Συζήτηση για... τρίχες!

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,948 μηνύματα.
Αμα γίνει σωστα η βαφη μια χαρα. Αλλα προσοχή στο χρωμα, καλύτερα ενα κοντά στο φυσικο.
Ενας καθηγητής μου στο γυμνάσιο έβαφε το μαλλί του κόκκινο της φωτιάς και ειχε άσπρα γένια, ο καθένας μπορεί να κάνει οτι θέλει αλλα...

με αφορμή αυτό το θέμα, διάβασα κάτι τυχαία άρθρα στο ίντερνετ.
ένα έλεγε ότι τα γκρίζα μαλλιά στον άντρα είναι γοητεία.
άλλο έλεγε ότι είναι ένδειξη γήρανσης και εκδήλωσης καρδιαγγειακών παθήσεων.
άλλο έλεγε ότι είναι κληρονομικό.
άλλο έλεγε να τρως καρύδια που έχουν χαλκό.

:read:
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
με αφορμή αυτό το θέμα, διάβασα κάτι τυχαία άρθρα στο ίντερνετ.
ένα έλεγε ότι τα γκρίζα μαλλιά στον άντρα είναι γοητεία.
άλλο έλεγε ότι είναι ένδειξη γήρανσης και εκδήλωσης καρδιαγγειακών παθήσεων.
άλλο έλεγε ότι είναι κληρονομικό.
άλλο έλεγε να τρως καρύδια που έχουν χαλκό.

:read:
Ο,τι αρέσει στον καθένα .
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
με αφορμή αυτό το θέμα, διάβασα κάτι τυχαία άρθρα στο ίντερνετ.
ένα έλεγε ότι τα γκρίζα μαλλιά στον άντρα είναι γοητεία.
άλλο έλεγε ότι είναι ένδειξη γήρανσης και εκδήλωσης καρδιαγγειακών παθήσεων.
άλλο έλεγε ότι είναι κληρονομικό.
άλλο έλεγε να τρως καρύδια που έχουν χαλκό.

:read:
Ε, κρατα το πρωτο και το τελευταιο 😂
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Υπουλοιιιιιιι και γρήγοροι

Κακοκουρεμένα ή στα έκοψαν πολύ πιο κοντά ;
Γιατι το πρώτο «σώζεται» αναίμακτα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Βάζε μας και κανέναν υπότιτλο και συ, κι εγώ για ΠΑΟΚτζη τον πέρασα (ποιος σκατα είναι; Είμαι και μαδριδιστα τρομάρα μου)
Κακοκουρεμενη φρατζα που ήθελα να την μακρύνω, λάθη στο υπόλοιπο μαλλί, τούφες που δεν είναι στο ίδιο μήκος ένα χάλι
 

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.
Κακοκουρεμενη φρατζα που ήθελα να την μακρύνω, λάθη στο υπόλοιπο μαλλί, τούφες που δεν είναι στο ίδιο μήκος ένα χάλι
Καλά με νεύρα σηκώθηκε η κομμώτρια ή δεν είχε βάλει τα γυαλιά της;

Τι φάση επιτελους
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Καλά με νεύρα σηκώθηκε η κομμώτρια ή δεν είχε βάλει τα γυαλιά της;

Τι φάση επιτελους
Όλο μου έλεγε ότι το μαλλί μου μπλέκεται εύκολα, ναι χαίρω πολύ τό ξέρω , γι αυτό σε πληρώνω για να τό λύσεις. Θα ξαναπάω αύριο νά τούς κραξω και να ζητήσω να μου το διορθώσουν γιατί οι άλλοι οι κομμωτές είναι καλοί. Ωραίο το μακρύ αλλά τώρα όταν το διορθώσουν θα γίνει περίπου μακρύ καρέ που έτσι κι αλλιώς μ αρέσει
 

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.
Όλο μου έλεγε ότι το μαλλί μου μπλέκεται εύκολα, ναι χαίρω πολύ τό ξέρω , γι αυτό σε πληρώνω για να τό λύσεις. Θα ξαναπάω αύριο νά τούς κραξω και να ζητήσω να μου το διορθώσουν γιατί οι άλλοι οι κομμωτές είναι καλοί. Ωραίο το μακρύ αλλά τώρα όταν το διορθώσουν θα γίνει περίπου μακρύ καρέ που έτσι κι αλλιώς μ αρέσει
Μόλις βρήκες τη λύση σου!
Μου μπλέκονται ωσάν το γδψχ@γωπυγ@ , (μακριά, σχετικά πυκνά και σπαστά γαρ)...

