Σύγκρουση τρένων στα Τέμπη (28/2/23)

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,510 μηνύματα.
ρε παιδια αληθεια τωρα, τι στην ευχη μπορουμε να ψηφισουμε για να πουμε οτι θα γινει κατι ή οτι θα πιασει τοπο και θα κανουμε κατι σωστο;

νδ συριζα πασοκ ΟΧΙ
κκε με τιποτα, ποτέ δε θα κανουν κατι αυτοι, μονο οχι ξερουν να λενε απο πραξεις τιποτα
τα υπολοιπα κομματα που ειναι στη βουλη ή που εχουν πιθανοτητες να ειναι εντος (ανω του 3%) δε θα μπορεσουν να συγκεντρωσουν δυναμη για να κοντραρουν τα 2 μεγαλα ή το πιο πιθανο να ενσωματωθουν στα μεγαλα για συγκυβερνηση, αφηστε που δεν ξερω κατα ποσο καταλληλα ειναι και τα μικρα σε αποψεις

ειμαστε καταδικασμενοι να επιλεξουμε το λιγοτερο κακο απο ενα συνολο κακων κομματων, αλλά δεν μπορω να αποφασισω ποιο ειναι το λιγοτερο κακό
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Η απαντησις είναι μια και ο μπακλαβάς γωνίαν.

Σε αλλά νέα... @paskmak η @Nelliel είχε δίκιο φίλε.


Αντε και καλή τυχη σε όλους τους εμπλεκόμενους. Καλά μυαλά δεν θα πω για τι δεν νομίζω ότι έχουν για να κάνουν τέτοια αυτή τη περιοδο ειδικά.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,818 μηνύματα.
νδ συριζα πασοκ ΟΧΙ

ειμαστε καταδικασμενοι να επιλεξουμε το λιγοτερο κακο απο ενα συνολο κακων κομματων, αλλά δεν μπορω να αποφασισω ποιο ειναι το λιγοτερο κακό

Θα μπορούσε να είναι κάτι από ΝΔ, Πασόκ ή Σύριζα αλλά με την έγγραφη υποχρέωση-δέσμευση ότι: ή φτιάχνουν κράτος δικαίου με νόμους και ποινές ή πάνε φυλακή. Τόσο απλά.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,907 μηνύματα.
ρε παιδια αληθεια τωρα, τι στην ευχη μπορουμε να ψηφισουμε για να πουμε οτι θα γινει κατι ή οτι θα πιασει τοπο και θα κανουμε κατι σωστο;
Κανέναν. Μην περιμένεις να βγάλουν άλλοι το φίδι από τη τρύπα ( και δη οι πολιτικοί ). ΣΗΚΩ ΚΑΙ ΠΟΛΕΜΑ!
 

paskmak

Διάσημο μέλος

Ο paskmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,503 μηνύματα.
Η απαντησις είναι μια και ο μπακλαβάς γωνίαν.

Σε αλλά νέα... @paskmak η @Nelliel είχε δίκιο φίλε.


Αντε και καλή τυχη σε όλους τους εμπλεκόμενους. Καλά μυαλά δεν θα πω για τι δεν νομίζω ότι έχουν για να κάνουν τέτοια αυτή τη περιοδο ειδικά.

Σε ολο τον κόσμο άνθρωποι βγαίνουν μ αναρρωτική εφόσον πρόκειται για γνωστό χρόνιο πρόβλημα χωρίς απαραίτητα να γίνεται κάποια κλινική εξέταση ή κάποια προσέλευση στο γραφείο.

