Σχέσεις με διαφορά ηλικίας

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Αρα υπαρχει Οριο στη διαφορα ηλικιας μεταξυ 2 ατομων που θελουν να κανουν μια σχεση. Απλα για καποιον αυτο το οριο μπορει να ειναι 20 χρονια και για αλλον 2 χρονια. Επομενως η προταση "η διαφορα ηλικιας δεν εχει σημασια", δεν ισχυει. Ετσι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Βρε άνθρωπε, σχετικά είναι όλα. Τα κιλά έχουν σημασία? Οι αντιλήψεις έχουν σημασία? Το μέγεθος πουλιού/βυζιών έχει σημασία? Τα λεφτά έχουν σημασία? Η κοινωνική θέση?
Τυπικά θα ακούσεις "όχι" σε αυτές τις ερωτήσεις. Αλλά μέσα σε λογικά πλαίσια πάντα, δεν μιλάμε για τόφαλο 600 κιλών, ούτε για δολοφόνους-κανίβαλους, ούτε για πουλί μισό εκατοστό και βυζιά σαν σπυράκια, ούτε για εκατομμυριούχο με άστεγο, ούτε για προθυπουργό με ζητιάνο.
Για μένα η διαφορά ηλικίας δεν έχει σημασία εφόσον μπορεί να υπάρξει μια σχέση ικανοποιητική και για τους δύο, η οποία έχει μέλλον (όχι ο ένας να είναι με το πόδι στον τάφο). Οπως και για τις υπόλοιπες διαφορές (γιατί έτσι κι αλλιώς δεν γίνεται να είσαι ολόιδιος με τον άλλο) υπάρχουν κάποια πλαφόν, διαφορετικά στον καθένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Βρε άνθρωπε, σχετικά είναι όλα. Τα κιλά έχουν σημασία? Οι αντιλήψεις έχουν σημασία? Το μέγεθος πουλιού/βυζιών έχει σημασία? Τα λεφτά έχουν σημασία? Η κοινωνική θέση?
Τυπικά θα ακούσεις "όχι" σε αυτές τις ερωτήσεις. Αλλά μέσα σε λογικά πλαίσια πάντα, δεν μιλάμε για τόφαλο 600 κιλών, ούτε για δολοφόνους-κανίβαλους, ούτε για πουλί μισό εκατοστό και βυζιά σαν σπυράκια, ούτε για εκατομμυριούχο με άστεγο, ούτε για προθυπουργό με ζητιάνο.
Για μένα η διαφορά ηλικίας δεν έχει σημασία εφόσον μπορεί να υπάρξει μια σχέση ικανοποιητική και για τους δύο, η οποία έχει μέλλον (όχι ο ένας να είναι με το πόδι στον τάφο). Οπως και για τις υπόλοιπες διαφορές (γιατί έτσι κι αλλιώς δεν γίνεται να είσαι ολόιδιος με τον άλλο) υπάρχουν κάποια πλαφόν, διαφορετικά στον καθένα.
Ολα αυτα που έγραψες παραπανω, φυσικά κι έχουν σημασία. Όποιος/α πει ότι δεν έχουν, λεει ψέματα για να δειξει απελευθερωμένος/η κτλ. Εσυ μπορει να λες οτι για σενα η διαφορα ηλικιας δεν εχει σημασία, όμως βάζεις όρια π.χ να μην είναι με το ενα ποδι στον ταφο (που έχει μια λογική). Κάτι παρομοιο να φανταστώ θα έλεγες για εναν 62χρονο; που δεν είναι με το ενα ποδι στο τάφο. Έχει τουλάχιστον 20κατι χρονια μπροστά;) Όπως και κατι αντιστοιχο μάλλον θα έλεγες αν μιλουσαμε για καποιον αρκετα μικροτερο σου. Ολοι θα μπορουσαν να πουν δεν με πειραζει η ηλικια, αρκει ομως να...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Δεν με πειράζει τίποτα από τα παραπάνω αν δεν είναι σε υπερβολικό βαθμό. Δεν το βλέπω σαν "ναι μεν, αλλά..." όπως το βλέπεις εσύ, αλλά σαν "μέτρον άριστον". Δεν θα με πείραζε (ενδεικτικά παραδείγματα) αν είναι λίγο χοντρούλης ενώ εγώ έχω τις τέλειες αναλογίες, ούτε να έχει σχετικά μικρό πουλί ενώ εγώ είμαι βυζαρού, ούτε να είναι χριστιανός ενώ εγώ άθεη, ούτε να παίρνει βασικό μισθό ενώ εγώ 2500, ούτε να είναι εργάτης ενώ εγώ καθηγήτρια πανεπιστημίου, ούτε να είναι 60 ενώ εγώ 40.
Δεν είπα πως οι διαφορές δεν έχουν σημασία ποτέ ή γενικά. Για κάθε άνθρωπο όμως υπάρχει ένα όριο σχετικά με το πόση διαφορά δεν τον επηρεάζει. Εμένα ας πούμε που έχω 14 χρόνια διαφορά, δεν με επηρεάζει. Δεν βλέπω κάποιο χάσμα στην επικοινωνία, κάποιο πρόβλημα στη δημιουργία οικογένειας, κίνδυνο να πεθάνει ο ένας σύντομα λόγω ηλικίας, να μην αντέχει ο ένας σωματικά/πνευματικά τις ανάγκες του άλλου, ασυμφωνία στα θέλω, διαφορετικά γούστα/υποχρεώσεις, κλπ. Ούτε καν εμφανισιακά δεν μπορεί να το καταλάβει ο περισσότερος κόσμος, έχει τύχει να με περάσουν και για μεγαλύτερη του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚρύβεΛόγια

