Τα έξοδα ενός ζευγαριού

Luludaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Luludaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 849 μηνύματα.
Εννοεί ποσο θα αντεχε η τσέπη του. Γιατί κάποιες κάνουν τις πολυταξιδεμενες με τη τσέπη των άλλων. 😄
Λες .? Δεν νομίζω να εννοουσε αυτο

όταν είστε μαζί υπάρχουν 3 πορτοφόλια το κοινό και του καθένα ξεχωριστά.. σε φροντίζω με φροντίζεις... τώρα αν εγώ παίρνω 1000 ευρώ και εσύ 3000 ...τότε δικαίως ο άλλος συνεισφέρει περισσότερο, αν εγώ επαιρνα 3.000 δεν θα άφηνα την σύντροφο μου να πληρώνει ειδικά αν ήξερα πως ζορίζεται οικονομικά όχι?

Από την άλλην εγώ πχ δεν έχω ζητήσει ποτέ κάτι..χρήματα ταξίδια και ξερεις τι πήρα? Τίποτα...

οποτε μήπως τελικά να δίνετε και γουστάρετε εκείνες που τα ζητάνε και τα παίρνουν και στο τέλος..

η στις οποίες μπορείτε να κάνετε εντύπωση με τα χρήματα σας.. και όχι τις γυναίκες που θεωρούν τα χρήματα απλως εργαλεία για να ζουμε καποιες φορες πιο άνετα μαζί ?

Οι αληθινοί άνθρωποι δεν μπαίνουν στην διαδικασία να εντυπωσιασουν με τα χρήματα τους
..εχουν πιο σημαντικές αξίες με στις οποίες ακουμπάνε για να εντυπωσιασουν, αποφασιστικοτητα, θάρρος, καλοσύνη, συναισθηματική γενναιοδωρία ,φαντασία, χιούμορ ικανότητα να εξελίσσονται ,η δημιουργικότητα...κλπ..

Φαντάσου πόσο ανασφαλής νιώθει κάποιος για τον χαρακτήρα του που ακουμπάει στα λεφτά για να εντυπωσιάσει.

Αλλά ο καθένας ότι μπορεί κάνει και αυτό είναι καλό!
 
Τελευταία επεξεργασία:

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,598 μηνύματα.
Λες .? Δεν νομίζω να εννοουσε αυτο

όταν είστε μαζί υπάρχουν 3 πορτοφόλια το κοινό και του καθένα ξεχωριστά.. σε φροντίζω με φροντίζεις... τώρα αν εγώ παίρνω 1000 ευρώ και εσύ 3000 ...τότε δικαίως ο άλλος συνεισφέρει περισσότερο, αν εγώ επαιρνα 3.000 δεν θα άφηνα την σύντροφο μου να πληρώνει ειδικά αν ήξερα πως ζορίζεται οικονομικά όχι?
Δεν ξέρω για σένα, αλλά εγώ σε καμία περίπτωση δεν αφήνω κάποιον να αναλάβει μέρος και των δικών μου εξόδων. Περίεργα τα τρία πορτοφόλια.
 

Luludaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Luludaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 849 μηνύματα.
Δεν ξέρω για σένα, αλλά εγώ σε καμία περίπτωση δεν αφήνω κάποιον να αναλάβει μέρος και των δικών μου εξόδων. Περίεργα τα τρία πορτοφόλια.
Στον γάμο και την συγκατοίκηση χρειαζεται κοινό ταμείο. Εκτός και αν τα χωρίσετε, εσύ ψώνια εγώ ενοίκιο.. κλπ
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δεν ξέρω για σένα, αλλά εγώ σε καμία περίπτωση δεν αφήνω κάποιον να αναλάβει μέρος και των δικών μου εξόδων. Περίεργα τα τρία πορτοφόλια.
Σε συγκατοίκηση η γαμο?
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,797 μηνύματα.
Στον γάμο και την συγκατοίκηση χρειαζεται κοινό ταμείο. Εκτός και αν τα χωρίσετε, εσύ ψώνια εγώ ενοίκιο.. κλπ
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Σε συγκατοίκηση η γαμο?

