Τα ελαττώματα του άντρα

Ποιο είναι το χειρότερο ελάττωμα του άντρα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 84)
  • Ψεύτης

    Ψήφοι: 15 17.9%
  • Τσιγκούνης

    Ψήφοι: 6 7.1%
  • Πνεύμα αντιλογίας

    Ψήφοι: 6 7.1%
  • Ατημέλητος

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Βωμολόχος

    Ψήφοι: 6 7.1%
  • Αναποφάσιστος

    Ψήφοι: 6 7.1%
  • Ασυνεπής

    Ψήφοι: 5 6.0%
  • Πολυλογάς

    Ψήφοι: 2 2.4%
  • Ξερόλας

    Ψήφοι: 9 10.7%
  • Μαμάκιας

    Ψήφοι: 17 20.2%
  • Όλα τα παραπάνω

    Ψήφοι: 5 6.0%
  • Άλλο...

    Ψήφοι: 2 2.4%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 5 6.0%

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Επικριτικός - Ο τύπος που σχολιάζει τους πάντες και τα πάντα, το τι κάνεις, πως το κάνεις και γιατί. Άκρως εκνευριστικός. Φανερώνει άτομο χαμηλής νοημοσύνης και χειριστικό. Όταν επίσης οι επικρίσεις συνοδεύονται από προσπάθειες να σε μειώνει είναι άκρως τοξικός και μπορεί να προκαλέσει μεγάλη ζημιά σε συγκεκριμένους τύπους ανθρώπων. Δεν πλησιάζεις για κανένα λόγο.
Αυτός είναι από τους χειρότερους ανθρώπους γενικά. Νομίζω πως έχω συναντήσει προσωπικά περισσότερες γυναίκες με το χαρακτηριστικό αυτό. Ο υποκριτής μπορεί να έχει κάποιον απώτερο σκοπό ή ψυχολογικά προβλήματα (sociopaths μάλλον) που οδηγούν σε αυτή τη συμπεριφορά, και βλέπω επιεικέστερα αυτούς που καταλαβαίνω τα κίνητρά τους.

Τους επικριτικούς δεν μπορώ ποτέ να τους δικαιολογήσω. Αντί να φροντίσουν τις δικές τους ανασφάλειες θέλουν να τις δημιουργήσουν και σε τρίτους. Τους ξεχωρίζω εύκολα πλέον, γιατί νιώθω μόνιμα γύρω τους πως είμαι σε μια φάση "αμυνας". Να χεζουν και να μην έχουν χαρτί να σκουπιστούν.
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αυτός είναι από τους χειρότερους ανθρώπους γενικά. Νομίζω πως έχω συναντήσει προσωπικά περισσότερες γυναίκες με το χαρακτηριστικό αυτό. Ο υποκριτής μπορεί να έχει κάποιον απώτερο σκοπό ή ψυχολογικά προβλήματα (sociopaths μάλλον) που οδηγούν σε αυτή τη συμπεριφορά, και βλέπω επιεικέστερα αυτούς που καταλαβαίνω τα κίνητρά τους.

Τους επικριτικούς δεν μπορώ ποτέ να τους δικαιολογήσω. Αντί να φροντίσουν τις δικές τους ανασφάλειες θέλουν να τις δημιουργήσουν και σε τρίτους. Τους ξεχωρίζω εύκολα πλέον, γιατί νιώθω μόνιμα γύρω τους πως είμαι σε μια φάση "αμυνας". Να χεζουν και να μην έχουν χαρτί να σκουπιστούν.

Φαντάσου να είσαι υποχρεωμένος να ζήσεις με τέτοιο άτομο γιατί είναι μέλος της οικογένειας σου.
 

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,963 μηνύματα.
Τελείως unbalanced η λίστα με τα ελαττώματα πάντως, κάποια από αυτά είναι εντελώς πταίσματα ενώ λείπουν κάποια άλλα πιο σοβαρά.

Θα τα αξιολογήσω με σειρά αύξουσας σοβαρότητας από την πλευρά straight άντρα, οπότε οι γυναίκες μάλλον θα έχουν διαφορετική οπτική γιατί είναι και ο παράγοντας έλξη στη μέση.

Πταίσματα.