Νεοφερμένος

Η ΚρύβεΛόγια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Δεν είναι κανόνας αυτό που θα πώ, αλλά νομίζω οτι οι σχέσεις με διαφορά ηλικίας είναι απλώς ένα μαξιλάρι για να πέσεις στα μαλακά, όταν είσαι ο ''μικρός'' της υπόθεσης. Ο νεότερος από τους δύο έχει το πλεονέκτημα, έστω κι αν φαινομενικά ο μεγαλύτερος κινεί τα νήματα, ώς πιο έμπειρος.

Θα τολμήσω να πώ ακόμα οτι οι σχέσεις με μεγαλύτερους συντρόφους, καλώς ή κακώς, έχουν το στοιχείο της προστατευτικότητας από πλευράς του μεγαλύτερου, σχεδόν πατρικής/μητρικής, σε πολλές περιπτώσεις. Ερωτεύεσαι κάποιον που ξέρεις οτι δεν θα σου κάνει κακό και δεν θα σε πληγώσει (είτε επειδή είναι πιο ώριμος από πολλές απόψεις, είτε επειδή δεν έχει τα περιθώρια να σε χάσει). Το έχω δεί να συμβαίνει σε σχέσεις μου, και δεν μιλάω για 4-5-10 χρόνια διαφοράς, αλλά περιπτώσεις με 13 και με 25 χρόνια διαφοράς.

(Μία αξιοπερίεργη διαπίστωση: όλες οι σχέσεις μου με μεγαλύτερους άντρες έχουν αποτύχει εκ προοιμίου, σε σύγκριση με τους συνομήλικες άντρες. Αντίθετα, μία ή δύο γνωριμίες μου με μεγαλύτερες γυναίκες κράτησαν σημαντικά περισσότερο και ήταν εξαιρετικά λειτουργικές κι από τις δύο πλευρές. Δεν ξέρω αν η επιτυχία σχέσης με διαφορά ηλικίας είναι θέμα φύλου ή σεξουαλικών προτιμήσεων. Κάποιος που είναι αποκλειστικά ομοφυλόφιλος θα μπορούσε να μας διαφωτίσει καλύτερα.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαριώ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μαριώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Καλα, εσύ το παράχεσες. Είναι σαν να σε ρωτάνε αν θα έκανες σχέση με άτομο που έχει διαφορετικές αντιλήψεις από εσένα και αντί να σκεφτείς πως έχει διαφορετικά γούστα στη μουσική ή πιστεύει σε άλλη θρησκεία, αυτόματα να υποθέσεις πως μιλάμε για παιδεραστή δολοφόνο.
'Οταν λέμε διαφορά ηλικίας δεν εννοούμε +/-50 χρόνια.

