Τα σημερινά "θέλω" του άντρα

kodikas

Νεοφερμένος

Ο kodikas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Κανοντας περα δωθε σε δυαδικτιακες κοινοτητες εσκασα πανω σε προτροπη.

“Οι αντρες ζητανε λιγα πραγματα. Πρεπει να τους κρατατε ηρεμους”

Δηλαδη, οι γυναικες πρεπει να φτιαχνουν το κεφι στους αντρες, να μην τους ζοριζουν κι αμα λαχει να τους κανουν και τα γουστα.
Αδιαμαρτυρητα.

Το διαβασα απο μεσα μου, το διαβασα φωναχτα, το διαβασα ψυθιριστα εβαλα κι ενα φιλαρακι μου να μου το διαβασει, αλλα οσες φορες κι αν προσπαθησα το ιδιο νοημα μου εσκαγε κατακουτελα.

Τουτη η αποψη αναδυει μια νοοτροπια που αναζητα χαρακτηριστικα για τις πρωταγωνιστριες της ζωης μας που να συνοψιζονται σε:

«συμμορφωση προς τας υποδειξεις, λιτοτης στη διατροφη, υπομονη κατα την εργασια, αντοχη στην κουραση, ανθεκτικοτητα σε δυσκολες συνθηκες διαβιωσης»
( το οτι τα ιδια χαρακτηριστικα πληρει ενα κατα τα αλλα συμπαθεστατο τετραποδο,ευρυτερα γνωστο και ως γαιδαρος, ειναι απλη συμπτωση. )

Που λες λοιπον ανωνυμε φιλε μου,
Ένας σοβαρος αντρας θελει γυναικα νοικοκυρα, νοστιμη, εξυπνη, καλη μαγειρισσα, ερωμενη, καθαριστρια,
μα πανω απ ολα να τον διασκεδαζει και να μην τον τσιτωνει.

Θελει μια θεοτρελλη που να συνδιαζει δεκα ρολους στη συσκευασια ενος.
Ένας σοβαρος αντρας θελει μια εκθαμβωτικα αποτυχημενη προσωπικοτητα.
Μια γυναικα που να ζει την περιληψη της ζωης της.
Μια γυναικα που να κανει γουτσου γουτσου και να ξεφυλλιζει τσελεμεντεδες.
Ενα θυμα με τη σφουγγαριστρα αγκαζε και τη γοβα στιλετο να του πυρπολει τις φαντασιωσεις

Τη θελει να ζει μακαρια και ανυποψιαστη.
Να διαγει βιο ανοητο και ανεμελο, ηθικο και εναρετο.
Απαστραπτουσας ηθικης που το κρεβατι να το εχει για υπνο και μονο.
Και να του κανει αυτουνου ντιρινταχτα..

Ένα τετοιο αριστουργημα ειναι το ζητουμενο ενος «σοβαρου» αντρα.

Διοτι αγαπητε μου ανωνυμε,
οι «σοβαροι» αντρες ειναι πιο εξυπνοι, πιο ψηλοι, πιο γοητευτικοι, πιο ευαισθητοι, πιο χρηστοι, πιο εναρετοι, πιο καλοι ανθρωποι και εχουν και αλλες αναγκες.

Και μιας και γνωριστηκαμε τα δυο μας, να σε ρωτησω επ ευκαιριας..

Τι καιρο κανει εκει στη δεκαετια του 50;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Επειδή τα διάβασα κι εγώ αρκετές φορές, όμως δεν μπόρεσα να κατανοήσω ακριβώς το τι διάβασα, λέω να ξυπνήσω απ' τον τάφο μου της δεκαετίας του '50 (belle epoque κατά πολλούς) και ν' αρχίσω ν' αναρωτιέμαι...

Κανοντας περα δωθε σε δυαδικτιακες κοινοτητες εσκασα πανω σε προτροπη.

“Οι αντρες ζητανε λιγα πραγματα. Πρεπει να τους κρατατε ηρεμους”

Δηλαδη, οι γυναικες πρεπει να φτιαχνουν το κεφι στους αντρες, να μην τους ζοριζουν κι αμα λαχει να τους κανουν και τα γουστα.
Αδιαμαρτυρητα.

