Συμφωνείτε με την απόφαση του Πασόκ για πρόωρες εκλογές το Μάρτιο?

constantinekots

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 281 μηνύματα.
Οχι, ο Πρόεδρος της Δημοκρατιας ειναι πολυ ιερο προσωπο για να χρησιμοποιηθει για τετοιους λογους. Δεν μπορει το πασοκ να βγαλει αποφασεις, το αν θα γινουν προωρες εκλογες το καθοριζει ο εκλεγμενος πρωθυπουργος της χώρας ο οποιος δεν εχει κανενα λογο να φυγει απ'το αξιωμα πριν ολοκληρωσει πραγματα με τα οποια αποφασισε ν'ασχοληθει. Εκλογες στην τετραετια, ουτε μερα νωριτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Δεν με απασχολεί...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αμελί

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αμελί αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 343 μηνύματα.
Μήπως οι πολίτες εκτός από δικαιώματα έχουν και υποχρεώσεις;Σωστά αυτά που λες αλλά αν δεν συμμετέχει8ς στις εκλογές μετά γιατί να παραπονιέσαι;


αχααα!! απόλυτο δίκιο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosmylo

Δραστήριο μέλος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Πωλητής/ρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 571 μηνύματα.
Μαι απλή ερώτηση! Γιατί το Σύνταγμά μας θέτει ως θητεία τα 4 χρόνια. Εδώ όλο για πρόωρες εκλογές συζητούμε. Και το ΠΑΣΟΚ ό,τι θυμάται χαίρεται.

1) Η Ν.Δ. δε θα κάνει πρόωρες τώρα. Δεν τη συμφέρει
2)ΤΟ ΠΑΣΟΚ ειδικά δε θα θέλει με τίποτα να κυβερνήσει τώρα. Τα οικονομικά του δημοσίου (τα ποια;;;) είναι στο μαύρο τους το χάλι. Και έχει να παραλάβει ένα χάλι που έγινε ακόαμ πιο χάλι από την "επανίδρυση του κράτους".

Τϊ να πω. Δεν είναι ωραίο για έναν τόιπο πρόωρες εκλογές. Δείχνει κακή και ασταθή πολιτική κατάσταση (που αυτό έχουμε) που μπορεί να οδηγήσει σε χειρότερα αποτελέσματα!

Πάντως η προωροεκλογολογία (νέα λέξη) μου 'χει σπα΄σει τα νεύρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Διαφωνώ κάθετα. Θα είναι μια καταστροφή για την Ελλάδα. Ντροπή τους πάντως που βλέπουν το χάλι και παν να βγάλουν και κέρδη οι αχαΐρευτοι καιροσκόποι. Μου κάνει επίσης εντύπωση το οτι δε συμφωνούν με οτιδήποτε κι αν πει η κυβέρνηση. Μα καμία ιδεολογική ταύτιση; Μπα. Απλά θέλουν να το παίξουν ανεξάρτητοι και μάγκες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheClash

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 375 μηνύματα.
Όλα τα κόμματα,δυστυχώς,είναι τα ίδια!
Σ'αυτό τον τόπο,πάντα κάποιες οικογένειες είχαν το πάνω χέρι!
Οι άξιοι άνθρωποι,αυτοί που έχουν όραμα και ικανότητες,πολύ απλά περιθωριοποιούνται!
Οι άχρηστοι,με τις πολλές τσέπες,οι μειοδότες,οι ανίκανοι και τα λοιπά κομματόσκυλα,δυστυχώς,έχουν το πάνω χέρι!
Αλλά όπως έλεγε και ο Ηράκλειτος: "Οι κοιμισμένοι είναι εργάτες και συνεργοί σε αυτά που γίνονται στον κόσμο".
Ή η άλλη σοφή ψυχή,ο Έντμουντ Μπερκ: "Το μόνο που χρειάζεται για να θριαμβεύσει το κακό είναι να μείνουν άπραγοι οι καλοί."
Έτσι είναι...
Αναρωτιέμαι,πόσο τυχερή είναι η Ελλάδα,που ακόμα δεν έχει εξαφανιστεί;Και για πόσο ακόμα θα συνεχίζει να είναι τυχερή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
Φυσικα και διαφωνω.Βεβαια δεν περιμενα αυτο για να καταλαβω ποσο χαμηλα μπορει να πεσει κανεις για να κυβερνησει αλλα τελος παντων.εχει απιστευτη πλακα ωστοσο και ενα αλλο χαρακτηριστικο που δεν νομιζω πως εχω σκεφτει μονο εγω..αν αυτη τη στιγμη οι ρολοι ΝΔ και ΠΑΣΟΚ ηταν ανεστραμμενοι τοτε ο ενας θα εκανε/ελεγε ακριβως ο,τι τωρα κατηγορει και καταδικαζει...γεγονος που δεν παρατηρειται μονο επι τουτου του θεματος αλλα γενικοτερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosmylo

