Συμφωνείτε με την φανέρωση των αρνητικών ψήφων;

Συμφωνείτε με την φανέρωση των αρνητικών ψήφων;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 93)
  • Ναι

    Ψήφοι: 70 75.3%
  • Όχι

    Ψήφοι: 23 24.7%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

elena

Πολύ δραστήριο μέλος

Η elena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος. Έχει γράψει 888 μηνύματα.
εγώ πιστεύω ότι θα ήταν καλύτερο να καταργηθούν...δεν έχω πρόβλημα να φανερωθούν αλλά νομίζω ότι δεν έχει νόημα...θα μαλώνουμε για τις αρνητικές μετά (όπως λέει και ο panoslarisa)...:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νυχτολούλουδο

Δραστήριο μέλος

Ο νυχτολούλουδο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ίσθμια (Κόρινθος). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
Νομιζω οτι πολυς λογος θα γινει για τις αρνητικες ψηφους...κ πολλα θεματα θα βγουν εκτος θεματος,αλλωστε η πραγματικη αντιπαραθεση γινεται μεσω διαλογου,καλυτερα να καταργηθουν εντελως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Βεβαίως. Καλύτερα να φανερωθούν. Ποιο το κακό;

Ίσα ίσα που θα γίνει το forum περισσότερα «αληθινό». Ελπίζω να καταλαβαίνετε πως χρησιμοποιώ αυτή τη λέξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Πιστεύω ότι αν τουλάχιστον το 1/4 των μελών δε θέλει να ανοίξουν οι αρνητικες ψήφοι τότε να μην ανοίξουν ποτέ

Βεβαίως. Καλύτερα να φανερωθούν. Ποιο το κακό;
η φιλοσοφία των αρνητικών ψηφών είναι μια γενική επισκόπηση προς το σύνολο αν φανερωθούν οι αρνητικές θα χάσει τους στόχους αυτούς.
Όλοι θα λένε γιατί μου έβαλες αρνητικές και θα δημιουργηθούν αψυμαχίες που μόνο καλό δε θα κάνουν στην διαδυκτιακή κοινότητα του steki
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

YNL

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 73 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Αν και τα μηνύματα που έχω γράψει στο e-steki μετριούνται στα δάκτυλα του ενός χεριού πιστεύω πως αυτό το θέμα που ανοίξατε είναι από τα πιο διαφέροντα που διαβάζω τους τελευταίους μήνες.
Παρουσιάστηκε το δίλημμα και σε Αγγλικά/Αυστραλέζικα φόρουμ και η κατάληξη ήταν η εξής
1) Μειώθηκαν σχεδόν κατά 90% οι αρνητικές ψήφοι.
2) Αυξήθηκαν οι καυγάδες μεταξύ των μελών (γιατί μου έβαλες αρνητική??)
3) Δημιουργούνται αντιπάθειες μεταξύ των μελών του φόρουμ (κι εσύ Βρούτε ???)

Σε γενική ανάλυση θα ήμουν περίεργος να δω κι εγώ τις αρνητικές για μερικά μέλη του εδώ φόρουμ και του e-cat όπου με το που θα γράψουν «καλημέρα» σε ένα ποστ τους βομβαρδίζουν με αρνητικές ψήφους.

Άλλωστε μεταξύ μας αν θέλει κάποιος να μάθει ποιος του έδωσε αρνητική ψήφο με λίγη υπομονή κι επιμονή αν την στήσει στο ποστ που έγραψε και παρακολουθώντας το Tab «Χρήστες» και μετά το «ViewAll” με συνεχή refresh στο ποστ λίγο πολύ τον εντοπίζει.

