Σχέσεις με διαφορά ηλικίας

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Παιδιά δύσκολα τα πράγματα σε τέτοιες περιπτώσεις. Έχω φίλο που θέλει μεγαλύτερη (7 χρόνια) και ήδη χωρίς να έχουν σχέση δημιουργούνται προβλήματα γι'αυτό το λόγο.

Και τώρα εσύ μας λες δηλαδή πως είναι κακό να γουστάρει κάποια μεγαλύτερη κατά 7 χρόνια; Προβλήματα θα υπάρχουν είτε η διαφορά ηλικίας τους είναι 2, 5, 7, ή 10 χρόνια. Η ηλικία είναι απλώς ένα νούμερο, δεν καθορίζει τίποτα. Δηλαδή εμείς οι κοπέλες πως μας αρέσουν τα αγόρια που είναι ~30; Σιγά τα αυγά! Αν ταιριάζεις με άλλον, δεν σε απασχολεί τίποτα παραπάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

your_idol

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο your_idol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 221 μηνύματα.
Αυτό φαίνεται και στο Πανεπιστήμιο, όπου με το πέρασμα των ετών υπάρχει "επιφυλακτική" αποδοχή σε παρέες (πόσο μάλλον αν συμβεί κάτι σε ερωτικό πλαίσιο) φοιτητών συνήθως μικρότερων ετών.

Ναι, ειδικά αυτό το "μου ρίχνει χρόνια" είναι πιπίλα που βάζει φραγμό, αλλά και ...κολακεύει συγχρόνως, με τα γνωστά αποτελέσματα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σύσιφος

Νεοφερμένος

Ο Σύσιφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Οι μεγαλύτεροι άντρες πάντα θέλουμε να πηδάμε ένα φρέσκο γκομενάκι ,οπότε όσο μεγαλώνουμε ,τόσο μεγαλώνει και η διαφορά ηλικίας που επικεντρωνόμαστε ,δεδομένου ότι πάνω από τα 40 ,το 80% είναι αναξιογάμητες. Εξ άλλου η προσφορά είναι τεράστια και με τα σημερινά δεδομένα αν έχεις μια σχετική οικονομική άνεση ,και ένα αξιοπρεπές αυτοκίνητο και σπίτι ,δεν προλαβαίνεις να διαλέγεις διαθέσιμες 25-30 χρονών που είναι στα ντουζένια τους.
Απ την άλλη μεριά κάποιος που πάει με μεγαλύτερη ,είναι σίγουρα απελπιστικά στερημένος. Μια γυναίκα πάνω από τα 50 το μόνο που μπορεί να προσφέρει είναι συντροφιά σε κάποιο συνταξιούχο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Μια γυναίκα πάνω από τα 50 το μόνο που μπορεί να προσφέρει είναι συντροφιά σε κάποιο συνταξιούχο.
υπάρχει και το ζιγκολίκι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mairh-Mairh

Νεοφερμένος

Η Mairh-Mairh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Εγώ συμφωνώ απόλυτα σε αυτό που λες αλλά δυστυχώς δεν το βλέπουν όλοι έτσι. Αυτό ακριβώς είπα και στον φίλο μου, η ηλικία είναι απλά ένα νούμερο αλλά η κοπέλα έχει ενδοιασμούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Η ηλικια για καποιον λογο δεν ηταν απλα ενα νουμερο για εμενα και επεδιωκα να μην κανω σχεση με διαφορα ηλικιας πανω/κατω απο 3 χρονια. Η διαφορα 10 χρονων μου φαινοταν υπερβολικη και απορουσα τι βρισκουν σε τοσο μεγαλους. Αλλα οτι κοροιδευεις το λουζεσαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Claire Rentfield

Περιβόητο μέλος

Η Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 6,051 μηνύματα.
Η ηλικια για καποιον λογο δεν ηταν απλα ενα νουμερο για εμενα και επεδιωκα να μην κανω σχεση με διαφορα ηλικιας πανω/κατω απο 3 χρονια. Η διαφορα 10 χρονων μου φαινοταν υπερβολικη και απορουσα τι βρισκουν σε τοσο μεγαλους. Αλλα οτι κοροιδευεις το λουζεσαι...
Σ' αυτό έχεις απόλυτο δίκιο.:yes:
΄Οχι μόνο ότι κοροιδεύεις το λούζεσαι αλλά γενικά δεν πρέπει να λέει κανείς φράσεις σαν "εγώ αυτό ποτέ" ή κάτι τέτοιο. Ποτέ δεν μπορείς να ξέρεις πως θα σου τα φέρει η ζωή...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Η ηλικια για καποιον λογο δεν ηταν απλα ενα νουμερο για εμενα και επεδιωκα να μην κανω σχεση με διαφορα ηλικιας πανω/κατω απο 3 χρονια. Η διαφορα 10 χρονων μου φαινοταν υπερβολικη και απορουσα τι βρισκουν σε τοσο μεγαλους. Αλλα οτι κοροιδευεις το λουζεσαι...