Δραστήριο μέλος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Πωλητής/ρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 571 μηνύματα.
Ακριβώς! Γιατί δε βάζουν μια κασέτα, cd, mp3 να τα λέει;;; Αφού δεν αλλάζει τίποτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυκτικός και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
Και μενα με βρισκει αντιθετο η εμμονη του Πασοκ να οδηγηθει η χωρα σε προωρες εκλογες!Κυριως γιατι οι δαπανες που απαιτουνται ειναι τεραστιες(πληρωμη διαφημιστικων εταιρειων,επικοινωνιολογων,τονοι χαρτιου,πολιτικες διαφημισεις στα καναλια στις εφημεριδες...)Περα απο αυτο ομως ειναι αδικο για τη ΝΔ καθως αν χασει στις εκλογες δεν θα εχει κλεισει στην εξουσια περισσοτερα απο 6 χρονια οταν το Πασοκ εχει 20!!!:'(:'(Η διαφορα ειναι τεραστια...14χρονια ειναι πολλα...Η κυβερνηση της χωρας δεν πρεπει να πιεζεται και να εκφοβιζεται απο την αντιπολιτευση καθως αποσπαται η προσοχη της και χανει το βηματισμο της...!!:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Και μενα με βρισκει αντιθετο η εμμονη του Πασοκ να οδηγηθει η χωρα σε προωρες εκλογες!Κυριως γιατι οι δαπανες που απαιτουνται ειναι τεραστιες(πληρωμη διαφημιστικων εταιρειων,επικοινωνιολογων,τονοι χαρτιου,πολιτικες διαφημισεις στα καναλια στις εφημεριδες...)Περα απο αυτο ομως ειναι αδικο για τη ΝΔ καθως αν χασει στις εκλογες δεν θα εχει κλεισει στην εξουσια περισσοτερα απο 6 χρονια οταν το Πασοκ εχει 20!!!:'(:'(Η διαφορα ειναι τεραστια...14χρονια ειναι πολλα...Η κυβερνηση της χωρας δεν πρεπει να πιεζεται και να εκφοβιζεται απο την αντιπολιτευση καθως αποσπαται η προσοχη της και χανει το βηματισμο της...!!:mad:

αν σοβαρολογεις, θα θεωρουσα οτι ειναι αστειο επιχειρημα αυτο που εχω στα bold.
ο λογος που υπαρχει η αντιπολιτευση ειναι να πιεζη την εκαστοτε κυβερνηση και πρεπει να ενθαρρυνεται και οχι να αποθαρρυνεται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LITTLEROSES

