;


Αχ με αρέσει πολύ αυτό το χτένισμα θέλω να το κάνω κάποια στιγμή *.*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Agria Indiana

Νεοφερμένος

Η Agria Indiana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 68 μηνύματα.
για μακριά μαλλία μου αρέσει πολύ αυτό το χτένισμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nami

Νεοφερμένος

Η Nami αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Αυτή λέγεται waterfall braid. Έχει tutorials στο youtube :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Agria Indiana

Νεοφερμένος

Η Agria Indiana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 68 μηνύματα.
το εχω δεί το βιντεάκι! Ευχαριστώ πάντως :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna-what if??

Νεοφερμένος

Η anna-what if?? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Κορίτσια θέλω τη γνώμη σας! Πώς σας φαίνεται ombre σε σγουρά μαλλιά; Γιατί το βλέπω πάντα σε ίσια, άντε σπαστά, κ αναρωτιέμαι αν θα μου πήγαινε...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

υδωρ

Νεοφερμένος

Η Δεσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
σε σγουρα ειναι ωραιο οι εσωτερικες τουφες να κοκκινιζουν :$
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna-what if??

Νεοφερμένος

Η anna-what if?? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Μμμ, λες; Δεν το είχα σκεφτεί.. Σαν εσωτερικές ανταύγιες δηλαδη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

υδωρ

Νεοφερμένος

Η Δεσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
καπως ετσι αλλα και γενικα ολη η τουφα,το χω δει και ειναι τελειο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna-what if??

Νεοφερμένος

Η anna-what if?? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Δεν ξέρω, θα το ψάξω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Μμμ, λες; Δεν το είχα σκεφτεί.. Σαν εσωτερικές ανταύγιες δηλαδη;
Εξαρτάται το μήκος που έχει το μαλλί σου.
Εμένα σγουρό φτάνει στους ώμους και δεεεν.
Άσε που έχω ξανθές άκρες,εκ φυσικού.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna-what if??

Νεοφερμένος

Η anna-what if?? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Εξαρτάται το μήκος που έχει το μαλλί σου.
Εμένα σγουρό φτάνει στους ώμους και δεεεν.
Άσε που έχω ξανθές άκρες,εκ φυσικού.:P

Είναι μακρύ, πιο πάνω από τη μέση. Θα το κόψω βέβαια τώρα γιατί έχει κάνει μύτες, αλλά δεν πρόκειται να ανέβει πάνω από τις ωμοπλάτες ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ! :P
Επιμένω πάντως για το ombre, είναι πιο ιδιαίτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Είναι μακρύ, πιο πάνω από τη μέση. Θα το κόψω βέβαια τώρα γιατί έχει κάνει μύτες, αλλά δεν πρόκειται να ανέβει πάνω από τις ωμοπλάτες ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ! :P
Επιμένω πάντως για το ombre, είναι πιο ιδιαίτερο.
Εμένα πάντως με είχαν ρωτήσει στο δρόμο πού το έκανα και έμεινα λίγο όταν τους είπα ότι είναι φυσικό χρώμα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Θέλω και εγώ όμπρε.
Όχι απαραίτητα ξανθό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top