Σχολιασμός φθηνών laptops

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
και για να σε μπερδεψω και άλλο...
κοια αυτο https://www.plaisio.gr/Laptop-Netboo...Pavilion-dv6-1360ev-Moonlight-VL057EA-B1A.htm
εχει χαμηλοτερη καρτα.. αλλα 2.66 επεξεργαστη..

και εδω ενα lenovo.. https://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.907062

τα lenovo...απο οτι δει στο πολυκαταστημα ειναι τα πιο στιβαρα και με εξαιρετικης ποιοτητας πληκτρολογιο.. μιλαμε για τα γερα λαπτοπ..πηγαινε σε κανα μαγαζι και αγγιξε τα,,θα καταλαβεις καποια πραγματα για την ποιοτητα κατασκευης..
και εδω https://www.infosyncworld.com/reviews/laptops/lenovo-ideapad-y550/10461.html
λεει οτι κραταει 3.5 ωρες ευκολα..
ειναι εργαλειο..
The 6-cell battery that came with the device, the only battery option, provided all the power Lenovo promised. Lenovo offers 3.5 hours of usage,
Even better, the keyboard on the Lenovo Y550 was great. It felt more like a full desktop version than a smaller, thinner laptop keyboard. Keys were large and well spaced, with plenty of deep travel on each key to give a satisfying click. If you're used to typing on thinner laptop keyboards, you might need a few minutes to acclimate to the Y550, but in the end we liked the keyboard very much.
και εχει και blue ray.. απο οτι διαβαζω..προκειται για πρωτης ποιοτητας εργαλειο.. δεν βλεπψω πυθενα να γραφουν κανενα σοβαρο αρνητικο.. κραταει πολυ και ειναι γερο με καλο πληκτρολογιο.. μπορει να μην εχει καποιες φιγουρες και εξτρα που εχουν καποια άλλα..
και οι p επεξεργαστες οπως διαβασα ,ειναι πιο οικνομικοι και ψυχροι απο τους καινουριους core m κλπ...
λαπτοπ εχεις αλλωστε..θελεις ψυχρη λειτουργια..
και αλλο review
The Y550 offers reasonable battery life for a 15.6" notebook, but still shows some room for improvement. In our battery test with the screen brightness set to 75%, wireless active, and Vista on the balanced profile the system stayed on for 3 hours and 52 minutes.
επισης απο εδω και εδω
φαινεται οτι το lenovo εχει πολυ καλα δυνατα ηχεια..ενω το toshiba ανισχυρα..
ας ριξει κανενας αλλος καμια ιδεα..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
και συνεχιζω.:P

το μονο που χρειαζεταιτο λενοβο ,ειναι 64αρια windows.. ..
διαβασε τις κριτικες εκει που σου εδειξα..και θα καταλαβεις οτι προκειται για πραγματικα ποιοτικο προιον..

εδω
δες..το λενοβο λενε ολοι τα καλυτερα λογια ενω για το τοσιμπα τα ψιλομασανε..ο ηχος,χαλια..κλπ..

κοιτα πως τρεχει και με χαμηλοτερο επεξεργαστη αλλα ιδια καρτα γραφικων nvidia 240....


παντως με το λενοβο θα ξεχωριζεις...:P
ενω το toshiba ειναι πιο μαζικης παραγωγης..
https://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.907062



Εσύυ αποφασίζεις..!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ο γρηγοροτερος επεξεργαστης ειναι ο τετραπυρηνος Intel Core i7-720QM κλπ απο οτι καταλαβα..
αυτα ειναι εδω... όμως τα περισσοτερα εχουν 320 δισκο... εκτος απο αυτο που λεει ομως διαρκεια μπαταριας 2.35 ωρες μονο..
γενικα οταν παιρνεις τερμα επεξεργαστη και καρτα γραφικων πεφτει η διαρκεια μπαταριας..

τα τοσιμπα ειναι πιο φτηνα στα ιδια χαρακτηριστικα με τα λενοβο πχ..
στα δευτερα πληρωνεις την ποιοτητα κατασκευης απο οτι καταλαβαινω και την διαρκεια μπαταριας..

..