Νεοφερμένος

Η ΑΘΗΝΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 62 μηνύματα.
Παιδιά έλεος με την κινδυνολογία του Πασοκ και την μανία για εκλογές. Όχι οτι η ΝΔ είναι καλύτερη . Άκυρο θέλουν όλοι τους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

constantinekots

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 281 μηνύματα.
Και μενα με βρισκει αντιθετο η εμμονη του Πασοκ να οδηγηθει η χωρα σε προωρες εκλογες!Κυριως γιατι οι δαπανες που απαιτουνται ειναι τεραστιες(πληρωμη διαφημιστικων εταιρειων,επικοινωνιολογων,τονοι χαρτιου,πολιτικες διαφημισεις στα καναλια στις εφημεριδες...)Περα απο αυτο ομως ειναι αδικο για τη ΝΔ καθως αν χασει στις εκλογες δεν θα εχει κλεισει στην εξουσια περισσοτερα απο 6 χρονια οταν το Πασοκ εχει 20!!!:'(:'(Η διαφορα ειναι τεραστια...14χρονια ειναι πολλα...Η κυβερνηση της χωρας δεν πρεπει να πιεζεται και να εκφοβιζεται απο την αντιπολιτευση καθως αποσπαται η προσοχη της και χανει το βηματισμο της...!!:mad:

Οταν υπουργοι οπως ο Αβραμοπουλος αποφασιζουν να γραψουν τα παπαγαλάκια στα παλαιά των υποδημάτων τους, τοτε δεν γινεται τιποτα τετοιο. Ας ειχε την αξιοπρεπεια η τωρινη αντιπολίτευση για να παριστανει τη συγκυβερνηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυκτικός και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
αν σοβαρολογεις, θα θεωρουσα οτι ειναι αστειο επιχειρημα αυτο που εχω στα bold.
ο λογος που υπαρχει η αντιπολιτευση ειναι να πιεζη την εκαστοτε κυβερνηση και πρεπει να ενθαρρυνεται και οχι να αποθαρρυνεται

Φυσικα ο τονος μου ειναι ειρωνικος!!!Και να ηθελα να υποστηριξω την κυβερνηση,δεν βρισκω επιχειρηματα... (περιεργως)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Φυσικα ο τονος μου ειναι ειρωνικος!!!Και να ηθελα να υποστηριξω την κυβερνηση,δεν βρισκω επιχειρηματα... (περιεργως)

Έτσι όπως το είπες, νόμιζα ότι είσαι ΟΝΝΕΔίτης...:P
Πάντως, η κυβέρνηση, έχει κάνει πολλά πολλά πολλά λαθη, μέσα σε 6 μόνο χρόνια και πράγματι όσο και να προσπαθείς να βρεις κάποιο επιχείρημα υπέρ της, δε βρίσκεις. Ακόμα κι αν τα στελέχη της όμως βρίσκουν πάτημα στις απόψεις των συνταγματολόγων, εγώ συμφωνώ απόλυτα μαζί τους. Το Πασόκ το έχει παρακάνει με τη γκρίνια του και το "Πάμε σε εκλογές" το έχουν κάνει καραμέλα στο στόμα πια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

constantinekots

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 281 μηνύματα.
Και ΟΝΝΕΔιτης να ηταν δεν καταλαβαινω την έκπληξη σου. Νομιζα οτι το δικαιωμα του συνερχεσθαι και του συνεταιριζεσθαι ειναι ελευθερα στην Ελλάδα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Και ΟΝΝΕΔιτης να ηταν δεν καταλαβαινω την έκπληξη σου. Νομιζα οτι το δικαιωμα του συνερχεσθαι και του συνεταιριζεσθαι ειναι ελευθερα στην Ελλάδα...


οφφ: Μα δεν έκανα εγώ την παράθεσή, την πρώτη φορά...
Και δεν τον κατηγορώ αν είναι ή όχι... Και εγώ είμαι μέλος της ΜΑΚΙ...
Απλώς, έτσι όπως ειπώθηκε, δεν κατάλαβα την ειρωνεία, και παραξενεύτηκα λίγο γιατί δεν μου έχει ξανατύχει να δω κάποιον να "υπερασπίζεται" ένα τόσο λογοκριμένο κόμμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LITTLEROSES