Είναι κακό δηλαδή για μια γυναίκα που μοιράζεται τη ζωή της μαζί μου, να με κρατάει ήρεμο, να μου φτιάχνει το κέφι και να μη με ζορίζει πολύ; Δεν είναι αυτονόητο κάτι τέτοιο, ειδικά αν ως άντρας δεν ζητώ και πολλά; Δεν είναι επίσης αυτονόητο, από τη στιγμή που και η γυναίκα ζητά τα ίδια πράγματα με μένα και έχω κάθε καλή διάθεση να της τα προσφέρω, να μου τα προσφέρει κι αυτή;:hmm:


Τουτη η αποψη αναδυει μια νοοτροπια που αναζητα χαρακτηριστικα για τις πρωταγωνιστριες της ζωης μας που να συνοψιζονται σε:

«συμμορφωση προς τας υποδειξεις, λιτοτης στη διατροφη, υπομονη κατα την εργασια, αντοχη στην κουραση, ανθεκτικοτητα σε δυσκολες συνθηκες διαβιωσης»
( το οτι τα ιδια χαρακτηριστικα πληρει ενα κατα τα αλλα συμπαθεστατο τετραποδο,ευρυτερα γνωστο και ως γαιδαρος, ειναι απλη συμπτωση. )
Από πού προκύπτει αυτό το συμπέρασμα αγαπητέ μου; Εδώ είδαμε γυναίκες, σε άλλα τόπικ του φόρουμ μας, να ζητούν ακριβώς αυτά από τον άντρα και μάλιστα μετ' επιτάσεως. Ειδικά τη συμμόρφωση προς τας υποδείξεις. Θα σημειώσω πως τα ίδια χαρακτηριστικά συγκεντρώνει και ένα άλλο πολύ συμπαθές τετράποδο, ο σκύλος, όμως εδώ δεν συζητάμε περί ζωολογίας, αν βλέπω καλά. Μήπως θα έπρεπε να μας δώσεις περισσότερα στοιχεία για το τι ακριβώς έγραφε εκεί που συνάντησες το ζήτημα, γιατί κατά τ' άλλα, τα συμπεράσματά σου φαντάζουν εντελώς αυθαίρετα κι αβάσιμα...

Που λες λοιπον ανωνυμε φιλε μου,
Ένας σοβαρος αντρας θελει γυναικα νοικοκυρα, νοστιμη, εξυπνη, καλη μαγειρισσα, ερωμενη, καθαριστρια,
μα πανω απ ολα να τον διασκεδαζει και να μην τον τσιτωνει.
Αν μια σοβαρή γυναίκα θέλει έναν άντρα γοητευτικό, νοικοκύρη, έξυπνο και με άποψη, κουβαλητή, φοβερό εραστή, να βοηθά στις δουλειές στο σπίτι; Σε τέτοιες συζητήσεις δεν έπεσες ποτέ σερφάροντας στις διαδικτυακές κοινότητες;

Δηλαδή αν με κάνει να βαριέμαι και μου τσιτώνει τα νεύρα συνεχώς, η γυναίκα θεωρείται απελευθερωμένη; Αυτό είναι που κάνει τη γυναίκα χειραφετημένη; Ακραία άποψη θα έλεγα...

Θελει μια θεοτρελλη που να συνδιαζει δεκα ρολους στη συσκευασια ενος.
Ένας σοβαρος αντρας θελει μια εκθαμβωτικα αποτυχημενη προσωπικοτητα.
Μια γυναικα που να ζει την περιληψη της ζωης της.
Μια γυναικα που να κανει γουτσου γουτσου και να ξεφυλλιζει τσελεμεντεδες.
Ενα θυμα με τη σφουγγαριστρα αγκαζε και τη γοβα στιλετο να του πυρπολει τις φαντασιωσεις
Κατ' αρχήν, τη σφουγγαρίστρα την πιάνουμε όλοι αγκαζέ, όταν θέλουμε να ξεβρωμίσουμε το σπίτι μας. Τον τσελεμεντέ τον ξεφυλλίζουμε, όταν θέλουμε κάτι να φάμε και πρέπει λίγο να ξεστραβωθούμε για να μην πάει το αποτέλεσμα της προσπάθειάς μας στα σκουπίδια. Εάν λοιπόν πιάνω κι εγώ τη σφουγγαρίστρα και τον τσελεμεντέ, έχω μετά το δικαίωμα να μη θέλω να με τσιτώνει η σύντροφός μου; Εκείνη θέλει να την τσιτώνω; Δεν της αρέσουν τα γούτσου γούτσου εκείνης; Πόσες γυναίκες έχουν γράψει εδώ μέσα ότι θέλουν το σύντροφό τους τρυφερό κι ερωτικό; Αυτές σε ποια ακριβώς δεκαετία διαβιούν; :whistle:

