Σύγκρουση τρένων στα Τέμπη (28/2/23)

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,145 μηνύματα.
Γενικά αν παρακολουθήσεις τη συγκεκριμένη ομάδα θα διαπιστώσεις ότι είναι αρκετά ενεργή και ασχολείται συνεχώς με τα προβλήματα ατόμων που ανήκουν στη βάση. Δε θα επεκταθώ γιατί είναι off topic.
ε εν τάξει μπορώ να σε παραθέσω και αντίστοιχες ενεργές εθνικιστικές οργανώσεις που κάνουν το ίδιο. Το θέμα είναι η ουσία και την ουσία δεν την χτυπάει ουδείς από τους δύο. Διώξε την hellenictrain, σπάστα όλα, προπηλάκισε και τα στελέχη. Και; Θα έρθει άλλη νέα «hellenictrain». Δεν λύνονται έτσι αυτά τα προβλήματα. Αποδεχόμαστε τέτοιες ενέργειες ως οργή και αγανάκτηση λαού αλλά όχι ως λύσεις. Το σταματάω και εγώ.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,704 μηνύματα.
Γενικά αν παρακολουθήσεις τη συγκεκριμένη ομάδα θα διαπιστώσεις ότι είναι αρκετά ενεργή και ασχολείται συνεχώς με τα προβλήματα ατόμων που ανήκουν στη βάση. Δε θα επεκταθώ γιατί είναι off topic.
Καταστρεφοντας ξένες περιουσίες.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,632 μηνύματα.
Mαλακιες τουμπανα ειναι αυτα.
Ο ''πατερας'' αυτος ειναι το τρανοτερο παραδειγμα πουλημενου ανθρωπου.
Εχει πεθανει το παιδι σου με αυτον τον τροπο και λες ΒΑΛΣΑΜΟ στις πληγες τα ΛΕΦΤΑ που δινει η κυβερνηση που φταιει για αυτο το εγκλημα; Ακομα και να πιστευεις οτι δεν φταιει..ειναι δυνατον να λες οτι σε ανακουφιζουν τα έφτα; αυτο λεει το τερας αυτο! ΚΑΙ ΒΓΑΙΝΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΛΕΣ; ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΚΛΟΓΕΣ; ΚΙΑ ΔΝΕ ΘΑ ΤΟ ΚΑΤΑΚΡΙΝΟΥΜΕ;Ηλιθια ειμαστε;

Επισης οτι οτι το παιδι του σκοτωθηκε δεν τον κανει αγιο,ουτε σωστο ανθρωπο,να ξερουμε τι σκατα λεμε.
Και βεβαια θα κρινουμε τους πουλημενους για χρημα και για κομματα που ξεπουλανε ακομα και τον θανατο των παιδιων τους.ΝΤΡΟΠΗ.

ΤΟ ΚΑΚΟ ΠΟΥ ΤΟΝ ΒΡΗΚΕ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΣΕΒΑΣΤΗΚΕ..ΑΥΤΟΣ Ο ΞΕΠΟΥΛΉΕΝΟΣ ΠΡΩΤΟΣ!
στην αρχη της συνεντευξης, ο χουπας ειπε "ουτε ολος ο χρυσος του κοσμου δεν θα φερει πισω το παιδι μου. Τα χρηματα αυτα θα βοηθησουν να ζησουν τα άλλα 2 παιδιά που εχω".