Ατημέλητος
- Who cares.
Μαμάκιας - Απαραίτητος σε κάθε παρέα για να κοροιδεύουμε κάποιον. (Για τις γυναίκες καταλαβαίνω πως είναι πολύ ψηλότερα στη λίστα και δικαίως)
Πνεύμα Αντιλογίας - Αρκετά χρήσιμοι ως φίλοι γιατί μέσα από τις διαφωνίες μαθαίνεις. Φοβού τους yes men. Πρήζουν μπάλες μερικές φορές.
Ξερόλας - Αν ξέρει τι λέει μαθαίνεις. Αν δεν ξέρει έχεις κάποιον να κοροϊδεύεις. Win Win.
Βωμολόχος - Λίγο αντιαισθητικό όταν είναι σε μεγάλο βαθμό αλλά τίποτα παραπάνω.
Πολυλογάς - Αν δεν έχεις όρεξη και λέει και μαλακίες πρήζει μπάλες αλλά αν αυτά που λέει έχουν ενδιαφέρον ταιριάζει με λιγομίλητους ακουστικούς τύπους.
Αναποφάσιστος - Απλά δεν του δίνεις τα ινία σε τίποτα και εξουδετερώνεις το ελάττωμα.



Ελαττώματα.


Τεμπέλης - Όσο η σχέση παραμένει στις μπύρες που και που είναι πταίσμα. Σε δουλείες είναι μεγάλο ελάττωμα.Για τις γυναίκες είναι τεράστιο ελάττωμα αλλά και για τον ίδιο.

Ψεύτης - Όταν υπάρχει ο δόλος είναι αρκετά κακό αλλά εύκολα παρερμηνεύεται. Το ψέμα δίχως δόλο, δείχνει απλά άμυνα και δυσκολία να εμπιστευτεί.

Νευρασθενικός - Πρέπει να προσέχεις τι λες γιατί τα παίρνει εύκολα και γρήγορα αυτό καταντάει κουραστικό,οπότε μάλλον θα παιχτεί ξυλίκι κάποια στιγμή. Για τις γυναίκες μπορεί να γίνει επικίνδυνος. Συνήθως φανερώνει άτομο που έχει πονέσει στο παρελθόν.

Τσιγκούνης - Η φιλαργυρία φανερώνει μιζέρια, νοητική ηλιθιότητα και ανικανότητα να απολαύσει τη ζωή. Stay away.

Σπατάλη - Φανερώνει ανευθυνότητα και ανύπαρκτο αυτοέλεγχο. Είναι χειρότερο από την τσιγκουνιά γιατί τουλάχιστο ο τσιγκούνης θα έχει πάντα να ζήσει κι ας μη ζει.

Ασυνεπής - Φανερώνει εγωκεντρισμό καθώς ο δικός τους χρόνος είναι πιο σημαντικός από των άλλων. Τους αποφεύγω γιατί με εκνευρίζουν.

Passive Aggressive - Είναι ο τύπος που φοβάται να έρθει σε απευθείας σύγκρουση γιατί έτρωγε φάπες μικρός οπότε καταφεύγει στα "Οκ φιλαράκι αφού είσαι έτσι καλά να περνάς". Δεν κάνει για φίλος καθώς δεν μπορείς να τον εμπιστευτείς, είναι εκδικητικός και μαζεύει κρατούμενα.

Αχάριστος - Οι φιλίες είναι κι αυτές δούνε και λαβείν. Όταν έχεις κάνει ένα κάρο πράγματα για κάποιον και όταν χρειαστείς κάτι δεν είναι εκεί λες άι γαμήσου και το λίγεις εκεί.

Επικριτικός - Ο τύπος που σχολιάζει τους πάντες και τα πάντα, το τι κάνεις, πως το κάνεις και γιατί. Άκρως εκνευριστικός. Φανερώνει άτομο χαμηλής νοημοσύνης και χειριστικό. Όταν επίσης οι επικρίσεις συνοδεύονται από προσπάθειες να σε μειώνει είναι άκρως τοξικός και μπορεί να προκαλέσει μεγάλη ζημιά σε συγκεκριμένους τύπους ανθρώπων. Δεν πλησιάζεις για κανένα λόγο.

