Τα ελαττώματα του άντρα

Ποιο είναι το χειρότερο ελάττωμα του άντρα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 84)
  • Ψεύτης

    Ψήφοι: 15 17.9%
  • Τσιγκούνης

    Ψήφοι: 6 7.1%
  • Πνεύμα αντιλογίας

    Ψήφοι: 6 7.1%
  • Ατημέλητος

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Βωμολόχος

    Ψήφοι: 6 7.1%
  • Αναποφάσιστος

    Ψήφοι: 6 7.1%
  • Ασυνεπής

    Ψήφοι: 5 6.0%
  • Πολυλογάς

    Ψήφοι: 2 2.4%
  • Ξερόλας

    Ψήφοι: 9 10.7%
  • Μαμάκιας

    Ψήφοι: 17 20.2%
  • Όλα τα παραπάνω

    Ψήφοι: 5 6.0%
  • Άλλο...

    Ψήφοι: 2 2.4%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 5 6.0%

Guest 126033

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το μεγαλυτερο ελατωμμα σε ενα αντρα ειναι ο δηθεν " αντρικος " εγωισμος ..

Αυτος ο καμουφλαρισμενος εγωισμος 'δικαιολογει' ανετα αυτον που κρυβει βαθιες και αρχεγονες πεποιθησεις περι "αντρισμου " και οτι η γυναικα οφειλει να ειναι υπο ..

Δυστηχως εν ετη 2023 υπαρχουν τετοιοι αντρες ..Αυτο ειναι πραγματικο ελαττωμα και σαφως απαγορευτικο στοιχειο για μια γυναικα που ζητα απλα σεβασμο και ανιδιοτελη αγαπη !
 

Nascentes morimur

Διάσημο μέλος

Η Nascentes morimur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,502 μηνύματα.
Ανθρωποι με ελαττώματα και αδυναμιίες αυτοί είμαστε (άνδρες - γυναίκες) και είναι ωραίο..
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,839 μηνύματα.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,032 μηνύματα.
Αν δεν είναι ο άντρας μέσα στη λίγδα και τη μπίχλα τι να τον κάνεις. Να ζέχνει η μασχάλη και το τσιγάρο στο μπουφάν. Προσόν είναι. :xtipao:

:popeanim:

Μ αρέσει που πολλοί στην ανδρική κοινότητα έλεγαν "μη φοράτε όλοι τη Dior Sauvage" και χαιρόμουν εγω που δεν την αγόρασα καν και έχω άλλο singanture scent.

Και τελικά οι "όλοι" είναι ένα 5% βαριά του αντρικού πληθυσμού.

Οι υπόλοιποι, ούτε φρύδι τριμμάρουν, ούτε ρουθούνι κι αυτί, ούτε νυχι κόβουν, ούτε κολώνια βάζουν. Τα βασικά, έτσι; Δε σου λεω για προιοντα περιποίησης πιο βαριά.

Σα να κλέβεις εκκλησία ο ανταγωνισμός.
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,248 μηνύματα.
Αν δεν είναι ο άντρας μέσα στη λίγδα και τη μπίχλα τι να τον κάνεις. Να ζέχνει η μασχάλη και το τσιγάρο στο μπουφάν. Προσόν είναι. :xtipao:

:popeanim::popeanim:
Νομίζω οτι αυτά τα στατιστικά αντιπροσωπεύουν τα ελαττώματα των αντρών που κάνουν date οι στεκίτισες :hehe:.
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,598 μηνύματα.
Αν δεν είναι ο άντρας μέσα στη λίγδα και τη μπίχλα τι να τον κάνεις. Να ζέχνει η μασχάλη και το τσιγάρο στο μπουφάν. Προσόν είναι. :xtipao:

:popeanim::popeanim:
Άλλο το ατημέλητος στο εμφανισιακο ( παλεύεται ένα "αστυλοτο" στυλ) και άλλο η σωματική υγιεινή.. Για μένα η νούμερο ένα καμπαναρα για αποχώρηση
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,593 μηνύματα.
Όταν είναι μινάρας
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,248 μηνύματα.

