Ταμείο;;

drusilia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η drusilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 139 μηνύματα.
Ναι, κάτι τέτοιο έχω στο μυαλο μου κι εγώ Ράισα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fru_fru

Νεοφερμένος

Η fru_fru αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 60 ετών και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Μα δεν ειναι αναγκη να στελνουμε προσωπικα μηνυματα. Ισως μπορει να ανοιχτει νεο τοπικ με τα "εισερχομενα" αναφεροντας μικρο ονομα και πρωτο γραμμα του επιθετου αυτου που καταθεσε και "εξερχομενα" ως προς το προς τι και που διατεθηκαν τα χρηματα.

Λεω τωρα εγω.... δεν ειμαι και ειδικη στο θεμα...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drusilia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η drusilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 139 μηνύματα.
Τα πμ στα οποια αναφερομαι φρου ηταν αυτα με τους τραπεζικους λογαριασμους που πρεπει να στελνουμε καθε φορα.
Το συστημα που ακολουθουμε ειναι να μαζευουμε τα ονοματα και τα ποσα που δινει ο καθενας με πμ και οταν ολοκληρωθει το θεμα δημοσιευουμε μονο τα ονοματα.
Απλα πρεπει να κρατιεται ενα καλο αρχειο με το τι δινει ο καθενας απο τον υπευθυνο καθε περιστατικού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Havana

Νεοφερμένος

Η Katrin! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Καπανδρίτι (Αττική). Έχει γράψει 82 μηνύματα.
δρουσίλια το χεις το χεις με τα οικονομικα του αγωνα:up::up:
καλημεραααα:up::up::up:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drusilia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η drusilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 139 μηνύματα.
Μετα τον Αλεξανδρο μου εμεινε κουσουρι...:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Desdemona

Νεοφερμένος

Η Όλγα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
δρουσίλια το χεις το χεις με τα οικονομικα του αγωνα:up::up:
Τι μου θύμισες τώρα...ιστορία δέσμης...:lol::lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aretha

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 348 μηνύματα.
Καλημέρα!:)
Καλέ, τι νυχτερινός οίστρος ήταν αυτός;:P
Έχει συζητηθεί πολλές φορές στο παρελθόν αυτό το θέμα, έχει σίγουρα τα θετικά της η προοπτική ενός λογαριασμού για τα αδέσποτα, έχει όμως και τα αρνητικά της.
Το σίγουρο είναι (και χαίρομαι που ήδη υπάρχει συμφωνία ως προς αυτό) ότι αν ανοιχτεί κάποιος λογαριασμός δεν θα έχει καμία "επίσημη" σχέση με το mycat, αλλά με 2-3 φυσικά πρόσωπα που θα δεχτούν να επωμιστούν τις ευθύνες, το τρέξιμο και την αναπόφευκτη γκρίνια που συνεπάγονται οι οικονομικές δοσοληψίες.

Αυτό που θα ήθελα να επισημάνω είναι ότι πρέπει εξαρχής να διευκρινιστεί με σαφήνεια ο σκοπός του λογαριασμού και οι δράσεις που θα χρηματοδοτεί. Το λέω αυτό γιατί ξέρω ότι ορισμένοι αντιτίθενται π.χ. στις στειρώσεις. Ποιος θα αποφασίζει αν η χ, y περίπτωση πρέπει ή όχι να χρηματοδοτηθεί;
  • Έστω ότι βρίσκουμε μια έγκυο αδέσποτη γάτα. Κάποιοι θα πουν να στειρωθεί, κάποιοι άλλοι όχι, είναι κρίμα για τα αγέννητα γατάκια κ.λπ. Τι κάνουμε;
  • Έστω ότι εμφανίζεται ένα νέο μέλος που δηλώνει ότι έχει αδέσποτο γατί για στείρωση ή χτυπημένο για περίθαλψη. Το χρηματοδοτούμε; Ξέρουμε αν είναι όντως αδέσποτο; Κάποιοι θα είναι πιο εύπιστοι, κάποιοι άλλοι πιο καχύποπτοι.
  • Έστω ότι αποφασίζουμε να περιθάλψουμε/στειρώσουμε κάποιο γατί. Σε ποιο κτηνιατρείο θα γίνει η περίθαλψη; Κι αν κάποιοι θεωρήσουν ότι προτιμάται ή "πριμοδοτείται" το χ, y κτηνιατρείο για διάφορους λόγους; Ποιος θα παίρνει τις αποφάσεις;
Το ξέρω ότι τα παραπάνω ακούγονται ίσως τραβηγμένα, αλλά έχω πικρή πείρα από κακόβουλα σχόλια που ξεφυτρώνουν από εκεί που δεν θα το περίμενε ποτέ κανείς, γι' αυτό προτιμώ να παίρνω υπόψη μου το χειρότερο δυνατό σενάριο.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NiaR

