Ταινίες που σας άρεσαν

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
Εξκιουζμι, αλλά η μπασιντζερ δεν είναι ηθοποιός. Ενα χάλι μαύρο είναι. Το ίδιο και η ταινία. Ευτυχώς, δεν την είδα ούτε στο σινεμά, ούτε σε ντιβιντι. Καταλάβατε τώρα ε? ;)


να πούμε το bone collector, τα lotr's, τα stigmata, και άλλες πολλές ..αυτές είναι ταινίες.


Τα στίγματα ναι όντως ταινιάρα:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Εγω παλι ειδα το The Longest Yard...
Να σας πω την αληθεια, νταξ' δεν ειναι κατι το τρομερο αλλα σ πολλα σημεια ειχε μαματο γελιο!!!:D :clapup:
Προσωπικα μου αρεσε δηλαδη...ς!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
8 χιλιοστά
απροσμενο τέλος
πολύ καλό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny:
8 χιλιοστά
απροσμενο τέλος
πολύ καλό
Όντως πολύ καλό:clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adiaforos88

Νεοφερμένος

Ο adiaforos88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
κατ' αρχας καλως σας βρηκα!

θα παραθεσω κ εγω καποιεσ ταινιεσ που μο αρεσαν(θα προσπαθησω να παραλειψω αυτες που εχουν αναφερθει), λοιπον:

pianno(κορυφαια μουσικη, σκηνικα, ατα την γνωμη μου η καλυτερη της champion)
dogville opws k manderlay(το μεγαλειο του trier)
21 gramms
seven
big fish(αληθινες ιστοριες)
seppuku(χαρακιρι)
the recruit(δοκιμασια)
the death of salesman(theatrikh alla k sto gyali metraei!)
mama roma
ba wang bie je(αντιο καλη μου παλακιδα)
lost in translation
ανοιξη...κ παλι ανοιξη
sleepy hollow(ο μυθος του ακεφαλου καβαλαρη)
persona
paris, texas
doctor zivago
the wale rider(το σημαδι της φαλαινας)
i am sam
la file sur le pont(το κοριτσι στη γεφυρα)
seabiscuit(το μεγαλο φαβορι)
αυτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Το είχε χθες στις 3 το πρωί( όπως όλες τις αξιόλογες ταινίες που τις θάβουν μεταμεσονύχτια:mad: ) και το είδα για 100η φορά "Εις το όνομα του πατρός" μοναδικός Ντάνιελ Ντε Λούις - συγκλονιστική αληθινή ιστορία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
indd...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Προσφοτα ειδα μια ταινια που προσθεθηκε στην λιστα με της αγαπημενες μου

Προκειτε για αυτη εδώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
μερικές από τις δικές μου αγαπημένες,είναι και οι εξής:
-memento
-braveheart
-mar adentro (η θάλασσα μέσα μου-είναι ισπανική)
-π
-the machinist
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maggie

Περιβόητο μέλος

Η Maggie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 5,843 μηνύματα.
Το Freaky Friday είδα,πολύ ωραίο ήταν :) :D .Εντάξει,δεν είναι καθόλου γνωστή ταινία :redface: αλλά είχε πολύ πλάκα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkly Noon

Νεοφερμένος

Ο Darkly Noon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δημοσιογράφος. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Elephant man
The shawshank redemption
American beauty
Usual suspects
The sixth sense
Clockwork orange
Dogville
Terminator 1
Taxi driver
Rebecca
Dracula(1992)
Oldboy
Pianist
Godfather
25th hour
Η Λάμψη
Ο Άνθρωπος της Βροχής
Το πράσινο μίλι
Ο Μισσισιπής Καίγεται
Νονός(μόνο το πρώτο)
Πολίτης Κέιν
Τα φώτα της πόλης
Θέλμα και Λουίζ
Ποτέ την Κυριακή
Τρέξε Λόλα Τρέξε
Empire of the Sun
Twelve Monkeys
Bowling for Columbine
Salaam Bombay!
Johnny Got His Gun
2046
Koyaanisqatsi
Awakenings
Mar Adentro (The Sea Inside)
Garden State (2004)
Leon
Το μίσος
Οι εραστές της γέφυρας
O παγωμένος δρομέας
Rabbit - proof fence
The Constant Gardener
Απέραντο γαλάζιο
Vanilla Sky
La Haine
Boys don't cry
The crying game
Gattaca
The Crow (1994)
Last Night [στα ελληνικά "Η τελευταία νύχτα του κόσμου" του Don McKellar]
Amarcord (1973) [ στα ελληνικά "Θυμάμαι" του Φελλίνι]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maggie

