Τα όμορφα βουνά...

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Εχουμε ήδη τον μεγαλύτερο εναέριο στόλο στην ευρώπη....
Υπάρχουν συμφέροντα από πίσω (Φυσικά οικονομικά)



Δεν ξέρω αν ακούσατε τπτ στις ειδήσεις (κι εγώ δεν το άκουσα μου το μετέφεραν) ότι πήρε τηλ κάποιος σε ένα κανάλι και είπε "να μου δώσουν τα 700 χιλιάδες ευρώ που μου έταξαν αλλιώς θα τους καρφώσω όλους"
δεν ξέρουμε φυσικά σε ποιους αναφερόταν ο συμπαθέσταστος κυριούλης :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
ΟΛΑ τα ηξεραν απο πριν. ειμαι ΣΙΓΟΥΡΗ.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tserno

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 803 μηνύματα.
Ασχετα με το γεγονός του εμπρησμού ή της κακιας της ώρας που ξεκίνησαν τις φωτιές σε όλη την χώρα ταυτόχρονα εχει αναρωτηθεί κανείς τα εξής :

1. Οι αντιπυρικές ζώνες σε χωριά και δάση αντί να είναι έτοιμα πριν το κάθε καλοκαίρι φτιαχνονται όταν οι φωτιά κατακαιει τα πάντα.
2.Αντι να γίνεται ελεγχος στα πυροσβεστικά μέσα(πυροσβεστικα αυτοκινητα ελικοπτερα,αεροσκαφη, πυροσβεστικοι κρουνοι, συστηματα πυρασφαλειας που υπαρχουν ακομα και σε δασικούς χώρους...βλεπε πεντέλη με το συστημα εγκαιρης προειδοποιησης φωτιας) ανακαλύπτουμε οτι δεν δουλευουν μια ωραία πρωια???
3.Ο χρονος αντιδρασης σε περιπτωση φωτιας ειναι άπειρος αντι να ειναι ελαχιστος??
4.Γιατι αντι να πλακωσουν ενα μέτωπο να το σβήσουν με την βοηθεια των αεροσκαφων τα διασκορπίζουν απο εδώ και απο εκει ωστε 1-2 αεροσκαφη να μην εχουν αποτελεσμα σε μεγαλα μετωπα.
5.Γιατι όταν θεωρουν οτι η φωτιά τεθηκε υπο ελεγχο η κατασβεσθηκε φευγουν όλοι και δεν υπαρχει εστω και 1 πυροσβεστικό για την διαολεμενη περιπτωση της αναζωπυρωσης.(όπως εγινε σε 2 χωρια κοντα στην καλαματα νομιζω)
6.Αυτοι η κυβερνηση που νομίζει οτι εσωσε την χώρα προσελαβε 2.500 αγροφυλακες για να φυλανε αγροτεμαχια και δάση.....Που στα κομματια ηταν αυτοι για να ενημερώσουν τις αρχες....(Στο καφενείο της γειτονιάς και παιρνουν 1000 και βάλε ευρω)...Ναι ναι εχουμε υπερπληθυσμο στην πυροσβεστική γιαυτο δεν θέλουμε αλλους
7.Γιατι η εκπαιδευση των πυροσβεστών είναι τετοια που όλοι περιμενουν την φωτια να φτασει στον δρόμο αντι να την συγκρατήσουν νωρίτερα πριν κάψει όλο το δάσος...Μηπως τελικά εχουμε εκπαιδευμενους που έχουν εντολές να αφήσουν το δάσος να καιγεται γιατι δεν μπορουν να κανουν τπτ???
8.Γιατι κανείς απο τους πολίτες δεν έχει σκεφτεί να μην κάνει χωματερή καθε σπιθαμή δάσους η οποιοδηποτε κοινόχρηστου και ευφλεκτου χώρου....

Σκατα όσο υπευθυνοι ειναι οι εμπρηστές αλλο τόσο ειναι η αχρηστη πολιτεία μας που επι χρόνια μας θυμίζει σε τι μπ*****λο ζουμε....
Οσο υπευθυνοι ειναι οι εμπρηστές αλλο τοσο εινια αυτός που βολευεται και που εχει ξεχάσει οτι τόσα χρονια η φυση ειναι που τον τρέφει και αυτος κανει τα παντα να την απαξιωσει.....(πολιτης και μη)

Συμφεροντα ναι υπαρχουν παντού αλλα οταν ο λαός έχει δυναμη μπορει να κάνει τα συμφεροντα να κατσουν σούζα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
από πότε η αλήθεια συνιστά προπαγάνδα?