Ναι δεν είναι παραλογο αυτό που λες.
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,598 μηνύματα.
Στον γάμο και την συγκατοίκηση χρειαζεται κοινό ταμείο. Εκτός και αν τα χωρίσετε, εσύ ψώνια εγώ ενοίκιο.. κλπ
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Σε συγκατοίκηση η γαμο?
Νόμιζα μιλούσες για σχέση που δεν αφορά κάτι από τα δυο κατά ανάγκη. Στο γάμο ένα μεγάλο μέρος των μηνιαίων εξόδων το πληρωνα μόνη ,ο άλλος κάτι λογαριασμούς πληρωνε ,οπότε θυμόταν( άσε καμια συννενόηση). Για αυτό σου λέω έχω μάθει να βασίζομαι μόνο στο εαυτό μου.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,797 μηνύματα.
Νόμιζα μιλούσες για σχέση που δεν αφορά κάτι από τα δυο κατά ανάγκη. Στο γάμο ένα μεγάλο μέρος των μηνιαίων εξόδων το πληρωνα μόνη ,ο άλλος κάτι λογαριασμούς πληρωνε ,οπότε θυμόταν( άσε καμια συννενόηση). Για αυτό σου λέω έχω μάθει να βασίζομαι μόνο στο εαυτό μου.

Ωχ αρχίσαμε παλι με τον άλλον. Σου κτυοησαμε και εδώ ευαίσθητη χορδή ; 😄

Τα έξοδα πρεπει να ισομεριζονται. Και αν η άλλη δεν έχει δουλειά η ο άλλος να παρι να δουλέψει. Αλλιώς είναι τεμπέληδες. Ρεντ φλαγκ. 😄
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,273 μηνύματα.
σε φροντίζω με φροντίζεις... τώρα αν εγώ παίρνω 1000 ευρώ και εσύ 3000 ...τότε δικαίως ο άλλος συνεισφέρει περισσότερο, αν εγώ επαιρνα 3.000 δεν θα άφηνα την σύντροφο μου να πληρώνει ειδικά αν ήξερα πως ζορίζεται οικονομικά όχι?
Θα σου πω επειδή φαινομενικά αυτό ακούγεται άκακο ή και πως νοιάζεται ο άλλος και σε φροντίζει.
Έχω παράδειγμα ενα ζευγάρι στον κύκλο μου οπου είναι μαζι 8 χρόνια πολύ καλά.
Αυτός τα πρώτα 3-4 χρόνια έκανε δουλειές για εξωτερικό με εναν οκ μισθό τίποτα τρελό οπότε και δεν κάναν τίποτα υπέρογκα έξοδα. Εκείνη ακόμα σπούδαζε στο μεταπτυχιακό οπότε δεν εργαζόταν ακόμη αλλά είχε στήριξη απο γονείς. Όσες φορές πήγαινα στο σπίτι τους ήταν πολύ καλά μαζί και υπήρξε πολύς σεβασμός και ήταν και φουλ χαβαλέδες κτλ, τους θαύμαζες ενα πράγμα.

Στην πορεία αυτός βρήκε μια δουλειά γάμα τα για Αμερική και κατέληξε να βγάζει 10Κ/μήνα καθαρά. ( είναι κάτι σαν CTO που τόσα βγάζουν).