Αλλά έχει πλάκα πάντως ποσό γρήγορα διεξάγονται έρευνες και βγαίνουν και πορίσματα σ αυτή την χώρα όταν κινδυνεύει ο κωλος μας η θελουμε να αποποιησουμε καπια ευθύνη. Αυτή η πράξη ούτε επαναφέρει τους νεκρούς Ούτε βελτιώνει το σιδηροδρομικό δίκτυο η οποιονδήποτε αλλο τομέα που μπάζει σ αυτή την χώρα. Απλα δίνει ανασα ζωής στο ηδη σαθρό σύστημα και μετακυλιει όλες τις ευθύνες σ άτομα που κάνουν απλα την δουλειά τους, ακομα και στους τραγουδιστές.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,510 μηνύματα.
Θα μπορούσε να είναι κάτι από ΝΔ, Πασόκ ή Σύριζα αλλά με την έγγραφη υποχρέωση-δέσμευση ότι: ή φτιάχνουν κράτος δικαίου με νόμους και ποινές ή πάνε φυλακή. Τόσο απλά.
Είχαν όλο το χρόνο να το κάνουν αλλά δεν το έκαναν. Και τότε δεσμεύσεις και συμβόλαια είχαν και λεφτά καταχραστηκαν αλλά δεν κάναν ποτέ τίποτα τόσα χρόνια. Οπότε όχι. Δε θα ψηφίσω μια κυβέρνηση που πράττει εκ του αποτελέσματος και πρέπει πρώτα να πεθάνει κόσμος για να κάνει κάτι. Όχι φτάνει.

Κανέναν. Μην περιμένεις να βγάλουν άλλοι το φίδι από τη τρύπα ( και δη οι πολιτικοί ). ΣΗΚΩ ΚΑΙ ΠΟΛΕΜΑ!
Δηλαδή? Τι σημαίνει αυτό? Όσες πορείες και διαμαρτυρίες και να γίνουν, κυβέρνηση και πολιτικοί θα κυβερνήσεων, όχι ο λαός
Σε τι κόμμα μεταφράζεται αυτό?
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Σε ολο τον κόσμο άνθρωποι βγαίνουν μ αναρρωτική εφόσον πρόκειται για γνωστό χρόνιο πρόβλημα χωρίς απαραίτητα να γίνεται κάποια κλινική εξέταση ή κάποια προσέλευση στο γραφείο.

Αλλά έχει πλάκα πάντως ποσό γρήγορα διεξάγονται έρευνες και βγαίνουν και πορίσματα σ αυτή την χώρα όταν κινδυνεύει ο κωλος μας η θελουμε να αποποιησουμε καπια ευθύνη. Αυτή η πράξη ούτε επαναφέρει τους νεκρούς Ούτε βελτιώνει το σιδηροδρομικό δίκτυο η οποιονδήποτε αλλο τομέα που μπάζει σ αυτή την χώρα. Απλα δίνει ανασα ζωής στο ηδη σαθρό σύστημα και μετακυλιει όλες τις ευθύνες σ άτομα που κάνουν απλα την δουλειά τους, ακομα και στους τραγουδιστές.

Ναι το γνωστό χρόνιο προβλημα υγείας αναβιωσε αμέσως μετά το δυστυχημα... Οκ. Διαφωνώ. Και εγώ το ίδιο πορισμα θα εβγαζα κ ας έβαζαν δικηγόρους να προσφυγουν.

Καθένας να κάνει την αυτοκριτική του. Και δεν κοιτάμε μονίμως τι κάνουν οι άλλοι.... Δηλαδή δεν είμαι εγώ σωστός ενώ είμαι λάθος επειδή... Ο απέναντι επίσης δεν είναι σωστός. Θα ρθει κ του απέναντι η ώρα.
 

paskmak

Διάσημο μέλος

Ο paskmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,503 μηνύματα.
Ναι το γνωστό χρόνιο προβλημα υγείας αναβιωσε αμέσως μετά το δυστυχημα... Οκ. Διαφωνώ. Και εγώ το ίδιο πορισμα θα εβγαζα κ ας έβαζαν δικηγόρους να προσφυγουν.