Νεοφερμένος

Η NiaR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Ολα ωραια και καλα αλλα οπως σωστα ανεφερε η Αλικη υπάρχουν πολλες περιπτσεις...
ίσως να συσταθει κατι σαν ενα ειδος καταστατικου που να προβλέπει τι θα γινετε σε αυτες τις περιπτωσεις και ποιος θα αποφασιζει για καποιες εκτακτες περιπτωσεις που δεν εχουν προβλεφθει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Raisa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Raisa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
aretha , και καλά κάνεις, όλα τα παραπάνω πέρασαν και μένα απ' το μυαλό (έχω καλέ μυαλό, τι νομίζατε επειδή είμαι ξανθιά;):P Ο σκοπός του λογαριασμού θα πρέπει να είναι σαφώς ορισμένος και να τον αποδέχονται όλοι (όλοι; έχουμε πολύ δουλιά μπροστά μας :D)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RedCat

Νεοφερμένος

Η RedCat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
παιδιά αν συσταθεί καταστατικό δεν θα απεχουμε και πολυ απο σωματείο...
η πιο απλή και ανώδυνη λύση είναι να υπάρχει ένας λογαριασμός με 2-3 δικαιούχους. και να μην δίνονται χρήματα από τα μέλη του site σε μόνιμη βάση αλλα κατα περίπτωση.(βλεπετε οι περιπτώσεις που συγκινούν τον καθένα μας ίσως ειναι διαφορετικές) και επίσης κρίνοντας και βλέποντας ότι η κατάσταση που έχει προκύψει τον καλύπτει για να δώσει χρήματα. Οπως δηλαδή λειτουργεί τώρα αλλα με ένα λογαριασμό που να παρακολουθείται από 3 άτομα. Μόνο αυτό θεωρώ εφικτό αυτή τη στιγμή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Raisa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Raisa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
παιδιά αν συσταθεί καταστατικό δεν θα απεχουμε και πολυ απο σωματείο...
η πιο απλή και ανώδυνη λύση είναι να υπάρχει ένας λογαριασμός με 2-3 δικαιούχους. και να μην δίνονται χρήματα από τα μέλη του site σε μόνιμη βάση αλλα κατα περίπτωση.(βλεπετε οι περιπτώσεις που συγκινούν τον καθένα μας ίσως ειναι διαφορετικές) και επίσης κρίνοντας και βλέποντας ότι η κατάσταση που έχει προκύψει τον καλύπτει για να δώσει χρήματα. Οπως δηλαδή λειτουργεί τώρα αλλα με ένα λογαριασμό που να παρακολουθείται από 3 άτομα. Μόνο αυτό θεωρώ εφικτό αυτή τη στιγμή.

Ακριβώς αυτό είπα και γω στην αρχή, συμφωνώ....:up:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drusilia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η drusilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 139 μηνύματα.
παιδιά αν συσταθεί καταστατικό δεν θα απεχουμε και πολυ απο σωματείο...
η πιο απλή και ανώδυνη λύση είναι να υπάρχει ένας λογαριασμός με 2-3 δικαιούχους. και να μην δίνονται χρήματα από τα μέλη του site σε μόνιμη βάση αλλα κατα περίπτωση.(βλεπετε οι περιπτώσεις που συγκινούν τον καθένα μας ίσως ειναι διαφορετικές) και επίσης κρίνοντας και βλέποντας ότι η κατάσταση που έχει προκύψει τον καλύπτει για να δώσει χρήματα. Οπως δηλαδή λειτουργεί τώρα αλλα με ένα λογαριασμό που να παρακολουθείται από 3 άτομα. Μόνο αυτό θεωρώ εφικτό αυτή τη στιγμή.

Καπως ετσι το σκεφτομουν εγω. οπως γινεται μεχρι τωρα. Απλα να υπαρχει ενας λογαριασμος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RedCat

Νεοφερμένος

Η RedCat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
ωραία πειτε και οι υπόλοιποι αν συμφωνείτε με αυτό το σκεπτικο να προτεινετε και ανθρωπους για τον λογαριασμό, εγω προτεινω Drusilia
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aretha

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 348 μηνύματα.
Συμφωνώ κι εγώ (για το σκεπτικό και για τη drusilia). ;)
Να προτείνω και τη Τζούλια για τη διαχείριση του λογαριασμού, μια που ήδη τρέχει γι' αυτά τα θέματα; Αν θέλει κι η ίδια βέβαια...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Havana

