• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Σχετικά με τους φρονιμίτες

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,990 μηνύματα.
Αν έχεις πρηστεί, που θα έχεις, όταν φεύγει το πρήξιμο θα αισθάνεσαι τσιμπήματα στο μάγουλο (σαν να σε τραβάει κάτι) είναι απόλυτα φυσιολογικό.
Το να μην μπορώ ακόμα να ανοίξω το στόμα μου, σχεδόν καθόλου και να μιλήσω είναι φυσιολογικό; Εντάξει θα μου πεις, ούτε 24ωρο δεν πέρασε ακόμα..🥺
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,695 μηνύματα.
Το να μην μπορώ ακόμα να ανοίξω το στόμα μου, σχεδόν καθόλου και να μιλήσω είναι φυσιολογικό; Εντάξει θα μου πεις, ούτε 24ωρο δεν πέρασε ακόμα..🥺
Ναι είναι. Και ούτε στις 48 ώρες θα μπορείς καλά καλά. Την τρίτη μέρα πιθανόν.
Σε έκανε και ράμματα ; Αν ναι, πότε θα τα βγάλεις ;
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,990 μηνύματα.
Ναι είναι. Και ούτε στις 48 ώρες θα μπορείς καλά καλά. Την τρίτη μέρα πιθανόν.
Σε έκανε και ράμματα ; Αν ναι, πότε θα τα βγάλεις ;
Ναι έκανε ράμματα. Είπε θα φύγουν μόνα τους μέσα σε 10 μέρες.

Και μου έβαλε και ένα λαστιχάκι το οποίο θα πρέπει να πάω την Δευτέρα να το βγάλω. Να δω πώς θα βγει, αν δεν μπορώ ούτε την Δευτέρα🥲
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,695 μηνύματα.
Ναι έκανε ράμματα. Είπε θα φύγουν μόνα τους μέσα σε 10 μέρες.

Και μου έβαλε και ένα λαστιχάκι το οποίο θα πρέπει να πάω την Δευτέρα να το βγάλω. Να δω πώς θα βγει, αν δεν μπορώ ούτε την Δευτέρα🥲
Καλό ακούγεται, εγώ έπρεπε να πάω μετά από 7μέρες για να τα βγάλω.

Λογικά θα μπορείς ή θα σου πει έλα Τετάρτη.
Να τρως ή να πίνεις μπορείς ;
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,990 μηνύματα.
Καλό ακούγεται, εγώ έπρεπε να πάω μετά από 7μέρες για να τα βγάλω.

Λογικά θα μπορείς ή θα σου πει έλα Τετάρτη.
Να τρως ή να πίνεις μπορείς ;
Μόνο γιαούρτι έχω φάει από χθες.. να πίνω ναι.
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,990 μηνύματα.
Αλατόνερο τελικά κάνει; Μερικοί λένε ναι μερικοί όχι..
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,695 μηνύματα.
Μόνο γιαούρτι έχω φάει από χθες.. να πίνω ναι.
Δοκίμασε σούπες , όχι πολύ ζεστές.

Αλατόνερο δεν ξέρω. Δεν μου το είπαν. Εγώ τους έβγαλα πριν 2 μήνες περίπου και ό,τι έγραψα αυτό μου είπαν και οι γιατροί. Σε λίγο καιρό πάω να βγάλω και την αλλη μεριά
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,990 μηνύματα.
Δοκίμασε σούπες , όχι πολύ ζεστές.

Αλατόνερο δεν ξέρω. Δεν μου το είπαν. Εγώ τους έβγαλα πριν 2 μήνες περίπου και ό,τι έγραψα αυτό μου είπαν και οι γιατροί. Σε λίγο καιρό πάω να βγάλω και την αλλη μεριά
Και να σε ρωτήσω, εσύ μετά από πόσες μέρες μπόρεσες να φας κανονικά;
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,956 μηνύματα.
πρήξιμο δεν θέλω😭
Δεν γίνεται να μην πρηστείς, ειδικά αν ήταν κάτω. Στα νοσοκομεία κάνουν συνήθως μια ένεση για να μην πρηστείς πολύ, σε ιδιωτικά ιατρεία δεν νομίζω να γίνεται.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Και να σε ρωτήσω, εσύ μετά από πόσες μέρες μπόρεσες να φας κανονικά;
2 ημέρα εγώ και σακατεμενη έτρωγα μουλιασμενα Κοέν φλεικς σε γάλα, με κουταλάκι πίσω πίσω ένα ένα για να μη τα μασησω
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,990 μηνύματα.
Δεν γίνεται να μην πρηστείς, ειδικά αν ήταν κάτω. Στα νοσοκομεία κάνουν συνήθως μια ένεση για να μην πρηστείς πολύ, σε ιδιωτικά ιατρεία δεν νομίζω να γίνεται.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


2 ημέρα εγώ και σακατεμενη έτρωγα μουλιασμενα Κοέν φλεικς σε γάλα, με κουταλάκι πίσω πίσω ένα ένα για να μη τα μασησω
Εγώ σήμερα έφαγα ένα γιαούρτι το πρωί, ένα γιαούρτι απ' αυτά τα παιδικά και πουρέ. Αυτά..