σκεψου καλα...................................;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex_sag

Νεοφερμένος

Ο alex_sag αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Φοβερό το lenovo δεν είχα προσέξει ποτέ αυτά τα laptops και διάβασα καλά σχόλια.Θα σου πώ όμως την αμαρτία μου :devil:, μου αρέσουν πάρα πολύ τα sony γιατί έχουν κατά τη γνώμη μου λιτό αλλά όμως ελκυστικό design και είναι και αντοχής απ'οτι έχω ακούσει!!!
Βρήκα και αυτό το sony αλλά όμως 16αρα οθόνη,όμως έχει blu-ray,i5 στα 2.4 Ghz και 1 GB κάρτα γραφικών

https://www.multirama.gr/products/product?pid=0443420&catid=010200

Επίσης βρήκα και μια πολύ καλή ευκαιρία : https://www.plaisio.gr/Laptop-Netboo...FUJITSU-LIFEBOOK-AH550F4-VFY-AH550MF042GR.htm

Κάτι τελευταίο που θέλω να ρωτήσω είναι αν η σειρά F ή η σειρά E είναι καλύτερη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
LENOVO IDEAPAD Y550P-3



αυτο ειναι το καλυτερο νομιζω... τετραπυρηνος καινουριος επεξεργαστης,,και led οθονη..

το sony που εβαλες απο πανω δεν εχει led οθονη αλλα tft.. το μελλον ειναι led.. και χαμηλη ενεργεια και εντονο φως που θα βλεπεις και στο εξωτερικο φως της ημερας ενω οι tft θα φαινονται αορατες.. αυτα διαβασα στα φορουμ..

το futitsu ειναι καλο αλλα οχι καλη μαρκα,,απο οτι εχω διαβασει παντου..και δυπηρηνος επεξεργαστης..

με το παραπανω lenovo.. πραγματικα εισαι εξασφαλισμενος για το μελλον..και εχει και μικρο βαρος σχετικα..15αρα οθονη

και ολες οι γνωμες για τα lenovo y550 ισχυουν και γιαυτο εννοαιται..
https://blog.laptopmag.com/lenovos-ideapad-y550p-the-most-powerful-core-i7-notebook
https://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16834146613
https://www.testfreaks.com/laptops/lenovo-ideapad-y550p/
https://www.geeksugar.com/Lenovo-Ideapad-y550p-Laptop-Review-8050453

βλεπω ομως 2600mah μπαταρια ... και λιγο χαμηλη-μεση βασικα καρτα γραφικων..
αλλα ισως δεν θελεις τη μεγιστη αποδοση απο ενα λαπτοπ ,αλλα να ειναι γερο και να αντεχει..

δες εδω
Quanta, makes laptops for Dell's Latitude line, Sony's Vaio series and most of IBM's (Lenovo) laptops.
η asus τα φτιαχνει μονη της...και στο newegg ειναι στην κορυφη των ψηφων..
λετε να αξιζουν? γιατι ειναι ακριβα..:hmm:
πχ https://www.skroutz.gr/s/265709/Asus-N61JQ-JX004V.html
αλλα στο newegg και γενικα εχει ιδιοτροπιες.ζεσταίνεται ευκολα και πολυ..(όπως και τα περισσοτερα asus εξαρτηματα που μπορει να εχουν υψηλες επιδοσεις αλλα ειναι πολυ "περιεργα"..


εγω απο αυτα που εχω διαβασει στοιχηματιζω στο λενοβο.. μπορει να ειναι απλο και οχι τοσο φιγουρατο,αλλα οσο διαβαζω στο νετ τοσο το εκτιμω.. αξιοπιστο πραγμα,,επαγγελματικο σχεδον..
εγω εχω ενα acer εξαετιας και μπαινω στο νετ σαν δευτερο και τωρα αρχισαν να ψοφανε τα κουμπια..να μη πατιουνται καλα κλπ..

και το πληκτρολογιο τωρα καταλαβαινω οτι δεν μπορει να αλλαξει πρακτικα..όπως και η οθονη..
και το λαπτοπ πεθαινει απο το "σκαρι" του .γιατι απλα δεν μπορει να αλλαχθεί..οπως το μπαουλο pc που του αλλαζεις τα παντα.
σκεψου το αυτο...


ειναι τοσες επιλογες στα λαπτοπ..που πελαγωνεις..;)
πηγαινε σε μαγαζια και πιασε-παιξε με τα λαπτοπ τα λαπτοπσ..να δεις πρακτικα την ποιοτητα..
και αποφασισε..