Έκτοτε ξεκίνησαν υπερατλαντικά ταξίδια σε όλο τον κόσμο φυσικά με δικά του έξοδα και δεν έχουν αφήσει τίποτα απολύτως ανεξερεύνητο. Εκείνη εργάζεται επίσης αλλά με εναν πολύ μικρότερο μισθό. Μέχρι εδώ όλα ακούγονται καλά.
Όσο έμενα στο εξωτερικό είχαν έρθει να με επισκεφθούν και είχα κάποιον χρόνο να τους δω, ε λοιπόν, έμεινα. Για αρχή αυτή έτρεχε απο πίσω του σαν δούλα της έλεγε φέρε μου τα πράγματα μου, κάνε μου εκείνο το άλλο κτλ κι αυτή έτρεχε σαν σκυλάκι. Πρώτο σοκ.
Δεύτερο σοκ είχαμε βγεί στις αγορές κι εκείνη ο,τι κι αν αγόραζε ζητούσε το πορτοφόλι του κι εκείνος ήταν με ύφος «εγώ ειμαι το πορτοφόλι, κατάλαβες;»
Δεύτερο σοκ.
Στην πορεία κάναμε μια συζήτηση με την κοπέλα μόνο γενική και άφησε να εννοηθεί πως δεν έχει θέμα απλά να κάθεται και να δουλεύει ο άλλος που το γουστάρει κι όλας, αυτό ήταν το τρίτο σοκ που ήταν και το τελειωτικό καθώς αυτή η κοπέλα ήταν ανεξάρτητη και είχε πολλούς επαγγελματικούς στόχους.
Όταν γύρισα Ελλάδα μόνιμα και πήγα στο σπίτι τους είδα την ίδια κατάσταση και το τουπέ του τυπά έφτασε στο ταβάνι και ήταν μονιμα με ύφος Εγώ και έπειτα εσείς κι εγώ κάνω το πιο σημαντικό πράγμα στον κόσμο.

Αυτή ήταν μια ιστορία.


Long story short: Ποτέ, ποτέ μα ποτέ δικαίωμα σε κανέναν, ακόμα κι αν έχω λεφτά μόνο για να πηγαίνω μόνο μέχρι την Λούτσα. Ποτέ τέτοια εξάρτηση και να στε σίγουροι πως στα μέλια δεν φαίνεται αυτό αλλά στην πορεία στον καυγά θα ναι απο τα πρώτα που θα σου πεί.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,797 μηνύματα.
Θα σου πω επειδή φαινομενικά αυτό ακούγεται άκακο ή και πως νοιάζεται ο άλλος και σε φροντίζει.
Έχω παράδειγμα ενα ζευγάρι στον κύκλο μου οπου είναι μαζι 8 χρόνια πολύ καλά.
Αυτός τα πρώτα 3-4 χρόνια έκανε δουλειές για εξωτερικό με εναν οκ μισθό τίποτα τρελό οπότε και δεν κάναν τίποτα υπέρογκα έξοδα. Εκείνη ακόμα σπούδαζε στο μεταπτυχιακό οπότε δεν εργαζόταν ακόμη αλλά είχε στήριξη απο γονείς. Όσες φορές πήγαινα στο σπίτι τους ήταν πολύ καλά μαζί και υπήρξε πολύς σεβασμός και ήταν και φουλ χαβαλέδες κτλ, τους θαύμαζες ενα πράγμα.

Στην πορεία αυτός βρήκε μια δουλειά γάμα τα για Αμερική και κατέληξε να βγάζει 10Κ/μήνα καθαρά. ( είναι κάτι σαν CTO που τόσα βγάζουν).

