Συζήτηση για... τρίχες!

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,871 μηνύματα.
Τι όμορφα μαλλάκια έχετε όλες :D
 

H|M

Διάσημο μέλος

Ο H|M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,465 μηνύματα.
What my hair looks like...
Messy hair.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

sunsetpp

Νεοφερμένος

Η Penny αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Ραφήνα (Αττική). Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Παιδιά εγώ έχω καστανό χρώμα μαλλιών και θέλω να το κάνω ξανθό χωρίς όμως ντεκαπαζ... Ποια βαφή μου προτείνετε? Γιατί όποια δοκίμασα στο παρελθόν μου τα έβγαζε πορτοκαλί...
Τα μαλλιά μου έχουν τέτοιο χρώμα και θέλω να τα κάνω έτσι:
ετσι ειναι και το φυσικο μου.εισαι μαλλον γυρω στο 6 αρι και βλεπω και κοκκινιλες.το ξανθο που παρεθεσες μου κανει καπου στο 10 σε τονικότητα.αν και εχει και ανταυγειες βεβαια μεσα.οπως σου ειπαν και πιο πανω απλα δεν γινεται χωρις ντεκαπαζ!μη φοβασαι ομως γιατι σε ενα καλο κομμωτηριο και ειδικα αν δεν εχεις ταλαιπωρημενο μαλλι απο προηγουμενες βαφες θα στο βγαλουν ευκολα και χωρις ταλαιπωρια και δεν θα χρειαζεται καθε μηνα να βαζεις ντεκαπαζ .θα τα βαφεις καθε μηνα ριζα μονο και θα σου πουν εκει.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δεν γίνεται χωρίς ντεκαπάζ
αν θες λιγο πιο ξανθο και χωρις ντεκαπαζ ισως αν παρεις μια 8 αρα βαφη για παραδειγμα και σου βγει κανενα καστανοξανθο αλλα να πας κομμωτηριο εστω για τη πρωτη φορα.και εγω μη νομιζεις μονη μου τα βαφω και ειμαι καταξανθη τωρα.και περσυ τα χα και χαλκινα!
 

sunsetpp

Νεοφερμένος

Η Penny αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Ραφήνα (Αττική). Έχει γράψει 104 μηνύματα.
μόλις μου προτεινε κομμώτρια ενα καταπληκτικο silver απο οτι εψαξα το

Fanola No Yellow​

και μια επισης καλη μασκα!

Schwarzkopf Professional BC Bonacure Oil Miracle Barbary Fig Oil​

για να δουμε girls!
 

Eleanna7

Νεοφερμένος

Η Eleanna7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Κορίτσια καλησπέρα, χρειάζομαι τις συμβουλές σας. Έχω αδύναμα, άτονα μαλλιά με λίγο όγκο (πέρασα αυτοάνοσο). Λόγω αυτού περιμένω να μεγαλώσουν οι νέες τρίχες στην κορυφή (είναι γύρω στα 17εκ. ενώ τα μαλλιά μου περίπου 40εκ). Μετά από κάθε λούσιμο φαίνονται φριζαρισμένα, δημιουργούν απαίσιες καμπύλες από την μέση και κάτω και γενικά με κάνουν να δείχνω πολύ μεγαλύτερη (είμαι 19).
Γνωρίζετε κάποιο καλό κομμωτήριο στη Θεσσαλονίκη που να μπορεί να τα επαναφέρει κάπως στην αρχική τους κατάσταση;
Και κάποιο αποτελεσματικό σαμπουάν για πιο πυκνά μαλλιά.
Ευχαριστώ!

Έτσι ακριβώς ήταν πριν:
 

Συνημμένα

  • Screenshot_20210818-204346~2.png
    Screenshot_20210818-204346~2.png
    478 KB · Εμφανίσεις: 84
  • Screenshot_20210818-204359~2.png
    Screenshot_20210818-204359~2.png
    323.2 KB · Εμφανίσεις: 86

Theodora03

Δραστήριο μέλος

Η Theodora03 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 481 μηνύματα.
Καλησπερα!!! Θα ήθελα να πάρω γνώμες για θεραπεία κεράτινης αν κάποια έχει κάνει. Τα μαλλιά μου είναι σπαστά προς ισια και η τρίχα μου είναι παρα πολύ λεπτή. Το βασικό μου πρόβλημα είναι ότι τα μαλλιά μου φριζαρουν πολύ εύκολα και είναι καταπονημενα από πιστολάκι/ισιωτικη. Πιστεύετε πως αυτή η θεραπεία θα με βοηθήσει;;
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Καλησπερα!!! Θα ήθελα να πάρω γνώμες για θεραπεία κεράτινης αν κάποια έχει κάνει. Τα μαλλιά μου είναι σπαστά προς ισια και η τρίχα μου είναι παρα πολύ λεπτή. Το βασικό μου πρόβλημα είναι ότι τα μαλλιά μου φριζαρουν πολύ εύκολα και είναι καταπονημενα από πιστολάκι/ισιωτικη. Πιστεύετε πως αυτή η θεραπεία θα με βοηθήσει;;
Μήπως αρχικά να κόψεις τα πιστολακια ισιωτικες για λίγους μήνες να ανασανουν τα μαλλιά;
 

Theodora03

Δραστήριο μέλος

Η Theodora03 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 481 μηνύματα.