το laptop ,η γυναικα και το κοτοπουλο άλλωστε θελουν χερι..:shifty::thumbsup::thumbsup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

alex_sag

Νεοφερμένος

Ο alex_sag αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 25 μηνύματα.
χαχαχαχαχαχα καλοοοοοοο!!!Είμαι πολύ μπερδεμένος :hmm: αλλά έχω όμως ερωτευτεί :redface: το lenovo που μου έδειξες και τώρα που βλέπω γενικά τα lenovo (τα οποία τα υποτιμούσα ) είναι πολύ μπροστά σε πολλούς τομείς.Λοιπόν σε ευχαριστώ πάρα μα πάρα πολύ για την πολύτιμη βοήθεια σου και αν την χρειαστώ και πάλι θα σε ξαναενοχλήσω.Μάλλον προς το lenovo τείνω:P!!!Είναι πάρα πολύ όμορφο και με i7 ;)!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Να κάνω μια μικρή παρέμβαση…
Λογικά έδωσες φέτος πανελλήνιες, οπότε γνώμη μου είναι να μην βιαστείς να αγοράσεις laptop, ίσως ανήκεις στο πρόγραμμα Δες την ψηφιακά αν εφαρμοστεί και φέτος..


Και εγώ πήρα το laptop που μου πρότεινε ο Άγγελος και πραγματικά είναι εξαιρετικό!:clapup:

Υγ. και εγώ τα Lenovo τα θεωρούσα κατώτερα:hmm: , Lenovo είναι το 1ο μου laptop…
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Και εγώ πήρα το laptop που μου πρότεινε ο Άγγελος και πραγματικά είναι εξαιρετικό!:clapup:
το hp σου ειχα πει?
χαιρομαι..:D

πώς ηταν το lenovo ?τι προβλημα ειχε?δεν ηταν γερο?

λοιπον... εχω ψαξει τοση ωρα..και καταλαβα..

το λαπτοπ πρεπει να εχει cpu Core i5(οι i7 παραειναι θερμοι και τρωνε ενεργεια,οι core 2duo p8700 κλπ ειναι μια γενια πίσω σε πολλα θεματα,θες αλλωστε να αντεξει στο μελλον το λαπτοπτ σου ,μην παρεις cpu που εχει ειναι γενια του 2008..),η οθονη led( για θεμα και αποδοσης και ρευματος..),η καρτα nvidia gt 240 και πανω (dx10) ή καλυτερα -κατα τη γνωμη μου- ati 5470 και πανω(dx11 και με λιγοτερη απαιτηση ενεργειας).και εννοειται 15 οθονη,4 gb ram τουλαχιστον,500 gb δισκο τουλαχιστον..

απο μαρκες θα συμβουλευα ολα εκτος απο acer που θεωρουνται απο οτι εχω ακουσει πιο φτηνιαρικη κατασκευη

τι λες για τα παραπανω? ;)

οποτε προτεινω ή το μεσαιο lenovo

(το i7 φαινεται ωραιο ,αλλα ειναι πρακτικα μονο καλυτερο σε πολλυυ multitasking..σε παιχνιδια κοινως ο i5 με turboboost θα φτασει μονος του αυτοματα στα 2.5ghz σχεδον και θα αποδιδει αψογα.. με τον i7 θα εχεις τσαμπα θερμοτητα και ενεργια χαμενη δηλαδη)θες να κραταει η μπαταρια αλλωστε.. (ειναι ακριβως το ιδιο λαπτοπ με το μεγαλο,αλλα με χαμηλοτερο cpu ..θα αντεχει περισσοτερη ωρα)(έχει και 7200rpm δισκο ,,τωρα το προσεξα)


ή το dell (με καλυτερο επεξεργαστη ,και καρτα γραφικων)

(
με full hd οθονη..-σκεψου το για τα παιχνιδια και πολλες αλλες εφαρμογες..)αλλα μπορει σε 15οθονη να μη δεις και διαφορα σε παραπανω αναλυση βεβαια.. και αυτο με 7200 δισκο.(ο i5 520 επεργ. που εχει αποδιδει στα παιχνiδια πρακτικα ιδια με τον τετραπυρηνο i7,αλλα με μικροτερο tdp ,δηλαδη ψυχροτερα και πιο οικονομικα..)
himela ( πώς παει το dell ? πες μας καμια γνωμη;)