Επίσης μια άλλη ερώτηση: Αν δηλαδή έχει το σπίτι της αράχνες, τρώνε τα παιδιά της και ο άντρας της στα Goody's, φοράει σταράκια ή αρβύλες, αν είναι αντιερωτική, αν σε τσιτώνει και σου χαλά τη μέρα, τότε είναι εκθαμβωτικά πετυχημένη και ζει το σύνολο της ζωής της σε extended version; Περίεργα μου ακούγονται όλα αυτά...:confused:

Τη θελει να ζει μακαρια και ανυποψιαστη.
Να διαγει βιο ανοητο και ανεμελο, ηθικο και εναρετο.
Απαστραπτουσας ηθικης που το κρεβατι να το εχει για υπνο και μονο.
Και να του κανει αυτουνου ντιρινταχτα..

Ένα τετοιο αριστουργημα ειναι το ζητουμενο ενος «σοβαρου» αντρα.
Τώρα η ηθική και η αρετή από πού προέκυψε; Επίσης, πώς συμβιβάζεται η γόβα στιλέτο, το να μου κάνει τα γούστα, να μου κάνει ντιριντάχτα κλπ, με το να έχει το κρεβάτι μόνο για ύπνο; Τα ντιριντάχτα πού θα τα κάνει, στο χωλ ή στο καθιστικό; Σπάνια έχω μπερδευτεί τόσο πολύ διαβάζοντας ένα ποστ.

Διοτι αγαπητε μου ανωνυμε,
οι «σοβαροι» αντρες ειναι πιο εξυπνοι, πιο ψηλοι, πιο γοητευτικοι, πιο ευαισθητοι, πιο χρηστοι, πιο εναρετοι, πιο καλοι ανθρωποι και εχουν και αλλες αναγκες.
Δεν πιστεύω ότι το διαβάζω αυτό:eek::eek:...Έχω χάσει εντελώς τη μπάλα πλέον μου φαίνεται. Συγνώμη δηλαδή που λέω τη γνώμη μου, αλλά τέτοιου είδους ειρωνείες δεν είναι συνήθεις μέσα στο στέκι. Όμως αυτό που μου κάνει εντύπωση δεν είναι η ελαφρά ή βαρύτερη ειρωνεία, όσο το από πού προκύπτει ακριβώς αυτό...Ειδικά το "ψηλοί", το έχασα εντελώς... Repeat please!!

Και μιας και γνωριστηκαμε τα δυο μας, να σε ρωτησω επ ευκαιριας..

Τι καιρο κανει εκει στη δεκαετια του 50;
Θαυμάσιο, στις μέρες μας δεν έχει ακόμη εμφανιστεί το φαινόμενο του θερμοκηπίου, η ρύπανση της ατμόσφαιρας γενικότερα, ούτε η ιδεολογική ρύπανση του διαδικτύου. Εσείς εκεί, τι καιρό έχετε και σε ποια ακριβώς εποχή βρίσκεστε;

Εν κατακλείδι: Τι θέλει να πει ο ποιητής; :hmm:Και πάνω απ' όλα: Τι σχέση έχει η κάπαρη κι ο σολομός; Για τον εθνικό μας ποιητή πρόκειται, ή το έχασα κι αυτό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

kodikas

Νεοφερμένος

Ο kodikas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Μπορεις να μην εχεις τοσο αγχος;
Μου το μεταδιδεις, ρημαζω τα σοκολατακια και χαλαει η διαιτα μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Άγχος εγώ αγαπητέ μου; Εγώ είμαι σοβαρός άντρας, δηλαδή ψηλός κι όλα τα σχετικά. Σ' εσένα διακρίνω ένα μπέρδεμα και απλά ήθελα να διευκρινίσω κάποια πράγματα. Φταίνε μάλλον τα σοκολατάκια της δεκαετίας του '50 που έχουν πλέον μπαγιατέψει...:hehe:

Στα σοβαρά τώρα, θα ήθελα να σε καλωσορίσω ανάμεσά μας, επίσης βρίσκω πολύ ενδιαφέρουσες τις απόψεις σου και γι' αυτό ενδιαφέρθηκα να μάθω περισσότερα. Όσο για λίγη πλάκα, ελπίζω να μην σε πειράζει, το έχουμε εμείς εδώ να αστειευόμαστε μεταξύ μας. Welcome to the club...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kodikas