Νομίζω ότι ο ορισμός ξεκαθαρίζει τι εννοώ:

Προπαγάνδα είναι η παρουσίαση ενός μηνύματος με έναν συγκεκριμένο τρόπο ώστε να εξυπηρετήσει συγκεκριμένους σκοπούς. Το κείμενο σου δεν πιστεύεις ότι παρουσιάζει τις πυρκαγιές με τέτοιο τρόπο ώστε να εξυπηρετεί κάποιο συγκεκριμένο σκοπό;


Ειλικρινά βρίσκω την διαδήλωση τουλάχιστον ανούσια...Αν κάποιος θέλει να βοηθήσει ας κάνει μια δωρεά ή ας πάει ως εθελοντής, ας γράψει ένα άρθρο ή το πιο σημαντικό από όλα ας αλλάξει ο ίδιος. Διότι ξέρουμε να διαδηλώνουμε για την κατάσταση που επικρατεί αλλά από την άλλη πληρώνουμε τα φακελάκια και τις μίζες και χτίζουμε τα αυθαίρετα. Αν αυτό δεν είναι υποκρισία τότε τι είναι;

Ποιος ο σκοπός της διαδήλωσης? Σε ποιον δηλαδή θα διαμαρτυρηθούν οι διαδηλωτές; Στο κράτος γενικότερα; Στην ΝΔ; Σε αυτούς που βάζουν της φωτιές; Στην ελληνική νοοτροπία; (και αυτοί έλληνες δεν είναι?) Στην ίδια τη φωτιά;

Απλώς είναι ο πιο βολικός τρόπος για να νιώσει κάποιος ότι κάτι έκανε και να έχει ήσυχη τη συνείδηση του... και την άλλη μέρα να πάει στο αυθαίρετο του για διακοπούλες...

Εγώ ένα ξέρω. Κάθε λαός έχει την διακυβέρνηση που του αξίζει. Γατί από τον ίδιο προέρχεται και ο ίδιος την διάλεξε. Όλα τα άλλα τα ακούω βερεσέ. Αν δεν αλλάξουμε εμείς περιμένουμε να αλλάξει η εκάστοτε κυβέρνηση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.


σε πιάνω και επαυξάνω...είναι όμως ένα μόνο από τα κεφάλια της λερναίας ύδρας

γίδι μη ζητάς συγγνώμη πλιζ, συζήτηση κάνουμε και έχουμε μια διαφωνία. :)
καταλαβαίνω αυτό που λες γιατί σκέφτεσαι μια διαμαρτυρία στην Αθήνα με όλα τα επακόλουθα που μπορεί να έχει...εγώ όμως σκέφτομαι μια διαμαρτυρία στα Γιάννενα.:)


angie ann αυτά που λες δεν τα σχολιάζω όχι γιατί απαξιώ αλλά γιατί δε με αφορούν.
σε προσκαλώ να μου πεις τι κάνεις/τι θα κάνεις εσύ αφού διαφωνείς με αυτή τη μορφή αντίδρασης... αν έχεις τη διάθεση φυσικά.

τέλος έπιασε φωτιά στο Ανήλιο Μετσόβου...δε μας βλέπω καθόλου καλά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
ειναι ΟΛΛΑΑΑΑΑΑΑΑ ενα μεγαααλο συμφερον...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
angie ann αυτά που λες δεν τα σχολιάζω όχι γιατί απαξιώ αλλά γιατί δε με αφορούν.
σε προσκαλώ να μου πεις τι κάνεις/τι θα κάνεις εσύ αφού διαφωνείς με αυτή τη μορφή αντίδρασης... αν έχεις τη διάθεση φυσικά.

Δεν σε αφορά ο σκοπός της διαδήλωσης που θέλεις να συμμετάσχεις; :blink: Γιατί και αυτό ρωτάω στο ποστ μου. Και ξαναρωτάω μιλάς για μια μορφή αντίδρασης. Αντίδραση σε τι; Αντίδραση για την αντίδραση; Πάντως αν πρόσεξες στο ποστ μου αναφέρω 4 εναλλακτικούς τρόπους αντιμετώπισης.

