• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Σχετικά με τους φρονιμίτες

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,560 μηνύματα.
Είναι πίσω πίσω κάτω γνάθο. Λογικό πιστεύω αλλά θέλει πανοραμική να το δει κάποιος. Να δει εάν βγήκαν όλες η ριζεςς σωστά
Όχι όχι βγήκε όλο. Ήταν πολύ καλός ο γναθοχειρούργος, στην αρχή είχε μείνει μια μυτούλα και παιδευτηκε πολύ, αλλά βγήκε.

Δεν πονάει, μη φανταστείς, απλά λίγο με ενοχλεί ακόμα.
 

naturale

Νεοφερμένος

Ο naturale αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 49 ετών. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Όχι όχι βγήκε όλο. Ήταν πολύ καλός ο γναθοχειρούργος, στην αρχή είχε μείνει μια μυτούλα και παιδευτηκε πολύ, αλλά βγήκε.

Δεν πονάει, μη φανταστείς, απλά λίγο με ενοχλεί ακόμα.
Θέλει εξέταση δεν θα το άφηνα.

Και εμένα μου είπε ένας προχτές ότι έκανε την δουλειά σωστά αλλά στην ακτινογραφία φαίνεται ότι έγινε ημιτελής δουλειά. Μην πιστεύεις Κανέναν
 

Grand Duchess

Περιβόητο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,260 μηνύματα.
Η πληγή απ' ότι βλέπω με φακό, έχει κλείσει εντελώς, δεν βλέπω κάτι, αλλά πού και πού κάνει κάτι κραμπίτσες και γενικά ψιλοπονάει.. πέρασε ένας μήνας νομίζω, γιατιι;🥲
Δεν ξέρω αν στο είπαν αλλά θέλει πολύ προσοχή, ακόμη και όταν κλείσει εξωτερικά η πληγη, να μην δαγκώσεις από την πλευρά αυτή. Διότι ενώ το ούλο εξωτερικά έχει κλείσει, κάτω είναι ο θρόμβος αίματος ο οποίος θα επουλώσει σε δεύτερο χρόνο. Με απότομη δύναμη , κινδυνεύεις να τον σπάσεις τον θρόμβο και να αρχισει η διαδικασία πάλι από την αρχή.
Αν δεις ότι πρήζεται εκ νέου, ρωτά τον γνάθοχειρουργο, μπας και άρπαξε καμία μόλυνση.

Αν έχεις ακόμη τα ράμματα και νιώθεις τραβηγμα, είναι φυσιολογικό μέρος της επούλωσης.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Θέλει εξέταση δεν θα το άφηνα.

Και εμένα μου είπε ένας προχτές ότι έκανε την δουλειά σωστά αλλά στην ακτινογραφία φαίνεται ότι έγινε ημιτελής δουλειά. Μην πιστεύεις Κανέναν
Θα συμφωνήσω εδώ με το παιδί, Εριφύλη αν συνεχίσει να πας να το κοιτάξεις
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,560 μηνύματα.
Αα εγώ μασάω κανονικά από εκεί.. αφού δεν πονούσε. Όχι δεν έχω ράμματα, έχουν βγει εδώ και δύο εβδομάδες!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μπορεί να είναι και από δική μου βλακεία, από το οδοντικό νήμα που κάνω. Εκεί το έκανα λίγο δυνατά για να μη παγιδεύονται τροφές..
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,943 μηνύματα.
Η πληγή απ' ότι βλέπω με φακό, έχει κλείσει εντελώς, δεν βλέπω κάτι, αλλά πού και πού κάνει κάτι κραμπίτσες και γενικά ψιλοπονάει.. πέρασε ένας μήνας νομίζω, γιατιι;🥲
Καλημερα καλλιτεχνης
Εχε υπ οψιν σου οτι η επεμβαση εγινε στους πιο ισχυρους μυες του σωματος ..τους μασητικους μυες... υπομονη να ανακαμψουν.
Βοηθησε τους με ενα μαγνησιο την ημερα ..και κρεατακι και αυγουλακι... και ιβουπροφενη αν πονανε.
 

