Τελικά...έλεος...βρε παιδιά!!!

zoo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η zoo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Οχι εκτός ορίων...μάλλον εκτός ...συνόρων ...θέλεις να πείς...:D:D:D

Εκτός συνόρων είναι πολιτισμένοι οι άνθρωποι και όχι ρατσιστές. Αλλά δεν θα σας περάσει. Θα σας κάνουμε έστω και με το ζόρι ανθρώπους, για να αναγκαστείτε να σέβεστε τους άλλους.:down:

Αν δεν σας αρέσει πάλι, ας έρθετε στη θέση μας,έτσι για να δω τι θα λέτε τότε και αν θα σπάτε πλάκα.
Τότε θα σπάμε πλάκα και θα γελάμε εμείς, γιατί η ζωή ρόδα είναι και γυρίζει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roulsydney

Νεοφερμένος

Η roulsydney αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Εκτός συνόρων είναι πολιτισμένοι οι άνθρωποι και όχι ρατσιστές. Αλλά δεν θα σας περάσει. Θα σας κάνουμε έστω και με το ζόρι ανθρώπους, για να αναγκαστείτε να σέβεστε τους άλλους.:down:

Αν δεν σας αρέσει πάλι, ας έρθετε στη θέση μας,έτσι για να δω τι θα λέτε τότε και αν θα σπάτε πλάκα.
Τότε θα σπάμε πλάκα και θα γελάμε εμείς, γιατί η ζωή ρόδα είναι και γυρίζει...
Λοιπόν για να τελειώνουμε με τα περί ρατσισμού και σε ότι αφορά αποκλειστικά εμένα:
-Ούτε σε έθιξα ούτε σε πρόσβαλλα αντίθετα δήλωσα δημόσια ότι σέβομαι το όποιο πρόβλημα έχεις.
-Δεν γνωριζόμαστε προσωπικά άρα δεν ξέρεις σε ποιόν απευθύνεσαι.
Δεν σου επιτρέπω να χρησιμοποιείς εκφράσεις όπως είναι η παραπάνω σε ότι αφορά το άτομό μου.
Τελεία και παύλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zoo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η zoo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Λοιπόν για να τελειώνουμε με τα περί ρατσισμού και σε ότι αφορά αποκλειστικά εμένα:
-Ούτε σε έθιξα ούτε σε πρόσβαλλα αντίθετα δήλωσα δημόσια ότι σέβομαι το όποιο πρόβλημα έχεις.
-Δεν γνωριζόμαστε προσωπικά άρα δεν ξέρεις σε ποιόν απευθύνεσαι.
Δεν σου επιτρέπω να χρησιμοποιείς εκφράσεις όπως είναι η παραπάνω σε ότι αφορά το άτομό μου.
Τελεία και παύλα...


Έχεις τεράστιο ΘΡΑΣΟΣ, να βάζεις σε εμένα τελεσίδικο και εσύ να λες ότι θες για την αναπηρία. Ούτε εγώ σε ξέρω και αν θέλεις μπορείες να με μάθεις όταν θα σου έρθει ο δικηγόρος των ΑΜΕΑ με μια μήνυση στο σπίτι σου.
Τότε θα με μάθεις μια και καλή.
Αν συνεχίσεις να γράφεις για το ατομό μου, θα υποστείς όλες τις νομικές κυρώσεις και το εννοώ. Κι εσύ και η άλλη και όποιος άλλος συνεχίσει να απαυθύνεται με αυτόν τον τρόπο.
Και να ξέρεις με εισαγγελική παραγγελία άρετε η ανωνυμία σου εδώ στο ίντερνετ.
Συνέχισε να γράφεις και θα δεις τι θα γίνει και τι θα πάθεις.
Για να μην λες μετά ότι δεν σε προειδοποίησα. :mad::down:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Raisa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Raisa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Βρε κορίτσια....έλεος!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zoo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η zoo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Όχι δεν έχει έλεος. Αν ξαναμιλήσει ή αυτή ή η άλλη, θα υποστούν νομικές κυρώσεις και εγώ όταν λέω κάτι δεν παίζω.
Έθιξαν την αναπηρία μου και θα υποστούν όλα όσα ισχύουν νομικώς. Και όποιος άλλος κρίνει ο δικηγόρος.

