Ταινίες που πρέπει να δούμε

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,278 μηνύματα.
Σήμερα κατάφερα και είδα την Φόνισσα.

Μου άφησε μια βαθειά μαυρίλα απο αυτές που πρέπει να έχουμε για να μην ξεχνάμε.

Για την Καραμπέτη τι να πω, μια φορά στο εκατομμύριο γεννιούνται ισάξιοι ηθοποιοί
 

Luke87

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Luke87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 832 μηνύματα.
Ξέχασα...

 

Fernando_A

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Manos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 397 μηνύματα.
Έχει δει κάποιος την ταινία Napoleon; Αξίζει να την δω; Έχω ακούσει γενικά ανάμεικτα λόγια.
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,918 μηνύματα.
Έχει δει κάποιος την ταινία Napoleon; Αξίζει να την δω; Έχω ακούσει γενικά ανάμεικτα λόγια.

Δεν έχω σκοπό να τη δω προς το παρόν. Θα περιμένω την τετράωρη βερσιόν που μας υποσχέθηκε ο Ρίντλει Σκοτ.

Προφανώς αστειεύομαι. :loltooth: Εντυπωσιακή παραγωγή, αλλά κάτι μου κλότσησε στο τρέιλερ. Επίσης, την αμαρτία μου θα την πω. Έχει αρχίζει και με κουράζει ο Φίνιξ. :'(
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,497 μηνύματα.
Leave the World Behind, διαφορετική αλλά ωραια μου αρεσε, δυστοπικη
ειναι η πρωτη ταινια που μεχρι το προτελευταιο λεπτο δεν μπορεσα να καταλαβω τι συμβαινει

 

Luke87

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Luke87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 832 μηνύματα.
Αν τις είδατε αυτές που είπα να σας πω κι άλλες.

1) Paths of glory. Του Stanley Kubrick
2) Ο Λώρενς της Αραβίας. Τρομερή για την εποχή της παίζει και ο Ομάρ Σαρίφ.
3) Βασικό Ενστικτο. Αστυνομικό θρίλλερ. Εχει αφήσει εποχή.
4) Battle Royale. Αν είστε λίγο emo. Οχι 'ντάξει καταπληκτική!
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,278 μηνύματα.
Είδα σήμερα το Poor Things.
Πολύ εκκεντρική, άγρια, artistic, ευφάνταστη με φοβερά σκηνικά και κουστούμια, ακραία performances και φυσικά κάποια disturbing scenes γιατι Λάνθιμος είσαι. :P

Η ταινία περνάει κρυφά και φανερά μηνύματα που ακόμα τα σκέφτομαι και γενικά σηκώνει συζήτηση για όσους ιντριγκάρονται απο βαθυστόχαστες αναλύσεις μετά τις ταινίες.

Δεν ξέρω αν είναι για όλους, για μένα πάντως ήταν.
Επιτέλους κάτι διαφορετικό!
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,601 μηνύματα.
Είδα σήμερα το Poor Things.
Πολύ εκκεντρική, άγρια, artistic, ευφάνταστη με φοβερά σκηνικά και κουστούμια, ακραία performances και φυσικά κάποια disturbing scenes γιατι Λάνθιμος είσαι. :P

Η ταινία περνάει κρυφά και φανερά μηνύματα που ακόμα τα σκέφτομαι και γενικά σηκώνει συζήτηση για όσους ιντριγκάρονται απο βαθυστόχαστες αναλύσεις μετά τις ταινίες.

Δεν ξέρω αν είναι για όλους, για μένα πάντως ήταν.
Επιτέλους κάτι διαφορετικό!
Την είδα χθες το βράδυ.. Παρόμοια αίσθηση είχα. Χάρμα οφθαλμών κατά τα άλλα από κάθε άποψη. Ίσως ο χρόνος ήταν ένα μειονέκτημα.
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,968 μηνύματα.
έχετε κάνα "λινκ"; :shifty:
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,601 μηνύματα.

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,968 μηνύματα.
Δεδομένου πως παίζεται τώρα στους κινηματογράφους, δε νομίζω πως μπορείς να βρεις link

κάτι βρήκα :shifty:

1704573920652.png
 

Wonderful

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,621 μηνύματα.

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,968 μηνύματα.

Wonderful

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,621 μηνύματα.

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,278 μηνύματα.
άκυρο. δεν θα δω ταινία απόψε :(
πήγαινε καλέ πλήρωσε τους καλλιτέχνες, είναι και δικό μας παιδί ο Λάνθιμος. :P


Πέρα απο την πλάκα είναι ταινία που αξίζει να την δείς στον κινηματογράφο για να απολαύσεις όλα οσα έχει να σου δώσει especially τα μεγαλεπήβολα σκηνικά. <3
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,968 μηνύματα.
πήγαινε καλέ πλήρωσε τους καλλιτέχνες, είναι και δικό μας παιδί ο Λάνθιμος. :P


Πέρα απο την πλάκα είναι ταινία που αξίζει να την δείς στον κινηματογράφο για να απολαύσεις όλα οσα έχει να σου δώσει especially τα μεγαλεπήβολα σκηνικά. <3

είμαι φαν του Λάνθιμου, αλλά...

...πρέπει να φτάσω μέχρι την Πάτρα για να την δω σε σινεμά :ermm:
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,918 μηνύματα.
Είδα σήμερα το Poor Things.
Πολύ εκκεντρική, άγρια, artistic, ευφάνταστη με φοβερά σκηνικά και κουστούμια, ακραία performances και φυσικά κάποια disturbing scenes γιατι Λάνθιμος είσαι. :P

Η ταινία περνάει κρυφά και φανερά μηνύματα που ακόμα τα σκέφτομαι και γενικά σηκώνει συζήτηση για όσους ιντριγκάρονται απο βαθυστόχαστες αναλύσεις μετά τις ταινίες.

Δεν ξέρω αν είναι για όλους, για μένα πάντως ήταν.
Επιτέλους κάτι διαφορετικό!

Τρέλανέ μας. Αύριο επιστρέφω Ελλάδα και Δευτέρα έχω πάει ήδη να τη δω. <3
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,601 μηνύματα.
είμαι φαν του Λάνθιμου, αλλά...

...πρέπει να φτάσω μέχρι την Πάτρα για να την δω σε σινεμά :ermm:
Εγώ να σου πω την αλήθεια.. Αυτόν τον έρμο τον " Αστακό " Αν και τον έχω δει και άλλες φορές θα τον ξαναβλεπα.. Δες την " Ευνοουμενη"
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

ασχετο
Αλλά χθες πριν το " Poor things " Είδα και τη "φονισσα"

Μπροστά στο κλειστοφοβικο, επιτηδευμένο ύφος της ταινίας... Ο Λάνθιμος φάνηκε όαση
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top