Περιβόητο μέλος

Η Maggie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 5,843 μηνύματα.
Για τη Λάμψη,λες αυτό με το Νικολσον ή το άλλο? :) :|

ΥΓ.Παρεμπιπτόντως,το Usual suspects φανταστική ταινία...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkly Noon

Νεοφερμένος

Ο Darkly Noon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δημοσιογράφος. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Ναι, αυτό με τον Nicholson εννοώ, η άλλη "λάμψη" που ξέρω, είναι το "Shining" που ονομάστηκε "Ο Σολίστας" όταν βγήκε στα σινεμά στην Ελλάδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KoRaKi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο KoRaKi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Υπαρχει μια πολυ καλη λιστα απο τον J. Emerson με τις 101 ταινιες που πρεπει να δει κανεις πριν πεθανει. Μαλλον πρεπει να προσεχω απο εδω και περα μην χασω και την τελευταια δικαιολογια υπαρξης :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maggie

Περιβόητο μέλος

Η Maggie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 5,843 μηνύματα.
Mean Girls :D Πολύ γέλιο:whistle: :D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ines

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ινές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 361 μηνύματα.
δεν ξερω αν το ανεφερε καποιος, αλλα εχω να πω για το FIGHT CLUB. με κεφαλαια. ειναι τελειο!! εχει και τεραστια μηνυματα που ακομα δεν εχω αποκωδικοποιησει ακομα....και το τελος ειναι υστερικα ρομαντικοσυγκινητικο!!!
κατα τα αλλα.......ναι, ξερω οτι εχουν βγει κι αλλες ταινιες εκτος απο αυτο...το jeux d' enfants (αγαπα με αν τολμας) ειναι κι αυτο τελειο.
τι μου θυμησατε τωρα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Ροζ Πάνθηρας με Peter Sellers, όοοοοοοοοολα τα λεφτά :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^^Vampire^^

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ^^Vampire^^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,085 μηνύματα.
Όλα από Monty Pythons!!!


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Το θυμήθηκα γιατί χθες ήθελα να το ξαναδώ(αλλα τελικά έχω μόνο την θήκη:( το ντιβιντι χάθηκε στην μετακόμιση) "Μάθε παιδί μου γράμματα".
Ξέρω ότι δεν έχετε τις ελληνικές ταινίες σε υπόληψη όμως είναι αρκετά καυστική(δεδομένου και την εποχή που κυκλοφόρησε) κι αξίζει να την δείτε.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Λοιπόν, ξεκινάω με τη σειρά που τα θυμάμαι:
1)Η αιώνια λιακάδα ενός καθαρού μυαλού
2)Ο Νονός (Αλ Πατσίνο, Ρόμπερ Ντε Νίρο, Μάρλον Μπράντο, θελετε κι άλλους;;;)
3)21 Γραμμάρια
4)Το ανθρώπινο στίγμα (The human Stain)
5)Matrix Trilogy
6)Πορφυρά ποτάμια, Προσοχή!! ΜΟΝΟ το 1 (Crimsons Rivers1)
7)Minority report, απλά φοβερό
8)Η σιωπή των αμνών
9)Fight Club
10)Trainspotting

Ελπίζω να τα απολαύσετε. Αν σας άρεσαν οι προτάσεις μου θα συνεχίσω και με άλλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top