Ας συνεχίσουν και τα λέμε...:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roulsydney

Νεοφερμένος

Η roulsydney αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Όχι δεν έχει έλεος. Αν ξαναμιλήσει ή αυτή ή η άλλη, θα υποστούν νομικές κυρώσεις και εγώ όταν λέω κάτι δεν παίζω.
Έθιξαν την αναπηρία μου και θα υποστούν όλα όσα ισχύουν νομικώς. Και όποιος άλλος κρίνει ο δικηγόρος.

Ας συνεχίσουν και τα λέμε...:mad:
Ενημερωτικά ...και οι απειλές που εξαπολύεις εναντίον μου χωρίς αποδεικτικά στοιχεία είναι εξίσου "νομικά ενδιαφέρουσες" ...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zoo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η zoo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Ενημερωτικά ...και οι απειλές που εξαπολύεις εναντίον μου χωρίς αποδεικτικά στοιχεία είναι εξίσου "νομικά ενδιαφέρουσες" ...:hmm:


Πολύ ευχαρίστως για τις "προειδοποιήσεις" που εσύ λες απειλές. Και ότι γράφεται δεν ξεγράφεται. Το υφάκι σου αυτό θα το πληρώσεις πολύ ακριβά κι εσύ και όσοι αλληλοκαλύπτεστε κοροιδεύοντας τα ΑΜΕΑ.
Τότε να δεις που θα είναι το ενδιαφέρον.
Ήδη μίλησα με δικηγόρο. Συνέχισε εσύ, συνέχισε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drusilia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η drusilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 139 μηνύματα.
Κορίτσια παρακαλώ να πέσουν οι τόνοι.
Οι παρεξηγήσεις είνα αναπόφευκτες σε ένα φόρουμ, δεν χρειάζεται να δίνουμε συνέχεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zoo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η zoo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Βιβή μου, η κοροιδία στα ΑΜΕΑ δεν είναι παρεξήγηση, αλλά κακοήθεια και διώκεται συνταγματικά.
Όσο συνεχίζουν , τόσο θα υπερασπίζομαι τα αυτονόητα ακόμη και μέσω της νομικής οδού. Γιατί μόνο τότε θα τους τσούξει μερικούς, μπας και γίνουν άνθρωποι.:down:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loukia

Νεοφερμένος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 49 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Παρακολουθώ εδώ και μέρες όλο αυτό που γίνεται και θα σκάσω αν δεν το πω!
Δεν βλέπω να υπάρχει καμιά κοροϊδία εις βάρος κανενός.
Δε βλέπω να έχει ειπωθεί κάτι άσχημο ούτε εις βάρος ζώου με αναπηρία ούτε εις βάρος ανθρώπου με αναπηρία.
Νομίζω ότι είσαι άδικη με τις κοπέλες.:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zoo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η zoo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Παρακολουθώ εδώ και μέρες όλο αυτό που γίνεται και θα σκάσω αν δεν το πω!
Δεν βλέπω να υπάρχει καμιά κοροϊδία εις βάρος κανενός.
Δε βλέπω να έχει ειπωθεί κάτι άσχημο ούτε εις βάρος ζώου με αναπηρία ούτε εις βάρος ανθρώπου με αναπηρία.
Νομίζω ότι είσαι άδικη με τις κοπέλες.:(


Κλασσική αντίδραση "Ελληνάρα"!!!:down:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alice