ilias90

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,968 μηνύματα.
Οι υπόλοιποι, ούτε φρύδι τριμμάρουν, ούτε ρουθούνι κι αυτί, ούτε νυχι κόβουν, ούτε κολώνια βάζουν. Τα βασικά, έτσι; Δε σου λεω για προιοντα περιποίησης πιο βαριά.
Τριμμάρισμα φρυδιού και κολώνια είναι στα βασικά; :stunned:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Η ειρωνεία σε αυτό το θέμα είναι οτι το μαμάκιας έχει τις περισσότερες ψήφους και επίσης οτι το ατημέλητος έχει 0 ψήφους.
Στη δεύτερη θέση, πάντως, και πολύ κοντά ακολουθεί ο ψεύτης και μου κάνει εντύπωση, γιατί πίστευα ότι θα ήταν στην πρώτη. Αν έπαιρνα ένα ευρώ για κάθε φορά που μια γυναίκα μου έλεγε «αυτό που απεχθάνομαι πάνω από όλα είναι το ψέμα», εντάξει, δεν θα ήμουν και πλούσιος, θα είχα, όμως, πολλά ευρώ.
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,248 μηνύματα.
Στη δεύτερη θέση, πάντως, και πολύ κοντά ακολουθεί ο ψεύτης και μου κάνει εντύπωση, γιατί πίστευα ότι θα ήταν στην πρώτη. Αν έπαιρνα ένα ευρώ για κάθε φορά που μια γυναίκα μου έλεγε «αυτό που απεχθάνομαι πάνω από όλα είναι το ψέμα», εντάξει, δεν θα ήμουν και πλούσιος, θα είχα, όμως, πολλά ευρώ.
Το ψέμα φαντάζομαι αντιστοιχεί σε :
1697300512750.png

;
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,060 μηνύματα.
Η ειρωνεία σε αυτό το θέμα είναι οτι το μαμάκιας έχει τις περισσότερες ψήφους
Το μαμάκιας είναι ένας καημός των γυναικών που δεν μπορείτε να το αντιληφθείτε αρκετά οι άντρες. Δεν είναι απλά ο άντρας που κάνει ό,τι του λέει η μαμά του. Είναι γενικότερα ο μαλθακός, αυτός που δεν παίρνει πρωτοβουλίες, που δεν έχει δυναμισμό, που δεν ξεπερνάει τα όρια.
Αν ήμουν ο Βαλ θα έλεγα "αυτός που σου λέει 'μωρό μου να στον ακουμπήσω λίγο;' " (αλλά εγώ είμαι κιουρία, δε μιλάω έτσι :beee:)
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Το μαμάκιας είναι ένας καημός των γυναικών που δεν μπορείτε να το αντιληφθείτε αρκετά οι άντρες. Δεν είναι απλά ο άντρας που κάνει ό,τι του λέει η μαμά του. Είναι γενικότερα ο μαλθακός, αυτός που δεν παίρνει πρωτοβουλίες, που δεν έχει δυναμισμό, που δεν ξεπερνάει τα όρια.
Αν ήμουν ο Βαλ θα έλεγα "αυτός που σου λέει 'μωρό μου να στον ακουμπήσω λίγο;' " (αλλά εγώ είμαι κιουρία, δε μιλάω έτσι :beee:)
Ανά μπράβο...... δεν υπάρχει χειρότερο πράγμα από άντρα που κάνει ο,τι λέει η μάνα του, δεν παίρνει καμία πρωτοβουλία και ρίχνει το βάρος των επιλογών όλο πάνω σου, δεν σου κάνει καμία έκπληξη, δε κάνει τα πάντα για να σε δει κτλ.
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,248 μηνύματα.
Το μαμάκιας είναι ένας καημός των γυναικών που δεν μπορείτε να το αντιληφθείτε αρκετά οι άντρες. Δεν είναι απλά ο άντρας που κάνει ό,τι του λέει η μαμά του. Είναι γενικότερα ο μαλθακός, αυτός που δεν παίρνει πρωτοβουλίες, που δεν έχει δυναμισμό, που δεν ξεπερνάει τα όρια.
Αν ήμουν ο Βαλ θα έλεγα "αυτός που σου λέει 'μωρό μου να στον ακουμπήσω λίγο;' " (αλλά εγώ είμαι κιουρία, δε μιλάω έτσι :beee:)
Άμα δεν τον πατήσεις...εε άμα δεν πατάς που και που πόδι εννοώ δουλειά δεν γίνεται :bleh: .

Πάντως αυτές οι περιπτώσεις κάνουν μπαμ εξαρχής. Οπότε όλοι πρέπει να είναι λίγο προσεκτικοί εαν ο άλλος δεν είναι αυτό που ψάχνουν. Εαν και το συγκεκριμένο πράγμα δεν είναι ζήτημα μόνο για τα ερωτικά αλλά για όλη την ζωή του ατόμου, και το λεω διότι ξέρω τέτοια άτομα και το έχω παρατηρήσει.
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Το μαμάκιας είναι ένας καημός των γυναικών που δεν μπορείτε να το αντιληφθείτε αρκετά οι άντρες. Δεν είναι απλά ο άντρας που κάνει ό,τι του λέει η μαμά του. Είναι γενικότερα ο μαλθακός, αυτός που δεν παίρνει πρωτοβουλίες, που δεν έχει δυναμισμό, που δεν ξεπερνάει τα όρια.
Αν ήμουν ο Βαλ θα έλεγα "αυτός που σου λέει 'μωρό μου να στον ακουμπήσω λίγο;' " (αλλά εγώ είμαι κιουρία, δε μιλάω έτσι :beee:)
Γιατί μαλθακούς πολλές θέλανε . Πως λέμε το παιδί μάλαμα που το τύλιξε η καπάτσα..

