Τα καλύτερα θρίλερ που έχετε δει!

rina45

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η rina45 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 167 μηνύματα.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
ρινάκι, ήθελα να'ξερα τι πάταγες στο γούγλη:

θρίλερ, ορφανοτροφεία?

:redface::redface:


Λοιπόν είδα το Οκτώ (8), (Crazy Eights),
μουφάρα.

Όχι μόνο δε κορυφώνει, όχι μόνο η μουσική στο πρώτο μισάωρο
σε εξουθενώνει (θρίλερ με τραγουδάκι "χαρούμενοι πιγκουίνοι"),
αλλά το τέλος έρχεται και σου σκάει στη μάπα
σαν πατσαβούρι με άρωμα χλωρίνης fete des fleurs.

Τα 2 ευρώ πίσω. :mad:

Είπα να τη χαράξω και να μη παίζει,
για να πάρω κανά άλλο
αλλά εγώ δεν κάνω τέτοια πράγματα.

Αντ'αυτού έγραψα (από την κάτω πλευρά)
με ανεξίτηλο "όχι 8; 80 λεπτά στράφι από τη ζωή σας"


και η τοπ μούφα της δεκαετίας:

Ένα no budget movie (πάω στοίχημα ότι το έκαναν
για να αντιγράψουν το blair witch, μπας και ξεχρεώσουν
το δάνειο για καμιά φάρμα ή κανένα μπουρδέλο που άνοιξε
ο σκηνοθέτης πιθανότατα ή αυτός που παίρνει τα πλάνα,
ο καμεραμανατζής της συμφοράς)

με τίτλο...


..κάθεστε?

Τα Μάτια Του Βάλτου.

Καλύτερα θα ήταν ο τίτλος "τι το'θελα και νοίκιαζα, τα μάτια μου πόνεσαν
από υπερβολική συσσώρευση σκηνών μαλακίας".

Ειλικρινά όμως, αν ένας φακός ζουμάριζε σε ένα βάλτο
ή έστω ένα κάκτο για 95 λεπτά,
δε θα είχα αυτή τη δυσφορία και τον εκνευρισμό...

Τελικά το συμπέρασμα είναι:
1. ο βάλτος δεν έχει μάτια, βασικά δεν έχει τίποτα γιατί δε βλέπεις πουθενά
ΚΑΝΕΝΑ ΓΑΜΟΒΑΛΤΟ.

2. εικάζω ότι τα μάτια αφορούν μια ψυχοπαθή γυναίκα
που κυνηγά 5-6 πιτσιρίκες που είναι μέσα σε ένα βαν να τους κάνει
όσα δε πρόλαβε η εφορία, ο Σατανάς, ο βιαστής πατριός, ο πρεζέμπορας,
ο πακιστανός με το πριόνι, ο αφγανός με την πένσα
και φυσικά ο αλβανορουμάνος με το κατσαβίδι, προπάντων το κατσαβίδι.

3. Μου θύμισε τη μαύρη θάλασσα του Σαβόπουλου:

ένα ... δύο... τώρα...

κωμικού ξυπόλητου θιάσου
έργο τρομερό τα όρη του Καυκάσου
ιθρα-ού θανάσιμη τσουλήθρα
ιθρα-όα κατα-βόθρα κολυμπήθρα


τι γυρεύω εγώ σ' αυτούς τους βάλτους
ακρίτες ξαγρυπνούν στα σύνορα του κράτους
α-ου-όα κάνε το σταυρό σου
και σαν φαρμακερό κοντάρι απογειώσου


αργοναύτη μέσα στα σκοτάδια
με όπλα ηλεκτρικά και ιπτάμενα καράβια
α-ου-βύ προς τ' άστρα της αβύσσου
προς τους ουρανούς φωταγωγήσου

δεν έχω ήχο δεν έχω ήχο δεν έχω υλικό δεν έχω ήχο
δεν έχω ήχο δεν έχω ήχο δεν έχω υλικό δεν έχω ήχο


κλπ κλπ.

όλα αυτά μαζί με αρκετη δόση ούρων, εμετού, καμένης σάρκας και
μπλαντ μπλαντ μπλαντ.


ένα φτερωτό ζώο που γδέρνει κρανία με το μανικιούρ, θα ήταν πιο καλό κονσεπτάκι.



στο καρφί.

ΜΗΝ ΠΛΗΣΙΑΖΕΤΕ.

{αντιδιαφήμιση deactivated}. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rina45

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η rina45 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
ρινάκι, ήθελα να'ξερα τι πάταγες στο γούγλη:

θρίλερ, ορφανοτροφεία?
χαχα θεικό ε??εχω δει πάρα πολλά αλλά τα πόσταρα λογω του οτι εχουν το ίδιο 8έμα!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Το "The Orphan" αν και ωραία ταινία γενικά, είναι αρκετά προβλέψιμη. Με εξαίρεση ένα τρικ που έχει το σενάριο, όταν το βλέπαμε με τις φίλες μου ξέραμε τι θα γίνει στην επόμενη σκηνή. :confused: Ήταν ενδιαφέρουσα ταινία πάντως, δε μπορώ να πω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rina45

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η rina45 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
το θέμα με τα θρίλερ ειναι να σε κανουν να φοβασαι! Το ορφανο ειχε σκηνες τετοιες!το "el orphanato" ειναιπιο πολι ψυχολογικο θρίλερ!!