Τσέκαρε αυτό :

Θα με ευγνωμονείς (θέλει μικρή ποσότητα, από τη μέση των μαλλιών και κάτω). Ενυδατώνει και επανορθώσει κιόλας
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Μόλις βρήκες τη λύση σου!
Μου μπλέκονται ωσάν το γδψχ@γωπυγ@ , (μακριά, σχετικά πυκνά και σπαστά γαρ)...

Τσέκαρε αυτό :

Θα με ευγνωμονείς (θέλει μικρή ποσότητα, από τη μέση των μαλλιών και κάτω). Ενυδατώνει και επανορθώσει κιόλας
Αν είναι τό ίδιο με αυτό που έχει καί SPF το έχω! Αλλά στην Ολλανδία πήρα μαζί μου το conditioner που δεν χρειάζεται ξεβγαλμα για να τα ξεμπερδευω που είναι φουλ καλό αλλά και πάλι γαμωτο. Έχω λεπτή τρίχα τα βάφω και ανά 1,5- 2 μήνες ξανθοχαλκινα και εξού και ταλαιπωρούνται
 

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.
Αν είναι τό ίδιο με αυτό που έχει καί SPF το έχω! Αλλά στην Ολλανδία πήρα μαζί μου το conditioner που δεν χρειάζεται ξεβγαλμα για να τα ξεμπερδευω που είναι φουλ καλό αλλά και πάλι γαμωτο. Έχω λεπτή τρίχα τα βάφω και ανά 1,5- 2 μήνες ξανθοχαλκινα και εξού και ταλαιπωρούνται
«θρέφει, επανορθώνει τις φθορές, προλαμβάνει τo σπάσιμο και την ψαλίδα και προστατεύει τα μαλλιά από τη θερμική επεξεργασία[....]επαναφέρει την απαλότητα και την ελαστικότητα των μαλλιών, περιορίζει το φριζάρισμα και τιθασεύει, αφήνοντας τα μαλλιά υγιή και λαμπερά, με ευχάριστο άρωμα [...] μπορεί να χρησιμοποιηθεί σαν εντατική θεραπεία πριν το λούσιμο ή σε νωπά μαλλιά μετά το λούσιμο.
Όχι, δεν έχει spf αυτό, αλλά κάνει πολύ καλή δουλειά.
Για το πόσο καιρό θα σου κρατήσει, βγαίνει και value for money σχετικά.

Έχει και αντίστοιχο για βαμμένα μαλλιά, αλλά δεν το έχω πάρει (δεν τα βάφω τα δικά μου). Θα σου πρότεινα να πας γι αυτό που σου έστειλα όμως
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Όχι, δεν έχει spf αυτό, αλλά κάνει πολύ καλή δουλειά.
Για το πόσο καιρό θα σου κρατήσει, βγαίνει και value for money σχετικά.

Έχει και αντίστοιχο για βαμμένα μαλλιά, αλλά δεν το έχω πάρει (δεν τα βάφω τα δικά μου). Θα σου πρότεινα να πας γι αυτό που σου έστειλα όμως
Αφού έχω ήδη το άλλο της απιβιτα θα το χρησιμοποιήσω, όσο για την ποιότητα/τιμή αν και ήταν δώρο ισχύει ότι διαρκεί πολύ. Γενικά όσα προϊόντα μου έστειλαν για δώρο από απιβιτα είναι εκπληκτικά
 

mataioths

Δραστήριο μέλος

Η mataioths αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 506 μηνύματα.
λοιπον σκέφτομαι να βάψω τα μαλλιά μου σιλβερ με τη βοήθεια κάποια φίλης . Έχει δοκίμασει καμία να να κανει ντεκαπαζ μόνη της; 😂
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.

mataioths

Δραστήριο μέλος

Η mataioths αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 506 μηνύματα.

Theodora03

Δραστήριο μέλος

Η Theodora03 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 481 μηνύματα.
λοιπον σκέφτομαι να βάψω τα μαλλιά μου σιλβερ με τη βοήθεια κάποια φίλης . Έχει δοκίμασει καμία να να κανει ντεκαπαζ μόνη της; 😂
Δεν θα το ρίσκαρα να το κάνω μόνη μου κ δεν θα εμπιστευόμουν ούτε φίλη εκτός κ αν ήταν κομμώτρια 😂
 

mataioths

Δραστήριο μέλος

Η mataioths αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 506 μηνύματα.