Καθένας να κάνει την αυτοκριτική του. Και δεν κοιτάμε μονίμως τι κάνουν οι άλλοι.... Δηλαδή δεν είμαι εγώ σωστός ενώ είμαι λάθος επειδή... Ο απέναντι επίσης δεν είναι σωστός. Θα ρθει κ του απέναντι η ώρα.

Οταν ο άλλος ποναει οφείλεις να τον πιστέψεις. Εσυ αν πας σε ιατρό και του ζητήσεις άδεια και σε γραψει στ @@ του , τον ιατρό θα βριζεις στο τέλος. Οι εργαζόμενοι απλα καναν την δουλειά τους, αλλά όπως ειπαμε σ αυτή την χώρα ο άσχετος και ο αδύναμος την πληρώνει παντα.


Του Πλεύρη , του Καραμανλή και του κάθε Καραμανλή ποτέ δεν θα έρθει η ωρα Τους. Γιατί ειναι αυτοί που άρχουν. Ο άλλος έβαλε παλι υποψηφιότητα , στο τέλος θ τον δούμε υπουργό σε κανα αλλο υπουργείο και ολα μελι-γαλα παλι. Κλασικά πράγματα. Δικαιοσύνη για όλους, όχι αποποίηση ευθυνών και όταν βουλιάζει το καράβι να την κάνουμε αρον-αρον και να την πληρώνουν παλι άλλοι.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,510 μηνύματα.
SmartSelect_20230307_140309_Instagram.jpg
SmartSelect_20230307_140325_Instagram.jpg
SmartSelect_20230307_140334_Instagram.jpg
SmartSelect_20230307_140344_Instagram.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,775 μηνύματα.
Σε ολο τον κόσμο άνθρωποι βγαίνουν μ αναρρωτική εφόσον πρόκειται για γνωστό χρόνιο πρόβλημα χωρίς απαραίτητα να γίνεται κάποια κλινική εξέταση ή κάποια προσέλευση στο γραφείο.

Αλλά έχει πλάκα πάντως ποσό γρήγορα διεξάγονται έρευνες και βγαίνουν και πορίσματα σ αυτή την χώρα όταν κινδυνεύει ο κωλος μας η θελουμε να αποποιησουμε καπια ευθύνη. Αυτή η πράξη ούτε επαναφέρει τους νεκρούς Ούτε βελτιώνει το σιδηροδρομικό δίκτυο η οποιονδήποτε αλλο τομέα που μπάζει σ αυτή την χώρα. Απλα δίνει ανασα ζωής στο ηδη σαθρό σύστημα και μετακυλιει όλες τις ευθύνες σ άτομα που κάνουν απλα την δουλειά τους, ακομα και στους τραγουδιστές.
Θα συμφωνήσω ότι δε χρειάζεται απαραίτητα εξέταση για αναρρωτική. Είναι μάλιστα σύνηθες να παίρνουμε άδεια από το τηλέφωνο στη Σκανδιναβία. Εδώ δε χρειάζεται απολυτότητα όμως, αφού δε ξέρουμε τίποτα για το ιστορικό του ή το πραγματικό του πρόβλημα, πέρα της ύποπτης χρονικής στιγμής. Εξού και η ΕΔΕ. Και όπως βλέπουμε, ακόμα και να υπάρχει ιατρικό θέμα, κάτι μάλλον δε πάει καλά, αφού ο διευθυντής και ο επιμελητής έρχονται σε αντιφάσεις μεταξύ τους.
 

paskmak

Διάσημο μέλος

Ο paskmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,503 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω ότι δε χρειάζεται απαραίτητα εξέταση για αναρρωτική. Είναι μάλιστα σύνηθες να παίρνουμε άδεια από το τηλέφωνο στη Σκανδιναβία. Εδώ δε χρειάζεται απολυτότητα όμως, αφού δε ξέρουμε τίποτα για το ιστορικό του ή το πραγματικό του πρόβλημα, πέρα της ύποπτης χρονικής στιγμής. Εξού και η ΕΔΕ. Και όπως βλέπουμε, ακόμα και να υπάρχει ιατρικό θέμα, κάτι μάλλον δε πάει καλά, αφού ο διευθυντής και ο επιμελητής έρχονται σε αντιφάσεις μεταξύ τους.