@Jack of Spades @Volkswagen Fan @Πουπουλίνα
Νομιζω κανουμε την τριχα τριχιά. Το θεμα δεν ειναι τι ειπε ο ενας ο πατερας, ξεφευγουμε απο το θεμα. Εχουμε την ταση να παρερμηνευουμε το οτιδηποτε ειπωθει, πιθανοτατα υπο επηρεια ηρεμιστικων το οποιο κανει τα λεγομενα να ακουγονται καπως ψυχρα αλλά αυτος ειναι ο σκοπος των ηρεμιστικων, και λεμε ευκολα λογια εξω απο το χορό και κρινουμε. Πρέπει να τον βλεπουμε συνεχεια να σπαραζει στον πονο με δακρυα ποτάμι για να πουμε ενταξει οντως ποναει αληθινα; Οχι. Σκεφτειτε οτι αν ενας εχει στεγαστικό δανειο 100 χιλιαρικα και χρωσταει και θα του παρουνε το σπιτι του, εχει 3 παιδιά και με το ζορι τα βγαζει περα, δε θα αρνηθει να του διαγραψουνε το χρεος και να του δινουνε επιπλεον 1600€ καθε μηνα εφορου ζωης. Για αυτον και την οικογενεια του θα ειναι βοηθεια. Σκεφτειτε οτι αρκετοι πεθαινουν και αυτοκτονουν απο τα χρεη που τους πνιγουν για τα οικονομικα τους. Σιγουρα ειναι βοηθεια για τις οικογενειες που επληγησαν τα μετρα αυτά, ομως δεν πρεπει να σταθουμε στο πώς αντιδρουνε οι οικογενειες αυτες.

Πρεπει να κρινουμε την ιδια την αποφαση της κυβερνησης να δωσει αυτα τα μετρα στηριξης. Εκει πρεπει να εστιασουμε και αυτο πρεπει να κρινουμε. Και αυτο εγω θα σχολιασω. Ειναι επικοινωνιακο παιχνιδι και παιχνιδι εντυπωσεων και συμπονοιας προς την κυβερνηση, η κυβερνηση να δινει τα μετρα αυτα ωστε να στρεψει οσους μπορει υπερ της. Ο λογος που τα δινει τα μετρα αυτα δεν ειναι προφανως επειδη συμπονει τις οικογενειες και ποναει. Ειναι επειδη θελει να φανει λιγοτερο κακιά και να κερδισει οσους ψηφοφορους μπορει στην προεκλογικη περιοδο.

Επομενως η θεση μου εμενα ειναι, οτι δεν μπορω να κρινω τις οικογενειες για το πώς πονανε και το πώς τους βλεπουμε να αντιδρανε στα λιγα λεπτα της ημερας που θα τυχει να τους δουμε στην tv (δεν ξερουμε ποσο υποφερουν ολη την υπολοιπη μερα, και καλλιστα αυτα τα λεπτα στην tv πιστευω θα ειναι με ηρεμιστικα και με στερεμενα δακρυα). Τα μετρα σαν μετρα απο μονα τους ειναι θετικα και θα βοηθησουν υλιστικα τα υπολοιπα μελη της οικογενειας που εμειναν πισω. Ομως αυτο που ξερω σιγουρα ειναι οτι η γνωμη μου για την κυβερνηση αυτη και για τις προηγουμενες που συνεβαλαν στην κακοδιαχειριση των τρενων δεν αλλαζει, δεν προκειται να τους ψηφισω και καταδικαζω τα επικοινωνιακα παιχνιδια τους, την ανευθυνοτητα και την ανικανοτητα τους που οδηγει σε εγκληματικες τραγωδιες, οπως μάτι και τεμπη. Και ολο αυτο πρεπει επιτελους να αλλαξει, δεν αντεχεται αλλο ολη αυτη η συσσωρευμενη οργη, αγανακτηση, η εξαθλιωση, η κοροϊδία και ο πονος.
 
Τελευταία επεξεργασία:

paskmak

Διάσημο μέλος

Ο paskmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,513 μηνύματα.
στην αρχη της συνεντευξης, ο χουπας ειπε "ουτε ολος ο χρυσος του κοσμου δεν θα φερει πισω το παιδι μου. Τα χρηματα αυτα θα βοηθησουν να ζησουν τα άλλα 2 παιδιά που εχω".