.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Διαφωνώ... θα δημιουργηθούν πολλές αντιπαραθέσεις και έχθρες (δε μπορει να κανει κατι ο ορος 4 γι αυτο).. Όταν εκφράζεις επώνυμα την άποψή σου, θα υπάρχει τουλάχιστον ένας που θα σου αντιεπιχειρηματολογίσει με άσχημα λόγια/τρόπους κλπ. Και αντί να προσπαθήσουμε να εξαφανίσουμε το φαινόμενο αυτό (στην οποια εξαφανιση ο καδος δε βοηθα καθολου), που πλήττει το γόνιμο διάλογο και την βάσιμη αντιεπιχειρηματολογία, οι οποίοι πρέπει να είναι οι βασικοί στόχοι ενός forum, προτείνουμε να εμφανίσουμε τα πρόσωπα στις αρνητικές. Φανταστείτε τι θα γίνει.. Άτομα θα προκαταλαμβάνονται, κυρίως μικρότερα μέλη (π.χ: μου έκανε αρνητική σε αυτό το ποστ-θα κάνω και εγώ στα δικά του, έχει ή δεν έχει σωστές απόψεις) Και τελικά θα γίνει άχρηστος ο θεσμός των αρνητικών, αφού κανένας πλέον δε θα βάζει ψήφους.Άλλωστε, αν εμφανιστούν τα ονόματα, γιατί να υπάρχουν οι ψηφοι; Για να ξέρουμε ποιοι μας έδωσαν αρνητική χωρίς να πουν το λόγο; Μήπως θα έπρεπε, έπειτα απο την αλλαγή αυτή, να μείνει η συμπεριφορά μας ίδια; Ή μήπως η ανάγκη κάποιων και η επιμονή τους να ξέρουν ποιοι μας βαθμολόγησαν αρνητικά προοικονομεί συγκρούσεις; Ο πυρήνας του θεσμού αυτού είναι η ανωνυμία. Μόνο και μόνο το γεγονός ότι θέλουμε να ξέρουμε ποιος μας ψήφισε αρνητικά, σημαίνει πολλά. Και η περιέργεια δεν είναι σοβαρός λόγος. Σκότωσε τη γάτα λένε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Θα ήθελα να θυμίσω τον όρο #4
Σχολιασμός ψήφωνΠοινή: 20% για ένα μήνα Δεν επιτρέπεται ο σχολιασμός ψήφων
Θέλω να πω, το ενδεχόμενο να υπάρχουν στα θέματα off-topic για τον σχολιασμό των ψήφων, αρνητικών και μη, το αποκλείω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,072 μηνύματα.
η φιλοσοφία των αρνητικών ψηφών είναι μια γενική επισκόπηση προς το σύνολο αν φανερωθούν οι αρνητικές θα χάσει τους στόχους αυτούς.
Όλοι θα λένε γιατί μου έβαλες αρνητικές και θα δημιουργηθούν αψυμαχίες που μόνο καλό δε θα κάνουν στην διαδυκτιακή κοινότητα του steki

Αυτός ο πόνος σου για το e-steki ρε Γιώργο, να υπήρχε κι όταν τρολλάρεις με το κιλό....:whistle:

Και διόρθωσε εκείνο το "ανξεξάρτητο" στην υπογραφή σου. Μα καλά δεν έχει βρεθεί κανένας να σου πει για το εξτρά ξι;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Αυτός ο πόνος σου για το e-steki ρε Γιώργο, να υπήρχε κι όταν τρολλάρεις με το κιλό....:whistle:

Και διόρθωσε εκείνο το "ανξεξάρτητο" στην υπογραφή σου. Μα καλά δεν έχει βρεθεί κανένας να σου πει για το εξτρά ξι;:)
:hmm: για το ανξεξάρτητο δε μου το είπε κανείς :hmm: είσαι ο πρώτος και ευχαριστώ για αυτό

Μπορει να μη φαίνετα αλλά και εγώ πονάω για το στέκι :worry: (εντάξει όχι όπως οι περισσότεροι) αλλά είναι ένα φορουμ που μου αρέσει γιατί είναι πρωτότυπο στην ελληνική forum σκηνή για αυτό και μπαίνω άλλωστε. Δε πιστεύω κανένας να πιστεύει ότι θέλω να κάνω κακό στο στέκι ή είμαι νευριασμένος με αυτό γιατί αυτό δεν ισχύει (και ποτέ δεν ίσχυε) αφού σε όλη την διάρκεια της θητείας μου στο χωρο του στεκιού έχω παρόμοια συμπεριφορά (όποιος δε με πιστεύει αρκεί να κοιτάξει τα πρώτα μηνυματα μου στο ischool (ή να τα αναδημοσιεύσω πάλι δεν εχω πρόβλημα).

