Τα νέα παιδιά δεν έχουν ιδέα από παλιά παιχνίδια

Μαριακος91

Νεοφερμένος

Η Μαριακος91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Μια χαρη θα χαιρομουν πολυ αμα μπορουσατε να ανεβαζατε μια φωτο απο το καρδουλινι μαμ....Δεν το εχω πια και θα ηθελα να το ειχα εστω μια αναμνηστικη φωτο...Δεν το βρισκω μεσω του google,δεν το εμφανιζει πουθενα,για αυτο το ζηταω εδω!!!!Να στε καλα και να αγαπατε τα παλια καλα παιχνιδια και οχι τα ψευστικα που εχουν απομονωσει τους ανθρωπους σε μια τηλεοραση και σε εναν ψευτικο κοσμο!!! Ελπιζω να ανεβασετε μια φωτο,γεια σας!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.


το κάστρο playmobil!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
playmobil που τα έντυνες μπάτσους;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
ρομποτ power rangers που τα ενωνα και γινονταν το μεγαλο ρομπτοτ!! :redface::redface::redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
playmobil που τα έντυνες μπάτσους;


ε όχι, σεβασμό στο μόνο αγνό πράγμα που είχαμε όλοι μας
(στο συγκεκριμένο, τη νιότη που έδειχνε πως θα γινόμουν άλλος, που λέει ο ποιητής)
όσο για την προσβολή, λέμε απλά και ευγενικά
"σας πατάει ο Κουλούρης"
και τελος. :P





Υγ. "τα ρομπότ που ένωνα για να γίνουν μεγάλο ρομπότ"

Ρε σεις, πόσα παιδικά/παιχνίδια μπορείτε να θυμηθείτε
όπου γινόταν το ίδιο πράγμα; :confused:
μας πουλάνε τις ίδιες αηδίες διαχρονικά; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lamidon

Νεοφερμένος

Ο Lamidon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από diotima:
playmobil που τα έντυνες μπάτσους;
Αυτά σήμερα τους φαίνονται βλακείες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
τώρα πάνε σε ίντερνετ καφέ και παίζουν lineage:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νυχτολούλουδο

Δραστήριο μέλος

Ο νυχτολούλουδο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ίσθμια (Κόρινθος). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
εγω προτιμουσα τα παιχνιδια της αλανας,μηλα,λαστιχο(ημουν πρωταθλητρια :D)τζαμι,αγαλματακια...κ φυσικα μακρυα γαιδουρα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ευχούληδες!! Είχα κι εγώ! Και τις κούκλες- cupcake που παρεθεσε η sakura και πονυ! Πολύ σκοινάκι έχω παίξει, πατίνι άπειρο, αγαλματάκια κι εγώ ακούνητα μέρα ή νύχτα;; :D και το άταρι το θυμάστε?? Kολλημα με Σουπερ Μάριο που πρεπε να φτάσει στο Δράκο για να τελειώσει η πίστα, να σώσει το κοριτσάκι :D Game boy και Τετριξ! :D Ασχετο- τις τσιχλες που τις μασαγες κι εκαναν μπαμ τις θυμαστε;; Η τα βραχιολια που τα τρωγες;;:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pennylane

Τιμώμενο Μέλος

Η Σταυρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 396 μηνύματα.
Σπιρτούληδες! :P

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.




ΙΠΤΑΜΕΝΟΣ ΛΟΥΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
https://farm4.static.flickr.com/3017/3249437641_2b5b050d5d.jpg

η δικιά μου (πορτοκαλί) και της αδελφής μου (μωβ) στέκουν ακόμα σε ένα ράφι στο δωμάτιό μου στο χωριό :sygkinisi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.


Τι λιωσιμο εχω ριξει!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαριακος91

Νεοφερμένος

Η Μαριακος91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Μια χαρη θα χαιρομουν πολυ αμα μπορουσατε να ανεβαζατε μια φωτο απο το καρδουλινι μαμ....Δεν το εχω πια και θα ηθελα να το ειχα εστω μια αναμνηστικη φωτο... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νυχτολούλουδο

Δραστήριο μέλος

Ο νυχτολούλουδο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ίσθμια (Κόρινθος). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
η φαντασια σας ,δημιουργουσε παιχνιδια;;;θυμαμαι τον εαυτο μου γυρω στα 5 ανοιξη να παιζω στο παρκο με τις παπαρουνες...γυριζα τα πεταλα αναποδα...κ ειχα μια βασιλισα κοκκινη...ανοιγα τα μπουμπουκια...γυριζα τα πεταλα αναποδα κ ειχα μια πριγκιπισα ροζ...επλεκε η φαντασια διαφορες ιστοριες ....

με τα χρονια ξεχασα αυτο το παιχνιδι....παντα ενοιωθα οταν εβλεπα τις παπαρουνες ενα δεσιμο,αλλα δεν θυμομουν γιατι,γυρω στα 30 ανοιξη,πηγαινα με εναν φιλο μου στην ρεντινα για να παρω φυτα για το μπαλκονι....γυρω γυρω εβλεπα τις παπαρουνες,κ ενοιωθα κ παλι οτι ηταν φιλες μου απο παλια,ενα δεσιμο....σταματησαμε με το αυτοκινητο εκοψα μερικες παπαρουνες...κ τα χερια μου λειτουργησαν απο μονα τους ....γυρισα κ παλι τα πεταλα αναποδα κ ειχα μια κοκκινη βασιλισα,πηρα κ ενα μπουμπουκι το ανοιξα ,γυρισα τα πεταλα αναποδα κ ειχα μια ροζ πριγκιπισα....ενοιωσα φοβερη συγκινηση....ειχα θυμηθει κατι που δεν θα ξαναξεχασω ποτε,ειχα ξαναβρει τις παλιες μου φιλες.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamStealer

Δραστήριο μέλος

Ο DreamStealer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 745 μηνύματα.
η φαντασια σας ,δημιουργουσε παιχνιδια;;;θυμαμαι τον εαυτο μου γυρω στα 5 ανοιξη να παιζω στο παρκο με τις παπαρουνες...γυριζα τα πεταλα αναποδα...κ ειχα μια βασιλισα κοκκινη...ανοιγα τα μπουμπουκια...γυριζα τα πεταλα αναποδα κ ειχα μια πριγκιπισα ροζ...επλεκε η φαντασια διαφορες ιστοριες ....

με τις παπαρουνεςςςςςςςςςςςςς????
απαπαπαπαααα τι μου θυμισες τωρα......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

amy001

Πολύ δραστήριο μέλος

Η amy001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,585 μηνύματα.
Σπιρτούληδες! :P


πω πω ειχα ολοκληρη συλλογη...:redface::Dχρονιαααα ειχα να τους θυμιθω...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamStealer

Δραστήριο μέλος

Ο DreamStealer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 745 μηνύματα.
εγω πιτσιρικας επαιζα αμπαριζα (σε στυλ πολεμικων τεχνων οχι χαλαρα), μαζευα χαρτακια, εβλεπα στην τιβι λεσχη μυστυριου,
και ποιο μικρος μεντα αμεντα με κοριτσακια....:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
η φαντασια σας ,δημιουργουσε παιχνιδια;;;θυμαμαι τον εαυτο μου γυρω στα 5 ανοιξη να παιζω στο παρκο με τις παπαρουνες...γυριζα τα πεταλα αναποδα...κ ειχα μια βασιλισα κοκκινη...ανοιγα τα μπουμπουκια...γυριζα τα πεταλα αναποδα κ ειχα μια πριγκιπισα ροζ...επλεκε η φαντασια διαφορες ιστοριες ....

Η φαντασία... η επικαιρότητα... Στο χωριό έχουμε τεράστιο κήπο σε 3 επίπεδα...
Στο δημοτικό, επηρεασμένη από τα "5 λαγωνικά" που διάβαζα μανιωδώς δημιουργούσα μυστήρια με το μυαλό μου (πχ. ποιός είναι φυλακισμένος πίσω από αυτό το παράθυρο? (το οποίο ήταν το παραθυρο του εξωτερικού μπάνιου) και προσπαθούσα αλά "Χοντρούλης" να μαζεψω "Στοιχεία" για να βρω ποιόν και γιατί φυλακίσανε εκεί? Και αυτή η σκάλα τι δουλειά έχει εδώ? Ποιός την έβαλε και γιατί??

(θυμάμαι ότι ο πατέρας μου κάπνιζε ακόμα τότε... Καθώς ο 'Χοντρούλης' έψαχνε πάντα στα βιβλία για αποτσίγαρα μέσα στα στοιχεία σε κάποια φάση πρέπει να είχα μαζέψει πάνω από 50 γόπες ως "αποδειχτικά στοιχεία" και τα είχα βάλει σε ένα συρτάρι στο δωμάτιο μου... Ακόμα θυμάμαι την έκπληξη της μάνας μου όταν τα ανακάλυψε κανά 2μηνο μετά και δεν μπορούσε να καταλάβει τι στο καλό είναι και πώς στο καλό βρέθηκαν εκεί! :redface:)
Αυτό πρέπει να το έκανα για τουλάχιστον 2 καλοκαίρια (όσο χρόνο δλδ μου πήρε να διαβάσω όλη τη σειρά...)


Την περίοδο που άνοιξαν τα σύνορα με την Αλβανία και άρχισε η αθρόα είσοδος μεταναστών εγώ ήμουν ακόμα στο δημοτικό. Το χωριό μου είναι κοντά στα σύνορα και η πλατεία είχε γεμίσει κάποια στιγμή από οικογένειες και ανθρώπους που είχαν έρθει με την ελπίδα ενός καλύτερου μέλλοντος... Στα μάτια τα δικά μου και της παιδικής μου φίλης κάθε ιστορία που (κρυφ)ακούγαμε ήταν μια ολόκληρη ιστορία... Βοηθούμενες από τα διαζώματα του κήπου στο σπίτι αποκτάγαμε ρόλους (άλλοτε ήμαστε ζευγάρι, άλλοτε φίλοι, άλλοτε παιδιά με μια "δακρύβρεχτη" ιστορία να πούμε) και οι εξωτερικοί χώροι του σπιτιού βαφτίζονταν "Ελλάδα"-στόχος, ένα μέρος του κήπου "Αλβανία", δασώδης περιοχή, φυλάκιο.. Οι γονείς μου ή όποιος ενήλικας βρισκόταν στο σπίτι ήταν ο 'φρουρός' το οποίο έπρεπε να κάνουμε by-pass για να περάσουμε απέναντι στην 'ελευθερία'...
Το παιχνίδι μας αυτό σταμάτησε όταν μας έβαλε τις φωνές η μαμά μου(με όλες αυτές τις απόπειρες απευλεθέρωσης προφανώς τις είχαμε διαλύσει τον κήπο ολοκληρωτικά :redface:)

Φαντασία που είχαμε κάποτε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top