Nikoleta_Giann2003

Νεοφερμένος

Η Nikoleta_Giann2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Τρίπολη (Αρκαδία). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Έχω κι εγώ αυτό το θέμα με το φριζαρισμενα μαλλιά κι απλά τα ισιωνω κάθε μέρα αα θα ήθελα και εγώ να μάθω για την κερατίνη
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,388 μηνύματα.
Καλησπερα!!! Θα ήθελα να πάρω γνώμες για θεραπεία κεράτινης αν κάποια έχει κάνει. Τα μαλλιά μου είναι σπαστά προς ισια και η τρίχα μου είναι παρα πολύ λεπτή. Το βασικό μου πρόβλημα είναι ότι τα μαλλιά μου φριζαρουν πολύ εύκολα και είναι καταπονημενα από πιστολάκι/ισιωτικη. Πιστεύετε πως αυτή η θεραπεία θα με βοηθήσει;;
Τα μαλια υποφερουν και δειχνουν ψόφια οταν απεχουμε καμια φορα απο το ψωμι. Μηπως να μελετουσες ποιες ειναι οι βιταμινες του και να συμπληρωσεις (πχ ξηροι καρποι) αν απεχεις. Ο σιδηρος επισεις ειναι καθοριστικος σε αυτο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Theodora03

Δραστήριο μέλος

Η Theodora03 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 481 μηνύματα.
Τα μαλια υποφερουν και δειχνουν ψόφια οταν απεχουμε καμια φορα απο το ψωμι. Μηπως να μελετουσες ποιες ειναι οι βιταμινες του και να συμπληρωσεις (πχ ξηροι καρποι) αν απεχεις. Ο σιδηρος επισεις ειναι καθοριστικος σε αυτο.
Όχι από βιταμίνες δεν έχω κάποια έλλειψη. Μόνο στη D3 είχα αλλα έπαιρνα για 2 μήνες
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Έχω κι εγώ αυτό το θέμα με το φριζαρισμενα μαλλιά κι απλά τα ισιωνω κάθε μέρα αα θα ήθελα και εγώ να μάθω για την κερατίνη
Το ίδιο ακριβώς πρόβλημα έχω😂. Για να περιορίσω τη ζημιά βέβαια πλέον τα ισιώνω με πιστολάκι (παρα πολύ σπάνια χρησιμοποιώ ισιωτικη) και τα ισιώνω μόνο μετά το λούσιμο όχι κάθε μερα
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,691 μηνύματα.
Εγώ φεύγω για διακοπές λίγες μέρες σήμερα και ο κομμωτής (που τον είχα πάρει για ραντεβού από την προηγούμενη εβδομάδα), είναι κι αυτός σε διακοπές :(
Οπότε, επειδή το βιάζομαι, παρότι ο κομμωτής δεν είναι κάτι που αλλάζουμε εύκολα (είμαι 33 ετών και πάω στον ίδιο από το γυμνάσιο), αναγκαστικά θα πάω σε κάποιον άλλο κομμωτή/τρια. :(

Κάπου Νοέμβρη θα τα ξυρίσω βέβαια :P
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Εγώ φεύγω για διακοπές λίγες μέρες σήμερα και ο κομμωτής (που τον είχα πάρει για ραντεβού από την προηγούμενη εβδομάδα), είναι κι αυτός σε διακοπές :(
Οπότε, επειδή το βιάζομαι, παρότι ο κομμωτής δεν είναι κάτι που αλλάζουμε εύκολα (είμαι 33 ετών και πάω στον ίδιο από το γυμνάσιο), αναγκαστικά θα πάω σε κάποιον άλλο κομμωτή/τρια. :(

Κάπου Νοέμβρη θα τα ξυρίσω βέβαια :P
Μού θύμισες τον Ross που πήγαινε ακόμα στον παιδίατρό του.:laugh:
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,128 μηνύματα.
Θέλω να κανω τα μαλλιά μου permanent σγουρά δεν τα έχω ξανά πειράξει ούτε βάψει είναι φυσικά μαύρα . Έχει κάνει κάποια να μου πει πως είναι;;
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,777 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top