Μαμάκια όχι , γιατί και τον μαλθακό μπορεί να τον θέλεις για να υπηρετεί εσένα και αυτός να υπηρετεί τη μάνα του .
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,032 μηνύματα.
Τριμμάρισμα φρυδιού και κολώνια είναι στα βασικά; :stunned:
Βεβαίως. Τα φρύδια πρέπει να μην πετάγονται σαν αγριόχορτα, άλλες τρίχες πιο μεγάλες, και να κόβονται απο πανω με ψαλίδι και οχι απο κάτω για να μην δημιουργηθούν ανεπιθυμητα κενά/υπερβολική αραίωση.

Επίσης βεβαίως κολώνια, τουλάχιστον στα ρούχα αν κάποιος δεν θέλει στα θερμά σημεία (λαιμος, σβέρκος, καρποί αγκώνες απο τη μέσα μεριά) και όχι καρκινογόνο αποσμητικό στις μασχάλες αλλά alum block παραδοσιακού ξυρίσματος στυπτική πέτρα ειναι οτι πρέπει για απομακρυνση οσμών.

Και κολώνια δεν θέλει οπωσδήποτε dior και 60ευρο. Αμα δεν θέλεις δεν πειράζει, και με εναν καλό κλώνο στα 30 ευρώ είσαι καλά. Έχω και τετοιους.

Και νυχάκια κομμένα και τρίχες να μην πεταγονται στα αυτια και στα ρουθούνια. 10 λεπτά υπόθεση το μήνα όλα αυτά.

Αυτα ειναι τα βασικά.

Οι woke χοντράδες ειναι concealers, eye-liners, makeup, γυαλιστικο βερνίκι ξερωγω νυχιών και δεν ξερω τι άλλο.
 

ilias90

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,968 μηνύματα.
Βεβαίως. Τα φρύδια πρέπει να μην πετάγονται σαν αγριόχορτα, άλλες τρίχες πιο μεγάλες, και να κόβονται απο πανω με ψαλίδι και οχι απο κάτω για να μην δημιουργηθούν ανεπιθυμητα κενά/υπερβολική αραίωση.

Επίσης βεβαίως κολώνια, τουλάχιστον στα ρούχα αν κάποιος δεν θέλει στα θερμά σημεία (λαιμος, σβέρκος, καρποί αγκώνες απο τη μέσα μεριά) και όχι καρκινογόνο αποσμητικό στις μασχάλες αλλά alum block παραδοσιακού ξυρίσματος στυπτική πέτρα ειναι οτι πρέπει για απομακρυνση οσμών.

Και κολώνια δεν θέλει οπωσδήποτε dior και 60ευρο. Αμα δεν θέλεις δεν πειράζει, και με εναν καλό κλώνο στα 30 ευρώ είσαι καλά. Έχω και τετοιους.

Και νυχάκια κομμένα και τρίχες να μην πεταγονται στα αυτια και στα ρουθούνια. 10 λεπτά υπόθεση το μήνα όλα αυτά.

Αυτα ειναι τα βασικά.

Οι woke χοντράδες ειναι concealers, eye-liners, makeup, γυαλιστικο βερνίκι ξερωγω νυχιών και δεν ξερω τι άλλο.
Καλά, βασικά χαβαλέ έκανα. Αλλά πέρα από την πλάκα, τριμμάρισμα εννοείς το να κόβεις με ψαλίδι τις τρίχες που πετάνε στα φρύδια. Αυτό ναι, το κάνουμε. Είπαμε...
Και για την κολώνια, η αλήθεια είναι ότι δεν μου αρέσει να φοράω. Αν και οι αντρικές μου αρέσουν πολύ περισσότερο, οι γυναικείες σχεδόν καθόλου, ούτε να τις μυρίζω σε γυναίκα, δηλαδή.
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,475 μηνύματα.
"Παρτάκιας" ή εγωιστής αλλιώς...

Αυτός που δεν ξέρει να μοιράζεται, ούτε υλικά αγαθά αλλά ούτε και συναισθήματα. Αυτός που δε δέχεται εύκολα κριτική, ούτε και το "όχι" ως απάντηση, ενώ η σχέση του με την απόρριψη δεν είναι καθόλου καλή...

Ένας τέτοιος τύπος, εύκολα υποτιμά τους άλλους, ξέρει όμως πώς να σε χειριστεί έτσι ώστε να νιώθεις πως εκείνος έχει - σχεδόν πάντα - δίκιο κι εσύ άδικο ή να σε ενοχοποιήσει...

Πολύ "τυχερή" όποια πέσει πάνω του...
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,491 μηνύματα.
Να μην πλένεται
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top