off topic: Εαν τα 0 χρονια διαφορας επιτρεπουν σχεση και τα 50 την απαγορευουν επειδη η συναρτηση ειναι συνεχης θα υπαρχει τουλαχιστον μια διαφορα ηλικιας χ μεταξυ του 0 και του 50 ωστε για διαφορές μικροτερες του χ η σχεση να επιτρεπεται και για ηλικιες μεγαλυτερες του χ να απαγορευται. Απομενει το ερωτημα για διαφορα ηλικιας χ τι κανουμε; (αλλιως: το 0 τι προσημο εχει; ) off topic
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
off topic: Εαν τα 0 χρονια διαφορας επιτρεπουν σχεση και τα 50 την απαγορευουν επειδη η συναρτηση ειναι συνεχης θα υπαρχει τουλαχιστον μια διαφορα ηλικιας χ μεταξυ του 0 και του 50 ωστε για διαφορές μικροτερες του χ η σχεση να επιτρεπεται και για ηλικιες μεγαλυτερες του χ να απαγορευται. Απομενει το ερωτημα για διαφορα ηλικιας χ τι κανουμε; (αλλιως: το 0 τι προσημο εχει; ) off topic

κατι προσπαθεις να μου πεις το νιωθω Ο.Ο :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
off topic: Εαν τα 0 χρονια διαφορας επιτρεπουν σχεση και τα 50 την απαγορευουν επειδη η συναρτηση ειναι συνεχης θα υπαρχει τουλαχιστον μια διαφορα ηλικιας χ μεταξυ του 0 και του 50 ωστε για διαφορές μικροτερες του χ η σχεση να επιτρεπεται και για ηλικιες μεγαλυτερες του χ να απαγορευται. Απομενει το ερωτημα για διαφορα ηλικιας χ τι κανουμε; (αλλιως: το 0 τι προσημο εχει; ) off topic

Δεν υπάρχει απλός μαθηματικός κανόνας για τις σχέσεις, αν αυτό πιστεύεις θα μείνεις μετεξεταστέα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
off topic: Εαν τα 0 χρονια διαφορας επιτρεπουν σχεση και τα 50 την απαγορευουν επειδη η συναρτηση ειναι συνεχης θα υπαρχει τουλαχιστον μια διαφορα ηλικιας χ μεταξυ του 0 και του 50 ωστε για διαφορές μικροτερες του χ η σχεση να επιτρεπεται και για ηλικιες μεγαλυτερες του χ να απαγορευται. Απομενει το ερωτημα για διαφορα ηλικιας χ τι κανουμε; (αλλιως: το 0 τι προσημο εχει; ) off topic
Απ'ότι έχω καταλάβει και η δυσαρέσκεια του περίγυρου είναι συνάρτηση αύξουσα, επί της διαφοράς ηλικίας x (για x >= 0), δεν υπάρχει δηλαδή κάποια τιμή κάτω από την οποία η σχέση είναι αποδεκτή και πάνω από την οποία δεν είναι, απλά αυξάνεται η συλλογική δυσαρέσκεια. Τα "αποδεκτή" και "μη αποδεκτή" είναι απλά arbitrary υποσύνολα του πεδίου τιμών της δεύτερης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
off topic: Εαν τα 0 χρονια διαφορας επιτρεπουν σχεση και τα 50 την απαγορευουν επειδη η συναρτηση ειναι συνεχης θα υπαρχει τουλαχιστον μια διαφορα ηλικιας χ μεταξυ του 0 και του 50 ωστε για διαφορές μικροτερες του χ η σχεση να επιτρεπεται και για ηλικιες μεγαλυτερες του χ να απαγορευται. Απομενει το ερωτημα για διαφορα ηλικιας χ τι κανουμε; (αλλιως: το 0 τι προσημο εχει; ) off topic

Μου αρεσει ο τροπος που σκεφτεσαι. Ειναι ειναι :look: ετσι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
...μπηκα να διαβασω κανα καυτο κουτσομπολιο, και εσεις καθεστε και λυνετε εξισώσεις :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
...μπηκα να διαβασω κανα καυτο κουτσομπολιο, και εσεις καθεστε και λυνετε εξισώσεις :P