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Εγώ θέλω να μακρύνω τα μαλλιά μου έχετε τιπς ??
Προϊόντα ή κάποιες τροφές που βοηθούν ;
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Εγώ θέλω να μακρύνω τα μαλλιά μου έχετε τιπς ??
Προϊόντα ή κάποιες τροφές που βοηθούν ;
Έχει ένα ωραίο βιντεάκι η Μαγια καραμπαλαση φίλη της κλαιρης Δημοπούλου που τα εξηγεί. Κι εγώ θέλω να μακρύνω τα μαλλιά μου γιατί μετά από αυτό τό άθλιο κούρεμα κοντιναν πολύ
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Έχει ένα ωραίο βιντεάκι η Μαγια καραμπαλαση φίλη της κλαιρης Δημοπούλου που τα εξηγεί. Κι εγώ θέλω να μακρύνω τα μαλλιά μου γιατί μετά από αυτό τό άθλιο κούρεμα κοντιναν πολύ
Ευχαριστώ πολύ,ναι την ξέρω θα το ψάξω το βίντεο

Τι κούρεμα έκανες?
Εγώ τα είχα μακρύ καρέ αλλά έχουν μακρύνει περίπου μέχρι το στήθος αλλά θέλω κι άλλο ... Έχει τη χάρη του το μακρύ μαλλί ....
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ,ναι την ξέρω θα το ψάξω το βίντεο

Τι κούρεμα έκανες?
Εγώ τα είχα μακρύ καρέ αλλά έχουν μακρύνει περίπου μέχρι το στήθος αλλά θέλω κι άλλο ... Έχει τη χάρη του το μακρύ μαλλί ....
Τώρα είναι λίγο κάτω από το λαιμό μου καί τα έκοψα περίπου 5-6 δάχτυλα. Τό μακρύ μαλλί σε εμένα δε κάθεται, είχα τρομερή τριχόπτωση όσες φορές είχα μακρύ μαλλί που βέβαια μπορεί να οφείλεται και σε άλλους παράγοντες. Θέλω να τα φέρω στο μάκρος που ήταν πρίν γιατί,αν καί τα είχα χρόνια μακρύ καρέ νομίζω ότι το μακρύ μαλλί, όχι πολύ μακρύ, μου ταιριάζει και μου αρέσει. Καί βλέπω φωτογραφίες μου πρίν από καμία εβδομάδα και μου λείπει :P , αλλά μαλλί είναι θά μακρύνει κάποια στιγμή.
Αν ψάξεις Στις φωτογραφίες στο θέμα Με τίς δικές μας pics έχω ανεβάσει πρίν δυο μήνες νομίζω, θά τό δεις πως ήταν
 

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Εγώ θέλω να μακρύνω τα μαλλιά μου έχετε τιπς ??
Προϊόντα ή κάποιες τροφές που βοηθούν ;
τα τιπς και αυτα θεωρω οτι ειναι placebo
το μονο που πιστευω οτι ισχυει- γιατι το εχω δει πρακτικα-ειναι να τα κοβεις τακτικα λιγο γιατι οσο τα αφηνεις και καλα να μακρυνουν τοσο πιο πολυ το μαλλι αποδυναμωνεται aka δεν μακραινει ουτε με θυσιες στο σεληνοφως.
Ειχα συνδρομο ραπουνζελ για χρονια και εμεναν στο ιδιο μηκος γιατι προφανως και δεν ελεγα να κοψω ουτε μισο δαχτυλο και μια μερα απλα αποφασισα να ξεφορτωθω την 10 μετρη ουρα γατας που ειχα για μαλλι και απο τοτε προσπαθω να τα κραταω σε ενα χ μηκος slightly μακρυ αλλα δεν γινεται γιατι μακραινουν συνεχεια και γρηγορα(προσεχε τι ευχεσαι) μονο και μονο για να εκνευριζομαι και να δινω ολο μου το μισθο στα κομμωτηρια

εδω να προσθεσω οτι θεωρω τρομερο character development το οτι η αισθητικη μου κατανοησε επιτελους οτι το πολυ μακρυ μαλλι δεν ειναι συνηθως και τοσο ωραιο
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top