Από τα 3 φορουμ παραπάνω μου αρέσει το ischool μετά το mycat και μετά στο στέκι (τα 2 τελευταία τα γνώρισα όταν ενώθηκαν τα φορουμ πράγμα που πιστεύω μακροπρόθεσμα έκανε καλό).

Όσο αφορά το θέμα με τις αρνητικές δε θεωρώ καλό να μπαίνουν γιατί πολλοί χρήστες ειδικά τα παιδάκια του ischool θα βάζουν αρνητικές κοιτώντας όχι το μήνυμα αλλά τον χρήστη. Σε περίπωση που υπάρχουν αρνητικές προτιμώ να είνα κρυφές ώστε να υπάρχει μια γενική επισκόπηση και όχι προσωπικές αντιπαραθέσεις (π.χ. ο fockos μου έβαλε αρνητική οπότε θα του βάζω και εγώ, ή ο fockos τρολάρει θα βάζω σε όλα τα ποστ του αρνητικές). Πιστεύω ότι πρέπει να τηρηθεί η εχεμύθεια, ο σεβασμός ανάμεσα στα μέλη του forum για αυτό τον λόγο επιβάλεται η μη δημοσίευση της ταυτότητας αυτών που βάζουν αρνητικές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,094 μηνύματα.
Σαν μέλος, συμφωνώ να εμφανίζονται οι αρνητικές, γιατί μια περιέργεια είναι ανθρώπινο να έχουμε. Αλλά είμαι σίγουρη οτι η ΟΔ θα αντιμετωπίσει προβλήματα με αυτό. Πρώτα από όλα δημιουργείς έχθρες στο φόρουμ "α ο Χ μου έβαλε αρνητική, δεν τον πάω!". Δεύτερον θα εμφανίζονται συνέχεια κρούσεις τύπου "μπορείς τάδε να μου εξηγήσεις γιατί μου έβαλες αρνητική;" και οι οποίες δε θα είναι πάντα τόσο πολιτισμένες. Θα δημιουργηθεί πιστεύω ένα κυνηγητό πίσω από τις ψήφους, χάνοντας ουσιαστικά την ουσία, που είναι η συζήτηση με επιχειρήματα.

Εν τέλει διαφωνώ με το άνοιγμα των αρνητικών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αν επιμένετε τόσο πολύ στο να βάζετε αρνητικές, κάντε το πολιτισμένα....

Αντικαταστείτε το "Αρνητικές ψήφοι" με το "Δεν συμφωνώ" και το "Θετικές ψήφοι", με το "Συμφωνώ". Απλά πράγματα... 8)


Υποτιθετε οτι οι ψηφοι δεν πρεπει να αντικατωπτριζουν την συμφωνια η μη με ενα μηνυμα, αλλα την θετικη εικονα που δεινει, ασχετα με την γνωμη του αναγνωστη. Εκει τουλαχιστων ειχαμε καταληξει πριν αρκετο καιρο, οταν το συστιμα ητανε ακομα φρεσκο. Βεβαια αυτο δεν τειρειτε πληρος, πολυ ειναι αυτοι που βαζουν + και - αναλογα με το αν συμφωνουν οι διαφωνουν, κατι οχι εντελος λαθος, αλλα το ακομα πιο ωραιο ειναι οταν ενα μηνυμα ειναι καλογραμενο, με καλα σημεια και επιχειριματα να το βαθμολογουμε θετικα, ακομα και αν αντιτειθετε στην γνωμη μας. Και ασχετα παντα απο το πιος το εχει ποσταρει, αλλιως το συστιμα θα βαθμολογουσε προφιλ και οχι μηνυματα.
Αυτα οπως εχει σχηματιστει στο μυαλο μου η εικονα για αυτο το συστιμα "βαθμολογισης" κατοπιν συζητησεων οταν ειχε προτοεισαχθει... Ετσι μ'αρεσε, ετσι το εφαρμωζω μεχρι σημερα! Αν εχουν γινει και αλλες συζητησεις που τις εχω χασει η αν η γενικη χρηση του γινετε με αλλο σκεπτικο, εγω προτινω να γυρισουμε σε αυτο το συστιμα.
Και σε ενα τετοιο συστιμα δεν υπαρχει "φοβος" για της αρνητικες, και οι αρνητικες δεν θα επρεπε να ειναι θεμα τσακωμων αλλα αφορμη γι σκεψη και συζητηση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
Όποιος στραβώνει με τις αρνητικές, έχει -προφανώς- να κάνει δουλίτσα με τον εαυτό του και να αποβάλλει το σύνδρομο wanna be αρεστός σε-από όλους
Υπάρχουν άτομα εδώ μέσα που αισθάνονται ότι η άποψή τους ισχυροποιείται με 10 αρνητικές ή καταβαραθρώνεται με 10 αρνητικές;; (προφανώς θα υπάρχουν...)
Για μένα οι απόψεις που ¨ενοχλούν¨ ή δημιουργούν αφορμή για συζήτηση, ακόμα και αν φέρουν αρνητικό πρόσημο είναι χρησιμότατες...
Η ανώνυμη αρνητική είναι στρουθοκαμηλισμός, κατάλοιπο Αρτέμης Μάτσας-(¨αγαπούλα την κουκούλα¨). Βάλτε τις μάσκες τώρα τις απόκριες και βγάλτε τις από τη ζωή σας...
Γιατί απαραίτητα η αρνητική πρέπει να δείχνει και αντιπάθεια;; Καταψηφίζεις την άποψη και όχι το άτομο...

