Σωρεία καταγγελιών για bullying και σεξουαλικές παρενοχλήσεις στο χώρο του θεάτρου

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,917 μηνύματα.

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Από τις μέρες δόξας στον απόλυτο κατήφορο!
Σε αυτο ακριβως να προσθεσω ειχα διαβασει ενα ποιημα του Ξενοπουλου αν δεν κανω λαθος,που παρομοιαζε τη ζωη του ανθρωπου με μια σταμνα που ο ανθρωπος πηγαινει και τη γεμιζει με νερο,ολα οσα καταφερνει στη ζωη του ειναι εκει μεσα.Μια αποτομη κινηση να κανει και παει η σταμνα εσπασε που σημαινει καταστραφηκε η ζωη του ολη.Να την ξαναξεκινησει παλι απο το μηδεν λιγο δυσκολο.
Μια λαθος ενεργεια και καταστρεφεται ολο το οικοδομημα οτι χτιζει ο ανθρωπος μια ολοκληρη ζωη,ο οποιοσδηποτε ανθρωπος
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,858 μηνύματα.
Προφυλακίζεται ο Φιλιππίδης. Μεγάλη ζημιά για το ελληνικό θέατρο καθώς οι κράχτες ηθοποιοί είναι λίγοι.
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Προφυλακίζεται ο Φιλιππίδης. Μεγάλη ζημιά για το ελληνικό θέατρο καθώς οι κράχτες ηθοποιοί είναι λίγοι.
Έχεις δίκιο. Έπρεπε να απαλλαγεί από όλες τις κατηγορίες και να του χορηγηθεί licence to fuck.

Eu6v1aLUUAcbu5O.jpg
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Προφυλακίζεται ο Φιλιππίδης. Μεγάλη ζημιά για το ελληνικό θέατρο καθώς οι κράχτες ηθοποιοί είναι λίγοι.
Ναι, μονο που αυτή τη στιγμή δεν μας νοιάζει το θέατρο αλλα τα πονεμένα σωματα και οι βασανισμένες ψυχες που υπήρξαν θυματα.
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,507 μηνύματα.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,858 μηνύματα.
Για να τα έκανε ο Φιλιππίδης αυτά, φανταστείτε τι κάνανε οι από κάτω του. Το θέατρο δεν σώθηκε με τη φυλάκιση του Φιλιππίδη γιατί υπάρχουν άλλοι 500 Φιλιππίδηδες που κάνανε τα ίδια και χειρότερα. Σαν να μου λέτε ότι έφυγε η διαφθορά στο πολιτική επειδή φυλακίσαν τον Τζοχατζόπουλο...

Σκεφτείτε τώρα ότι σειρές όπως το "50 50" και ο "Πέτρος και τα κορίτσια του" που τη θεωρώ τη καλύτερη ελληνική κωμωδία που παίχτηκε ποτέ δεν θα ξαναπαικτούν στη tv και έχουν αφαιρεθεί και από το YouTube. Σειρές που όποτε και να παιζόντουσαν κάνανε νούμερα και ζούσαν άνθρωποι με τη προβολή τους.

Για το θέατρο Φιλιππίδης σήμαινε sold out για 2 χρονια τουλάχιστον. Όταν ο παραγωγός ξέρει ότι έχει sold out επενδύει και δημιουργούνται καλύτερες παραστάσεις. Συνεπώς ναι το θέατρο έχασε.
 

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Προφυλακίζεται ο Φιλιππίδης. Μεγάλη ζημιά για το ελληνικό θέατρο καθώς οι κράχτες ηθοποιοί είναι λίγοι.

Η καταγγελία κατά την γνώμη μου θα έπρεπε να γίνει από το 2008, όταν τελέστηκε η πράξη του βιασμού.

Θα είχαν αποφευχθεί οι απόπειρες βιασμού που έγιναν στην συνέχεια.

Ας τιμωρηθεί όπως του αξίζει αυτός και όλοι οι άλλοι βιαστές σαν αυτόν.
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Για να τα έκανε ο Φιλιππίδης αυτά, φανταστείτε τι κάνανε οι από κάτω του. Το θέατρο δεν σώθηκε με τη φυλάκιση του Φιλιππίδη γιατί υπάρχουν άλλοι 500 Φιλιππίδηδες που κάνανε τα ίδια και χειρότερα. Σαν να μου λέτε ότι έφυγε η διαφθορά στο πολιτική επειδή φυλακίσαν τον Τζοχατζόπουλο...

Σκεφτείτε τώρα ότι σειρές όπως το "50 50" και ο "Πέτρος και τα κορίτσια του" που τη θεωρώ τη καλύτερη ελληνική κωμωδία που παίχτηκε ποτέ δεν θα ξαναπαικτούν στη tv και έχουν αφαιρεθεί και από το YouTube. Σειρές που όποτε και να παιζόντουσαν κάνανε νούμερα και ζούσαν άνθρωποι με τη προβολή τους.

