Ταινίες που πρέπει να δούμε

Wonderful

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,621 μηνύματα.
Υποψήφια για Όσκαρ, η καλύτερη γερμανική ταινία του 2023 είναι ένα συναρπαστικό και αγωνιώδες θρίλερ σχολικής ηθικής.
Σκληρές και άβολες αλήθειες σε ένα αντισυμβατικό δράμα σχολικής αίθουσας, όσο και μελέτη για τις σχέσεις εξουσίας και το πώς αυτή νομοτελειακά φθείρει. Ένα καθηλωτικό σχολικό δράμα που κέρδισε τις εντυπώσεις στο Πανόραμα του Φεστιβάλ Βερολίνου χάρη στη λεπτομερή του ματιά.
Πηγή Cinobo
 
Τελευταία επεξεργασία:

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,957 μηνύματα.

Luke87

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Luke87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 832 μηνύματα.
1) Minority report

Με τον Tom Cruise. Εύπεπτη και θέτει ένα πολύ σημαντικό και επίκαιρο φιλοσοφικό ερώτημα.

"Μπορείς να καταδικάσεις κάποιον για κάποιο έγκλημα που ξέρεις οτι θα διαπράξει στο μέλλον?
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,263 μηνύματα.
Λοιπόν έβαλα σήμερα να δω και καλά κάτι χαλαρό και μου διέλυσε το μυαλό αυτή η ταινία.
Σε κάποια φάση άνοιξα και το φώς γιατί δεν παλευόταν άλλο.

Κι εχω ταινίες τρόμου…


Horror, απίστευτα ξεχωριστή, φοβερή σκηνοθεσία και απίστευτα πετυχημένη.
Έχω μείνει
IMG_8142.jpeg
 
Τελευταία επεξεργασία:

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,263 μηνύματα.
Είδε κανείς αυτό;
Ήδη απο το τρέιλερ πήγα να βάλω τα κλάματα

Hirayama cleans public toilets in Tokyo, lives his life in simplicity and daily tranquility. Some encounters also lead him to reflect on himself.


Screenshot 2024-04-19 175837.png
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top