Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
τι ειναι η εθνικη περιαγωγη? και γιατι χρειαζεται?
σορι, δε διαβασα ολο αυτο το κειμενο και επισης ξερω οτι η περιαγωγη χρησιμευει μονο οταν εισαι εξωτερικο... μπερδευτηκα με καλαματες και μεσσηνιες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
όπου δεν έχει σήμα η vodafone θα καλύπτεσαι από το δίκτυο της ΤΙΜ και το αντίστροφο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
:)
ωραια ειναι να τα λες με μια γραμμη :)
να προσθεσω και οτι αν εχει καποιος κινητο κοσμοτε πχ, και εκει που ειναι δεν εχει σημα, (οπως εγω πχ στο σπιτι μου, που ειναι μονιμο προβλημα) μπορει με μια αιτηση νομιζω (δλδ σχετικα απλη διαδικασια) να το μεταφερει μονιμα σε αλλο δικτυο, κι ας ειναι το τηλ του της μορφης 697... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Ναι αλλά αλλάζει εταιρία με την αιτηση που λες, εννοω τωρα όχι :)

Η δικιά μου απορία είναι τι θα γίνει με το θέμα του ανταγωνισμού
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
προφανως αλλαζει εταιρεια. λεω τι ακουσα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,031 μηνύματα.
Ναι αλλά αλλάζει εταιρία με την αιτηση που λες, εννοω τωρα όχι :)

Η δικιά μου απορία είναι τι θα γίνει με το θέμα του ανταγωνισμού

Στα οικονομικά θα δεις -αν ακόμα θες να τα σπουδάσεις- πως αυτό δεν είναι ανταγωνισμός! Πιό πολύ σε καρτέλ φωνάζει!:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
ΧΑ! εννοείτε καρτέλ!!! αλλά το θέμα είναι το εξής... ποιες είναι οι χρεώσεις ???
Θα υπάρχει δικαίωμα επιλογής της χρήσης-χρέωσης???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
όπου δεν έχει σήμα η vodafone θα καλύπτεσαι από το δίκτυο της ΤΙΜ και το αντίστροφο

Αυτο δεν ισχυει και τωρα? :hmm:
Εγω τα Χριστουγεννα που ημουν στο εξωτερικο, ενω εχω συνδεση cosmote, σε καποια σημεια που ΔΕΝ μπορουσε να με καλυψει αυτη, λειτουργουσε η γραμμη μου στο δικτυο της ΤΙΜ. :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Αυτο δεν ισχυει και τωρα? :hmm:
Εγω τα Χριστουγεννα που ημουν στο εξωτερικο, ενω εχω συνδεση cosmote, σε καποια σημεια που ΔΕΝ μπορουσε να με καλυψει αυτη, λειτουργουσε η γραμμη μου στο δικτυο της ΤΙΜ. :confused:


Στο εξωτερικό όλα τα δίκτυα (της χώρας) είναι ξεκλείδωτα και ανά πάσα στιγμή το κινητό σου διαλέγει αυτό με το καλύτερο σήμα. [βέβαια το καθένα έχει διαφορετικές χρεώσεις ανάλογα με τη συμφωνία που έχει κάνει].


δοκίμασε εδώ τώρα στο κιν σου να κάνεις χειροκίνητη επιλογή δικτύου... θα τα βρει όλα [και για cosmote πχ θα βρει 2 γιατί έχει και το 3g δίκτυο] αλλά δοκίμασε να συνδεθείς σε οποιοδήποτε πλην του 2g της cosmote... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
δοκίμασε εδώ τώρα στο κιν σου να κάνεις χειροκίνητη επιλογή δικτύου... θα τα βρει όλα [και για cosmote πχ θα βρει 2 γιατί έχει και το 3g δίκτυο] αλλά δοκίμασε να συνδεθείς σε οποιοδήποτε πλην του 2g της cosmote... ;)

