Τηλεοπτικές σειρές που έχουν αφήσει εποχή...

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,848 μηνύματα.
Απο κωμωδιες..Απαραδεχτοι..και εγκληματα!!! Ειδικα η Σωσω..ηταν το κατι αλλο!! Τη λατρευω!:hehe::hehe::hehe:
Υπαρχει ομως ενα σηριαλ,απο δραματικες σειρες,πολυ παλιο..παρα πολυ παλιο..(..καποιοι θα το θυμουνται,αν το εχουν δει),που εγραψε ιστορια.Βασισμενο σε βιβλιο,( του Ραγκαβη)με καταπληκτικους ηθοποιους(εκτος απο τη ντενιση-αλλα αξιοπρεπης πολυ σε αυτον τον ρολο)..με εναν φοβερο Γιαννη Φερτη(..ειναι θειος μου μακρινος..και του εχω μια αδυναμια..:hehe:)...τον ανεπαναληπτο Ξενιδη..και εναν Ψαλτη..στο μοναδικο ,ισως ,ρολο της καριερας του..που ειναι ΦΟΒΕΡΟΣ.Επισης μια συγκλονιστικη μουσικη,που οσοι δεν το ξερουν..δεν μπορουν να φανταστουν οτι την εχει γραψει ο ζουγανελης....Επισης φοβερη ατμοσφαιρα,ολα αυτα βεβαια..για τα δεδομενα της εποχης.Καταλαβατε οι παλιοι..ποιο ειναι;;
Ιδου...οι τιτλοι..με την καταπληκτικη μουσικη του ζουγανελη..
https://www.youtube.com/watch?v=QzqwtWm0ne8
και εδω..ενα αποσπασμα.. https://www.youtube.com/watch?v=SAvT0KFTlPU
Ιδου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
Δεν την ξέρω την σειρά....:hmm:
Αλλά αυτός ο Ζουγανέλης, όντως, είναι πολύπλευρος ρε παιδί μου,
έχει γράψει απίστευτα τραγούδια και πρέπει να είναι πολύ ωραίος άνθρωπος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,848 μηνύματα.
Δεν την ξέρω την σειρά....:hmm:
Αλλά αυτός ο Ζουγανέλης, όντως, είναι πολύπλευρος ρε παιδί μου,
έχει γράψει απίστευτα τραγούδια και πρέπει να είναι πολύ ωραίος άνθρωπος...

Λογικο να μην την ξερεις..γιατι ειναι του 78...καλα,μωρο ημουν βεβαια οταν την εβλεπα...μην φανταστητε..:hehe::hehe::hehe:..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
Εντάξει, εντάξει, catαλάβαμε...:whistle:
Μην νομίζεις ότι κάναμε δεύτερες και τρίτες σκέψεις περί ηλικίας....:whistle:
:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Επίσης ξέχασα να αναφέρω το προεφηβικό στάδιο όπου και με ντροπή μου παραδέχομαι πως άφηνα τα υπόλοιπα παιδάκια που παίζαμε στην πιλοτή για να ανέβω να δω κρυφά ΕΜΕΙΣ ΚΙ ΕΜΕΙΣ :eek: :loltooth:
Το συγκεκριμένο είναι όντως για να ντρέπεσαι!:P

Εγώ πάλι, πέρα των ωραίων που προαναφέρατε (Εγκλήματα, Της Ελλάδος τα παιδιά, Απαράδεκτοι), πρέπει να ομολογήσω ότι είμαι μεγάλη fan του Ρώμα (παρακμή, I know)! Οι μεν και οι δεν,το θεϊκό Κωνσταντίνου και Ελένης, αλλα και το ανεκδιήγητο Lifting, είναι σειρές που οποτε και να τις πετύχω κολλάω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θησεύς