Υποκριτής - Ο τύπος που έχει άλλα στάνταρ για τον εαυτό του και άλλα για τους άλλους. Το χειρότερο ελάττωμα για εμένα γιατί έχει την μοναδική ικανότητα να συνδυάζεται άψογα με οποιοδήποτε από τα υπόλοιπα.Μου προκαλεί απέχθεια.


Fuck, είμαι ο μόνος που με βλέπω σε λίγο απ ολα; :jester:
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Fuck, είμαι ο μόνος που με βλέπω σε λίγο απ ολα; :jester:

Αμφιβάλλω μάλλον είναι σαν τα ζώδια. Αν τα έχεις όλα αυτά πρέπει να σε κλείσουμε σε μουσείο ή σε τσίρκο γιατί είσαι μοναδικό έκθεμα. :P

Εμένα τα δικά ήταν πάντα η τεμπελιά, άδολο ψέμα και αναποφασιστικότητα. Ευτυχώς τα είχα αντιληφθεί από πολύ νωρίς και τα απεχθανόμουνα και ο ίδιος οπότε κατέβαλα και καταβάλω συνδειδητές προσπάθειες να τα αποβάλλω.
 

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Πολυλογάς και πνεύμα αντιλογίας απο πάντα :laugh::P
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Φαντάσου να είσαι υποχρεωμένος να ζήσεις με τέτοιο άτομο γιατί είναι μέλος της οικογένειας σου.
Εγώ έχω άτομο στην οικογένεια που είναι το αντίστροφο του επικριτικού και εξηγώ:

Οτιδήποτε και να του πεις, νομίζει ότι τον σχολιάζεις και μάλιστα κακοπροαίρετα. Δίνεις συμβουλή; Νομίζει τον σχολιάζεις. Λες κάτι άκυρο; Το συνδέει με κάτι άλλο και νομίζει ότι το σχολιάζεις. Κάνεις ένα αστειάκι; Νομίζει ότι τον σχολιάζεις.

Είναι επίσης ανυπόφορο να ζεις με τέτοιο άτομο γιατί απλά καταλήγεις να μην μιλάς και να μην μπορείς να βελτιώσεις την επικοινωνία σου μαζί του. Ή αν του κάνεις κάποτε κριτική, και σωστή να είναι, το παίρνει τόσο προσωπικά και θυμώνει μαζί σου.
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ έχω άτομο στην οικογένεια που είναι το αντίστροφο του επικριτικού και εξηγώ:

Οτιδήποτε και να του πεις, νομίζει ότι τον σχολιάζεις και μάλιστα κακοπροαίρετα. Δίνεις συμβουλή; Νομίζει τον σχολιάζεις. Λες κάτι άκυρο; Το συνδέει με κάτι άλλο και νομίζει ότι το σχολιάζεις. Κάνεις ένα αστειάκι; Νομίζει ότι τον σχολιάζεις.

Είναι επίσης ανυπόφορο να ζεις με τέτοιο άτομο γιατί απλά καταλήγεις να μην μιλάς και να μην μπορείς να βελτιώσεις την επικοινωνία σου μαζί του. Ή αν του κάνεις κάποτε κριτική, και σωστή να είναι, το παίρνει τόσο προσωπικά και θυμώνει μαζί σου.

Εγώ έχω ένα γνωστό έτσι με τον οποίο θα μπορούσαμε να είμαστε φίλοι αν δεν είχε αυτό το ελάττωμα. Αυτός πλέον το έχει σε πολύ προχωρημένο βαθμό, σε φάση που τον χαιρετάς και δημιουργεί από μέσα του ένα κάρο σενάρια. Έχει καταλήξει ολομόναχος γιατί δεν μπορεί να συμβιωσει με κανέναν και με τον καιρό χειροτερεύει ακόμη περισσότερο.

Η άποψη μου είναι πως τέτοια άτομα ήταν αρχικά αρκετά ευαίσθητα και υπέστησαν σοβαρό ψυχικό τραύμα σε νεαρή ηλικία μάλλον λόγο επαφής με
Κάποιον τοξικό επικρητικο άνθρωπο που τους κατέστρεψε και πότε δεν μπόρεσαν να το ξεπεράσουν.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Οι controlling πιστευω οτι ειναι απο τους χειροτερους ανθρωπους. Συνηθως υπαρχει μια γκαμα ελαττωματων που το συνοδευουν και επιδεινωνουν την κατασταση. Εχω μια θεια τετοια και πραγματικα δεν υποφερεται.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Παρεμπιπτόντως, λείπει ένα άλλο πολύ σημαντικό ελάττωμα απ' αυτή τη λίστα.