Α, ετσι?
Μαλλον δεν ειχα καταλαβει καλα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Στα οικονομικά θα δεις -αν ακόμα θες να τα σπουδάσεις- πως αυτό δεν είναι ανταγωνισμός! Πιό πολύ σε καρτέλ φωνάζει!:hmm:
Valder, ακριβώς αυτό εννοούσα ... οτι ο ανταγωνισμός πάει περίπατο

Αυτο δεν ισχυει και τωρα? :hmm:
Εγω τα Χριστουγεννα που ημουν στο εξωτερικο, ενω εχω συνδεση cosmote, σε καποια σημεια που ΔΕΝ μπορουσε να με καλυψει αυτη, λειτουργουσε η γραμμη μου στο δικτυο της ΤΙΜ. :confused:
Η ΤΙΜ δεν είναι μόνο ελληνική ... όποτε είναι λογικό να συνέβη αυτό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
εδω και πολλα χρονια δεν υπαρχει ανταγωνισμος στην κινητη τηλεφωνια στην Ελλαδα. και οι τρεις εταιριες ειναι ολοι σε μια κλικα και οι τρεις μας κλεβουν αντιστοιχα με τον δικο της τροπο.

Οταν αλλαζει κατι στην μια εταιρια ( πχ χρεωσεις ) σεδυο τρεις μερες μετα αλλαζει το ιδιο πραγμα και στις αλλες δυο.

και ζωντανο παραδειγμα:

σημερα ειχα ενα ραντεβου με εκπροσωπο απο την εταιρια Γερμανος, να μου κανει προταση για την κινητη τηλεφωνια του ομιλου μας. Μου λεει λοιπον οτι θα μου γυρισει ολες της γραμμες σε cosmote ( συνολικα 145 γραμμες ) χωρις καμια χρεωση προς εμας αλλα με της ιδιες χρεωσεις κινησης που εχω σημερα ( να σημειωσω οτι οι γραμμες μας ειναι και απο τα τρια δυκτια για πολλους και διαφορους λογους) και του λεω εγω αφου θα εχω τις ιδιες χρεωσεις γιαι να μπω σε διαδικασια να ταλαιπωρησω τοσα ατομα με αλλαγες sim κτλ χωρις κανενα ουσιαστικο οφελος; ακριβως τα ιδια μου δινουν και οι αλλες δυο εταιριες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,031 μηνύματα.
Πολύ σωστός και ο φίλος Hunter. Τώρα γιατί ήθελε να γυρίσει τις 145 γραμμές σε Κοσμοχτές, γνωστό, μην κουράζω τον κόσμο, ξέρετε τι εστί πλέον Γερμανός.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
ναι μου το ειπε ξεκαθαρα ο ιδιος, ο Γερμανος ειναι πλεον θυγατρικη της Cosmote
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thodoris7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thodoris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Τεχνικός. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Η BenQπαραμένει πιστή στη δέσμευση της να αναπτύξει τις δραστηριότητες των επωνύμων προϊόντων της στην Ευρωπαϊκή αγορά

Αθήνα,5 Φεβρουαρίου 2007 - Η BenQανακοινώνει ότι είναι Επίσημος Χορηγός τουUEFAEURO 2008™. Η BenQκαι τρεις ακόμη ηγετικές σε παγκόσμιο επίπεδο εταιρίες θα έχουν banners με τα λογότυπα τους σε περίοπτες θέσεις, καθ’ όλη τη διάρκεια του τουρνουά στην Αυστρία και την Ελβετία. Η χορηγία αποτελεί μέρος της στρατηγικής branding της BenQ, με στόχο την υποστήριξη της ταχείας επιχειρηματικής ανάπτυξης της εταιρίας στην Ευρώπη.

Η χορηγία της BenQστο UEFAEURO 2004™ αποτέλεσε μια από τις πιο δυνατές στρατηγικές κινήσεις της εταιρίας για την ενδυνάμωση του brand και για το λόγο αυτό αποφασίστηκε η συνέχιση της χορηγίας και στο UEFAEURO 2008™. Η χορηγία έπαιξε ουσιαστικό ρόλο στην ενίσχυση των πωλήσεων των προϊόντων της BenQ, στην ενδυνάμωση των σχέσεων με τους επιχειρηματικούς της συνεργάτες, καθώς επίσης και στην ενίσχυση της αναγνωρισιμότητας της μάρκας BenQ στην Ευρώπη.