Φαντάζομαι τί θα γινόταν αν μας ζητούσαν στις εκλογές να ψηφίσουμε επώνυμα.... :hehe:
(ενδιαφέρον πάντως θα είχε...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,094 μηνύματα.
Όποιος στραβώνει με τις αρνητικές, έχει -προφανώς- να κάνει δουλίτσα με τον εαυτό του και να αποβάλλει το σύνδρομο wanna be αρεστός σε-από όλους
Υπάρχουν άτομα εδώ μέσα που αισθάνονται ότι η άποψή τους ισχυροποιείται με 10 αρνητικές ή καταβαραθρώνεται με 10 αρνητικές;; (προφανώς θα υπάρχουν...)
Για μένα οι απόψεις που ¨ενοχλούν¨ ή δημιουργούν αφορμή για συζήτηση, ακόμα και αν φέρουν αρνητικό πρόσημο είναι χρησιμότατες...
Η ανώνυμη αρνητική είναι στρουθοκαμηλισμός, κατάλοιπο Αρτέμης Μάτσας-(¨αγαπούλα την κουκούλα¨). Βάλτε τις μάσκες τώρα τις απόκριες και βγάλτε τις από τη ζωή σας...
Γιατί απαραίτητα η αρνητική πρέπει να δείχνει και αντιπάθεια;; Καταψηφίζεις την άποψη και όχι το άτομο...

Φαντάζομαι τί θα γινόταν αν μας ζητούσαν στις εκλογές να ψηφίσουμε επώνυμα.... :hehe:
(ενδιαφέρον πάντως θα είχε...)

Μιλάς για ανθρώπους ηλικίας 12 ως και 90 ετών. Νομίζω οτι, δεδομένου αυτού, η άποψή σου είναι πολύ ειδική και αφορά ανθρώπους όχι ντε και καλά συγκεκριμένης ηλικίας αλλά συγκεκριμένης ωριμότητας.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ελπίζω να ακουστώ, λοιπόν:

Οι αρνητικές ψήφοι δηλώνουν συχνά την δυσαρέσκεια μας σε κάποιο μήνυμα ή την απόρριψη αυτού από εμάς.

Τα αρνητικά των αρνητικών:
Κάποιοι απλά βάζουν αρνητικές διαταράσσοντας(?) την συζήτηση.
Λύση: Απλά αγνοείστε τις αρνητικές ψήφους όπου δεν ακολουθούνται από αντίθετη επιχειρηματολογία.

Τα θετικά των αρνητικών:
Δηλώνεις την δυσαρέσκεια σου κρυφά. (Όπως πάμε να ψηφίσουμε κρυφά και μπορούμε να κρατάμε κρυφά προσωπικά μας στοιχεία. Η γνώμη μου μπορεί να μην θέλω να φανερωθεί, προσωπικά δεδομένα you know)

Αν ξεκινήσουν να φαίνονται τα ονόματα αυτών που βάζουν αρνητικές τότε θα δημιουργηθεί ανταγωνιστικό και εχθρικό κλίμα μεταξύ των μελών. Ποιος ο λόγος να γίνει κάτι τέτοιο?