Έκτοτε ξεκίνησαν υπερατλαντικά ταξίδια σε όλο τον κόσμο φυσικά με δικά του έξοδα και δεν έχουν αφήσει τίποτα απολύτως ανεξερεύνητο. Εκείνη εργάζεται επίσης αλλά με εναν πολύ μικρότερο μισθό. Μέχρι εδώ όλα ακούγονται καλά.
Όσο έμενα στο εξωτερικό είχαν έρθει να με επισκεφθούν και είχα κάποιον χρόνο να τους δω, ε λοιπόν, έμεινα. Για αρχή αυτή έτρεχε απο πίσω του σαν δούλα της έλεγε φέρε μου τα πράγματα μου, κάνε μου εκείνο το άλλο κτλ κι αυτή έτρεχε σαν σκυλάκι. Πρώτο σοκ.
Δεύτερο σοκ είχαμε βγεί στις αγορές κι εκείνη ο,τι κι αν αγόραζε ζητούσε το πορτοφόλι του κι εκείνος ήταν με ύφος «εγώ ειμαι το πορτοφόλι, κατάλαβες;»
Δεύτερο σοκ.
Στην πορεία κάναμε μια συζήτηση με την κοπέλα μόνο γενική και άφησε να εννοηθεί πως δεν έχει θέμα απλά να κάθεται και να δουλεύει ο άλλος που το γουστάρει κι όλας, αυτό ήταν το τρίτο σοκ που ήταν και το τελειωτικό καθώς αυτή η κοπέλα ήταν ανεξάρτητη και είχε πολλούς επαγγελματικούς στόχους.
Όταν γύρισα Ελλάδα μόνιμα και πήγα στο σπίτι τους είδα την ίδια κατάσταση και το τουπέ του τυπά έφτασε στο ταβάνι και ήταν μονιμα με ύφος Εγώ και έπειτα εσείς κι εγώ κάνω το πιο σημαντικό πράγμα στον κόσμο.

Αυτή ήταν μια ιστορία.


Long story short: Ποτέ, ποτέ μα ποτέ δικαίωμα σε κανέναν, ακόμα κι αν έχω λεφτά μόνο για να πηγαίνω μόνο μέχρι την Λούτσα. Ποτέ τέτοια εξάρτηση και να στε σίγουροι πως στα μέλια δεν φαίνεται αυτό αλλά στην πορεία στον καυγά θα ναι απο τα πρώτα που θα σου πεί.

Ακριβώς. Απαράδεκτος ο τυπος όπως τον παρουσιαζεις. Για αυτό θέλει ισομέρεια και δικαιοσυνη. Και δεν θα είχα προβλημα αντί για το 50% να πληρωνω εγω το 60-65% και ως εκεί.

Αλλά όχι μεγάλες διαφορές. Δίκιο έχεις.
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,598 μηνύματα.
Ωχ αρχίσαμε παλι με τον άλλον. Σου κτυοησαμε και εδώ ευαίσθητη χορδή ; 😄

Τα έξοδα πρεπει να ισομεριζονται. Και αν η άλλη δεν έχει δουλειά η ο άλλος να παρι να δουλέψει. Αλλιώς είναι τεμπέληδες. Ρεντ φλαγκ. 😄
Δε συνεχίζω, γιατί θα με παρεξηγήσετε στο τέλος. Λέω κάτι τελευταίο, όλα αυτά που θεωρούνται φυσιολογικά.. Ε τι να κάνουμε εγώ δεν τα είχα. Πάμε παρακάτω. Και εις άλλα με υγεία.
 

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,886 μηνύματα.
Αν ο ένας απ' τους δύο εργάζεται και φέρνει χρήματα στην οικογένεια, ο άλλος εργάζεται μέσα στην οικογένεια με τον κόπο του και φέρνει "άυλο" χρήμα, ουσιαστικά είναι το ίδιο. Αν τώρα χρησιμοποιείς το χρήμα για να είσαι κυριαρχικός τότε δεν έχεις σχέση, ούτε συντροφικότητα. Καμία σύνδεση, έχεις μόνο μια μόνιμη προβολή του εαυτού σου κάτι που για τη Φύση είναι παντελώς αδιάφορο.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,797 μηνύματα.
Δε συνεχίζω, γιατί θα με παρεξηγήσετε στο τέλος. Λέω κάτι τελευταίο, όλα αυτά που θεωρούνται φυσιολογικά.. Ε τι να κάνουμε εγώ δεν τα είχα. Πάμε παρακάτω. Και εις άλλα με υγεία.