@Jack of Spades @Volkswagen Fan @Πουπουλίνα
Νομιζω κανουμε την τριχα τριχιά. Το θεμα δεν ειναι τι ειπε ο ενας ο πατερας, ξεφευγουμε απο το θεμα. Εχουμε την ταση να παρερμηνευουμε το οτιδηποτε ειπωθει, πιθανοτατα υπο επηρεια ηρεμιστικων το οποιο κανει τα λεγομενα να ακουγονται καπως ψυχρα αλλά αυτος ειναι ο σκοπος των ηρεμιστικων, και λεμε ευκολα λογια εξω απο το χορό και κρινουμε. Πρέπει να τον βλεπουμε συνεχεια να σπαραζει στον πονο με δακρυα ποτάμι για να πουμε ενταξει οντως ποναει αληθινα; Οχι. Σκεφτειτε οτι αν ενας εχει στεγαστικό δανειο 100 χιλιαρικα και χρωσταει και θα του παρουνε το σπιτι του, εχει 3 παιδιά και με το ζορι τα βγαζει περα, δε θα αρνηθει να του διαγραψουνε το χρεος και να του δινουνε επιπλεον 1600€ καθε μηνα εφορου ζωης. Για αυτον και την οικογενεια του θα ειναι βοηθεια. Σκεφτειτε οτι αρκετοι πεθαινουν και αυτοκτονουν απο τα χρεη που τους πνιγουν για τα οικονομικα τους. Σιγουρα ειναι βοηθεια για τις οικογενειες που επληγησαν τα μετρα αυτά, ομως δεν πρεπει να σταθουμε στο πώς αντιδρουνε οι οικογενειες αυτες.

Πρεπει να κρινουμε την ιδια την αποφαση της κυβερνησης να δωσει αυτα τα μετρα στηριξης. Εκει πρεπει να εστιασουμε και αυτο πρεπει να κρινουμε. Και αυτο εγω θα σχολιασω. Ειναι επικοινωνιακο παιχνιδι και παιχνιδι εντυπωσεων και συμπονοιας προς την κυβερνηση, η κυβερνηση να δινει τα μετρα αυτα ωστε να στρεψει οσους μπορει υπερ της. Ο λογος που τα δινει τα μετρα αυτα δεν ειναι προφανως επειδη συμπονει τις οικογενειες και ποναει. Ειναι επειδη θελει να φανει λιγοτερο κακιά και να κερδισει οσους ψηφοφορους μπορει στην προεκλογικη περιοδο.

Επομενως η θεση μου εμενα ειναι, οτι δεν μπορω να κρινω τις οικογενειες για το πώς πονανε και το πώς τους βλεπουμε να αντιδρανε στα λιγα λεπτα της ημερας που θα τυχει να τους δουμε στην tv (δεν ξερουμε ποσο υποφερουν ολη την υπολοιπη μερα, και καλλιστα αυτα τα λεπτα στην tv πιστευω θα ειναι με ηρεμιστικα και με στερεμενα δακρυα). Τα μετρα σαν μετρα απο μονα τους ειναι θετικα και θα βοηθησουν υλιστικα τα υπολοιπα μελη της οικογενειας που εμειναν πισω. Ομως αυτο που ξερω σιγουρα ειναι οτι η γνωμη μου για την κυβερνηση αυτη και για τις προηγουμενες που συνεβαλαν στην κακοδιαχειριση των τρενων δεν αλλαζει, δεν προκειται να τους ψηφισω και καταδικαζω τα επικοινωνιακα παιχνιδια τους, την ανευθυνοτητα και την ανικανοτητα τους που οδηγει σε εγκληματικες τραγωδιες, οπως μάτι και τεμπη. Και ολο αυτο πρεπει επιτελους να αλλαξει, δεν αντεχεται αλλο ολη αυτη η συσσωρευμενη οργη, αγανακτηση, η εξαθλιωση, η κοροϊδία και ο πονος.

Και για ποιον λογο μια Κυβέρνηση και οποιαδήποτε κυβέρνηση να σβήσει απλα ετσι το χρέος για «αποζημίωση»- που όχι αποζημίωση δεν ειναι αλλά προσπάθεια να καλοπιάσει τον οργισμένο πολίτη. Και μετά το βιολί συνεχίζεται όπως παλια.


Πολλα ηρεμιστικά μπορεί να έχουν μπλε χρωμα, και πολλές πολλές παρενέργειες., αλλά αυτόματα δεν σε κάνουν ούτε ΝΔμοκρατη αλλά ούτε και γλείφτη.
Γιατί αυτή η νοοτροπία του γλειψίματος και αισχρής δουλοπρέπειας για ένα μπαγιάτικο κομματι ψωμι ειναι κατά κόρον επικρατουσα σ αυτο το κράτος.