Για το θέατρο Φιλιππίδης σήμαινε sold out για 2 χρονια τουλάχιστον. Όταν ο παραγωγός ξέρει ότι έχει sold out επενδύει και δημιουργούνται καλύτερες παραστάσεις. Συνεπώς ναι το θέατρο έχασε.
Και τι με αυτό ?

Κοστολογείται και η κακοποίηση τώρα ?

Μπορώ να καταλάβω το σκεπτικό σου αλλά δεν μπορώ να το δικαιολογήσω με τίποτα !

Εγώ θα πω χαλάλι όλο αυτό εφόσον γλύτωσε η επόμενη -νες ψυχές από τέτοια κακοποίηση .
 

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,123 μηνύματα.
Θυμάμαι πλάκα-πλάκα την κάψα μου πριν κάποια χρόνια να πάω στο Μουσούρη, να δω τον εν λόγω στο θέατρο (σε δραματικό ρόλο μάλιστα) καθώς είχα περιέργεια.
Απ' ότι βλέπω, σκηνοθεσία Κιμούλης κιόλας η παράσταση.

Με το καλό η εκδίκαση. Ποιος ξέρει, μπορεί και να τους δοθεί η ευκαιρία να συνεργαστούν πάλι μαζί κάπου.
Κατά τ' άλλα, ζωή να 'χουν, έχουμε πληθώρα και σκηνών και παραγωγών και ηθοποιών στην ελλάδα (κυρίως στην αθήνα). Μια τρίχα από τ' απαυτά του θεάτρου είναι αυτές οι περιπτώσεις.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,858 μηνύματα.
Και τι με αυτό ?

Κοστολογείται και η κακοποίηση τώρα ?

Μπορώ να καταλάβω το σκεπτικό σου αλλά δεν μπορώ να το δικαιολογήσω με τίποτα !

Εγώ θα πω χαλάλι όλο αυτό εφόσον γλύτωσε η επόμενη -νες ψυχές από τέτοια κακοποίηση .
Δεν διαφωνώ μαζί σου.
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,918 μηνύματα.
Για να τα έκανε ο Φιλιππίδης αυτά, φανταστείτε τι κάνανε οι από κάτω του. Το θέατρο δεν σώθηκε με τη φυλάκιση του Φιλιππίδη γιατί υπάρχουν άλλοι 500 Φιλιππίδηδες που κάνανε τα ίδια και χειρότερα. Σαν να μου λέτε ότι έφυγε η διαφθορά στο πολιτική επειδή φυλακίσαν τον Τζοχατζόπουλο...

Σκεφτείτε τώρα ότι σειρές όπως το "50 50" και ο "Πέτρος και τα κορίτσια του" που τη θεωρώ τη καλύτερη ελληνική κωμωδία που παίχτηκε ποτέ δεν θα ξαναπαικτούν στη tv και έχουν αφαιρεθεί και από το YouTube. Σειρές που όποτε και να παιζόντουσαν κάνανε νούμερα και ζούσαν άνθρωποι με τη προβολή τους.

Για το θέατρο Φιλιππίδης σήμαινε sold out για 2 χρονια τουλάχιστον. Όταν ο παραγωγός ξέρει ότι έχει sold out επενδύει και δημιουργούνται καλύτερες παραστάσεις. Συνεπώς ναι το θέατρο έχασε.

Καλή προσπάθεια, αλλά μπορείς να τρολάρεις και καλύτερα.
 

SlimShady

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Για να τα έκανε ο Φιλιππίδης αυτά, φανταστείτε τι κάνανε οι από κάτω του. Το θέατρο δεν σώθηκε με τη φυλάκιση του Φιλιππίδη γιατί υπάρχουν άλλοι 500 Φιλιππίδηδες που κάνανε τα ίδια και χειρότερα. Σαν να μου λέτε ότι έφυγε η διαφθορά στο πολιτική επειδή φυλακίσαν τον Τζοχατζόπουλο...

Σκεφτείτε τώρα ότι σειρές όπως το "50 50" και ο "Πέτρος και τα κορίτσια του" που τη θεωρώ τη καλύτερη ελληνική κωμωδία που παίχτηκε ποτέ δεν θα ξαναπαικτούν στη tv και έχουν αφαιρεθεί και από το YouTube. Σειρές που όποτε και να παιζόντουσαν κάνανε νούμερα και ζούσαν άνθρωποι με τη προβολή τους.

Για το θέατρο Φιλιππίδης σήμαινε sold out για 2 χρονια τουλάχιστον. Όταν ο παραγωγός ξέρει ότι έχει sold out επενδύει και δημιουργούνται καλύτερες παραστάσεις. Συνεπώς ναι το θέατρο έχασε.
Ας θυσιάσουμε δηλαδή τα πάντα στον βωμό του κέρδους...
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,858 μηνύματα.
Καλή προσπάθεια, αλλά μπορείς να τρολάρεις και καλύτερα.
και πριν τις καταγγελίες αν μου ρωτούσες την άποψη μου για το Φιλιππίδη θα τον έλεγα, ψώνιο, εγωπαθή και παλιοχαρακτήρα. Εσύ θα μου απαντούσες ότι μπορούσα να τρολλάρω και καλύτερα και θα τον υπερασπιζόσουνα.

