Τα πάντα περι πεθερικών και πεθερόπληκτων!

Ποιά πρέπει να κυριαρχεί στην καρδιά ενός άντρα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 54)
  • Ειμαι γυναίκα και λέω νύφη

    Ψήφοι: 23 42.6%
  • Ειμαι άνδρας και λέω νύφη

    Ψήφοι: 12 22.2%
  • Ειμαι γυναίκα και λέω μάνα

    Ψήφοι: 4 7.4%
  • Ειμαι άντρας και λέω μάνα

    Ψήφοι: 2 3.7%
  • Ποιος μπορεί να τα βάλει με αυτά τα δύο θηρία;

    Ψήφοι: 13 24.1%

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Εύχομαι παίδες να πάνε όλα καλά :) (και γιατί να μην πάνε δλδ? :P )
Πάνο όλα όσα σου είπα φαντάζομαι ότι καταλαβαίνεις ότι στα είπα εντελώς φιλικά και σε μορφή συμβουλής για το τι θα έκανα εγώ... σε καμία περίπτωση δεν ήταν κάποιο είδος κριτικής, οκ? :)
Πάντως κάποια στιγμή (σύντομα), πιστεύω ότι πρέπει να το πείτε γιατί αν μαθευτεί από άσχετο άτομο θα είναι πολύ χειρότερα για την Michelle που έρχεται και είναι φιλοξενούμενη. Θα ειπωθεί ότι καταχράστηκε την φιλοξενία και την εμπιστοσύνη του σπιτιού σου (trust me on that)

Πάντως ότι και αν γίνει έχετε και μας εδώ να σας δίνουμε κουράγιο :P

(εμ δεν ζεις και συ Αθήνα να φιλοξενώ εγώ τη Michelle :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ναι, μόνο που δεν θέλει να το μάθει. Θυμήθηκα χτες που μιλούσαμε μια φορά με τη μαμά του και μου λεει σε κάποια φάση "δεν ξέρω τι είδους σχέση έχετε, και ούτε θέλω να μαθώ, θα παραμείνω στο 'φιλική'". Μετά απο αυτό πιστευεις οτι πρέπει να μάθει???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Ναι, μόνο που δεν θέλει να το μάθει. Θυμήθηκα χτες που μιλούσαμε μια φορά με τη μαμά του και μου λεει σε κάποια φάση "δεν ξέρω τι είδους σχέση έχετε, και ούτε θέλω να μαθώ, θα παραμείνω στο 'φιλική'". Μετά απο αυτό πιστευεις οτι πρέπει να μάθει???

Μετά από αυτό πιστεύω ότι ΞΕΡΕΙ ΗΔΗ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ε χαίρω πολύ! Αυτό δεν θέλει και πολύ μυαλό για να το καταλάβει κανείς! :P Το θέμα είναι οτι δεν μπορεί να μας το αποδείξει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Δεν χρειαζεται να σας το αποδείξει..μάνα σου είναι, καταλαβαίνει αμέσως τι τρέχει :)

To "δεν θέλω να μάθω" είναι κάτι που το λένε όλες οι μανάδες για να δικαιολογήσουν τον εαυτό τους:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Δεν είναι δική μου μάνα! Του Πάνου μάνα είναι! :P

Εγώ βρε παιδιά σας είπα αυτό για να σας δώσω να καταλάβετε οτι δεν πρέπει να το πούμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Δεν είναι δική μου μάνα! Του Πάνου μάνα είναι! :P

Εγώ βρε παιδιά σας είπα αυτό για να σας δώσω να καταλάβετε οτι δεν πρέπει να το πούμε!