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Σ' αυτό έχεις απόλυτο δίκιο.:yes:
΄Οχι μόνο ότι κοροιδεύεις το λούζεσαι αλλά γενικά δεν πρέπει να λέει κανείς φράσεις σαν "εγώ αυτό ποτέ" ή κάτι τέτοιο. Ποτέ δεν μπορείς να ξέρεις πως θα σου τα φέρει η ζωή...:/:

Οντως. Οι παραγοντες ειναι παρα πολλοι που ειναι ικανοι να σου φερουν τα πανω κατω στη ζωη. Σκεφτεσαι διαφορετικα στα 20 και διαφορετικα στα 30. Αν σου τυχουν και διαφορα γεγονοτα, τοτε αναθεωρεις πολλα πραγματα. Και οντως, η ηλικια ειναι ενας αριθμος, ειδικα αν λαβει κανεις υποψην οτι σε πολλους ανθρωπους η ημερολογιακη ηλικια δεν συμβαδιζει με την βιολογικη.


:lol::lol::lol::lol::lol:

ενταξει, αυτη η διαφορα ηλικιας ειναι υπερβολικη! Ο τυπος θα μπορουσε να ειναι και παππους της!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Κανένα απολύτως πρόβλημα, δε θυμάμαι τι έχω ξαναπει εδώ πριν χρόνια για το θέμα αλλά αν τα βρίσκουν 2 άνθρωποι τι μας κόφτει εμάς; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Δεχόμαστε μέχρι 12 χρόνια πιο πάνω πιστεύω. Πολύ πιο πάνω ίσως κάποτε προκαλούσε θέμα. Αλλά και πάλι αν δεν με περνά 2-3-5 χρόνια δε με δελεάζει ο άλλος εύκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nymphet

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nymphet αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Με 5 χρόνια διαφορά ηλικίας είσαι σα συνομήλικος.Γενικα,αν η σχέση αφορά ενήλικες με τα μυαλά στο κεφάλι τους τότε όλα τέλεια.Τι είναι μερικά χρόνια μπροστά στο άπειρο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Ειναι πολυ σχετικα ολα. Εξαρταται παντα απο τον ανθρωπο.

Υπαρχουν ανθρωποι μεγαλοι σε ηλικια που εχουν συγχρονη νοοτροπια και υπαρχουν αλλοι που ειναι μπαρμπαδια τελειως. Προφανως ειναι πιο συνηθισμενο να ειναι ο αντρας μεγαλυτερος ηλικιακα και ο λογος ειναι καθαρα βιολογικος. Ενας 35αρης που θελει οικογενεια πολυ δυσκολα θα παρει 45αρα γιατι ξερει οτι θα ειναι δυσκολο να κανει παιδια. Αντιθετα μια 35αρα μπορει να παρει ενα 45αρη και να εχουν μια δεκαετια να κανουν οικογενεια. Διαφορες ηλικιας <5 ετων τις θεωρω αμελητεες, στους ενηλικες δεν φαινεται τοσο πολυ η διαφορα, δεν ειναι και εφηβοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Η διαφορά μεταξύ 40-50 δεν νομίζω να είναι τόσο μεγάλο θέμα, η διαφορά όμως 20-30 πιστεύω είναι τεράστια. Είναι αναλόγως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Εξαρτάται πόσο ώριμος είναι ο μικρότερος ηλικιακά και πόσο open-minded ο μεγαλύτερος ηλικιακά από τους 2. Τώρα στην ηλικιακή ζώνη 15-20 πιστεύω ότι και τα 5 χρόνια φαίνονται σαν αρκετά σημαντική διαφορά, πόσο μάλλον τα 10 (τι να κάνει το 18χρονο που μόλις τελείωσε το σχολείο με τον/την 28χρονο/η που είναι στην αρχή της καριέρας του/της; Δεν λέω ότι είναι απαγορευτικό, αλλά τέτοιες σχέσεις δύσκολα να αντέξουν, και ίσως είναι περισσότερο σχέσεις αυτοεπιβεβαίωσης και από τις 2 πλευρές).