Δεν το λέω κοροϊδευτικά αλλά και αυτός ο χριστιανός... Ουτε εδώ ;;;;

Δε θεωρουνται φυσιολογικά. Ουτε αυτονόητα. Δεν είδες την άλλη " Εννοείται ο άντρας μου πληρωσε τα παντα κάναμε γάμο 50.000 ευρώ τι με ρωτάτε ;;;; " 😄
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,273 μηνύματα.
Αν ο ένας απ' τους δύο εργάζεται και φέρνει χρήματα στην οικογένεια, ο άλλος εργάζεται μέσα στην οικογένεια με τον κόπο του και φέρνει "άυλο" χρήμα, ουσιαστικά είναι το ίδιο. Αν τώρα χρησιμοποιείς το χρήμα για να είσαι κυριαρχικός τότε δεν έχεις σχέση, ούτε συντροφικότητα. Καμία σύνδεση, έχεις μόνο μια μόνιμη προβολή του εαυτού σου κάτι που για τη Φύση είναι παντελώς αδιάφορο.
Όπως και να χει η οικονομική ανεξαρτησία είναι μεγάλο ζήτημα. Ακόμα κι αν η σχέση δεν αποτύχει μπορεί ο άλλος να σου πεθάνει, να χάσει την δουλειά του για οποιονδήποτε λόγο, τι έχεις κάνει για σένα μετά; Πως θα ζήσεις;

Μιλάω τώρα για την περίπτωση που είσαι ενα συμβατικό ζευγάρι δεν βάζω μέσα ενδεχόμενα να είσαι κληρονόμος σε τεράστια περιουσία κτλ.
 

Luludaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Luludaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 849 μηνύματα.
Νόμιζα μιλούσες για σχέση που δεν αφορά κάτι από τα δυο κατά ανάγκη. Στο γάμο ένα μεγάλο μέρος των μηνιαίων εξόδων το πληρωνα μόνη ,ο άλλος κάτι λογαριασμούς πληρωνε ,οπότε θυμόταν( άσε καμια συννενόηση). Για αυτό σου λέω έχω μάθει να βασίζομαι μόνο στο εαυτό μου.
Δεν είναι η λύση να ανεχόμαστε να μας εκμετάλλευονται.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Θα σου πω επειδή φαινομενικά αυτό ακούγεται άκακο ή και πως νοιάζεται ο άλλος και σε φροντίζει.
Έχω παράδειγμα ενα ζευγάρι στον κύκλο μου οπου είναι μαζι 8 χρόνια πολύ καλά.
Αυτός τα πρώτα 3-4 χρόνια έκανε δουλειές για εξωτερικό με εναν οκ μισθό τίποτα τρελό οπότε και δεν κάναν τίποτα υπέρογκα έξοδα. Εκείνη ακόμα σπούδαζε στο μεταπτυχιακό οπότε δεν εργαζόταν ακόμη αλλά είχε στήριξη απο γονείς. Όσες φορές πήγαινα στο σπίτι τους ήταν πολύ καλά μαζί και υπήρξε πολύς σεβασμός και ήταν και φουλ χαβαλέδες κτλ, τους θαύμαζες ενα πράγμα.

Στην πορεία αυτός βρήκε μια δουλειά γάμα τα για Αμερική και κατέληξε να βγάζει 10Κ/μήνα καθαρά. ( είναι κάτι σαν CTO που τόσα βγάζουν).