Νεοφερμένος

Η alice αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Interior designer. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Προσπαθησα να μεινω αμετοχη αλλα δεν τα καταφερα. Γι'αυτο ενα μνμ θα γραψω μονο...
Τα ατομα με προβληματα υγειας ειναι πολυ ευαισθητα... Ο αρραβωνιαστικος μου ειναι ΑΜΕΑ και το γνωριζω αρκετα καλα....
Μπορουν να ειναι ευεξαπτα με το θεμα και να παρεξηγουνται ακομα κι αν δεν υπαρχει λογος.
Ομως αυτα τα ατομα μπορουν να βρουν λογο και δικαιολογημενα, στα λογια καποιων που εμεις οι υπολοιποι μπορει να θεωρησουμε αστεια.
Οταν δεν εχεις καποιο προβλημα ειναι πολυ δυσκολο να κατανοησεις αυτον που το εχει και γιατι μπορει εσενα να σου φαινεται παραλογος η οτιδηποτε αλλο. Σημασια εχει να σεβομαστε τα συναισθηματα τους ασχετα αν τα κατανοουμε η οχι. Δεν μπορουμε να απαγορεψουμε σε κανενα να ενοχληθει με κατι που εμας μας φαινεται απλο.
Αποψη μου, λιγη ευαισθησια και κατανοηση σε ατομα που εχουν προβλημα...
Δε θα αντιμετωπιζαμε ποτε ενα γατακι με ξυλο, φωνες κλπ αν αυτο εσπαζε ενα βαζο 1000?. Αυτο δε μπορει να το ξερει ουτε εμεις μπορουμε να του ζητησουμε να εχει τη λογικη τη δικη μας....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zoo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η zoo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Ομως αυτα τα ατομα μπορουν να βρουν λογο και δικαιολογημενα, στα λογια καποιων που εμεις οι υπολοιποι μπορει να θεωρησουμε αστεια.

Aκριβώς αυτό.

Τα αστεία δεν συμβαδίζουν με σοβαρά θέματα. Όταν το κάνεις, κοροιδεύεις. Και δεν επιδέχονται όλες οι καταστάσεις Αστεία-πλάκα-χαβαλέ κι κοροιδία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Raisa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Raisa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω με την alice!:) Και επιτρέψτε μου να έχω μια κάποια άποψη για το θέμα ως εκπαιδευτικός για ΑμεΑ. Πρέπει να σεβόμαστε και να προσπαθούμε να κατανοούμε την ψυχική τους κατάσταση αλλά και τα ίδια τα ΑμεΑ θα πρέπει να μάθουν να ελέγχουν τα συναισθήματά τους σε σχέση με τους συνανθρώπους τους και να μην προβάλουν συνεχώς τον εαυτό τους ως ανήμπορο και καημένο. Μερικές φορές έχουν την τάση να παρεξηγούν και να παρερμηνεύουν καταστάσεις με αποτέλεσμα να αντιδρούν έντονα και υπερβολικά στα μάτια μας....τους καταλαβαίνω απόλυτα και δουλειά μου είναι να τους βοηθώ. Έχουν πολύ ευαίσθητους χαρακτήρες αλλά με λίγη στήριξη μπορούν να αντιμετωπίσουν την ζωή, η οποία είναι για όλους σκληρή. Άλλωστε όλοι μας είμαστε άτομα με ειδικές/ ξεχωριστές ανάγκες;):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zoo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η zoo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω με την alice!:) Και επιτρέψτε μου να έχω μια κάποια άποψη για το θέμα ως εκπαιδευτικός για ΑμεΑ. Πρέπει να σεβόμαστε και να προσπαθούμε να κατανοούμε την ψυχική τους κατάσταση αλλά και τα ίδια τα ΑμεΑ θα πρέπει να μάθουν να ελέγχουν τα συναισθήματά τους σε σχέση με τους συνανθρώπους τους και να μην προβάλουν συνεχώς τον εαυτό τους ως ανήμπορο και καημένο. Μερικές φορές έχουν την τάση να παρεξηγούν και να παρερμηνεύουν καταστάσεις με αποτέλεσμα να αντιδρούν έντονα και υπερβολικά στα μάτια μας....τους καταλαβαίνω απόλυτα και δουλειά μου είναι να τους βοηθώ. Έχουν πολύ ευαίσθητους χαρακτήρες αλλά με λίγη στήριξη μπορούν να αντιμετωπίσουν την ζωή, η οποία είναι για όλους σκληρή. Άλλωστε όλοι μας είμαστε άτομα με ειδικές/ ξεχωριστές ανάγκες;):)