Δεν νομίζω ότι περίμενα τα πρόσφατα γεγονότα για να κάνω κάτι ούτε πιστεύω ότι πρέπει να κάνω κάτι το διαφορετικό από αυτά που κάνω ήδη. Δεν χρειάστηκα μια τέτοια καταστροφή για να διαπιστώσω την ανοργανωσιά του ελληνικού λαού και κατ' επέκτασης αυτών που διάλεξε να τον κυβερνάνε... Η οργή που νιώθουμε για τα γεγονότα μας κάνει να θέλουμε να δράσουμε με κάποιο τρόπο και είναι λογικό. Όταν ηρεμήσουμε από την καταστροφή θα μπορέσουμε να δούμε ότι το πρόβλημα αυτό δεν είναι μεγαλύτερο από το πρόβλημα της παιδείας στην Ελλάδα. Αν το καλοσκεφτείς μάλιστα αν είχαμε το δεύτερο θα μπορούσαμε να είχαμε αποφύγει ένα μεγάλο μέρος του πρώτου...

Σχετικά με το τι κάνω είναι απλό σχεδιάζω να φύγω από τι χώρα το συντομότερο δυνατόν :P (πλακίτσα...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

hamsteraki

Δραστήριο μέλος

Η hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.
Έχω τόση δουλειά και όμως δεν μπορώ να μην γράψω. Δεν θα πω ότι ειμαι απλά συγκλονισμένη με ότι γίνεται ούτε ότι δεν έχω κοιμηθεί όντως 4 ημέρες. Μετράω 3 ώρες ύπνου την ημέρα παρακολουθώντας όση τηλεόραση δεν έχω δει το τελευταίο έτος. Φωτιές και κραυγές απόγνωσης από όλους. Δεν ξέρω αν έρθω στη διαδήλωση, μέσα μου όσο και αν ντρέπομαι να το πω, όσο Παράλογο και αν ακούγεται Φοβάμαι. Φοβάμαι ότι κάτι θα γίνει. Φοβάμαι ότι πλέον η Ελλάδα δεν έχει καμία σχέση με παλιά. Και δεν έχω την άποψη ότι είναι μόνο οι Τρομοκράτες, οι Πολιτικοί και τα μεγάλα κεφάλια. Είναι και οι περισσότεροι πολίτες. Είναι η έλλειψη σεβασμού προς τον τόπο μας.Φυσικά και δεν ξέρω τι μου γίνεται, δεν ξέρω τι να σκεφτώ, δεν ξέρω και δεν θα μάθω τι πραγματικά συμβαίνει. Είναι η κυβέρνηση; Είναι η αντιπολίτευση για να αποδείξει την ανικανότητα της Κυβέρνησης αντιμετώπισης τέτοιων θεμάτων; Μήπως απλά ξεκίνησε με 2-3 φωτιές και απλά δεν περίμεναν να χάσουν το control; Ποιο κράτος όμως συμφέρει αυτή τη χρονική στιγμή να δημιουργήσει Τέτοιο χάος όταν μετά τις εκλογές θα πρέπει να αναλάβει ένα "χαμένο"κράτος που θα πρέπει να πληρώσει Αδρά για να το επαναφέρει; Ποιο συμφέρον έχει η κυβέρνηση να κάψει αυτό που "μας θυμίζει Ελλάδα" ; Υπάρχουν τα στουπιά, βρέθηκαν ποτέ ή και αυτό είναι παραπληροφόρηση; Είναι η δεύτερη χρονιά που δηλώνω ότι δεν ψηφίζω. Δεν ψηφίζω κανέναν από αυτούς. Όπως εγώ είμαι υπάλληλος και ο εργοδότης μου αύριο θα με "στείλει" αν δεν κάνω τη δουλειά μου σωστά έτσι εκείνουν οφείλουν να καταλάβουν ότι τους πληρώνω, εγώ, εσείς και Οφείλουν αν μη τι άλλο να μην βλέπουν τις ανθρώπινες ζωές σαν φακιές. Έχω φτάσει να σιχαίνομαι τα πάντα γύρω μου. Πόσα χρόνια χρειάστηκαν για να αναπτυχθούμε και να φτάσουμε στο σήμερα, τι έκαναν οι Αρχαίοι μας για να κρατήσουν "ζωντανή" την Ελλάδα και εμείς σε 5 μέρες παραλίγο να "εξαφανίσουμε" ότι τη θυμίζει. Που θα πάνε τα χωριά που καταστράφηκαν; Θα υπάρχουν πλέον στον χάρτη; Είναι δυνατόν να μην υπάρχει Μία δεξαμενή σε κάθε χωριό/δήμο/κωμόπολη και να αναγκάζονται τα πυροσβεστικά και τα αεροπλάνα να διανύουν τέτοιες αποστάσεις!? Για μια απλή δεξαμενη μιλάω!! Γιατί καλώς ή κακώς οι αγρότες, οι άνθρωποι που ζουν στα χωριά θα έπρεπε να είχαν εκπαιδευτεί ΚΑΙ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙ από αρμόδιους Τι μέτρα πρέπει να πάρουν σε τέτοιες περιπτώσεις και Όχι να ρίχνονται ευθύνες σε αυτούς τους πολίτες. Κρίμα. Ειλικρινά δεν ξέρω τι να πω.