Έκτοτε ξεκίνησαν υπερατλαντικά ταξίδια σε όλο τον κόσμο φυσικά με δικά του έξοδα και δεν έχουν αφήσει τίποτα απολύτως ανεξερεύνητο. Εκείνη εργάζεται επίσης αλλά με εναν πολύ μικρότερο μισθό. Μέχρι εδώ όλα ακούγονται καλά.
Όσο έμενα στο εξωτερικό είχαν έρθει να με επισκεφθούν και είχα κάποιον χρόνο να τους δω, ε λοιπόν, έμεινα. Για αρχή αυτή έτρεχε απο πίσω του σαν δούλα της έλεγε φέρε μου τα πράγματα μου, κάνε μου εκείνο το άλλο κτλ κι αυτή έτρεχε σαν σκυλάκι. Πρώτο σοκ.
Δεύτερο σοκ είχαμε βγεί στις αγορές κι εκείνη ο,τι κι αν αγόραζε ζητούσε το πορτοφόλι του κι εκείνος ήταν με ύφος «εγώ ειμαι το πορτοφόλι, κατάλαβες;»
Δεύτερο σοκ.
Στην πορεία κάναμε μια συζήτηση με την κοπέλα μόνο γενική και άφησε να εννοηθεί πως δεν έχει θέμα απλά να κάθεται και να δουλεύει ο άλλος που το γουστάρει κι όλας, αυτό ήταν το τρίτο σοκ που ήταν και το τελειωτικό καθώς αυτή η κοπέλα ήταν ανεξάρτητη και είχε πολλούς επαγγελματικούς στόχους.
Όταν γύρισα Ελλάδα μόνιμα και πήγα στο σπίτι τους είδα την ίδια κατάσταση και το τουπέ του τυπά έφτασε στο ταβάνι και ήταν μονιμα με ύφος Εγώ και έπειτα εσείς κι εγώ κάνω το πιο σημαντικό πράγμα στον κόσμο.

Αυτή ήταν μια ιστορία.


Long story short: Ποτέ, ποτέ μα ποτέ δικαίωμα σε κανέναν, ακόμα κι αν έχω λεφτά μόνο για να πηγαίνω μόνο μέχρι την Λούτσα. Ποτέ τέτοια εξάρτηση και να στε σίγουροι πως στα μέλια δεν φαίνεται αυτό αλλά στην πορεία στον καυγά θα ναι απο τα πρώτα που θα σου πεί.
Εννοείται να μην επιτρέψουμε έλεγχο πάνω μας , άλλο το μαζι και άλλο το σε,ελέγχω με τα χρήματα μου , δεν ακουμπαμε απολυτα οικονομικάπανω στον άλλον ,δυστυχώς οι άνθρωποι όταν έχουν εξουσία σε,εκμεταλευονται αυτό μου έχει δείξει η εμπειρία,

Γι αυτό χρειάζεται ίση συμμετοχή ή αναλογική χωρίς κατάχρηση εξουσίας κ παπαριες
 
Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,797 μηνύματα.
Για αυτό αυτά τα ξεκαθαρίζει εξαρχής. Αν είναι γκολντιγκερου η άλλη κ θέλει ο άντρας ο αφέντης να είναι το πορτοφολι να μας το πει να το ξέρουμε αν και θα το δουμε.... Πχ τρίτο ραντεβου και να μην έχει βάλει καν το χέρι σαν κίνηση στη τσέπη εεεε το λες και πρωιμο σημάδι.

Μην της κόψουμε και τη τυχη της κοπέλας να βρει το άλλο της μισό :

IMG_20240126_235421.jpg
 

Luludaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Luludaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 849 μηνύματα.
Ένα θα σας πω ,σε έναν χωρισμό αντιλήφθηκα πόσο πίσω είχα κάνει όταν είδα πόσο χώρο είχα για τα ρούχα μου.. μια μεγάλη ντουλαπα με 2 μεγάλα συρτάρια και μια ραφιερα ενδιάμεσα...

Όταν έφυγε συνηδητοποιησα πως είχα ρουχα δικά μου μονο στο ένα συρτάρι... γιατί όλο και έπαιρνε... και όλο και έδινα..