Ραίσα προσωπικά δεν πρόβαλα τίποτα όσον καιρό είμαι εδώ και ούτε είχα σκοπό να το κάνω. Βλέποντας όμως την συμπεριφορά της Λίλη (και την επικρότιση από άλλους αργότερα), αναγκάστηκα και μίλησα για τα προσωπικά μου όχι ως προβολή ανήμπορου, αλλά για να απαντήσω στα λεγόμενά της, ότι γελάει με την αναπηρία και βρίσκει το όλο θέμα αστείο.
Από τη στιγμή που κάποιος γελάει με τον πόνο του άλλου, παίρνει και την ανάλογη συμπεριφορά από αυτόν τον άλλον. Εκεί πηγαίναν και οι χαρακτηρισμοί μου.
Για εμάς όσοι φέρονται έτσι, ναι είναι και ρατσιστές ...το λιγότερο και δυστυχώς οι περισσότεροι Έλληνες έχουν αυτήν την νοοτροπία πάνω σε τέτοια θέματα. Είναι καθαρά θέμα παιδείας από το σπίτι και γενικής της κοινωνίας της χώρας μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zbeebz

Νεοφερμένος

Η αβάπτιστον αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Για εμάς όσοι φέρονται έτσι, ναι είναι και ρατσιστές ...το λιγότερο και δυστυχώς οι περισσότεροι Έλληνες έχουν αυτήν την νοοτροπία πάνω σε τέτοια θέματα. Είναι καθαρά θέμα παιδείας από το σπίτι και γενικής της κοινωνίας της χώρας μας.
Όμως λέγοντας τον άλλο ρατσιστή (ή άξεστο ή ό,τι άλλο ταιριαστό) δεν δημιουργούμε παιδεία, απλώς εκτονωνόμαστε εμείς οι ίδιοι, χωρίς μακροπρόθεσμα αποτελέσματα.
Ενώ αν αντιμετωπίσεις τον άλλο με ψυχραιμία και τον βάλεις κάτω με τη λογική, να δεις που υποχρεώνεται εντελώς φυσικά να ζητήσει και συγγνώμη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Raisa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Raisa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Ραίσα προσωπικά δεν πρόβαλα τίποτα όσον καιρό είμαι εδώ και ούτε είχα σκοπό να το κάνω. Βλέποντας όμως την συμπεριφορά της Λίλη (και την επικρότιση από άλλους αργότερα), αναγκάστηκα και μίλησα για τα προσωπικά μου όχι ως προβολή ανήμπορου, αλλά για να απαντήσω στα λεγόμενά της, ότι γελάει με την αναπηρία και βρίσκει το όλο θέμα αστείο.
Από τη στιγμή που κάποιος γελάει με τον πόνο του άλλου, παίρνει και την ανάλογη συμπεριφορά από αυτόν τον άλλον. Εκεί πηγαίναν και οι χαρακτηρισμοί μου.
Για εμάς όσοι φέρονται έτσι, ναι είναι και ρατσιστές ...το λιγότερο και δυστυχώς οι περισσότεροι Έλληνες έχουν αυτήν την νοοτροπία πάνω σε τέτοια θέματα. Είναι καθαρά θέμα παιδείας από το σπίτι και γενικής της κοινωνίας της χώρας μας.


Σε καταλαβαίνω, πίστεψέ με.:) Σε αυτό το τελευταίο που λες συμφωνώ κι εγώ....και κάτι πάει να γίνει στον τομέα αυτόν ....αν έχεις ακούσει για την συνεκπαίδευση στα σχολεία θα καταλάβεις....η ευαισθητοποίηση της κοινωνίας δυστυχώς δεν γίνεται από την μια μέρα στην άλλη...θέλει χρόνο και πολύ δουλειά....:/: και δυστυχώς στην Ελλάδα τώρα ξεκινούν δειλά δειλά και με πολλά εμπόδια:down:...ας ελπίσουμε ότι κάποτε θα πάμε μπροστά σ αυτό το ζήτημα και θα φτάσουμε τις άλλες χώρες της Ε.Ε.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Raisa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Raisa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Όμως λέγοντας τον άλλο ρατσιστή (ή άξεστο ή ό,τι άλλο ταιριαστό) δεν δημιουργούμε παιδεία, απλώς εκτονωνόμαστε εμείς οι ίδιοι, χωρίς μακροπρόθεσμα αποτελέσματα.
Ενώ αν αντιμετωπίσεις τον άλλο με ψυχραιμία και τον βάλεις κάτω με τη λογική, να δεις που υποχρεώνεται εντελώς φυσικά να ζητήσει και συγγνώμη...