πηγαινε για το lenovo αν το αποφάσισες... μονο πριν πας για αγορα ψαξε σε πολυκαταστηματα και ακουμπα παιξε με παρομοια λενοβο y550 σε κανα μαγαζι..να δεις αν αξιζει πραγματικα την ποιοτητα του..
(καιη gt240 m ..παιζει αψογα παιχνιδια απο οτι διαβαζω μεσα..εχει πολυ υψηλες επιδοσεις..)
αλλά έχω όμως ερωτευτεί :redface: το lenovo που μου έδειξες
Άντε και καλα στεφανα!να μας καλεσετε στο γαμο!:vroum::upside::hehe:
(να ευχηθω και καλους απογονους?:shifty::P)
(και οπως εδειξα και πριν τα lenovo,sony,dell φτιαχονται ουσιαστικα απο την ιδια εταιρια..quanta.. οποτε εχουν σιγουρα παρομοια υψηλη ποιοτητα κατασκευης ολα τους)

σκεψου τι προτιμας..απολυτη επιδοση(ο τετραπυρηνος i7),ή να κραταει λιγο πιο πολυ η μπαταρια και να μη ζεσταινεται πολυ?ζωντας ετσι ισως λιγο περισσοτερο? :hmm:
ειναι και θεμα επιλογης..;)






σκεψου και για το δες ψηφιακα..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,280 μηνύματα.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
το hp σου ειχα πει?
χαιρομαι..:D

πώς ηταν το lenovo ?τι προβλημα ειχε?δεν ηταν γερο?
Ναι, το hp ήταν :clapup:

Γενικά, είμαι ευχαριστημένη με την έννοια ότι καλύπτει τις ανάγκες μου...Το σημαντικότερο πρόβλημα που μου εμφάνισε ήταν ότι είχε καεί/κοπεί το καλώδιο τροφοδοσίας. Ωστόσο είναι παλιό μοντέλο, το έχω εδώ και 5 (?) χρόνια. Απλά δεν μου είναι τόσο γνωστή μάρκα και ίσως για αυτό έχω αυτή την εντύπωση περί lenovo.

Και η λίστα συνεχίζεται.....:clapup:
Himela, πάλι με αντιγράφεις; :mad:
Κακό πρότυπο έχεις.:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex_sag

Νεοφερμένος

Ο alex_sag αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 25 μηνύματα.
theodora έχεις δίκιο σχετικά με το πρόγραμμα δες την ψηφιακά είναι μια πού καλή ευκαιρία ελπίζω όμως να εφαρμοστεί και φέτος!!!Αγγελε με έβαλε και εμένα σε προβληματισμό ο i7 για την αυτονομία του laptop διότι όπω και να το κάνουμε laptop είναι και όχι desktop οπότε μάλλον προς i5 τείνω και πάλι ικανοποιημένος θα είμαι διότι δεν είμαι και κανένας hardcore gamer :rolleyes: !!!Θα περιμένω λέω κανα μήνα ακόμα για να δω αν θα παίξει τίποτα καινούργιο και την τρίτη που θα βγούν τα αποτελέσματα θα ρωτήσω σχετικά και με το πρόγραμμα Δες την ψηφιακά.Επίσης,είχα παρατηρήσει πέρισυ ότι το πλαίσιο έδινε μεχρι και 400 ευρώ επιδότηση σε φοιτητές:eek:!!!Υπάρχει καμιά περίπτωση να ισχύει κάτι τέτοιο και φέτος;Τέλος θα ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικά με τα lenovo που διάβασα ότι αργεί λίγο το keyboard ως προ την απόκριση:worry:.Ισχύει κάτι τέτοιο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Τέλος θα ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικά με τα lenovo που διάβασα ότι αργεί λίγο το keyboard ως προ την απόκριση:worry:.Ισχύει κάτι τέτοιο;
μακαρι να ηξερα..το διαβασα και εγω,,αλλα μονο ενας το γραφει.(οποτε ειναι παραξενια,,οι αλλοι δεν το ειδαν αραγε?).. πηγαινε και ζητησε να το δοκιμασεις..ή σε κανα αλλο μαγαζι που τα εχει σε ραφι..να εισαι σιγουρος.

παντως σε εναλλακτικη σκεψου το dell..