Νεοφερμένος

Η Katrin! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Καπανδρίτι (Αττική). Έχει γράψει 82 μηνύματα.
:Pκι εγω συμφωνω , ειναι φυσικα προσωπα αξιοπιστα και δεν ειναι :up:συνδεδεμενα με το φορουμ οποτε απο ολες τις πλευρες ειμαστε καλυμενοι.....:up:
ελα ρε τα καταφεραμε για ομοφωνοια??? δε μας πιστευω!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

julia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η julia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λεωνίδι (Αρκαδία). Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Βιβή!!!!!!!!!!!!!!!.....(Θα πάμε Χαβάι) ???? - πλάκα κάνω...:P

Μετά απο πολύ διάβασμα εγώ είμαι ΟΚ.
Αλίκη respect .... γιά αλλη μια φορά...! :blink::)

Στο λίγο διάστημα που είμαι μαζί σας... έχω δεί πολλά "κουφά" και "κουλά" για να είμαι ευγενική... πράγμα που με θλίβει...

Anyway,
Θα μπορούσαμε στο σταδιο της ανάθεσης διαχειρηστών, να γίνει και κάποιο δημοψήφισμα να υπάρχει σε εμφανές σημείο, ωστε να το δουν όλοι, και άτομα που δεν μπαίνουν καθημερινώς... ωστε οι διαχειρηστές να βγούν με κοινή αποδοχή. ;)

Αν πάλι γίνει απευθείας ανάθεση, εγώ πάλι απο την μεριά μου είμαι ΟΚ.

Αυτά. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ladycat

Δραστήριο μέλος

Η frosso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 437 μηνύματα.
Ισως ειναι καλο κατι τετοιο αλλα θα πρεπει να δειτε τι λενε η Μισελ και η λαιντυκατ πχ αλλιως μηπως τα ατομα που μαζευουν ηδη η κλειαννα η ντρουσιλια και η Νοτα μπορουν?

Ισως ειναι εξίσου χρήσιμο να δινει κανεις κατι οταν μπορει αλλα να υπαρχει και η δυνατοτητα μιας στανταρ συμμετοχης πχ 30 η 20 καθε τοσο για οσους αυτο βολευει καλύτερα.

Η αλλη ιδέα ειναι να λειτουργει ανα πρότζεκτ.. πχ : Προτζεκτ αρια υπευθυνη η ταδε: ... Προτζεκτ Μιμουλης : υπευθυνος ο δεινα:... ( το μιμουλης ηταν αυθόρμητο)...:)
γιασμιν εγω προσωπικα δεν θα ηθελα να ανακατευτω με χρηματα κ με ταμεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νατάσα

Νεοφερμένος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
ΚΙ εγώ συμφωνώ για Βιβή και Τζούλια!:up:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stellak

Νεοφερμένος

Η stellak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Εάν δεν είναι απαραίτητο να βρεθεί και τρίτο άτομο, όπου θα πρότεινα τη Νότα:), κι εγώ συμφωνώ με την επιλογή των δυο κοριτσιών. Παιδιά πείτε αν συμφωνείτε και οι υπόλοιποι να αρχίσουμε να μαζευόμαστε διότι της Άριας, ας πούμε, τα έξοδα "τρέχουν"...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yasmin1gr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η yasmin1gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Συμφωνω με Βιβη και τζουλια και προσωπικα δεν προκειται να γκρινιαξω ποτε αρκει για οσα γεννημενα γατακια αποφασισει κανεις να γεννηθουν ( λεω για περιπτωσεις που η στειρωση δεν ειναι εφικτη) να βρεθουν σπιτια και σε αλλα τοσα αδεσποτα :) Συμφωνω απολυτα με το "κατα περιπτωση" αλλα αν θελει κανεις ας βαζει και με δική του ευθυνη και μονιμα τι λετε?

Συμφωνω και με το δημοψηφισμα

πχ αν ειναι ξεκαθαροι οι λογαριασμοι "εχουμε τοσα" μπορει να λεμε σε καθε περίπτωση : με την ταδε περιπτωση τι θελετε να κανουμε? αυτο η αυτο? και τα χρηματα θα πηγαινουν στο "αυτο" που θελουν οι περισσοτεροι ( η πραγματικοτητα εχει το χαρισμα να μας κατευθύνει πολλες φορες)

Και για να αρχισουμε βαζοντας καποιο μπούσουλα.

  1. Συμφωνειτε να δινονται χρηματα για περιθαλψεις και στειρωσεις ολοι καταρχας?
  2. Συμφωνειτε στους νεουςπου δεν ξερουμε να γινεται ενας ελενχος για να μαστε σιγουροι που πανε τα χρήματα?
  3. Δευτερον συμφωνειτε ολοι να κανουμε μια προταση σε αιλουρο η αλλο γιατρο ( κεντρο γατας πχ) για καλες τιμες ( οχι τσιμπημενες ) αν εχουμε πολλα ζωα? Η μια δυσκολη περιπτωση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top