Εννοειται, απλα γι τους ιθαγενείς της μπανανίας φαινεται τόσο παράξενο.

Προφανως υπήρχε άλλη σκοπιμότητα πισω απ ολο αυτο.Αυτο δεν δικαιολογεί το κρατικό μενος έναντι των συγκεκριμένων εργαζομενων και υποδύκνυει ξεκάθαρα την αναζητηση αποδιοπομπαίων τράγων και αποπροσανατολισμού. Αν ήταν δίκαιοι θ ακύρωναν απλα την αναρρωτική, η οποία ετσι Κ αλλιώς ειναι υποκειμενική εκτίμηση , όπως εξηγήσαμε παραπάνω. Αλλο ειναι να ξηλώσεις ομως ανθρώπους από κάποιες θέσεις επειδή δεν ξερεις που να βγάλεις τον θυμό σου και γι να σώσεις τον δικό σ κωλο.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Ελα ρε φίλε τώρα... Άρχισε ξαφνικά να ποναει την επόμενη του ατυχήματος. Εντάξει δεν είμαστε κ βλάκες.

Απλά κρυβεται πισω απο την υπογραφή του γιατρού. Όσο για τις ευθυνες των πολιτικω ν εγώ δεν θα ψηφίσω ΝΔ. Αμα έχετε το σθένος κ τα κότσια καντε το ίδιο.

Αλλά ελάχιστοι εκεί έξω έχουν τα κότσια να τολμησουν ριζικές αλλαγές στη ζωή τους. Συμπεριλαμβανομένης κ της ψήφου.

Μεταξυ μας είμαστε τώρα... Τιποτε κακό δεν γίνεται από μόνο του.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,114 μηνύματα.
Εγώ θέλω να τα μάθω όλα, να έρθουν στο φως όλα. Από το πιο μικρό μέχρι το πιο μεγάλο. Γιατί σε αυτή την τραγωδία όλοι ΜΑΣ έχουμε βάλει το χεράκι μας, άλλοι λίγο και άλλοι πολύ. Θέλω να μάθω τί έκανε ο κλητήρας μέχρι και ο πρωθυπουργός. Δε θέλω να απαξιωθεί ή να θεωρηθεί ασήμαντο τίποτα. Γιατί μόνο έτσι θα λειτουργήσει αυτό αποτρεπτικά για την επόμενη φορά που κάποιος θέλει να κάνει λαμογιά, είτε είναι να πάρει άδεια χωρίς να τη χρειάζεται, να πει στον υφιστάμενό του να υπογράψει χωρίς να εξετάσει, να φύγει νωρίτερα από τη δουλειά του, κλπ κλπ. Ας γίνει αυτό το τραγικό συμβάν αφορμή να βγουν όλες οι παθογένειες όχι μόνο του συστήματος αλλά και ημών των ιδίων στη φόρα γιατί μόνο έτσι θα ξεκινήσει κάτι να αλλάζει.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,510 μηνύματα.
Εγώ θέλω να τα μάθω όλα, να έρθουν στο φως όλα. Από το πιο μικρό μέχρι το πιο μεγάλο. Γιατί σε αυτή την τραγωδία όλοι ΜΑΣ έχουμε βάλει το χεράκι μας, άλλοι λίγο και άλλοι πολύ. Θέλω να μάθω τί έκανε ο κλητήρας μέχρι και ο πρωθυπουργός. Δε θέλω να απαξιωθεί ή να θεωρηθεί ασήμαντο τίποτα. Γιατί μόνο έτσι θα λειτουργήσει αυτό αποτρεπτικά για την επόμενη φορά που κάποιος θέλει να κάνει λαμογιά, είτε είναι να πάρει άδεια χωρίς να τη χρειάζεται, να πει στον υφιστάμενό του να υπογράψει χωρίς να εξετάσει, να φύγει νωρίτερα από τη δουλειά του, κλπ κλπ. Ας γίνει αυτό το τραγικό συμβάν αφορμή να βγουν όλες οι παθογένειες όχι μόνο του συστήματος αλλά και ημών των ιδίων στη φόρα γιατί μόνο έτσι θα ξεκινήσει κάτι να αλλάζει.
αυτο που εγω φοβαμαι ομως σε αυτο, ο κινδυνος σε αυτο, ειναι πως αν προβαλλονται αυτα τα επιμερους περισσοτερο απο τη γενικη εικονα που ειναι η ελλειψη υποδομων ασφαλειας και η ανικανοτητα των κυβερνησεων, τοτε ο απλος ο κοσμος θα κατευθυνθει παλι στο επιμερους και θα ξεχασει τους πραγματικους ιθυνοντες, αν βρουν αποδιοπομπαιους τραγους στον σταθμαρχη, στον προισταμενο, στον γιατρο, στον ταδε ενικο