οταν ξεκινησουν οι επιδοτησεις ολα τα μαγαζια θα εχουν τα ιδια λαπτοπ με εκπτωση..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex_sag

Νεοφερμένος

Ο alex_sag αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 25 μηνύματα.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
οχι..εχει χαμηλοτερο επεξεργαστη , καρτα γραφικων, αναλυση οθονης,καιχαμηλης ταχ. δισκο.. τα 6 gb μνημης πληρωνεις και το καπελο της φιρμας plaisio..(στο plaisio ολα συνηθως ειναι καπελωμενα..)εγω εχω χρονια να παρω μεγαλο κομματι του υπολογιστη μου απο εκει..προτιμω multirama και eshop.. και ειναι αψογοι και φθηνοτεροι..
σχεδον ποτέ δεν εχω βρει προιον σημαντικο φθηνοτερο στο πλαισιο.

βρηκα και αυτο
που παλι ομως ειναι χαμηλοτερων δυνατοτητων απο το dell και ακριβοτερο...

μεχρι στιγμης λη dell ή lenovo... αν βρω κατι αλλο θα σου πω..
πραγματικα το dell φαινεται ευκαιρια..αλλα ισως το lenovo να εχει πιο γερη κατασκευη..

αυτο..εχει καλες κριτικες ως ποιτικη γερη κατασκευη ..μονο λενε για αδυναμα ηχεια ....λες?το μειον σε σχεση με τα παραπανω ειναι ο 5400 δισκος..εναντι 7200

https://www.skroutz.gr/s/257841/Samsung-R580-JS02.html

βασικα εδω βλεπω τα πιο αναλυτικα συγκεντρωτικα reviews... ;)

to dell πχ τωρα που ειδα δεν εχει e-sata υποδοχη..ενω το lenovo εχει..
αναλογο toshiba υπαρχει..αλλα ειναι πιο κοινο.μαζικης παραγωγης κλπ... ειναι τοσο διαδεδομενα πλεον που δεν μου γεμιζουν το ματι.. :hmm:

υπαρχει και sony vaio αλλα ολα σχεδον τα σονυ δεν εχουν led οθονες.. αν ψαξεις θα δεις οτι η led εχει πολυ υψηλοτερη φωτεινοτητα σε εξωτερικο χωρο..εκει που οι lcd με λαμπες φθορισμου φαινονται δυσκολα..και καλυτερη αντιθεση μαυρου..ειναι το μελλον,,πως να το κανουμε..

σε hp εχει αυτο πχ.. αλλα με χαμηλοτερη καρτα γραφικων απο lenovo,υψηλ. cpu και 4 usb ,εναντι 2-3 του λενοβο.. αλλα με υψηλοτερη τιμη..
lenovo οπως διαβασα επισης ειναι IBM ουσιαστικα..καλο σημαδι..


οσο ψαχνω παραπανω τοσο ξαναγυριζω στο lenovo..:P
ειχες δικιο για τον ερωτα..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
theodora έχεις δίκιο σχετικά με το πρόγραμμα δες την ψηφιακά είναι μια πού καλή ευκαιρία ελπίζω όμως να εφαρμοστεί και φέτος!!!Αγγελε με έβαλε και εμένα σε προβληματισμό ο i7 για την αυτονομία του laptop διότι όπω και να το κάνουμε laptop είναι και όχι desktop οπότε μάλλον προς i5 τείνω και πάλι ικανοποιημένος θα είμαι διότι δεν είμαι και κανένας hardcore gamer :rolleyes: !!!Θα περιμένω λέω κανα μήνα ακόμα για να δω αν θα παίξει τίποτα καινούργιο και την τρίτη που θα βγούν τα αποτελέσματα θα ρωτήσω σχετικά και με το πρόγραμμα Δες την ψηφιακά.Επίσης,είχα παρατηρήσει πέρισυ ότι το πλαίσιο έδινε μεχρι και 400 ευρώ επιδότηση σε φοιτητές:eek:!!!Υπάρχει καμιά περίπτωση να ισχύει κάτι τέτοιο και φέτος;Τέλος θα ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικά με τα lenovo που διάβασα ότι αργεί λίγο το keyboard ως προ την απόκριση:worry:.Ισχύει κάτι τέτοιο;
Η επιδότηση που λες είναι μέσω αυτού του προγράμματος. Βέβαια δεν ξέρω αν ισχύσει και φέτος, πέρυσι πάντως το μάθαμε το Δεκέμβριο, μπορείς να δεις εδώ. Γενικά το πρόγραμμα υλοποιείται αργά οπότε αν δεν σε επείγει τόσο πολύ η αγορά laptop μεταφέρεις τον άλλον υπολογιστή σου στο τόπο διαμονής και περιμένεις. Το λέω κυρίως διότι με την επιδότηση μπορείς να πάρεις κάποιο μοντέλο άνω των 1000 ? και να πληρώσεις γύρω στα 800-1000 ? που ήταν η αρχική σου τιμή.