** Οι άνθρωποι που Δεν θα ξεχάσουν θα είναι Μόνο αυτοί που επηρεάστηκαν. Κανείς Άλλος. Και το πιστεύω πραγματικά. Ξεχνάμε γρήγορα. Οιπερισσότεροι από εμας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Για ρίξτε μια ματιά σε αυτά τα 2 άρθρα...

το πρώτο απο το protinews.gr

και το δεύτερο απο το isthmos.gr
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Για ρίξτε μια ματιά σε αυτά τα 2 άρθρα...

το πρώτο απο το protinews.gr

και το δεύτερο απο το isthmos.gr

Αυτά ήθελα να ανεβάσω+ αυτό εδώ

και αυτό το αρχείο View attachment XENA SYMFERONTA XTYPHSAN THN HLEIA 27 08 2007.pdf

edit: Δεν είμαι λάτρης των συνομωσιών, ούτε συμμερίζομαι τα χαζά για πράκτορες και ασύμμετρες απειλές-γελάει ο κόσμος και γινόμαστε διεθνώς ρεζίλι-, αλλά αυτά δυστυχώς αγγίζουν το πραγματικό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Όχι ρε...

ΌΧΙ ρε...

Δε θέλουμε τα λεφτά τους ρε...

Εκεί θέλει διαδήλωση τώρα. ΤΏΡΑ όμως. Και αύριο. Και κάθε μέρα, μέχρι να λυθεί η οποια συμφωνία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
και το θέμα ειναι οτι τα άρθρα αυτά είναι πριν τις πυρκαγιές!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Ας σχολιάσουμε κάτι πιο θετικό:
Η hellas online με μεγάλη θλίψη παρακολουθεί τα γεγονότα που πλήττουν τη χώρα από την Παρασκευή 24 Αυγούστου 2007 και με ομόφωνη απόφαση της Διοίκησης συμπαραστέκεται στους πληγέντες με κατάθεση ?80.000 στον ειδικό λογαριασμό αρωγής για τους πυροπαθείς που άνοιξε το Υπουργείο Οικονομίας και Οικονομικών. Με αυτή την κίνηση, η εταιρεία αποσκοπεί στην ανακούφιση των παθόντων, και ελπίζει στην περαιτέρω κινητοποίηση για την αποκατάσταση της τεράστιας οικολογικής καταστροφής.

Η Διοίκηση του ΟΤΕ και η Ομοσπονδία Εργαζομένων ΟΤΕ (ΟΜΕ-ΟΤΕ), συμπαραστεκόμενοι στους κατοίκους των περιοχών που επλήγησαν από τις πυρκαγιές, ανακοινώνουν ότι θα φιλοξενήσουν παιδιά από τις πληγείσες περιοχές στο παραθεριστικό κέντρο των εργαζομένων του ΟΤΕ στην Τέμενη Αιγίου.


Συγκεκριμένα, ο ΟΤΕ και η ΟΜΕ–ΟΤΕ θα διαθέσουν τις εγκαταστάσεις του παραθεριστικού κέντρου εργαζομένων του ΟΤΕ στην Τέμενη Αιγίου για τη φιλοξενία παιδιών, ηλικίας 6-12 ετών, μέχρι την έναρξη της σχολικής χρονιάς. Τα παιδιά θα φιλοξενηθούν με συνοδεία δασκάλου και θα καλυφθεί πλήρως η διαμονή, η διατροφή και η δημιουργική απασχόλησή τους.


Με την πρωτοβουλία αυτή ο ΟΤΕ και η ΟΜΕ-ΟΤΕ επιθυμούν να συμβάλλουν έμπρακτα στην ανακούφιση όλων εκείνων που δοκιμάζονται από τις καταστροφικές πυρκαγιές που πλήττουν την χώρα μας.