Νεοφερμένος

Η ΑΘΗΝΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 62 μηνύματα.
Το θέμα δεν είναι να κρίνεις κάποια πράγματα μόνο από την σκοπιά της παραταξής σου αλλά από την σκοπιά της αντικειμενικότητας αλλιώς καταντας κοματόσκυλο και φερέφωνο άλλων . Θεωρώ τις προόρες εκλογές την μεγαλύτερη βλακία που μπορεί να γίνει και από θέμα ότι όταν η χώρα είναι σε οικονιμική κρίση δεν σπαταλάς άσκοπα γιατι έτσι σου κάνει εσένα γούστο να κάνεις εκλογές για να γίνεις κυβέρνηση δημόσιο χρήμα και δεύτερον γιατί αυτή τη στιγμή θεωρώ πως όποιος και αν βγει οι ίδιες βλακίες θα γίνουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

constantinekots

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 281 μηνύματα.
οφφ: Μα δεν έκανα εγώ την παράθεσή, την πρώτη φορά...
Και δεν τον κατηγορώ αν είναι ή όχι... Και εγώ είμαι μέλος της ΜΑΚΙ...
Απλώς, έτσι όπως ειπώθηκε, δεν κατάλαβα την ειρωνεία, και παραξενεύτηκα λίγο γιατί δεν μου έχει ξανατύχει να δω κάποιον να "υπερασπίζεται" ένα τόσο λογοκριμένο κόμμα.

Ενταξει, δεν ειναι απαραιτητο να υπερασπιζονται όλοι, πχ. το ΣΥΡΙΖΑ. Επειδη η ΝΔ δεν ειναι στη μοδα; Κι ομως ειναι κυβέρνηση...Λογοκριμένο απο ποιον; Μαλλον χρησιμοποιεις λάθος λέξη...Το 80% της κριτικής που γινεται στην κυβερνηση της ΝΔ απο 15χρονα βασιζεται στην αντι-δικομματικη μόδα. Δεν ειμαι κανενας ΟΝΝΕΔιτης, ουτε σκοπευω να ενταχθω σε καποια συγκεκριμενη παραταξη, αλλα σε αυτη τη συγκυρια προτιμω τον Καραμανλή απο οποιονδηποτε άλλον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Ενταξει, δεν ειναι απαραιτητο να υπερασπιζονται όλοι, πχ. το ΣΥΡΙΖΑ. Επειδη η ΝΔ δεν ειναι στη μοδα; Κι ομως ειναι κυβέρνηση...Λογοκριμένο απο ποιον; Μαλλον χρησιμοποιεις λάθος λέξη...Το 80% της κριτικής που γινεται στην κυβερνηση της ΝΔ απο 15χρονα βασιζεται στην αντι-δικομματικη μόδα. Δεν ειμαι κανενας ΟΝΝΕΔιτης, ουτε σκοπευω να ενταχθω σε καποια συγκεκριμενη παραταξη, αλλα σε αυτη τη συγκυρια προτιμω τον Καραμανλή απο οποιονδηποτε άλλον.

Αναφέρομαι σε όλα τα 15χρονα που χωρίς να έχουν αναμιχθεί στα κοινά ή έστω να έχουν κάποια πολιτική άποψη παγιωμένη, κατηγορούν.
Οραματίζονται μια Ελλάδα ουτοπική, αλλά δε μπορούν να συμβιβαστούν με την υπάρχουσα κατάσταση. Η οποία είναι ομολογουμένως δύσκολη, και εγώ ρίχνω το φταίξιμο στις πολιτικές της κυβέρνησης και στις επιλογές της, αλλά όχι να μας κορδώνεται τώρα και ο Γιωργάκης, για εκλογές και να ισχυρίζεται ότι αυτός θα βγάλει τη χώρα απ'το αδιέξοδο... Έχει κάθε δικαίωμα να το κάνει, αλλά αν μπορεί αυτός, γιατί να μη μπορεί και η ΝΔ ξέρω γω, ή το ΛΑ.Ο.Σ, ή το ΣΥ.ΡΙΖ.Α.?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
Ακριβώς! Γιατί δε βάζουν μια κασέτα, cd, mp3 να τα λέει;;; Αφού δεν αλλάζει τίποτα...

Ε μωρε πρεπει να αλλαζουν την ετικετα καθε φορα ,κουραστικα πραγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top