Αρκετά βγήκα off, αν έχεις άλλη απορία για το Δες την ψηφιακά στείλε pm.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex_sag

Νεοφερμένος

Ο alex_sag αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Τελικά Άγγελε είχες δίκιο για το toshiba δεν είχα προσέξει τα χαρακτηριστικά του αλλά μόνο το σήμα της ευκαιρίας:rolleyes:.Τα sony όντως τα περισσότερα δεν έχουν led οθόνες αλλά όμω έχω ακούσει ότι είναι γερές κατασκευές.Όσο για τα hp έχει και ο αδερφός μου έχει ένα hp που το πήρε πριν 3 χρόνια από πλαίσιο στα 1500 ευρώ και δεν του έχει παρουσιάσει κάποιο σοβαρό πρόβλημα μόνο αν θυμάμαι καλά το touchpad εμφάνισε ένα μικρο-προβληματάκι το οποίο το επιδιόρθωσαν γρήγορα στο πλαίσιο.Και το dell που μου έδειξες είναι πάρα πολύ καλό αλλά μου φαίνεται πιο καλό το lenovo και μετά το dell.
Theodora σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τη βοήθειά σου και την Τρίτη όπως είπα θα ρωτήσω για το πρόγραμμα Δες την ψηφιακά και θα σας ενημερώσω όσο το δυνατόν πιο γρήγορα.Λέω να περίμένω ακόμα ενα μήνα να δω και σχεικά με την υλοποίηση του προγράμματος και για την κυκλοφορία καινούργιων laptops.Συνεχίστε να ρίχνετε καινούργιες ιδέες;).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
αλλά μου φαίνεται πιο καλό το lenovo και μετά το dell.

χαιρομαι..;)

ενημερωσε μας για τις εξελιξεις.. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
το μεσαιο lenovo εξαντληθηκε απο το e-shop ..το παραπανω και παρακατω οχι..;) τυχαιο?δε νομιζω... για να τρεχουν τοσοι να το παρουν ,καλο θα ειναι.. ευτυχως υπαρχει και αλλου.. αλλα θα ξαναφερουν σιγουρα..
https://www.skroutz.gr/s/274239/Lenovo-IdeaPad-Y550P-2.html

εδω πχ infoquest... μεγαλος εισαγωγεας..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Θα ήθελα να αγοράσω ένα laptop,για απαιτητικούς χρήστες,με max 850 ευρώ.

Το θέλω για Internet,απαιτητικά παιχνίδια,ε,και καμιά εργασία.

Θέλω να έχει:

1.Intel επεξεργαστή κατά προτίμηση i5,αλλά και i3 δε με χαλάει είναι καλός.Επίσης και P8**** καλοδεχούμενος.
2.Ισχυρή κάρτα γραφικών.
3.4GB DDR3 μνήμη.
4.Θύρα HDMI.
5.Θα προτιμούσα 17άρα οθόνη παρά 15,6.

Μέχρι στιγμής έχω βρει αυτό:
https://www.plaisio.gr/Laptop-Netbook-GPS/Notebook/Laptop/HP-G62-130ev-WM959EA-B1A.htm[/URL]

,αλλά θέλω να ακούσω και τις δικές σας προτάσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
προτεινω το lenovo απο πανω και για σενα wild boy ...δες reviews κλπ και θα δεις οτι ειναι σκυλι,ποιοτικο και τα εχει ολα..
εχει και μικροτερο αλλα μην πεσεις στην παλια γενια γνωμη μου...

https://www.skroutz.gr/s/262707/Asus-K72JR-TY004X.html
https://www.skroutz.gr/s/255060/Toshiba-Satellite-L505-13N.html

καλα και τα αποπανω.. και θεωρουνται ποιοτικα..αλλα το lenovo απο οτι εχω διαβασει εχει αλλη ποιοτητα κατασκευης.. το πλαισιο δεν τους εχει καθολου...δεν ειναι αρκετα φαστ φουντ γιαυτους..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top