Έτσι, αυτό εννοούσα με άλλα λόγια:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zoo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η zoo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Όμως λέγοντας τον άλλο ρατσιστή (ή άξεστο ή ό,τι άλλο ταιριαστό) δεν δημιουργούμε παιδεία, απλώς εκτονωνόμαστε εμείς οι ίδιοι, χωρίς μακροπρόθεσμα αποτελέσματα.
Ενώ αν αντιμετωπίσεις τον άλλο με ψυχραιμία και τον βάλεις κάτω με τη λογική, να δεις που υποχρεώνεται εντελώς φυσικά να ζητήσει και συγγνώμη...

Μα είναι ρατσιστής, αυτό δεν είναι δικός μου χαρακτηρισμός, αλλά η ορολογία της συμπεριφοράς τους. Άρα δεν μπορώ να δημιουργήσω παιδεία σε απαίδευτα και ρατσιστικά άτομα.
Όσο για τη συγνώμη όχι μόνο δεν ζήτησε, αλλά συνέχισε τον χλευασμό επεκτείνοντας το θέμα και αντί να ζητήσει εκείνη συγνώμη, ζητήσαν σε εμένα να το κάνω!:blink:
Στον ρατσιστή που με χλευάζει θα ζητήσω συγνώμη; Θα τρελαθούμε τελείως;:blink: Άρα και αυτός που το ζητάει από εμένα, επικροτεί το ρατσισμό της άλλης.
Γι΄αυτήν την κοινωνία των Ελλήνων μιλάω.
Στο εξωτερικό τα πράγματα είναι στη σειρά, κανένας δεν παίρνει τα δικαιώματα του άλλου και ισχύουν κάποιοι κανονισμοί ( πχ. θέσεις στάθμευσης αναπήρων, ελεύθερες μπάρες στα πεζοδρόμια, χωρίς να έχει σταθμεύσει ο έξυπνάκιας πάνω τους) .
Και σε μια κοινωνία ο πολιτισμός της φαίνεται από τη συμπεριφορά προς κάποιες "ιδιαίτερες ομάδες", κάτι που δεν έχουμε οι Έλληνες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loukia

Νεοφερμένος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 49 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Με κίνδυνο, ή μήπως να πω βεβαιότητα, να παρεξηγηθώ θα πω αυτό που ενοχλεί εμένα σε όλη αυτή τη συζήτηση:
Αν κάποιος που δεν έχει παρακολουθήσει τις δημοσιεύσεις που προηγήθηκαν διαβάσει αυτά που γράφονται, αν δει να αναφέρονται κοροϊδία, χλευασμός, ρατσισμός και δεν ξέρω κι εγώ τί άλλο, θα καταλάβει ότι συνέβη κάτι πολύ άσχημο εδώ μέσα ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΔΕ ΣΥΝΕΒΗ!

Έχω μεγαλώσει με αμεα, και είναι ΑΡΧΗ ΜΟΥ ΑΠΑΡΑΒΑΤΗ να φέρομαι όπως φέρομαι στον οποιοδήποτε άλλον και έχω την αξίωση να εκτιμήσει ότι αυτό είναι σωστό και προς όφελός του!
Δηλαδή αν εγώ έχω παραπάνω κιλά και κάποιος πει τη γάτα του χοντρή πρέπει να προσβληθώ; Πρέπει να τον πω απαίδευτο και ρατσιστή;

Ο σεβασμός και το τακτ είναι κάτι που αυτονόητα πρέπει να διαθέτουμε όλοι μας.
Αλλά εδώ νομίζω πως παραλογιζόμαστε.
Είναι στη φύση μου να παίρνω το μέρος του αδικημένου, κι εδώ γίνεται μια αδικία: καμιά από τις κοπέλες δεν πρόσβαλε κανέναν και είναι άδικο να δημιουργούνται τέτοιες εντυπώσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top