Και η ερωτική σχέση συνιστά μια πολύ δύσκολη εξίσωση.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Εντάξει όλα σχετικά στον έρωτα και δε μετράνε οι αριθμοί κτλ αλλά όσο να ναι όταν βλέπεις να φοράει ο άλλος γυαλιά πρεσβυωπίας για να διαβάσει μια ξενέρα την τρως .:yawn:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
Και η ερωτική σχέση συνιστά μια πολύ δύσκολη εξίσωση.:/:

εμείς που δεν μας αρέσουν τα μαθηματικά,είμαστε καταδικασμένοι σε μια ζωή χωρίς συντροφο; :( :( :( :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.
Μα εσείς δε λέτε οτι η ερωτική σχέση είναι χημεία;
Τώρα έγινε δύσκολη εξίσωση;
Και εγώ που νόμιζα οτι η σχέση είναι κάτι σαν το μοχίτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Λοιπόν, μαντεύω ότι φτιάχνεις και γαμώ τα μοχίτα(sic).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Λοιπόν, μαντεύω ότι φτιάχνεις και γαμώ τα μοχίτα(sic).

Τι είναι το μοχίτο;:redface:

Πάντως εμένα μου φαίνεται πιο εύκολη η Γενετική - Μετασχηματιστική Γραμματική του Chomsky (η πιο δύσκολη ενότητα στη γλωσσολογία) από τη χημεία των σχέσεων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
Και εγώ που νόμιζα οτι η σχέση είναι κάτι σαν το μοχίτο.

οι σχέσεις ξεκινούν σαν το παστίτσιο:προσπαθείς να προσπεράσεις τα δύσκολα (μπεσαμέλ) για να φτάσεις στο ωραίο (μακαρόνια με κιμά) και καταλήγουν κάπως σαν το κερκυραϊκό μπουρδέΤο (δεν νομίζω ότι χρειάζονται άλλες εξηγήσεις)
-τρελή φιλόσοφος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.
Ε αν η μπεσαμέλ σου είναι δύσκολη,φτιάξε σκέτα μακαρόνια με μια λαχταριστή σάλτσα κιμά.
Σλουρπ.:teasing:
Η δική μου βερζιόν για τον παραλληλισμό σχέσης-μοχίτο:
Είναι δροσιστικό,αναζωογονητικό αλλά βρε παιδί μου είναι παροδικό και δε σε μεθάει :rant:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elepan

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Αναλυτής συστημάτων και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Γενικά δεν μπορώ να εκφράσω άποψη.

Ειδικά όμως, δύο φορές που μπήκα στην διαδικασία να κάνω σχέση με μικρότερη 15 και 10 χρόνια, τράβηξα «των παθών μου τον τάραχο». Καμία επικοινωνία, έλλειψη σοβαρότητας, έλλειψη κατανόησης της καθημερινότητας μου (εργασία, οικονομικά), παράλογες απαιτήσεις. Μου έδιναν την αίσθηση ότι ψάχνουν πατέρα ή μεγάλο αδελφό, αν βάλω και στον λογαριασμό πως είχαν κενά στο σπίτι και θέματα με τους γονείς. Επίσης το σεξ ήταν το πρώτο τους μέλημα, σε αντίθεση με την επικοινωνία που ήθελα εγώ.

Όσες φορές πάλι συναναστράφηκα συνομίληκες ή σχεδόν συνομίληκες, ήταν από τις καλύτερες μου σχέσεις. Υπήρχαν κοινές απόψεις, κοινά θέλω και σε γενικές γραμμές επικοινωνία. Ήταν ώριμες, ήξεραν τι ήθελαν, ήξεραν πώς να το ζητήσουν, είχαν κατασταλάξει.

Όταν χώρισα την πιο μικρή, εκτός από το ρεζίλεμα που μου έκανε στον εργασιακό μου χώρο μέχρι να αποδεχθεί το τέλος, άρχισε να μου αφήνει ραβασάκια στο αυτοκίνητο, να χτυπάει τα κουδούνια τα βράδυ, να παίρνει τηλέφωνο στην εταιρεία που δουλεύω και να βρίζει τις τηλεφωνήτριες που δεν με έδιναν. Ήταν μια κόλαση. Και φυσικά ευθύνομαι εγώ που έδωσα σημασία, έπρεπε από την αρχή να είχα τραβήξει τα όρια. Ευτυχώς τις απομάκρυνα σχετικά νωρίς και ησύχασα.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top