Δεν μπορώ να μασησω τίποτα ακόμα..
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,956 μηνύματα.
Εγώ σήμερα έφαγα ένα γιαούρτι το πρωί, ένα γιαούρτι απ' αυτά τα παιδικά και πουρέ. Αυτά..

Δεν μπορώ να μασησω τίποτα ακόμα..
Όχι δεν θα μασάς, θα κόβεις είτε μικρά κομματάκια ή απλά θα καταπίνεις. Προσοχή αν φοβάσαι πολύ και βλέπεις ότι δεν μπορείς με τίποτα.
Εγώ και ρύζι με αλάτι σκέτο έτρωγα λίγο λίγο απλά καταπινα. Πώς δεν πνιγηκα ένας θεός ξέρει
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,990 μηνύματα.
Όχι δεν θα μασάς, θα κόβεις είτε μικρά κομματάκια ή απλά θα καταπίνεις. Προσοχή αν φοβάσαι πολύ και βλέπεις ότι δεν μπορείς με τίποτα.
Εγώ και ρύζι με αλάτι σκέτο έτρωγα λίγο λίγο απλά καταπινα. Πώς δεν πνιγηκα ένας θεός ξέρει
Εσύ έκανες αλατόνερο ή χαμομήλι; Γενικά με τι τα επλενες μετά την πρώτη μέρα;
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,956 μηνύματα.

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,990 μηνύματα.
Στους κάτω είχα το chlorexil που μου είχαν πει να πάρω, καλό είναι να ρωτήσεις τον γνάθοχειρουργο να είσαι σίγουρη
Εμένα δεν μου είπε τίποτα. Κανονικά με οδοντόβουρτσα μου είπε.. πράγμα που δεν δύναμαι αυτή την στιγμή, γιατί φοβάμαι να φτύσω.
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,956 μηνύματα.
Εμένα δεν μου είπε τίποτα. Κανονικά με οδοντόβουρτσα μου είπε.. πράγμα που δεν δύναμαι αυτή την στιγμή, γιατί φοβάμαι να φτύσω.
Όχι δεν πρέπει να φτυσεις ειδικά τις πρώτες ημερες, μπορεί να ξεκολλήσεις το θρόμβο που έχει σχηματιστεί στην πληγή για να κλείσει.
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,990 μηνύματα.
Όχι δεν πρέπει να φτυσεις ειδικά τις πρώτες ημερες, μπορεί να ξεκολλήσεις το θρόμβο που έχει σχηματιστεί στην πληγή για να κλείσει.
Θα κάνω με χαμομήλι, ακίνδυνο. Αφού ούτως ή άλλως πίνω..

Άμα ήξερα ότι θα τραβήξω τέτοιο πράγμα δεν θα το έβγαζα, κι ας μου τα στραβωνε όλα🥲
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,695 μηνύματα.
Και να σε ρωτήσω, εσύ μετά από πόσες μέρες μπόρεσες να φας κανονικά;
Κανονικά άρχισα περίπου στις 14 μέρες, αλλά ήταν δύσκολη η περίπτωση μου.
Μέχρι τις 7 μέρες ήμουν με σούπες και σταδιακά άρχισα να προσθέτω ζυμαρικά, noodles και ρύζι και μαλακό κρέας. Αλλά τα έτρωγα πολύ αργά
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,990 μηνύματα.
Ναι, εγώ μετά από αυτό θέλω να κάνω έναν ωραιότατο βαθύ καθαρισμό. Γίνεται μετά από 2-2μιση εβδομάδες από τώρα;
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,695 μηνύματα.
Εμένα δεν μου είπε τίποτα. Κανονικά με οδοντόβουρτσα μου είπε.. πράγμα που δεν δύναμαι αυτή την στιγμή, γιατί φοβάμαι να φτύσω.
Πρέπει να τα βουρτσισεις για να μην μολυνθεί. Ίσα αυτό το λίγο.
Την μία μεριά μπορείς να την κάνεις, την άλλη με προσοχή χωρίς να ακουμπήσεις στο σημείο.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ναι, εγώ μετά από αυτό θέλω να κάνω έναν ωραιότατο βαθύ καθαρισμό. Γίνεται μετά από 2-2μιση εβδομάδες από τώρα;
Ναι. Μονο τον κάτω έβγαλες;
Πρέπει να βγάλεις και την άλλη μεριά;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Στα πρώτα βουρτσισματα θα φτύνεις αίμα. Μην ανησυχήσεις.
Αλλά μην βουρτσισεις το σημείο!
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,990 μηνύματα.
Ναι μόνο τον έναν, όχι οι άλλοι είναι κανονικοί.

Ωραία και τελευταία ερώτηση. Είναι λογικό να πονάει το μάγουλο εξωτερικά και μόνο που το πιάνω;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Τα έπλυνα, δεν έβγαλα καν αίμα. Οπότε όλα οκ. Βέβαια κατάπια την μισή οδοντόκρεμα😂
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top