Τα pc μας

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Εμένα ο υπολογιστής μου χάλασε πρόπερσι και κανείς δεν αξιώθηκε να τον φτιάξει, (format, με άλλα λόγια...), με αποτέλεσμα να χρησιμοποιώ κάθε μέρα ένα οποιοδήποτε από τα 9 λαπ τοπ... τώρα έχω ερωτευτεί ένα PowerBook G4 και το MacMini του αδερφού μου... (το δεύτερο το παίρνω δύο φορές {το πολύ} κάθε χρόνο...) παρ' όλα αυτά, το Asus, το HP (Hewlett Packard) και το fujitsu είναι πολύ αξιόλογα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

madster95

Νεοφερμένος

Ο Panos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 103 μηνύματα.
MOBO GIGABYTE P35 DS3L
CPU INTEL C2D @ 2.00ghz
RAM KINGSTON 4GB@ 800MHZ
GPU NVIDIA 8500GT
PSU THERMALTAKE 500W
HDD 1x Maxtor 120 GB
2x WD 160GB
3x WD 250GB
4x WD 1TB

αυτο ειναι το ταπεινο μου συστημα...μου ευχομαι συντομα ενα macbook
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

West_Emperor

Νεοφερμένος

Ο Φιλιππος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ψαχνά (Εύβοια). Έχει γράψει 113 μηνύματα.
MOBO GIGABYTE P35 DS3L
CPU INTEL C2D @ 2.00ghz
RAM KINGSTON 4GB@ 800MHZ
GPU NVIDIA 8500GT
PSU THERMALTAKE 500W
HDD 1x Maxtor 120 GB
2x WD 160GB
3x WD 250GB
4x WD 1TB

αυτο ειναι το ταπεινο μου συστημα...μου ευχομαι συντομα ενα macboo

Εγω παντως δν θα το ελεγα και ταπεινο συστημα..μια χαρα εισαι..:no1:

Εμενα το δικο μου PC ειναι αυτο που εχω κατω στην signature μου..ενταξει μια χαρα ειναι..το καλοκαιρι απλα θελω να του αλλαξω τροφοδοτικο (450WATT νομιζω εχει) και φυσικα CASE..γι'αυτα εδω σκεφτομαι:
1. https://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.650613
2. https://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.808650
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

madster95

Νεοφερμένος

Ο Panos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Εγω παντως δν θα το ελεγα και ταπεινο συστημα..μια χαρα εισαι..:no1:

απο τη στιγμη που τρεχει osx86 μια χαρα ειναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.


Αν και φαίνονται μόνο 4.

Λοιπόν, από laptop

hp pavilion σειράς dv9000 για 17αρι
hp pavilion σειρας dv6000 για 15,4αρι
apple macbook για 13,3αρι
(αυτά τα 3 φαίνονται στην φωτό) +1 παλιο desktop

eee pc για ultra portable (7in)
και msi wind για ultra portable με μεγάλο δίσκο (8,9in)

(αν θέλετε ακριβή μοντέλα πείτε μου)

Από desktops επίσης αρκετά, (u know... τα χρησιμοποιημένα παλιά parts πριν την κάθε αναβάθμιση αρκούν για ένα ακόμα pc και στο τέλος καταλήγεις με 5 desktops)