ολοι θα παρουν αυτο που τους αξιζει και θα ελεγχθουν απο τη δικαιοσυνη και θα αποδοθουν οι ευθυνες, ολοι αυτοι, αλλά η προτεραιοτητα αρχιζει απο τους πανω στην ιεραρχια, δεν πρεπει να ξεκινησει απο τους κατω γιατι θα χαθει η μπαλα παλι
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,818 μηνύματα.

Πέφτω από τα σύννεφα. Χθες πετούσα για Γερμανία και το αεροπλάνο της εταιρίας ήταν παλιό σχετικά ενώ φαινόταν ότι είχε περάσει από πολλές επιδιορθώσεις ειδικά στα φτερά. Στο σημείο που σηκώνονται τα φλάπς για να φρενάρει στην προσγείωση, σε κάποιο σημείο, το μάτι μου είδε τελείως συμπτωματικά, τη λαμαρίνα να είναι κομμένη ή χτυπημένη προφανώς από κάποια πένσα ή τελοσπάντων φαινόταν κομμένη από λάθος χρήση. Επίσης το μεταλλικό κομμάτι πάνω από την τουρμπίνα στο φτερό, ήταν παραμορφωμένο ελαφρώς από χτυπήματα με σφυρί κάνοντας ένα βαθούλωμα προς τα μέσα. Αυτά δεν εξετάζονται στον τεχνικό έλεγχο;

:pianist:
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
ρε παιδια αληθεια τωρα, τι στην ευχη μπορουμε να ψηφισουμε για να πουμε οτι θα γινει κατι ή οτι θα πιασει τοπο και θα κανουμε κατι σωστο;
Τελειο κομμα δεν υπαρχει ....αλλα συγκρητικα υπαρχει
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,648 μηνύματα.
Τελειο κομμα δεν υπαρχει ....αλλα συγκρητικα υπαρχει
Δεν νομίζω πως κάποιο από τα κυρίαρχα στην πολιτικη σκηνή κόμματα μπορεί να σου δώσει λύσεις στις χρόνιες παθογένειες.. Αφενός υπηρετεί συγκεκριμένη ατζέντα, αφετέρου θέτει ως προτεραιότητα εσωκομματικά και ίδια του καθενός εμπλεκόμενου οφέλη έναντι του συλλογικου
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Το ότι να φας δεν είναι το ίδιο με το να πας στα σκυλαδικα;;;

Καθόλου απλοϊκή σκέψη. Άμα σε κόβει και πραγματικά σε θλίβει το γεγονός αυτό δεν πας στα μπουζούκια. Για αυτό αναφέρομαι στα περί ανθρωπιάς.