«Η χορηγία στηρίζει τη δέσμευση τηςBenQ για ανάπτυξη στην Ευρωπαική αγορά και τη διαρκή προσπάθεια της για την ανάδειξη της BenQ σε μια ιδιαίτερα αναγνωρίσιμη μάρκα στην Ευρώπη», δήλωσε ο κ.K.Y. Lee, Πρόεδρος της ΕταιρίαςBenQ. «Το UEFAEuropeanFootballChampionship είναι μια από τις πιο έγκυρες και αναγνωρίσιμες αθλητικές μάρκες στον κόσμο. Διαθέτει μια ισχυρή παράδοση και κληρονομιά μεταξύ




φιλάθλων όλων των ηλικιών για την ποιότητα του ποδοσφαιρικού θεάματος και την ευχαρίστηση που προσφέρει στους φιλάθλους, σε όλο τον κόσμο. Αυτό αντανακλά την αποστολή της BenQ να βελτιώνει το επίπεδο ικανοποίησης των πελατών της, διαθέτοντας ποιοτικές λύσεις, που είναι πάντα προσανατολισμένες στις ανάγκες του πελάτη και ειδικά σχεδιασμένες για τον δικτυωμένο, ψηφιακό τρόπο ζωής», προσέθεσε ο κ. Lee.

Σχολιάζοντας την προσθήκη τηςBenQ για τη συμπλήρωση των θέσεων των παγκόσμιων χορηγών, ο πρόεδρος της UEFA, Michel Platini, δήλωσε: «Είμαι πολύ ευχαριστημένος που καλωσορίζω ξανά την BenQ στην οικογένεια των χορηγών μας, ως συνέχεια της χορηγίας της το 2004 και προσβλέπω στην επιτυχή συνεργασία μας. Το UEFAEURO 2008™ θα είναι μια θεαματική αθλητική διοργάνωση, που εκατομμύρια θεατές σε όλο τον κόσμο θα απολαύσουν».

Το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου της UEFA είναι η τρίτη σημαντικότερη αθλητική διοργάνωση στον κόσμο, ενώ κατά το τελικό τουρνουά τουUEFAEURO 2004™ έσπασε το ρεκόρ τηλεθέασης των προηγούμενων διοργανώσεων, φτάνοντας τα 7,9 δισεκατομμύρια θεατές. ΤοUEFAEURO 2008™ θα διεξαχθεί στην Αυστρία και την Ελβετία και το εναρκτήριο παιχνίδι του θα γίνει στη Βασιλεία, στις 7 Ιουνίου 2008. Η UEFA εκτιμά ότι οι τηλεθεατές του UEFAEURO 2008™ θα είναι πάνω από 12 δισεκατομμύρια

Πληροφορίες για την BenQCorporation
ΗBenQ Corporation διαθέτειτρειςβασικέςεπιχειρηματικέςμονάδες — Digital Media Business Group, Integrated Manufacturing Service Business Group και Mobile Communications Business Group. Οι τρεις αυτές επιχειρηματικές μονάδες καλύπτουν μεγάλο εύρος προιόντων, ενώ η καθεμία επικεντρώνεται στην παροχή λύσεων, που προσανατολίζονται στις ανάγκες του πελάτη και είναι σχεδιασμένες για τον ψηφιακό τρόπο ζωής. Το 2005 τα έσοδα της BenQCorporationξεπέρασαν τα US$5,07 δισ. δολάρια.

Πληροφορίες για την BenQGroup
Η BenQGroupαποτελείται σήμερα από δέκα εταιρίες που λειτουργούν ανεξάρτητα, ενώ μοιράζονται πόρους και αξιοποιούν τις μεταξύ τους συνέργιες. ΟιεταιρίεςτηςBenQ Group περιλαμβάνουντιςBenQ Corporation, AU Optronics Corporation, Darfon Electronics Corporation, Daxon Technology Inc., BenQ Guru Software Co., BenQ Hospital, Darwin Precisions, Ltd, Raydium Semiconductor Corporation, Cando Corporation και Wellypower Co., Ltd. Το 2005 τα έσοδα της BenQGroupξεπέρασαν τα US$12,36 δισ. δολάρια.