Ας θυσιάσουμε δηλαδή τα πάντα στον βωμό του κέρδους...

Δεν διαφωνώ με τη καταδίκη του Φιλιππίδη. Στην όλη ιστορία διαφωνώ που κάποιοι Μπιμπίλες βγαίνουν από πάνω ενώ ήταν χρόνια στενοί συνεργάτες του Φιλιππίδη. Μπορεί να μην ξέρανε για βιασμό αλλά για την συμπεριφορά του την ξέρανε.


Και μην βλέπετε τον Φιλιππίδη ως Φιλιππίδη. Βάλτε μαζί Κιμούλη, Χαϊκάλη, Σπυρόπουλο, Λιγνάδη κ.λπ. Μεγάλα ονόματα που κινούσαν το ελληνικό θέατρο και σε μικρό χρονικό διάστημα τέλειωσαν επαγγελματικά.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,918 μηνύματα.
και πριν τις καταγγελίες αν μου ρωτούσες την άποψη μου για το Φιλιππίδη θα τον έλεγα, ψώνιο, εγωπαθή και παλιοχαρακτήρα. Εσύ θα μου απαντούσες ότι μπορούσα να τρολλάρω και καλύτερα και θα τον υπερασπιζόσουνα.

Αυτό ειδικά με τίποτα, καθώς ανέκαθεν είχα μια φυσική απέχθεια απέναντι σε αυτόν αλλά και το άλλο αρσενικό παλαιάς κοπής. :girl_angel:
Το ότι είσαι τρολ παραμένει, βέβαια.
 

Guest 896561

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,858 μηνύματα.
the art of trolling...
Για κοιτά τι έλεγε ο φοκος τότε: #28

Το σπίτι για 5 ήταν σκέψη του φακού (απορώ τι του άρεσε). Τα υπόλοιπα του τα είπα εγώ. Και μάντεψε είναι και το "Πέτρος και τα κορίτσια του" μέσα.


ΩΧ: Υπάρχει η σειρά: https://www.megatv.com/ekpompes/43288/petros-kai-ta-koritsia-tou/
Δείτε κάνα επεισόδιο πριν την κατεβάσουν.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλό σάπισμα στη φυλακή να ευχηθούμε για τον βιαστή. @akikos τράβα καμία να στανιάρεις γιατί μπατάρεις λίγο.
 

Guest 896561

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Και μην βλέπετε τον Φιλιππίδη ως Φιλιππίδη. Βάλτε μαζί Κιμούλη, Χαϊκάλη, Σπυρόπουλο, Λιγνάδη κ.λπ. Μεγάλα ονόματα που κινούσαν το ελληνικό θέατρο και σε μικρό χρονικό διάστημα τέλειωσαν επαγγελματικά.
Προσωπικά, και μιλώντας μόνο για το ταλέντο τους σαν θεατής, σιγά τα ωά... Εκτός από τον Χαϊκάλη, ο Φιλιππίδης είναι υπερβολικός και κουραστικός (με λαμπρή εξαίρεση το 50-50), Κιμούλης υπερτιμημένος, ο Λιγνάδης είχε πολλές διασυνδέσεις και ο Σπυρόπουλος... «Χελήνη αγαπάει Αλέκχη», δεν νομίζω να χρειάζεται να προσθέσω κάτι άλλο.

Ένα από τα ελάχιστα θετικά που συνδέουν τον αρχαίο Ελληνικό πολιτισμό με τη σύγχρονη Ελλάδα είναι, πως να το πω, έχουμε το θέατρο στο αίμα μας... Οπότε θα συνέλθει το Ελληνικό θέατρο, μην αγχώνεσαι...
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,858 μηνύματα.
Ένα από τα ελάχιστα θετικά που συνδέουν τον αρχαίο Ελληνικό πολιτισμό με τη σύγχρονη Ελλάδα είναι, πως να το πω, έχουμε το θέατρο στο αίμα μας... Οπότε θα συνέλθει το Ελληνικό θέατρο, μην αγχώνεσαι...
Τώρα που βγήκαν υπηρεσίες τύπου Netflix δεν έχουν ελπίδα οι ελληνικές παραγωγές όπως τις ξέρουμε.

Μοναδική εξαίρεση η ΕΡΤ που προσπαθεί να ανεβάσει επιπεδο αλλά ο κόσμος δεν την ανταμοίβει με νουμερα. Προσπαθεί επίσης και η cosmote tv με το ΕΤΕΡΟΣ ΕΓΩ.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top