Τα καλύτερα θρίλερ που έχετε δει!

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
έχω να δω ταινία τρόμου-τρόμου 16 χρόνια. είχα δει τότε το "the grudge (2004)" και για κάποιο λόγο που δεν θέλω να αναλύσω αυτή τη στιγμή, τρόμαξα πάρα πολύ.
Σωστά και το the grudge... Αυτή με τα μαλλιά τα περιποιημένα και πλουμιστα δεν ήταν;
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,777 μηνύματα.

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Ναι ναι. Ήταν τρομακτικό. Αλλά ενδεχομένως παίζει ρόλο και η ηλικία που το είδαμε... Προσωπικά το 2004 ήμουν στο δημοτικό... Καμία ελπιδα
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Να το το θρεντ που ψάχναμε @amarelia Έλα, δώσε προτάσεις.
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,676 μηνύματα.
Να το το θρεντ που ψάχναμε @amarelia Έλα, δώσε προτάσεις.
Τέλειο!

Λοιπόν αν ξεκινήσω δεν θα σταματήσω ποτε και θα γράψω κάνα δυό και θα επανέρχομαι γιατι πραγματικά είναι άπειρες οι horror ταινίες και σειρές που έχω δεί.
Θα πω λίγα απο τα κλασικά όπως το sixth sense, το μωρό της Ρόζμαρι,το Mirrors, το Psycho όπου έχει στην σημερινή εποχή ωραιότατη σειρά που ονομάζεται « Bate’s Motel».

Φυσικά τα πολύ κλασικά σπλάτερ που όλοι γνωρίζουμε είναι τέλεια για creepy movie nights όμως και οποιαδήποτε προσπάθεια να κάνουν κάτι αντίστοιχο και αξιόλογο στο παρόν δεν με ικανοποίησε ιδιαίτερα.


American Horror Story: Asylum, Freak Show και η 9η σεζόν μέχρι τα 4 πρώτα επεισόδια μετά με απογοήτευσε αλλά είχε potential. Όλες οι άλλες απο AHS είναι είτε μεχ είτε απαίσια.

A quiet place 1 ( το 2 ήταν χάλια).

Στο νέτφλιξ: Ratched, The Haunting of Hill House, The Haunting of Bly Minor.

Πω πω, δεν έχει σταματημό πως να τις γράψω όλες σε ενα ποστ; :P


Πάντως οι σύγχρονες χόρορ με απογοητεύουν κατα κύριο λόγο, δεν είναι ευφάνταστες αλλά ούτε και τρομάζεις μαζί τους. Παρολα αυτά τις έχω δει όλες μα όλες ελπίζοντας ναναι καλές. :P

Θα επανέλθω μόλις δω κάποια της προκοπής για τα δικά μου γούστα.

Και φυσικά.. ακούω προτάσεις!
 

taketrance

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο taketrance αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
Μερικά από την long list:

- Shutter island
- Se7en
- LA Confidential
- The Number 23
- Identity
- Donnie Darko
- Prisoners
- Nocturnal Animals
- Calibre
- Speak No Evil (Δανέζικο)
- The Gift
- Coherence

Το πιο πρόσφατο που είδα ήταν το Thanksgiving (2023) και ήταν αρκετά καλο, fun watch.
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Τα χειρότερο που έχω διαβάσει ποτέ στην ζωή μου εξαιτίας της @Chem2000 και εύχομαι να μπορούσα να το ξεδιαβάσω, και δεν θέλω, ούτε πρόκειται ποτέ να δω σε καμία περίπτωση :

Human Centipede.

Τα sequel έχουν πολλαπλά χειρότερα σενάρια απο το πρώτο. Νομίζω οτι όποιος τα έγραψε πρέπει να επισκεπτεί ψυχιατρική κλινική ΧΘΕΣ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,502 μηνύματα.
Τα χειρότερο που έχω διαβάσει ποτέ στην ζωή μου εξαιτίας της @Chem2000 και εύχομαι να μπορούσα να το ξεδιαβάσω, και δεν θέλω ούτε πρόκτειται ποτέ να δω σε καμία περίπτωση :

Human Centipede.

Τα sequel έχουν πολλαπλά χειρότερα σενάρια απο το πρώτο. Νομίζω οτι όποιος τα έγραψε πρέπει να επισκεπτεί ψυχιατρική κλινική ΧΘΕΣ.
Εχω τη διλογία, δεν ξερω αν βγηκε και άλλο.

Μου το χε προτεινει παλιό αμόρε. Και τα φυλάω για ρομαντική βραδιά με επόμενη.
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Εχω τη διλογία, δεν ξερω αν βγηκε και άλλο.
Μου το χε προτεινει παλιό αμόρε. Και τα φυλάω για ρομαντική βραδιά με επόμενη.
Ο Θεός μαζί σου, το τρίτο ήταν το χειρότερο.
Τι αμόρε είναι αυτό, μπλοκ χθες.
και το serbian film.


:no:

:bye2:
 

ilias90

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ilias90 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,769 μηνύματα.
και το serbian film.


:no:

:bye2:
Ξεκάθαρα. Με είχε βάλει ο κολλητός μου να το δω χωρίς να ξέρω περί τίνος πρόκειται και στη μισή ταινία έκλεινα τα μάτια μου, αυτός δε παρακολουθούσε τις αντιδράσεις μου και γελούσε σαν φελλός.
Δεν ξέρω τι άνθρωπος σκέφτηκε τέτοιο ανοσιούργημα.
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,502 μηνύματα.
Ο Θεός μαζί σου, το τρίτο ήταν το χειρότερο.
Τι αμόρε είναι αυτό, μπλοκ χθες.

Μου μαθε πολλα ωραια πράγματα. Είμαι τετοιος εντωμεταξυ μπορει να τρωω και να το βλεπω και να γελαω και να τους τρεχουν εντερα απο την κοιλια ασούμε.

Δε μ αρεσουν τα θριλερ καν, ειμαι χέστης στα τρομακτικά, φοβαμαι ευκολα και μετα θελω να κοιμαμαι με φως.

Αλλα δωσμου βρωμιά, σφάξιμο, ουσίες, οργια.

Και μονο που ακουσα οτι τα τρωει ο ενας και τα κανει ξανα και τα τρωει ο επομενος κλπ. απλά έπρεπε να το έχω, να το δω.
 

taketrance

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο taketrance αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
Από σειρές:

- The Haunting of Hill House
- The Sinner
- Mindhunter
- The Missing
- Fargo
- Slow Horses
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Μου μαθε πολλα ωραια πράγματα. Είμαι τετοιος εντωμεταξυ μπορει να τρωω και να το βλεπω και να γελαω και να τους τρεχουν εντερα απο την κοιλια ασούμε.

Δε μ αρεσουν τα θριλερ καν, ειμαι χέστης στα τρομακτικά, φοβαμαι ευκολα και μετα θελω να κοιμαμαι με φως.

Αλλα δωσμου βρωμιά, σφάξιμο, ουσίες, οργια.
Και μονο που ακουσα οτι τα τρωει ο ενας και τα κανει ξανα και τα τρωει ο επομενος κλπ. απλά έπρεπε να το έχω, να το δω.
Αα ναι, το αγαπημένο μου κομμάτι που με έκανε να θέλω να ξεράσω :look:.
 

Joji

Περιβόητο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,438 μηνύματα.
Το καλύτερο θρίλερ που έχω δει είναι εμένα στον καθρέφτη όταν ξυπνάω μετά από μεσημεριανό ύπνο :prettyplz:
 

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άνεργος/η. Έχει γράψει 2,174 μηνύματα.

Joji

Περιβόητο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,438 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top