Ο ανώριμος.

Αυτός που θα κάνει κάτι που θα σε πειράξει όντως και αντί να ζητήσει συγγνώμη θα αρχίσει τα χασκογελακια και τα "χαχαχ έλα μωρέ, σε πειράζω βρε χαζό χαχαχ πώς κάνεις έτσι χαχαχ"... Ενώ ο ίδιος θα μουτρωσει για πολύ πιο αστείους λόγους και όταν πας να τον πλησιάσεις θα πει "άσε με τώρα μ εκνεύρισες".

Μακριααααααα
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Για να μην ξαναρχίσω με τη full body αποτρίχωση και γίνω γραφικοτερη κι απ το Πήλιο.

Κλαίω, κλαίω, κλαίω!!!
Πού στο καλό το βρήκες αυτό το τραγούδι;
Νάσαι καλά βρε Αγάπη μου, μου έφτιαξες τη μέρα!
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παρεμπιπτόντως, λείπει ένα άλλο πολύ σημαντικό ελάττωμα απ' αυτή τη λίστα.

Ο ανώριμος.

Αυτός που θα κάνει κάτι που θα σε πειράξει όντως και αντί να ζητήσει συγγνώμη θα αρχίσει τα χασκογελακια και τα "χαχαχ έλα μωρέ, σε πειράζω βρε χαζό χαχαχ πώς κάνεις έτσι χαχαχ"... Ενώ ο ίδιος θα μουτρωσει για πολύ πιο αστείους λόγους και όταν πας να τον πλησιάσεις θα πει "άσε με τώρα μ εκνεύρισες".

Είναι ο αντίστοιχος της γυναίκας που τη ρωτάς τι έχεις; "Τίποτα!".