Πιστεύω ότι μετά τα 22-23 που βάζουμε όλοι άλλες προτεραιότητες και έχουμε δει και 5 πράγματα, οι διαφορές δεν φαίνονται τόσο. Αλλά και πάλι για να στεριώσει κάτι, σημαντική είναι η πρώτη πρόταση που έγραψα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Eγώ εδώ και τρεις εβδομάδες είμαι σε καινούρια σχέση με έναν άντρα 57 ετών. Τον γνώρισα σε μια ποιητική βραδιά, πιάσαμε την κουβέντα, ανταλλάξαμε τηλέφωνα και βγαίνουμε 2-3 φορές την εβδομάδα. Δεν είναι ότι είμαι τρελά ερωτευμένη με αυτόν τον άντρα, αλλά υπάρχει μεταξύ μας καλή επικοινωνία, ψυχική προσέγγιση και κοινά ενδιαφέροντα. Εξάλλου ως άνθρωπος είχα ανάγκη μια αγκαλιά και μια παρέα και όχι μόνο:P. Μπορεί ο Αντώνης να είναι πολλά χρόνια μεγαλύτερος μου, αλλά είμαι κι εγώ αρκετά μεγάλη. Ένας άντρας συνομήλικός μου θα κοιτάξει μια τριαντάρα. Σε μια σαραντάρα συνήθως δείχνουν ενδιαφέρον άνθρωποι 50+. Τι να λέμε τώρα; Η ηλικία είναι αρνητικός παράγοντας και δεν αφήνει πολλά περιθώρια επιλογής. Έτσι, τώρα πλέον δεν είναι επιλογή μου να είμαι με μεγαλύτερο, αλλά αναγκαιότητα, για να έχω κι εγώ μια παρέα χωρίς πολλές υποχρεώσεις. {Ούτε εγώ δηλαδή θέλω γάμο ούτε αυτός}. Κρατάω ως θετικό το γεγονός ότι έχουμε πολύ καλή επικοινωνία. Το πάμε όσο πάει, χωρίς κανένα ιδιαίτερο συναίσθημα. Μου αρέσει να μιλάω ρεαλιστικά. Δεν μου αρέσουν οι υπεκφυγές. Ήμουν απλώς σε μια φάση που είχα ανάγκη από μια αντρική συντροφιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Πιστευω μεχρι τα 30, αντε 32-33 γινονται σχεσεις συνομηλικων. Μετα ανοιγει, οπως λες ο 40αρης (ειδικα ο early forties) θα κοιταξει 30αρα γυναικα και οσο παει και ανοιγει η διαφορα. Παντως στην ηλικια σου νομιζω πως ενδιαφερεις ανθρωπους που ειναι πιο κοντα στα 50 απ'οτι στα 60.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Eγώ εδώ και τρεις εβδομάδες είμαι σε καινούρια σχέση με έναν άντρα 57 ετών. Τον γνώρισα σε μια ποιητική βραδιά, πιάσαμε την κουβέντα, ανταλλάξαμε τηλέφωνα και βγαίνουμε 2-3 φορές την εβδομάδα. Δεν είναι ότι είμαι τρελά ερωτευμένη με αυτόν τον άντρα, αλλά υπάρχει μεταξύ μας καλή επικοινωνία, ψυχική προσέγγιση και κοινά ενδιαφέροντα. Εξάλλου ως άνθρωπος είχα ανάγκη μια αγκαλιά και μια παρέα και όχι μόνο:P. Μπορεί ο Αντώνης να είναι πολλά χρόνια μεγαλύτερος μου, αλλά είμαι κι εγώ αρκετά μεγάλη. Ένας άντρας συνομήλικός μου θα κοιτάξει μια τριαντάρα. Σε μια σαραντάρα συνήθως δείχνουν ενδιαφέρον άνθρωποι 50+. Τι να λέμε τώρα; Η ηλικία είναι αρνητικός παράγοντας και δεν αφήνει πολλά περιθώρια επιλογής. Έτσι, τώρα πλέον δεν είναι επιλογή μου να είμαι με μεγαλύτερο, αλλά αναγκαιότητα, για να έχω κι εγώ μια παρέα χωρίς πολλές υποχρεώσεις. {Ούτε εγώ δηλαδή θέλω γάμο ούτε αυτός}. Κρατάω ως θετικό το γεγονός ότι έχουμε πολύ καλή επικοινωνία. Το πάμε όσο πάει, χωρίς κανένα ιδιαίτερο συναίσθημα. Μου αρέσει να μιλάω ρεαλιστικά. Δεν μου αρέσουν οι υπεκφυγές. Ήμουν απλώς σε μια φάση που είχα ανάγκη από μια αντρική συντροφιά.