Αλλά μπορεί να έχεις και εν μέρει δικιο: έχουν γαλουχήσει τον λαο να ζητιανεύει και να πατάει επι πτωμάτων για την βόλεψη του. Αυτη ειναι όλη η ουσία της τραγικότητας αυτής της κατάσταση.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,804 μηνύματα.
στην αρχη της συνεντευξης, ο χουπας ειπε "ουτε ολος ο χρυσος του κοσμου δεν θα φερει πισω το παιδι μου. Τα χρηματα αυτα θα βοηθησουν να ζησουν τα άλλα 2 παιδιά που εχω".
Και βεβαια θα το ελεγε..ΑΛΛΑ/...Αυτο το ΑΛΛΑ τα κανει ολα.
Εχε την αποψη σου,αν μας επιτρεπεις να εχουμε και εμεις την δικια μας αποψη.
Αυτος κωλογερος ξεδτυλιζει ολους τους αλλους γονεις.
Τελεία.
Βγηκε να υποστηριξει το κομμα του απλα και ομ ορφα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Επομενως η θεση μου εμενα ειναι, οτι δεν μπορω να κρινω τις οικογενειες
Δεν κρινω τις οικογενειες ενα κομματοσκυλο εκρινα καιε χω το δικαιωμα σε παρακαλω πολυ.
Ειναι τραγικο οτι ο ΙΔΙΟΣ ΔΕΝ ΣΕΒΑΣΤΗΚΕ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΤΟΥ.Ξεπουλημα ρε φιλε γμτ...
 

Resaldis

Δραστήριο μέλος

Ο Resaldis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 784 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,892 μηνύματα.

Ειρωνικό είναι το πόστ. Αλλα μέσα στην περιρρέουσα αμτόσφαιρα του σοσιαλ-ικου πολιτισμού οτι κΑΙ αν γράψεις θα πέσουν να σε φάνε.

Εγω έχω κόψει τα σόσιαλ απο 25/10/22 , δεν μπάινω πουθενά να εκθέτω τη ζωη κ τις απόψεις μου.

Κατα τα άλλα


τωρα τους ήρθε το ΑΥΓΟ ΣΤΟ ΓΚΩΛΟ....
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,632 μηνύματα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

 
Τελευταία επεξεργασία:

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,632 μηνύματα.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,288 μηνύματα.
Ακόμα δεν έχει διευκρινιστεί καν ο τελικός αριθμός των νεκρών. Πείτε μας ονόματα να ξέρουμε.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,288 μηνύματα.
:cray:
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,804 μηνύματα.
:cray:
Δεν πιστευω οτι θα τα καταφερει ο ερμος...ειναι κομματιασμενος στο κεφαλι γμτ..και αν τα καταφερει τι ζωη θα εχει; Φυτο; Μακαρι να τα καταφερει και να ειναι και καλα..αλλα...δυσκολο...ποσο κριμα.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,632 μηνύματα.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,632 μηνύματα.

SmartSelect_20230315_202615_Chrome.jpg
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,632 μηνύματα.
😢

τι ακριβώς λειτουργούσε μωρε τι λέει αυτός παλι?😡
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,632 μηνύματα.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,804 μηνύματα.
Kαλα κανει.Καποιος πρεπει να την κανει.Εγω και εσυ δνε μπορουμε.Οχι τυπικα,αλλα ρεαλιστικα.
 

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,935 μηνύματα.
Kαλα κανει.Καποιος πρεπει να την κανει.Εγω και εσυ δνε μπορουμε.Οχι τυπικα,αλλα ρεαλιστικα.
Όταν όμως έφυγε απ' τον Σύριζα, οι ζέοι πανηγυρίζανε, φύγαν τα "βαρίδια". Τώρα διώχνουν τον Πολάκη, κάποιοι τρίβονται πάλι.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,145 μηνύματα.
Βρήκε τρόπο να μπει στην επικαιρότητα η Ζωή λίγο πριν τις εκλογές. Πλεύση Ελευθερίας στην επόμενη Βουλή! lol.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top