παρόλα αυτα ενα που ποτε δεν 8α ξεχάσω είναι η κατάρα(σε κινέζικη βερσιον) που εκανα να κοιμηθώ μια εβδομαδα!!! δεν μπορώ να βρώ το τρειλερ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Δεν εντόπισα καμία τέτοια. Ήταν όλα τόσο αναμενόμενα που τα περίμενα κι αφού συνέβαιναν γελούσα. :P Η κατάρα κι εμένα με έκανε να κοιμάμαι στο κρεβάτι της αδερφής μου για μια εβδομάδα. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris80

Νεοφερμένος

Ο chris80 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Μου άρεσαν πολύ τα The Eye και Paranormal Activity. Έρχεται και ένα πολύ δυνατό θρίλερ με τον Anthony Hopkins, το The Rite, που θέλω πολύ να δω. Από το trailer φαίνεται πολύ τρομακτικό!

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ariadny

Νεοφερμένος

Η ariadny αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Friday the 13th και The hills have eyes.....και αν μπορεσετε να κοιμηθειτε εμενα να με γραψετε!!!!!!:D:P:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

rina45

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η rina45 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
για το silent hill τι λέτε???https://www.youtube.com/watch?v=f5mT5LhbRJw
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Η καλύτερη ταινία είναι το 7SEVEN!!!! Δεν θα υπάρξει ποτέ καλύτερη!!!!! :bigarmhug
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ina10039

Νεοφερμένος

Η ina τη περιμενεις? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Νεάπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
το "the ring" βεβαία αρχίζει να γίνεται βαρετό τόσες φορές που το έχω δει ...:down:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yperoxi

Δραστήριο μέλος

Η yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Saw I. Τα υπόλοιπα... πάτος
The ring
Hostel I , II.
8mm
The cube
Misery Το καλύτερο ψυχολογικό θρίλερ ever!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.

blackgirl

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Take care of the one you love αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 897 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Υπάρχει διαφορά από θρίλερ σε θρίλερ.

Πολλά έργα τέτοιου είδος προσπαθούν με αποκρουστικές σκηνές να δημιουργήσουν φρίκη με αίμα να πετιέται, να κόβονται κεφάλια, αυτά τα θεωρώ φτηνά και εμπορικά, που το μόνο που προσπαθούν είναι να φρικάρει ο θεατής με εύκολο τρόπο.

Δύο πολύ καλά θρίλερ που μου έρχονται τώρα στο μυαλό είναι "Η σιωπή των αμνών" και η πρώτη έκδοση του φιλμ "Η λάμψη" με τον Νίκολσον, που δημιουργούν ένα ψυχολογικό κλίμα περισσότερο, παρά με φθηνές φρικιαστικές σκηνές.

Επίσης ένα καλό θρίλερ είναι κατά τη γνώμη μου "Η έκτη αίσθηση", ατμοσφαιρικό, όπως και "Οι άλλοι" που όλο το κλίμα είναι ατμοσφαιρικό,
και στο τέλος αποκαλύπτεται ότι τα φαντάσματα δεν ήταν εκείνοι που νόμιζαν, αλλά οι ίδιοι. :cold:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

yperoxi

Δραστήριο μέλος

Η yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Συμφωνώ για Λάμψη με Νίκολσον, Σιωπή των Αμνών, Έκτη Αίσθηση κ Οι Άλλοι. Όντως πολύ καλά θρίλερ.
Για το Silent Hill (έκανα το λάθος κ το είδα γιατί το παιχνίδι ήταν πολύ καλό) όντως ωραία η ατμόσφαιρα στην αρχή αλλά μετά .... μάπα το καρπούζι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bulukitsa

Νεοφερμένος

Ο Μιχαλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 38 μηνύματα.
The human sentipede
είναι φρικιαστικό
μην δείτε το human sentipede 2 γιατί είναι πραγματικά ανώμαλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kit-kat

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kit-kat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,739 μηνύματα.
το καλύτερο θρίλλερ που χω δει και πραγματικά πετύχαινε άριστα το σκοπό του (να τρομάξει ) ήταν ο εξορκιστής...:wacko:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
το καλύτερο θρίλλερ που χω δει και πραγματικά πετύχαινε άριστα το σκοπό του (να τρομάξει ) ήταν ο εξορκιστής...:wacko:
Στην εποχή του. :P

Πολύ καλά και ψαγμένα ήταν τα Hellraiser.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Psycho και Τhe Shining μακραν τα καλυτερα, μετα θα ελεγα The others,Τhe 6th sense, H Σιωπη των Αμνων, η Υποψια και Misery
θα ηθελα να δω το "Ιt" αλλα περιμενω πρωτα να τελειωσω το βιβλιο .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top