Μεγάλη διαφορά είναι η αλήθεια τα 18 χρόνια, αλλά από την στιγμή που εσύ έχεις ξεκαθαρίσει τι ψάχνεις και δεν έχετε απαιτήσεις ο ένας από τον άλλον, δεν βρίσκω κάποιο λόγο να μην λειτουργήσει. Ίσως δεθείτε υποσυνείδητα σε βάθος χρόνου χωρίς υπερβολές.
Παρ' όλα αυτά εγώ θα σου γράψω αυτό που άλλοι μπορεί να μην σου πούνε: Είσαι νέα γυναίκα. Και πέρασες πολλά, λογικό να ψάχνεις μια συναισθηματική ασφάλεια χωρίς σκαμπανεβάσματα. Όμως μην στηριχτείς σε αυτά για να ψάξεις μια σχέση που θα "γεράσεις" μαζί του χωρίς απαιτήσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πιστευω μεχρι τα 30, αντε 32-33 γινονται σχεσεις συνομηλικων. Μετα ανοιγει, οπως λες ο 40αρης (ειδικα ο early forties) θα κοιταξει 30αρα γυναικα και οσο παει και ανοιγει η διαφορα. Παντως στην ηλικια σου νομιζω πως ενδιαφερεις ανθρωπους που ειναι πιο κοντα στα 50 απ'οτι στα 60.

Εγω αν ημουν 28-32 δεν θα θελα να ειχα σοβαρη σχεση με καποια κοντα στην ηλικια και οχι <28 γιατι τοτε ειναι που οι γυναικες κανουν οικογενεια. Ειναι αδικο αλλα δε μπορουμε να κανουμε κατι, ο αντρας μπορει και ειναι σιγουρα καλυτερο να συνεχισει να αναπτυσσει ενδιαφεροντα και την καριερα του μεχρι τα 40 ή ακομα και τα 45 καθως ετσι θα μπορει να επιλεξει πολυ καλυτερη γυναικα για να κανει οικογενεια, αλλα και θα ζησει πληρεστερη ζωη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Προφανως αν εισαι 32 και τα φτιαξεις με μια γυναικα της ηλικιας σου για σχεση κι οχι για σεξ, ξερεις οτι παει σε πιο σοβαρο μετα απο λιγους μηνες με ενα χρονο και οτι θα μπει και θεμα οικογενειας. Τωρα ο καθενας εχει διαφορετικη αποψη για την καταλληλη ηλικια σοβαρης σχεσης και το πως ερμηνευει την καλη ζωη. Εγω δεν βαζω κανονες γιατι δεν ξερεις ποτε τι ανθρωπο θα γνωρισεις. Δηλαδη αν στα 30 σου γνωρισεις μια γαματη κοπελα και θες να εισαι μαζι της, θα την αφησεις γιατι "θες να ζησεις πληρεστερη ζωη"; Η καριερα δεν ειναι το παν, δεν σημαινει οτι οποιος φτανει 40χρ και ζει για να δουλευει, εχει πετυχει στη ζωη του και eventually η παρεα σου θα σπαει γιατι ολο και καποιος θα "κρεμιεται".

Οι ανθρωποι που κανουν οικογενεια μικροι δεν ειναι de facto δυστυχισμενοι ή δεν εχουν ζησει τη ζωη τους, αρκει η οικογενεια να εχει προελθει απο υγιη σχεση. Αντιθετα οσο περνανε τα χρονια αυξανονται οι πιθανοτητες να κανεις οικογενεια απλα για να κανεις , δηλαδη να παντρευτεις μια γυναικα που δεν πολυταιριαζετε ουτε εισαι τρελα ερωτευμενος μαζι της αλλα την φορτωθηκες (και σε φορτωθηκε) γιατι αυτη ενδιαφερθηκε και ο χρονος περναει και νυφοπαζαρα δεν υπαρχουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top