Anyway το καλύτερο desktop έχει

CPU: INTEL CORE I7-965 EXTREME EDITION 3.20 GHZ LGA1366
VGA: 9800gt
MOBO: ASUS p6t

το χειρότερο έναν P3 στα 533 :P

Έχουμε ίδια κούπα του καφέ...:no1::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Νεκρομάντεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
CPU: AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 4200+ 2,19 GHz.
RAM: 1Gb
System Type: 32-bit Operating System
OS: Windows 7 Rc (build 7100) - Windows XP Media Center Edition 2005
Mouse: Microsoft Basic Optical Mouse 1.0A
Router: H.O.L (Hellas On Line)
Keyboard: Fujitsu Siemens
Screen: LCD 17" Fujitsu Siemens
Sound: Realtek High Definition (HD) Audio
8 θύρες Usb
Type: Scaleo P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
CPU: AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 4200+ 2,19 GHz.
RAM: 1Gb
System Type: 32-bit Operating System
OS: Windows 7 Rc (build 7100) - Windows XP Media Center Edition 2005
Mouse: Microsoft Basic Optical Mouse 1.0A
Router: H.O.L (Hellas On Line)
Keyboard: Fujitsu Siemens
Screen: LCD 17" Fujitsu Siemens
Sound: Realtek High Definition (HD) Audio
8 θύρες Usb
Type: Scaleo P

1. Θα ήταν καλό να αύξανες λίγο τη μνήμη σου, σε τουλάχιστον 2 gb (ή 4 αλλα βάλε 64bit windows 7)
2. Αυτό είναι παροχέας internet και όχι router.
3. Τι είναι αυτό; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
1. Θα ήταν καλό να αύξανες λίγο τη μνήμη σου, σε τουλάχιστον 2 gb (ή 4 αλλα βάλε 64bit windows 7)
2. Αυτό είναι παροχέας internet και όχι router.
3. Τι είναι αυτό; :P

1. Μια χαρά είναι και η 32bit έκδοση. Μαζί με την κάρτα γραφικών θα βάλω και ram.
2. Το router μου πάνω δεν λέει μάρκα, μόνο "HOL" γράφει.
3. Ο τύπος/ το μοντέλο του υπολογιστή μου. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
1. Μια χαρά είναι και η 32bit έκδοση. Μαζί με την κάρτα γραφικών θα βάλω και ram.
2. Το router μου πάνω δεν λέει μάρκα, μόνο "HOL" γράφει.
3. Ο τύπος/ το μοντέλο του υπολογιστή μου. :P

Το ρούτερ πιθανότατα είναι είτε NetFaster, είτε Fritz :P

(Θέλω να πιστεύω ότι δεν έχεις jetspeed :P)



3) Fujitsu Siemens είναι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
1. Μια χαρά είναι και η 32bit έκδοση. Μαζί με την κάρτα γραφικών θα βάλω και ram.
2. Το router μου πάνω δεν λέει μάρκα, μόνο "HOL" γράφει.
3. Ο τύπος/ το μοντέλο του υπολογιστή μου. :P

[/quote]
1. Δεω για την 32bit, αλλα αν θες να βάλεις 4GB+ αναγκαστικά θα πας σε 64bit αλλιώς δεν θα σου αναγνωρίζει τα 4GB.
2. Πρέπει να λέει στο web interface του.
3. Τι είναι αυτό ακριβώς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
1. Δεω για την 32bit, αλλα αν θες να βάλεις 4GB+ αναγκαστικά θα πας σε 64bit αλλιώς δεν θα σου αναγνωρίζει τα 4GB.
2. Πρέπει να λέει στο web interface του.
3. Τι είναι αυτό ακριβώς;[/quote]

3) https://ie.ts.fujitsu.com/home/products/personal_computers/scaleo_p.html

2) Ένα από τα 3 που είπα πριν θα είναι στάνταρ, με τα λ7 μου να τα ποντάρω στο νετφαστερ

αυτό δεν είναι?

https://www.emarket.gr/uploaded//17663791.jpg
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
3. Τι είναι αυτό ακριβώς;
Το μοντέλο του υπολογιστή μου. Δες εδώ: https://i39.tinypic.com/2lsxqao.jpg . Βέβαια, ο δικός μου δεν έχει δεύτερο Cd/DvD Driver, έχει δύο και όχι τρία αυτοκόλλητα (ένα της AMD και ένα άλλο που λέει:"Designed for Windows XP. Windows Vista Capable").
2) Ένα από τα 3 που είπα πριν θα είναι στάνταρ, με τα λ7 μου να τα ποντάρω στο νετφαστερ

αυτό δεν είναι?

https://www.emarket.gr/uploaded//17663791.jpg

Αυτό που δείχνει το link παραπάνω έχω. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top