Οι ενδιαφερόμενοι φορείς από τις πληγείσες περιοχές μπορούν να επικοινωνούν απευθείας με τον Οργανισμό Παραθεριστικών Κέντρων Εργαζομένων του Ομίλου ΟΤΕ (ΟΠΑΚΕ – ΟΤΕ) στα τηλ. 26910- 51275 (από τις 08:00 έως τις 22:00), 210-6111333 (από τις 08:00 έως τις 15:00) και fax. 210-6118794.

Lannet Communications με αφορμή τις καταστροφικές πυρκαγιές που πλήττουν τη χώρα μας τις τελευταίες ημέρες, εκφράζει την αμέριστη συμπαράστασή της προς τους συμπολίτες μας, θύματα των πυρκαγιών αυτών.


Ως ελάχιστη μορφή στήριξης για τις δύσκολες αυτές ώρες τις οποίες περνούν οι κάτοικοι των νομών Ηλείας, Μεσσηνίας, Αρκαδίας, Λακωνίας και Ευβοίας , η Lannet προσφέρει δωρεάν όλες τις αστικές και υπεραστικές κλήσεις που θα πραγματοποιούν οι οικιακοί χρήστες – κάτοικοι των ανωτέρω νομών, μέχρι και τις 30 Σεπτεμβρίου 2007.


Η Lannet, με τη συνεισφορά της αυτή, επιδιώκει να στηρίξει έμπρακτα τους πληγέντες από τις καταστροφικές αυτές πυρκαγιές που τόσο αμαύρωσαν τις καρδιές όλων μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
και το θέμα ειναι οτι τα άρθρα αυτά είναι πριν τις πυρκαγιές!
Και αυτό τους κάνει ένοχους; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
σορι για το γκρικλις... σημερα ελαβα αυτο το μειλ, δειτε το και ελατε, οσοι θελετε.
εμενα μου το προωθησε μια φιλη.
δεν ξερω αν ειναι οργανωμενο η οχι.

την Τετάρτη 29 Αυγούστου στις 7 η ώρα το απόγευμα θα συγκεντρωθούμε όλοι στην Πλατεία Συντάγματος όπως και σε κάθε κεντρική πλατεία κάθε πόλης σε ολόκληρη τη χώρα, φορώντας μαύρα!

Θα είμαστε όλοι εκεί και θα σας περιμένουμε να ενωθούμε όλοι μαζί!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nosaltres

Δραστήριο μέλος

Ο Nosaltres αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 444 μηνύματα.
Το θέμα παιδιά είναι κατά πόσο θα βοηθήσει και θα συμβάλλει στην καλυτέρευση της κατάστασης μια τέτοιου είδους διαμαρτυρία.
Εδώ δεν μπορούνε να καταφέρουνε σχεδόν τίποτα σε διαδηλώσεις με έντονη έκφραση των αισθημάτων αγανάκτησης, θα καταφέρουν τώρα; Και ποιός θα ασχοληθεί μαζί τους..
Εγώ συμφωνώ σε όλες τις μορφές της λαϊκής έκφρασης, αλλά το μόνο που ίσως πετύχουν τώρα είναι να φανεί εντονότερα η αγανάκτηση του λαού για το κυβερνών κόμμα (γιατί εκεί θα καταλήξει η διαμαρτυρία..).
Αλλά από το να καθόμαστε σπίτι μας κοιτώντας και "κλαίγοντας", ας ξεπιαστούμε λιγάκι..

Παντως κακο αποκλειεται να βγει απο αυτην την διαμαρτυρια...

Η αγανακτηση και η διαμαρτυρια πρεπει να ειναι οχι μονο εναντιον της τωρινης κυβερνησης, αλλα και των προηγουμενων. Δεν κατεστρεψε μονο η ΝΔ τη χωρα, αλλα συνεχισε το εργο του ΠΑΣΟΚ. Και φυσικα ηθικοι αυτουργοι ειναι οι πολιτες της χωρας που με ηλιθια λογικη (βολεμα, οπαδισμος και αλλα πολλα) τους ψηφιζαν συνεχως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Και φυσικα ηθικοι αυτουργοι ειναι οι πολιτες της χωρας που με ηλιθια λογικη (βολεμα, οπαδισμος και αλλα πολλα) τους ψηφιζαν συνεχως...

Αυτοί είναι ένας πυρήνας που όσα και να γίνουν δεν θα αλλάξουν ποτέ επειδή έχουν το συμφέρον τους εκεί. Το στοίχημα της κοινωνίας είναι να μην γίνουν περισσότεροι αυτοί οι άνθρωποι που θα εξαρτιόνται από τα 2 κόμματα.