κάποια μάνα δεν θέλει να αναλάβει την ευθύνη της γνώσης μιας κατάστασης που αφορά άμεσα το παιδί της...
αν βγεις από αυτή την ιστορία και το δεις καθαρά αντικειμενικά, σαν να συμβαίνει σε κάποιο γνωστό σου... της το λες ή όχι? την υποχρεώνεις να αναλάβει την ευθύνη ή όχι?
ότι απάντηση δώσεις στον "γνωστό" σου... πράξε τη

το τι θα έκανα εγώ δεν νομίζω ότι μπορεί να σας βοηθήσει... σίγουρα πρέπει να κάνετε μόνοι σας αυτή την επιλογή ώστε να αναλάβετε μετά και σεις μόνοι σας την ευθύνη των επιπτόσεων της επιλογής σας :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Θα του έλεγα να περιμένει μέχρι να ενηλικιωθεί ώστε στην τελική αν οι συνέπειες της ...αποκάλυψης είναι πολύ άσχημες να μπορεί να μην τις υποστεί. Τώρα, δεν ξέρουμε πως θα της κάτσει. Για φαντάσου να μας πει "κομμένα τηλέφωνα, ταξίδια κλπ". Τι θα κάνουμε εμείς μετά δεδομένου οτι ο Πάνος είναι ανήλικος? Βέβαια, και τότε δεν θα χωρίζαμε αλλά γιατί να κάνουμε τη ζωή μας δύσκολη για κάτι που μπορεί να περιμένει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Θα του έλεγα να περιμένει μέχρι να ενηλικιωθεί ώστε στην τελική αν οι συνέπειες της ...αποκάλυψης είναι πολύ άσχημες να μπορεί να μην τις υποστεί. Τώρα, δεν ξέρουμε πως θα της κάτσει. Για φαντάσου να μας πει "κομμένα τηλέφωνα, ταξίδια κλπ". Τι θα κάνουμε εμείς μετά δεδομένου οτι ο Πάνος είναι ανήλικος? Βέβαια, και τότε δεν θα χωρίζαμε αλλά γιατί να κάνουμε τη ζωή μας δύσκολη για κάτι που μπορεί να περιμένει?

άψογα... τότε κάντε αυτό! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
γιατί την κάνετε τη ζωή σας δύσκολη και οπως είναι τώρα τα πράγματα... αλλιώς δεν θα είσουν τσαντισμένη/απογοήτευμενη από την συμπεριφορά της μητέρας του :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Η συμπεριφορά της μητέρας του απέναντί μου είναι σχεδόν άψογη. Το θέμα είναι τι γίνεται όταν δεν είμαι μπροστά... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Η συμπεριφορά της μητέρας του απέναντί μου είναι σχεδόν άψογη. Το θέμα είναι τι γίνεται όταν δεν είμαι μπροστά... :/:

έλα βρε Μichell-άκι μου.. προσπάθησε να χαλαρώσεις λίιιιιιιγο και να μην τα παίρνεις όλα τόοοοοοοσο σοβαρά :)

Δηλαδή τι θα πάθαινε η μητέρα του Πάνου αν ήξερε ότι ενώ μπροστά της της φέρεσαι άψογα, πίσω απ την πλάτη της έχει γίνει το θέμα ενός forum? :P :P Απανωτά εγκεφαλικά ε? :P :P
όταν δεν είσαι μπροστά, ο Πάνος να μην ασχολείται... όσο ασχολείται, τόση αξία δίνει στα λεγόμενα της :P

Από πίσω σου ας λέει όοοοοτι θέλει αφού δεν επιρρεάζεται ο Πάνος ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
έλα βρε Μichell-άκι μου.. προσπάθησε να χαλαρώσεις λίιιιιιιγο και να μην τα παίρνεις όλα τόοοοοοοσο σοβαρά :)

Δηλαδή τι θα πάθαινε η μητέρα του Πάνου αν ήξερε ότι ενώ μπροστά της της φέρεσαι άψογα, πίσω απ την πλάτη της έχει γίνει το θέμα ενός forum? :P :P Απανωτά εγκεφαλικά ε? :P :P
όταν δεν είσαι μπροστά, ο Πάνος να μην ασχολείται... όσο ασχολείται, τόση αξία δίνει στα λεγόμενα της :P

Από πίσω σου ας λέει όοοοοτι θέλει αφού δεν επιρρεάζεται ο Πάνος ;)
Σωστά αφού είστε οκ με τον Πάνο μην σε νοιαζει από την στιγμή που δεν επηρεάζεται!Μην σκας το κεφαλάκι σου και απόλαυσε την σχέση σου!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Θα του έλεγα να περιμένει μέχρι να ενηλικιωθεί ώστε στην τελική αν οι συνέπειες της... αποκάλυψης είναι πολύ άσχημες να μπορεί να μην τις υποστεί. Τώρα, δεν ξέρουμε πως θα της κάτσει. Για φαντάσου να μας πει "κομμένα τηλέφωνα, ταξίδια κλπ".