Νεοφερμένος

Ο kodikas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Ωχ,.. Χαοτικε,
Μ αυτα που γραφεις θα αγχωσεις την ομορφη, ψηλη, γεροδεμενη, εξυπνη και με τελειο χαρακτηρα προσωπικοτητα μου κι οτι ειχα αποφασισει αυτη την βδομαδα, με απλανες αγγελοκρουσμενο βλεμμα να ειμαι προσηλωμενος στην ποιητικη διασταση της ασυναγωνιστης οπισθογραμμης της σκλεναρικοβα..

Παντως με βοηθας να διαπιστωσω αυτο που υποψιαζομουν απο καιρο.
Ότι ειμαι ψυχοπαθολογικη περιπτωση, κατευθειαν για τα σιδερα και δεν εχω και σωσμο.
Κανω βεβαια εκεινη τη θεραπεια με τις παστες..
Ξερεις..
Αυτες τις φοβερες, τις σοκολατινες, τις στρογγυλες που εχουν μους και πανω πανω μια φραουλιτσα, και σιροπι γυρω γυρω κι αμα τις βλεπεις στη βιτρινα σου σφυριζουν και σου κανουν χειρονομιες.
Αλλα δεν ξερω ομως ακομα αν εχω αποτελεσματα..

kai
ευχαριστω για το καλωσορισμα.
ειμαι δεκτικος σε καθε αποψη, κριση, κριτικη, αποστολη,
εκτος απο οτι τσατιζει το αντιβαιρους κι οτι δεν μπαινει σε πακετο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ωραια. Μια χρονομηχανη μας λειπει, και θα συννεοηθουμε ολοι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΓΙΩΡΓΟΣ-34

Νεοφερμένος

Ο ΓΙΩΡΓΟΣ-34 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
ολοι και ολες τα θελουμε ολα [αυτο ειναι το μονο σιγουρο]
και οι γυναικες θελουν καποιον τρυφεροραμπο που με το ενα χερι να τις εχει αγκαλια και με το αλλο να κραταει ενα οπλοπολυβολο και να καθαριζει για παρτυ τους οπως παλι και οι αντρες να εχουν την σκλεναρικοβα που να ειναι μαγειρισοκαθαριστρογιουσουφακι...

τωρα τι παιρνουμε ειναι αναλογα της καταστασης που ειμαστε και αναλογει στο ρεπερτοριο του εκαστοττε ατομου...........

παλι πρεπει να λαβουμε υποψιν μας οτι στην πιατσα παιζει ρολο τι μπορουμε να παρουμε και οχι τι θα θελαμε να βρουμε ...
αν κατι που ψαχνουμε δεν το βρουμε το πρωτο τριμηνο το πιθανοτερο ειναι να μην το βρουμε ποτε.....η να το βρισκουμε αλλα να μην μας αξιζει και να μας το παιρνουν αλλοι...
πρεπει να ξερουμε τι ειμαστε , τι δινουμε και τι ζηταμε.
οχι να υπερεκτιμαμε τον εαυτο μας και απλα να θελουμε .:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Αυτο με το τριμηνο πως προκύπτει; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
παλι πρεπει να λαβουμε υποψιν μας οτι στην πιατσα παιζει ρολο τι μπορουμε να παρουμε και οχι τι θα θελαμε να βρουμε ...

πρεπει να ξερουμε τι ειμαστε , τι δινουμε και τι ζηταμε.
οχι να υπερεκτιμαμε τον εαυτο μας και απλα να θελουμε .:)

Σε αυτα με βρισκεις συμφωνη....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,868 μηνύματα.
Τελικά ισχύει οτι ο άντρες έχουν ελάχιστες απαιτήσεις;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Όχι. Ισχύει ότι οι γυναίκες έχουν απλά υπερβολικά πολλές! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Τελικά ισχύει οτι ο άντρες έχουν ελάχιστες απαιτήσεις;:hmm:

Όταν βρεις αυτόν που έχει τις ελάχιστες απαιτήσεις, να μου τον γνωρίσεις, να τον παντρευτώ !!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΓΙΩΡΓΟΣ-34

Νεοφερμένος

Ο ΓΙΩΡΓΟΣ-34 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
και εγω θελω ενα κρουαζιεροπλοιο και δια θετω 3.000 ολοκληρα ευρω....
αν μου βρεις πες μου να το αγορασω

εκτος αν παρω σαπια βαρκα και πιστεψω οτι βρηκα αεροπλανοφορο !!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Πάντως οι άντρες όταν συζητούν μεταξύ τους δηλώνουν πως δεν ζητούν πάρα πολλά. Αν ρωτήσεις τις γυναίκες όμως, θα σου πουν ότι οι άντρες που ξέρουν ζητούν πολλά και αντιφατικά μεταξύ τους. Ίσως αυτό να έχει να κάνει με την κρίση ρόλου και ταυτότητας η οποία μαστίζει το αντρικό φύλο τα τελευταία χρόνια, ίσως με το γεγονός ότι σιγά σιγά οι άντρες σύρθηκαν προς την κατανάλωση και το life style, περισσότερο απ' όσο ήταν συνηθισμένο τις προηγούμενες δεκαετίες.
Ίσως πάλι η διχογνωμία αυτή να προέρχεται από το ότι οι άντρες, επηρεασμένοι από τα πρότυπα των μαμάδων τους, αλλά και των μπαμπάδων τους, αποζητούν στη γυναίκα έναν συνδυασμό χαρακτηριστικών, ο οποίος δεν υπάρχει πλέον, καθώς οι σημερινές γυναίκες έχουν αλλάξει πρότυπα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,868 μηνύματα.
Ίσως πάλι η διχογνωμία αυτή να προέρχεται από το ότι οι άντρες, επηρεασμένοι από τα πρότυπα των μαμάδων τους, αλλά και των μπαμπάδων τους, αποζητούν στη γυναίκα έναν συνδυασμό χαρακτηριστικών, ο οποίος δεν υπάρχει πλέον, καθώς οι σημερινές γυναίκες έχουν αλλάξει πρότυπα...

Ακριβώς. Νομίζω οτι βρισκόμαστε (ακόμα!) σε μια μεταβατική περίοδο - αυτή προ και μετά φεμινισμού. Έτσι τόσο οι γυναίκες όσο κι οι άντρες είναι μπερδεμένοι. Οι γυναίκες έχουν αναλάβει νέες ευθύνες αλλά έχουν κρατήσει και τις παλιές. Οι άντρες αποζητούν μια γυναίκα που θα έχει τις νέες ευθύνες και θα καταφέρνει να φέρει εις πέρας και τις παλιές. Όλο αυτό θεωρώ οτι είναι πολύ ψυχοφθόρο για μια γυναίκα.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Τα ''θελω'' του ανδρα ...μαλιστα...δεν νομιζω οτι ειναι λιγα και πολλες φορες θελουν και παραπανω μετα απο καποιο διαστημα!!!Τωρα αυτο που πρεπει να κανουν οι γυναικες ειναι να τα λαμβανουν υποψη τους μεν αλλα με μετρο δε!!!Οχι να ειμαι εγω η δουλαρα στο σπιτι και ο αλλος να αλωνιζει!!!ΑΥΤΟ παραπαειιιι!!!!Παντως σιγουρα οσο κραταει η σχεση τοσο μεγαλωνουν και τα θελω του ανδρα!!!Και αυτο συμβαινει και στις γυναικες...για να μην αδικω μονο τους ανδρες!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΓΙΩΡΓΟΣ-34

Νεοφερμένος

Ο ΓΙΩΡΓΟΣ-34 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
μαλλον σε βαριεται και περιμενει να δειξεις κατι αλλο....χαχαχαχαχα
ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΣΧΕΣΕΙΣ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Οι άντρες θέλουν μια γυναίκα με ωραίο bubble butt, να ξέρει να μαγειρεύει αρνί με πατάτες στο φούρνο, να μη γκρινιαζει και να έχει και ωραίο bubble butt.
 

Dreamweaver

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dreamweaver αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 1,754 μηνύματα.
Ε λοιπον, θα το πω: να μην ειναι φεμινιστρια. :pfff:
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,868 μηνύματα.
Ε λοιπον, θα το πω: να μην ειναι φεμινιστρια. :pfff:
Κι εγώ αν ήμουν άντρας δε θα το άντεχα αυτό χωρίς αυτό να σημαίνει φυσικά οτι θα έδειχνα λιγότερο σεβασμό σε μια γυναίκα επειδή είναι γυναίκα.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top