Το έγκλημα γίνεται από τους υπόλοιπους, που έχουν την λογική του "μη χείρον βέλτιστον" και μπαίνουν στο ψευτοδίλημμα ποιόν από τους 2 να διαλέξουν, αντί να τους μαυρίσουν για όσα κάνουν τόσα χρόνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ρε Prime, οταν θα βγουν οι αγνωστοι-γνωστοι των διαδηλωσεων και τα καψουν ολα, ποιος θα σας προστατεψει? Δεν εχει προτεραιοτητα η Πελοπονησσος? Δεν πρεπει να στρεψουμε ολες τις δυναμεις μας εκει?

Οσο για το Συνταγμα, επειδη το πηδηξαμε στο παρελθον δεν σημαινει οτι πρεπει να το πηδηξουμε και τωρα. Και γιατι να τις αναβαλλει στο κατω κατω? Για να πουν ολοι το εκανε για να μην τις χασει τωρα που ειναι ολοι εναντιον του?

Το ανεβάζω...

Τι λέτε για αυτό;
Αφού γίνουν τα επεισόδια να δούμε τι θα λέμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Και αυτό τους κάνει ένοχους; :confused:

και βέβαια δεν τους κάνει ενόχους... απλά ειναι κάτι σαν προαναγγελία για μεγάλα έργα στην περιοχή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Να προσθέσω σε αυτά που έγραψε πιο πριν ο Exposed Bone

Οι εταιρείες κινητής τηλεφωνίας Cosmote, Vodafone και Wind, σε συνεργασία με την Εθνική Επιτροπή Τηλεπικοινωνιών και Ταχυδρομείων (ΕΕΤΤ), ανακοίνωσαν από κοινού, ότι θα παρέχουν στα άτομα που επλήγησαν από τις καταστροφικές πυρκαγιές των τελευταίων ημερών τη δυνατότητα διενέργειας δωρεάν εθνικών κλήσεων διάρκειας 10 ωρών, κάθε μήνα, για τους επόμενους δύο μήνες. Όπως αναφέρεται στη σχετική ανακοίνωση, οι δικαιούχοι θα πρέπει να προσκομίσουν στα καταστήματα των εταιρειών, από την Παρασκευή 31 Αυγούστου 2007, το παραστατικό παραλαβής της κρατικής αρωγής ύψους 3.000 ευρώ, που χορηγείται από τις αρμόδιες τράπεζες. Κατόπιν, με την αστυνομική ταυτότητα ή το διαβατήριό τους, θα δικαιούνται να κάνουν χρήση της προσφοράς. Σημειώνεται τέλος ότι κάθε δικαιούχος θα ενημερώνεται από την εταιρεία κινητής τηλεφωνίας με την οποία είναι συμβεβλημένος, για την ημερομηνία έναρξης και λήξης της παροχής.
myphone

[...]Με ανακοίνωσή της η Τράπεζα Πειραιώς καταθέτει πέντε εκατ. ευρώ σε ειδικό λογαριασμό. Παράλληλα, η ίδια τράπεζα ανακοινώνει ότι θα προσφέρει στην Πυροσβεστική Υπηρεσία 30 οχήματα αξίας 6,5 εκατ. ευρώ ενώ αναστέλει τις πληρωμές των δόσεων των δανείων για ένα χρόνο, για τις οικογένειες που επλήγησαν από τις πυρκαγιές στους νομούς Ηλείας, Ευβοίας, Αρκαδίας, Μεσσηνίας και Λακωνίας.
[...]
Τη διάθεση 50 εκατομμυρίων ευρώ ανακοίνωσε τη Δευτέρα η Εθνική Τράπεζα στους κατοίκους των νομών που επλήγησαν από τις πυρκαγιές. Συγκεκριμένα αποφάσισε την κατάθεση 25 εκατ. ευρώ στο Ειδικό Ταμείο που έχει συσταθεί για το σκοπό αυτό (αρ. λογ. 2341103053).[...]
in

Οι βοήθεια στις αποπληρωμές των δανείων είναι ό,τι σημαντικότερο μπορούν να κάνουν οι τράπεζες για τους πυροπαθείς. Ελπίζω να ακολουθήσουν και άλλες τράπεζες το παράδειγμα τη Πειραιώς.

edit: Ο Λάτσης προσέφερε 60 εκ. ευρώ(!!!), η Αγγελοπούλου 10 και η Χαλυβουργική άλλα 12 εκ. ευρώ, για τις ανάγκες των πυροπαθών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top