Επίσης πολύ πιθανόν κάποιος που θέλει να εκφράσει την αντίθεση του με μια απλή αρνητική ψήφο να μην το κάνει καθώς θα στιγματίζεται με αυτήν του την απόφαση.

Ωστόσο δεν θα έπρεπε να καταργηθούν καθώς έτσι δεν μπορεί να εκφράζεται η γνώμη της πλειοψηφίας με ψήφους. Πχ σε ένα τόπικ είχα δει 20κάτι θετικές και λιγότερο από 10 αρνητικές. Αυτομάτως συμπέρανα πως η πλειοψηφία του φόρουμ συμφωνούσε με τούτη την άποψη. Αν δεν υπήρχαν αρνητικές πως θα το έκανα?

Ο θεσμός των θετικών/αρνητικών ψήφων είναι μια χαρά και δεν χρειάζεται αλλαγή.

Αυτά με λίγα λόγια.

ΥΓ αν τελικά αποφασίσετε να κάνετε κάτι τέτοιο (κρίμα θα είναι) κάντε το μόνο στο στέκι και φτιάξτε ένα παρόμοιο τόπικ στο ischool γιατί εκεί μπορεί να μη θέλουν τέτοια αλλαγή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Ας έχει ο καθένας το θάρρος της γνώμης του! Ας είναι φανερές!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ajusshi

Διάσημο μέλος

Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
φυσικά, να ξέρουμε ποιοι συμφωνούν με την άποψή μας, να μη ξέρουμε ποιοι διαφωνούν; δύο μέτρα δύο σταθμά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Προτείνω το forum να εφαρμοσεί το παρακάτω σύστημα που νομίζω ότι είναι μονόδρομος για να μην έχουμε γκρίνιες αν θέλετε να φαίνονται και οι αρνητικές ψήφοι (κάτι το οποίο διαφωνώ).

Τα ονόματα που ψήφισαν θετικά ή αρνητικά θα φαίνονται αλλά για να φανερωθεί πόσο + ή πόσο - είναι πρέπει να ξεπεραστεί ένα προκαθορισμένος αριθμός ψήφων αλλιώς να εμφανίζει ένα σύμβολο αντί για αριθμό που θα ερμηνεύεται ως εξής: "το post δεν έχει λάβει αρκετές ψήφους για να έχουμε αξιοπιστία στο αποτέλεσμα".

Επίσης πρέπει να φύγει ο όρος (κατάχρηση του συστήματος αξιολόγησης) γιατί το θεωρώ γελοίο να τιμωρούνται οι ανούσιες αρνητικές και όχι οι ανούσιες θετικές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Όχι. Δεν έχει σημασία ποιος είναι αλλά το ότι υπάρχει κάποιος που διαφωνεί. Μπορεί να θέλει να το κάνει κρυφά, γιατί να στιγματίζεται για αυτό?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Όχι. Δεν έχει σημασία ποιος είναι αλλά το ότι υπάρχει κάποιος που διαφωνεί. Μπορεί να θέλει να το κάνει κρυφά, γιατί να στιγματίζεται για αυτό?

Δηλαδή διαφωνεί όταν δεν τον βλέπει κανείς αλλά όταν τον βλέπει,συμφωνεί ή δεν έχει γνώμη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ajusshi

Διάσημο μέλος

Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Όχι. Δεν έχει σημασία ποιος είναι αλλά το ότι υπάρχει κάποιος που διαφωνεί. Μπορεί να θέλει να το κάνει κρυφά, γιατί να στιγματίζεται για αυτό?

τι λες ρε φίλε, γιατί όταν συμφωνείς έχει σημασία με ποιον συμφωνείς ή με τι;
ίσα, ίσα, μπορεί πχ να μου βάζεις αρνητικές γιατί δεν σου αρέσει η φάτσα μου και σου έχω μπει στο μάτι, να μη φανεί αυτό;

σου έβαλα αρνητική, στιγματίστηκα τώρα ή απλώς διαφωνώ με αυτά που λες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top