νταξ, εδώ που τα λέμε ακόμα κι ένα άνθρωπος με μονοψήφιο IQ να ταν στη θέση της μαμάς του exposed θα το χε καταλάβει ότι δεν είστε απλώς φίλοι... άμα ήταν δλδ να χε κάνει κάτι τέτοιο
"κομμένα τηλέφωνα, ταξίδια κλπ"
θα το χε κάνει ήδη imo.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μπορεί να μην ξέρει πως θα το δικαιολογήσει γιατί δεν μπορει να μας πει στα ίσια οτι έχουμε σχέση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Η συμπεριφορά της μητέρας του απέναντί μου είναι σχεδόν άψογη. Το θέμα είναι τι γίνεται όταν δεν είμαι μπροστά... :/:

Θα σου απαντήσω με μια φράση που νομίζω(νομίζω δεν παίρνω κι όρκο αν κάποιος το ξέρει ας το διορθώσει) είπε ο Σωκράτης:
Κατά την απουσία μου σας επιτρέπω ακόμη και να με δείρετε.

Τι προσπαθώ να σου δείξω με αυτό,μην αγχώνεσαι για κάτι που δεν πρόκειται να μάθεις.Μπορεί να το έχει καταλάβει και να μην το εγκρίνει αλλά αν πραγματικά δεν σε ήθελα θα σας είχε ήδη διμιουργήσει προβλήματα.Όπως και να χει να ξέρεις ότι στο μεγαλύτερο ποσοστό οι σχέσεις πεθερικών με νύφες και γαμπρούς είναι τυπικές όταν βρίσκονται αμφότεροι μπροστά και πίσω απο την πλάτη τους πάντα αρχίζει το θάψιμο και τα παράπονα.Υπάρχουν βέβαια και λαμπρές εξαιρέσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
φτου!!!!!!! ειχα γραψει ενα ολοκληρο κατεβατω και με πεταξε!! :mad:


οταν φτασω στην δουλεια θα το ξαναγραψω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Γι'αυτό εφάρμοζε κάποιο απο τα παρακάτω προληπτικά μέτρα:
-Έχε ανοιχτό σε κάποιο tab το who is online ώστε με την αυτόματη ανανέωση που κάνει κάθε λεπτό να σε θεωρεί συνδεδεμένο.
-Ctrl+A και μετά Ctrl+C πριν πατήσεις υποβολή ΠΑΝΤΑ
-Γράψιμο του κατεβατού σε notepad/wordpad/word/άλλο πρόγραμμα και επικόλληση μετά.

Να ξέρεις οτι αν δεν κάνεις πουθενα κλικ και δεν φορτώσεις καμία σελίδα για 15 λεπτά σε θεωρεί offline. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
μπα θα μπω κατευθειαν στην ουσια :

πρεπει να βαλτε το ποδι σας κατω, να μην αφηνετε τα πεθερικα σας να σας επιβαλουν το δικο τους, εχετε δικια σας ζωη και οικογενια και πρεπει να την ζησετε εσεις οπως ΕΣΕΙΣ θελετε και οχι αυτοι, λαθη κανουμε ολοι αλλα μαθαινουμε απο τα λαθη μας. η φιλοσοφια μου ειναι μια, μακρια και αγαπημενοι με τα πεθερικα μας ( για αυτους που εχουν )


το κατεβατο θα το γραψω αλλη φορα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εγώ όμως αναγκαστικά μένω για μέρες μαζί τους, οπότε το "μακριά κι αγαπημένοι" δεν γίνεται... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top