Το να λέτε απλά λυπάμαι και να κρίνετε το μήνυμα μου ως απλοϊκο και λάθος μάλλον σημαίνει ότι χεστηκατε για το έγκλημα και για τους νεκρούς και ότι δεν στεναχωρήθηκατε πραγματικά.

Όσο και για το @Nick890 και επειδή δεν υπάρχει σε πολλούς τι πάει να πει; Εσένα σε ένοιαξε η όχι το συμβάν;


Άμα στους νεκρούς μέσα ήταν συγγενής σας η φίλος σας θα σας έλεγα εγώ αν θα σας άρεσε το περιστατικό.

Όσοι είναι έξω από τον χορό πολλά τραγούδια λένε.
Ναι προσωπικα το βρισκω υποκρητικο (οχι για εσενα ...γενικα η ανθρωποτητα ετσι ειναι) διοτι ο συναισθηματικός παρορμητισμος είναι ο θάνατος της ορθολογικής σκέψης. Εχω γραψει εδω την γνωμη μου γιατι πιστευω οτι ολο αυτο που γινεται ειναι υποκριτικο. HERE I EXPLAIN EVERYTHING

Αλλα ακομα δεν μπορω να καταλαβω γιατι να λυπαμαι για ενα συμβαν ατυχηματος τρενου με 56 θανατους κι οχι που την εβδομαδα φευγουν απο κοβιντ 100 ατομα και δεν μας κεγεται καρφι?...σαν να εκτροχιαζεται ενα τρενο την εβδομαδα. Ο @Volkswagen Fan καλα τα λεει οτι καθε μερα φευγουν τοσοι και τοσοι απο πολλα αιτια , τι να κανουμε τωρα ?
1678201862296.png









Άμα στους νεκρούς μέσα ήταν συγγενής σας η φίλος σας θα σας έλεγα εγώ αν θα σας άρεσε το περιστατικό.

Όσοι είναι έξω από τον χορό πολλά τραγούδια λένε.
Εχω ηδη απαντησει και σε αυτο τι θα εκανα
ΥΣ:Για να παρω και εγω θεση για να μην ρωταω μονο , προσωπικα δεν πεφτω απ τα συννεφα για κανενα θεμα και ουτε θα πεσω ποτε απ τα συννεφα αν μου συμβει εμενα κατι οπως σε παρομοια κατασταση με τρενο ας πουμε διοτι γνωριζω οτι η συμπεριφορικη πλεονεξια υπερτερει για χιλιαδες χροναι τωρα της κοινωνικης ευθυνης ,των αρχων και της αειφοριας !
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Οδηγός ταξί. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,918 μηνύματα.
Εγώ θέλω να τα μάθω όλα, να έρθουν στο φως όλα. Από το πιο μικρό μέχρι το πιο μεγάλο. Γιατί σε αυτή την τραγωδία όλοι ΜΑΣ έχουμε βάλει το χεράκι μας, άλλοι λίγο και άλλοι πολύ. Θέλω να μάθω τί έκανε ο κλητήρας μέχρι και ο πρωθυπουργός. Δε θέλω να απαξιωθεί ή να θεωρηθεί ασήμαντο τίποτα. Γιατί μόνο έτσι θα λειτουργήσει αυτό αποτρεπτικά για την επόμενη φορά που κάποιος θέλει να κάνει λαμογιά, είτε είναι να πάρει άδεια χωρίς να τη χρειάζεται, να πει στον υφιστάμενό του να υπογράψει χωρίς να εξετάσει, να φύγει νωρίτερα από τη δουλειά του, κλπ κλπ. Ας γίνει αυτό το τραγικό συμβάν αφορμή να βγουν όλες οι παθογένειες όχι μόνο του συστήματος αλλά και ημών των ιδίων στη φόρα γιατί μόνο έτσι θα ξεκινήσει κάτι να αλλάζει.

Θα σας ειδοποιήσουμε.

 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top