Ετσι επιστροφή στα ένδοξα 90ς! Εν τω μεταξύ και η Πεγκυ confused. Θέλει και σκληρό αλλά αισθηματικά να ανοίγει πόρτα, θυμίζει τον Μπάμπη "Εγώ τη γυναίκα τη θέλω και πουτανα και παρθένα". Αποφασίστε να ξέρουμε κι εμείς τι να κάνουμε.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,963 μηνύματα.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ας ξεχέσω λιγάκι το φύλο μου γράφοντας μια λίστα με τα αρνητικά που έχω διαπιστώσει κατά καιρούς ότι παρουσιάζουμε σαν άντρες.
  • Είμαστε έρμαια του πουλιού μας και θα καταφύγουμε σε ακραίες και ξεδιάντροπες συμπεριφορές απλά για να τον βάλουμε σε μια τρύπα.
  • Έχουμε μηδενικά κυριολεκτικά στάνταρ στο χαρακτήρα των γυναικών.
  • Στον αντίποδα,στην εμφάνιση, θέλουμε η άλλη να είναι μοντέλο αλλά εμείς να είμαστε χλαπάτσες γιατί ο χαρακτήρας μετράει.
  • Είμαστε μπούληδες και κλαψιάριδες.
  • Είμαστε δειλοί.
  • Εϊμαστε όλοι εθισμένοι σε κάτι.
  • Καβαλάμε το καλάμι για πλάκα, λέμε τις γυναίκες αλλά σε αυτό είμαστε χειρότεροι.
  • Δεν έχουμε αξιοπρέπεια και συμπεριφερόμαστε σαν λιγούρια.
  • Δεν προσέχουμε τη διατροφή μας και πίνουμε σαν μαλάκες.
  • Όταν πάμε στο μπάνιο το κάνουμε μουνί.
  • Δεν διεκδικούμε και δεν είμαστε ανταγωνιστικοί. Τη λέξη φιλοδοξία δεν την έχουμε ακουστά.
  • Δεν πιστεύουμε σε τίποτα, δεν πρεσβεύουμε τίποτα, δεν παλεύουμε για τίποτα.
  • Μάγκες στα ευκολα, λούιδες στα δύσκολα.
  • Αλλάζουμε απόψεις, συμπεριφορά και χαρακτήρα για να μας αποδεχτεί μια γυναίκα.
  • Απατάμε για να ικανοποιήσουμε το εγώ μας, κάνουμε μαλακίες και δεν εκτιμάμε τις σωστές γυναίκες μέχρι να τις χάσουμε.
  • Όταν κάνουμε την μαλακία δεν ζητάμε συγνώμη και αρχίζουμε τα γελάκια και τα "πλάκα έκανα".
  • Παίζουμε πουστιές σε φίλους για γυναίκες.
  • Έχουμε συνδέσει την αυτοεκτίμηση μας με το validation των γυναικών.
  • Έχουμε ξεχάσει τι σημαίνει σθένος και αποφασιστικότητα.
  • Λέμε μονίμως ψέμματα και διακαιολογίες στον εαυτό μας.
  • Ακουμε την μαμα μας.
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Ας ξεχέσω λιγάκι το φύλο μου γράφοντας μια λίστα με τα αρνητικά που έχω διαπιστώσει κατά καιρούς ότι παρουσιάζουμε σαν άντρες.
  • Είμαστε έρμαια του πουλιού μας και θα καταφύγουμε σε ακραίες και ξεδιάντροπες συμπεριφορές απλά για να τον βάλουμε σε μια τρύπα.
  • Έχουμε μηδενικά κυριολεκτικά στάνταρ στο χαρακτήρα των γυναικών.
  • Στον αντίποδα,στην εμφάνιση, θέλουμε η άλλη να είναι μοντέλο αλλά εμείς να είμαστε χλαπάτσες γιατί ο χαρακτήρας μετράει.
  • Είμαστε μπούληδες και κλαψιάριδες.
  • Είμαστε δειλοί.
  • Εϊμαστε όλοι εθισμένοι σε κάτι.
  • Καβαλάμε το καλάμι για πλάκα, λέμε τις γυναίκες αλλά σε αυτό είμαστε χειρότεροι.
  • Δεν έχουμε αξιοπρέπεια και συμπεριφερόμαστε σαν λιγούρια.
  • Δεν προσέχουμε τη διατροφή μας και πίνουμε σαν μαλάκες.
  • Όταν πάμε στο μπάνιο το κάνουμε μουνί.
  • Δεν διεκδικούμε και δεν είμαστε ανταγωνιστικοί. Τη λέξη φιλοδοξία δεν την έχουμε ακουστά.
  • Δεν πιστεύουμε σε τίποτα, δεν πρεσβεύουμε τίποτα, δεν παλεύουμε για τίποτα.
  • Μάγκες στα ευκολα, λούιδες στα δύσκολα.
  • Αλλάζουμε απόψεις, συμπεριφορά και χαρακτήρα για να μας αποδεχτεί μια γυναίκα.
  • Απατάμε για να ικανοποιήσουμε το εγώ μας, κάνουμε μαλακίες και δεν εκτιμάμε τις σωστές γυναίκες μέχρι να τις χάσουμε.
  • Όταν κάνουμε την μαλακία δεν ζητάμε συγνώμη και αρχίζουμε τα γελάκια και τα "πλάκα έκανα".
  • Παίζουμε πουστιές σε φίλους για γυναίκες.
  • Έχουμε συνδέσει την αυτοεκτίμηση μας με το validation των γυναικών.
  • Έχουμε ξεχάσει τι σημαίνει σθένος και αποφασιστικότητα.
  • Λέμε μονίμως ψέμματα και διακαιολογίες στον εαυτό μας.
  • Ακουμε την μαμα μας.
Ως ετεροφυλόφιλοι άνδρες έπρεπε να πεις, γιατί κι εγώ άνδρας είμαι αλλά τα περισσότερα αφορούν συμπεριφορές σε γυναίκες :P
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ως ετεροφυλόφιλοι άνδρες έπρεπε να πεις, γιατί κι εγώ άνδρας είμαι αλλά τα περισσότερα αφορούν συμπεριφορές σε γυναίκες :P

Θεώρησε τον εαυτό σου τυχερό και τράβα Χ σε όλα αυτά τα bullets. Lucky fucker.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top