touvlo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η touvlo αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,114 μηνύματα.
Καλημερα καλλιτεχνης
Εχε υπ οψιν σου οτι η επεμβαση εγινε στους πιο ισχυρους μυες του σωματος ..τους μασητικους μυες... υπομονη να ανακαμψουν.
Βοηθησε τους με ενα μαγνησιο την ημερα ..και κρεατακι και αυγουλακι... και ιβουπροφενη αν πονανε.
Αα εγώ μασάω κανονικά από εκεί.. αφού δεν πονούσε. Όχι δεν έχω ράμματα, έχουν βγει εδώ και δύο εβδομάδες!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μπορεί να είναι και από δική μου βλακεία, από το οδοντικό νήμα που κάνω. Εκεί το έκανα λίγο δυνατά για να μη παγιδεύονται τροφές..
Να ακούς το Γιαννάκη.
Θα διαφωνησω με την ιμπουπροφενη για πονάκια. Δεν την παίρνουμε για ψιλοπονάκια.
Εγώ πιστεύω πως πονάει και λίγο από σκέψη. Το νημα αστο λίγο
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,943 μηνύματα.
Να ακούς το Γιαννάκη.
Θα διαφωνησω με την ιμπουπροφενη για πονάκια. Δεν την παίρνουμε για ψιλοπονάκια.
Εγώ πιστεύω πως πονάει και λίγο από σκέψη. Το νημα αστο λίγο
ε μα τωρα να αφησουμε το κοριτσι να ποναει? Η ιβουπροφενη ειναι το πιο αθώο μυοχαλαρωτικο και κανει δουλεια. και το κοριτσι δεν εχει καρδιακα.
Οι μασητικοι μυες ειναι καταδικασμενοι να δουλευουν συνεχεια διοτι αν σταματησουν χαιρετας...δεν ειναι σαν το χερι που το κρεμας στο λαιμο σε αναπαυση για 15 μερες ... οποτε θελουν τον χρονο τους.
Μια χαρα δουλεια εκανε ο γιατρος ..τωρα ειναι η ωρα της φυσης.
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,560 μηνύματα.
ε μα τωρα να αφησουμε το κοριτσι να ποναει? Η ιβουπροφενη ειναι το πιο αθώο μυοχαλαρωτικο και κανει δουλεια. και το κοριτσι δεν εχει καρδιακα.
Οι μασητικοι μυες ειναι καταδικασμενοι να δουλευουν συνεχεια διοτι αν σταματησουν χαιρετας...δεν ειναι σαν το χερι που το κρεμας στο λαιμο σε αναπαυση για 15 μερες ... οποτε θελουν τον χρονο τους.
Μια χαρα δουλεια εκανε ο γιατρος ..τωρα ειναι η ωρα της φυσης.
Καλέ δεν πονάω, κάτι δευτερόλεπτα έρχεται και μετά φεύγει.. απλά όταν μασάω λίγο με ενοχλεί, σαν πιάσιμο κάπως.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,943 μηνύματα.
Καλέ δεν πονάω, κάτι δευτερόλεπτα έρχεται και μετά φεύγει.. απλά όταν μασάω λίγο με ενοχλεί, σαν πιάσιμο κάπως.
ε για αυτα τα πιασιματα λεμε...μαγνησιο κρεατακι και αυγουλακι..αν δεν φυγουν και σε ενοχλουν ιβουπροφενη.
Και πες τη μαμα την ελια ή την σπαλα μετα το τηγανισμα να την βραζει για 3Ω μοναχη της σε πολυ χαμηλη φωτια και μετα να βαζει κρεμυδια και σαλτσες για 1Ω ακομα..να γινεται πολυ μαλακουλα.
 

naturale

Νεοφερμένος

Ο naturale αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 49 ετών. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
ε για αυτα τα πιασιματα λεμε...μαγνησιο κρεατακι και αυγουλακι..αν δεν φυγουν και σε ενοχλουν ιβουπροφενη.
Και πες τη μαμα την ελια ή την σπαλα μετα το τηγανισμα να την βραζει για 3Ω μοναχη της σε πολυ χαμηλη φωτια και μετα να βαζει κρεμυδια και σαλτσες για 1Ω ακομα..να γινεται πολυ μαλακουλα.
Είσαι γιατρός ;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,943 μηνύματα.
Είσαι γιατρός ;
Ναι το λες και ετσι..ο γιατρος της οικογενειας ... τοσο να με κυνηγανε οι γιατροι στα επειγοντα γιατι διαφωνω μαζι τους.
Τωρα θα παρω και ασπρη ποδια να με αφηνει η γιαγια να της κανω το εμβολιο γριπης.
 

naturale

Νεοφερμένος

Ο naturale αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 49 ετών. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Ναι το λες και ετσι..ο γιατρος της οικογενειας ... τοσο να με κυνηγανε οι γιατροι στα επειγοντα γιατι διαφωνω μαζι τους.
Τωρα θα παρω και ασπρη ποδια να με αφηνει η γιαγια να της κανω το εμβολιο γριπης.
Μια χαρά τα λέτε
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,943 μηνύματα.
Μια χαρά τα λέτε
Ε οτι μπορουμε
Κοιτα καθε ασθενης δικαιουτε πληρη πληροφοριση..και οι γιατροι δεν την κανουν ποτε..ή ελαχιστοι την κανουν... οποτε θελουν καποιο να τους εξηγησει να ηρεμισουν ..το δικαιουνται.
Και στο σπιτι θελουν καποιο να τους πει τα πρωτα λογια ...και να τους πει τι θα κανουν.... καπου θελουν να ακουμπησουν.
 

naturale

Νεοφερμένος

Ο naturale αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 49 ετών. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Ε οτι μπορουμε
Κοιτα καθε ασθενης δικαιουτε πληρη πληροφοριση..και οι γιατροι δεν την κανουν ποτε..ή ελαχιστοι την κανουν... οποτε θελουν καποιο να τους εξηγησει να ηρεμισουν ..το δικαιουνται.
Και στο σπιτι θελουν καποιο να τους πει τα πρωτα λογια ...και να τους πει τι θα κανουν.... καπου θελουν να ακουμπησουν.
Είναι σχεδόν άθλιοι οι γιατροί σε παγκόσμιο επίπεδο
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,956 μηνύματα.

naturale

Νεοφερμένος

Ο naturale αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 49 ετών. Έχει γράψει 108 μηνύματα.

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,956 μηνύματα.
Έχω ζήσει σε αρκετές χώρες και Ελλάδα είναι ίσως οι καλύτεροι αλλά άθλιοι και πάλι. Σου λένε λάθος πράγματα ώστε να αρρωστήσεις
Το κάνουν σε εσένα προσωπικά ή μιλάς γενικά ; Και τί όφελος (θα) έχουν ;
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,560 μηνύματα.

naturale

Νεοφερμένος

Ο naturale αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 49 ετών. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Το κάνουν σε εσένα προσωπικά ή μιλάς γενικά ; Και τί όφελος (θα) έχουν ;
Γενικά το έχω δει.

Για να ξαναπάς βέβαια
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Έχεις ένα δίκαιο. Για να βρεις καλό γιατρό, ειδικά στην Αθήνα, πρέπει να κάνεις τάμα.
Τους μισώ όλους. Ειδικά τους οδοντιάτρους
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,956 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top