Θέλει ορια !! Υγιή ορια η ουστ..
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,797 μηνύματα.
Ένα θα σας πω ,σε έναν χωρισμό αντιλήφθηκα πόσο πίσω είχα κάνει όταν είδα πόσο χώρο είχα για τα ρούχα μου.. μια μεγάλη ντουλαπα με 2 μεγάλα συρτάρια και μια ραφιερα ενδιάμεσα...

Όταν έφυγε συνηδητοποιησα πως είχα ρουχα δικά μου μονο στο ένα συρτάρι... γιατί όλο και έπαιρνε... και όλο και έδινα..

Θέλει ορια !! Υγιή ορια η ουστ..

Όντως αξιοσημείωτη παρατηρηση αυτό με τη ντουλάπα.
 

Luludaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Luludaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 849 μηνύματα.
Για αυτό αυτά τα ξεκαθαρίζει εξαρχής. Αν είναι γκολντιγκερου η άλλη κ θέλει ο άντρας ο αφέντης να είναι το πορτοφολι να μας το πει να το ξέρουμε αν και θα το δουμε.... Πχ τρίτο ραντεβου και να μην έχει βάλει καν το χέρι σαν κίνηση στη τσέπη εεεε το λες και πρωιμο σημάδι.
Είναι άβολο θέμα για τα πρώτα ραντεβού.. το οικονομικό, δεν θα είχα θέμα αν οι άνθρωποι το συζητούσαν από την αρχή ότι πχ.. θεωρώ δίκαιο το αναλογικό...


Αλλά είναι κάπως αυτό το θέμα καλώς ή κακώς.. μου θυμίζει την συζήτηση σχετικά με την σεξουαλικη υγεία του άλλου...αν έχει κάνει ποτέ τεστ καθε ποτε κλπ... αβολες μα κάποια στιγμή πρέπει να γίνουν.
 

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,830 μηνύματα.
Ένα θα σας πω ,σε έναν χωρισμό αντιλήφθηκα πόσο πίσω είχα κάνει όταν είδα πόσο χώρο είχα για τα ρούχα μου.. μια μεγάλη ντουλαπα με 2 μεγάλα συρτάρια και μια ραφιερα ενδιάμεσα...

Όταν έφυγε συνηδητοποιησα πως είχα ρουχα δικά μου μονο στο ένα συρτάρι... γιατί όλο και έπαιρνε... και όλο και έδινα..

Θέλει ορια !! Υγιή ορια η ουστ..
Βέβαια είναι και θέμα χαρακτήρα αυτό ε

Εμένα δεν μου αρέσει να έχω πολλά ρούχα ούτε παπούτσια, τα θεωρώ άχρηστα χρήματα. Θελω να έχω ίσα ίσα κομμάτια που να μπορώ να κάνω κάποιους συνδυασμούς και για όλες τις περιστάσεις.
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,598 μηνύματα.
Για αυτό αυτά τα ξεκαθαρίζει εξαρχής. Αν είναι γκολντιγκερου η άλλη κ θέλει ο άντρας ο αφέντης να είναι το πορτοφολι να μας το πει να το ξέρουμε αν και θα το δουμε.... Πχ τρίτο ραντεβου και να μην έχει βάλει καν το χέρι σαν κίνηση στη τσέπη εεεε το λες και πρωιμο σημάδι.

Μην της κόψουμε και τη τυχη της κοπέλας να βρει το άλλο της μισό :

View attachment 128743
Σε large διαστάσεις με large πορτοφόλι ( γιατί ποια σημασία έχει η εμφάνιση μπροστά στην άνεση;)
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,797 μηνύματα.
Είναι άβολο θέμα για τα πρώτα ραντεβού.. το οικονομικό, δεν θα είχα θέμα αν οι άνθρωποι το συζητούσαν από την αρχή ότι πχ.. θεωρώ δίκαιο το αναλογικό...

Δεν θα το πεις απλά θα το δεις... Πχ είναι υποπτο η άλλη να μην κάνει καν κινηση στο δευτερο ραντεβου.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top