Για περισσότερες πληροφορίες, παρακαλούμε επισκεφτείτε την ιστοσελίδα μας στη διεύθυνση www.BenQ.com.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mitsos The Great

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Βαρθολομιό (Ηλεία). Έχει γράψει 2,165 μηνύματα.
Το κατέβασα κι εγώ στα SE z520i και k300i μου και λειτουργεί άψογα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mitsos The Great

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Βαρθολομιό (Ηλεία). Έχει γράψει 2,165 μηνύματα.
Για z520i κάνει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
Η Bittorrent Inc., δημιουργός μιας τεχνολογίας ανταλλαγής αρχείων που χρησιμοποιείται ευρέως για το κατέβασμα πειρατικών ταινιών, εγκαινιάζει τη Δευτέρα έναν νέο δικτυακό τόπο για την πώληση ταινιών και τηλεοπτικών σειρών με την άδεια των στούντιο του Χόλιγουντ.
Το Bittorrent Entertainment Network κάνει ντεμπούτο στις ΗΠΑ με ταινίες των Warner Bros., Paramount Pictures, 20th Century Fox, Metro-Goldwyn-Mayer και Lionsgate και επεισόδια σειρών όπως το «24».
Η εταιρεία, με έδρα το Σαν Φρανσίσκο, ελπίζει ότι τουλάχιστον το ένα τρίτο των 135 εκατ. χρηστών που έχουν κατεβάσει το λογισμικό Bittorrent θα είναι διατεθειμένοι να πληρώνουν για τις ταινίες, αντί να ρισκάρουν με τα πειρατικά αντίγραφα.
Τα επεισόδια τηλεοπτικών σειρών πωλούνται προς 1,99 δολάρια έκαστο, ενώ οι ταινίες νοκιάζονται για διάστημα 24 ωρών. Οι νέοι τίτλοι -όπως τα Superman Returns και Mission: Impossible III- τιμώνται 3,99 δολάρια, ενώ οι παλαιότερες κυκλοφορίες 2,99 δολάρια.
Τα αρχεία είναι κλειδωμένα με το σύστημα Ψηφιακής Διαχείρισης Δικαιωμάτων (DRM) της Microsoft και παίζουν μόνο στο Windows Media Player.
To σύστημα Bittorrent «συναρμολογεί» τις ταινίες από πολλά ανεξάρτητα τμήματα του αρχείου που κατεβάζονται ταυτόχρονα από υπολογιστές άλλων χρηστών. Η αποκεντρωμένη φύση του -τα αρχεία δεν αποθηκεύονται σε κεντρικούς διακομιστές- επιταχύνει το κατέβασμα, αλλά παράλληλα δυσχεραίνει τις προσπάθειες για εντοπισμό πειρατικών αντιγράφων.

news.in.gr, με πληροφορίες από Associated Press
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Η adobe παρουσίασε μια νέα πλατφόρμα, κοινή για Win και Mac, για widgets. Η διαφορά είναι ότι αυτά τα widgets θα παρέχουν πληροφορίες κυρίως από το διαδίκτυο.

Αξίζει πιστεύω να εστιάσουμε την προσοχή μας.
Περισσότερα εδώ:
https://labs.adobe.com/technologies/apollo/

Μια ενδιαφέρουσα ελληνική παρουσιάση:
https://tech.pathfinder.gr/IT/news/265753.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
https://www.youtube.com/watch?v=jiUiJaIlLRg

Το video είναι η διαφήμιση της νέας τεχνολογογίας για τα αυτοκίνητα. Κάτι πραγματικά νέο κάτι πραγματικά χρήσιμο. Τελικά είναι ενδιαφέρον να βλέπει κάνεις συνεργασίες από εταιρίες φαινομενικά άσχετες μεταξύ τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top