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Θησεύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 220 μηνύματα.
s1ngles,υπέροχα πλάσματα,κων/νου και ελενης,steps,50-50 (παλιά..τώρα ειναι χαλια),παρα 5 (αυτο το βάζω για τις στιγμές που ξεράθηκα στο γελιο πχ μαζεμενοι χριστούγεννα που βάζανε βαθμους στις ιστορίες τους,γιατι υπηρχαν και πολλές κρύες και απογοητευτικής στιγμές),ουκ,εργαζομενη γυναικα(παραθέτω funny scene:η ράντου οδηγούσε και εκανε μια χαζομαρά και της λεει ενας άλλος:αφου είσαι άσχετη γιατι δεν βάζεις ενα Ν?Και απαντάει αυτη:Αφου είσαι μ@%κας γιατι δεν βάζεις ενα Μ? https://www.youtube.com/watch?v=BM-fMvk3NcE&feature=related), σφηνακια κτλ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
Δεν ξέρω ρε γαμώτο...:hmm:
Ο Χ.Ρώμας με έχει προβληματίσει σαν περίπτωση...:hmm:
Ενώ δεν τον θεωρώ ρηχό σαν άνθρωπο -αντιθέτως, κάθε άλλο- ,
δεν ξέρω γιατί επιλέγει να γράφει ρηχές σειρές...-προσωπική μου άποψη-
Μάλλον απευθύνεται στο ¨ευρύ¨ κοινό;
Εξαίρεση θεωρώ το καφέ της χαράς, που έχει καλά σημεία,
πέρα από το φολκλόρ-βουκολικό του πράγματος , το οποίο το χρεώνω στα συν, βγάζει και κάτι διαφορετικό από τις υπόλοιπες σειρές του...
(Και αγαπώ Φατσέα!)
Αλλά για να χτυπάει τέτοιες τηλεθεάσεις ακόμα και στις επαναλήψεις του,
μάλλον η πλειοψηφία έχει διαφορετική άποψη...:hmm:
υγ αστερίξ καλή η ατάκα της ράντου! :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Δεν ξέρω ρε γαμώτο...:hmm:
Ο Χ.Ρώμας με έχει προβληματίσει σαν περίπτωση...:hmm:
Ενώ δεν τον θεωρώ ρηχό σαν άνθρωπο -αντιθέτως, κάθε άλλο- ,
δεν ξέρω γιατί επιλέγει να γράφει ρηχές σειρές...-προσωπική μου άποψη-
Μάλλον απευθύνεται στο ¨ευρύ¨ κοινό;
Εξαίρεση θεωρώ το καφέ της χαράς, που έχει καλά σημεία,
πέρα από το φολκλόρ-βουκολικό του πράγματος , το οποίο το χρεώνω στα συν, βγάζει και κάτι διαφορετικό από τις υπόλοιπες σειρές του...
(Και αγαπώ Φατσέα!)
Αλλά για να χτυπάει τέτοιες τηλεθεάσεις ακόμα και στις επαναλήψεις του,
μάλλον η πλειοψηφία έχει διαφορετική άποψη...:hmm:

Εμενα πάλι το Καφέ της Χαράς είναι εκείνο που μου αρέσει λιγότερο! Και εν γένει αναγνωρίζω ότι οι σειρές του δεν είναι ότι πιο ποιοτικό κυκλοφορεί, αλλα αισθάνομαι ότι βγάζουν αυθεντικότητα. Ομολογουμένως βεβαια δεν ξέρω αν θα μου άρεσαν τόσο αν είχα ξεκινήσει να τις βλέπω μεγάλη (οι μεν και οι δεν ας πούμε βγήκαν όταν ήμουν 11-12 και νομίζω ότι το χιούμορ μου εκείνη την περίοδο ήταν αντιστοιχου επιπεδου!). Και ναι μεν ακόμα γελάω με τα αστεία, αλλα αναγνωρίζω ότι αντικειμενικά επρόκειτο για κρυάδες.:P Νομίζω ότι αν οι συγκεκριμένες σειρές έβγαιναν τώρα μάλλον θα τις σνόμπαρα. Αλλα όπως και να έχει έχουν καταφέρει να αποτελούν την ενοχη απόλαυση μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Singles, Είσαι το ταίρι μου,
πολυ ποιοτικες σειρες,,ιδιως η πρωτη πολυ ψαγμενη και πρωτοτυπη κωμωδια,,με αρκετα μηνυματα...ημουν φανατικος της..

επισης αφησε εποχη ο ακαλυπτος των "Παντρεμενων που εχουν ψυχη"..εδειξε τη γενια του Πούλα πούλα" της εθνικης σπαταλης του '90..αυτα που πληρωνουμε σημερα,,τον αερα κοπανιστο.. 5 χρονια σειρα μιλαμε
αναλογη εποχη αφησε το Ρετιρε,,των αρχων του '90..

επισης μου αρεσε το κωνσταντινου και ελενης,Καφε της Χαρας και Παρθεναγωγειο" του ρωμα,,αλλα στα δυο πρωτα επαθα αναφυλαξια και σοκ απο τις πολλες επαναληψεις και δεν μπορω ουτε να ακουω τη μουσικη τους, πια..:D


επισης τωρα βλεπω σε ν -οστη επαναληψη τον "Εραστη δυτικων προαστιων",,η μονη ερωτικη-κομεντι που βλεπω..μου αρεσουν πολυ ολοι εκει περα..νεα πολυ ωραια εκδοχη του κλασσικης ιστοριας φτωχου με πλουσια....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
To ρετιρέ έχει αφήσει το κιτς και την κακογουστιά στο μεγαλείο της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Antoni Gaudi

Νεοφερμένος

Ο Antoni Gaudi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Τα άπαντα του Ρώμα (ειδικά "οι Μεν και οι Δεν")
Απαράδεκτοι
Τρεις Χάριτες
Εγκλήματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aliona

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Aliona αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 370 μηνύματα.
10η Εντολή
3ος Νόμος
Κόκκινος Κύκλος

Λατρεμένες Σειρές!!:):clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Ο θάνατος του Τιμόθεου Κώνστα. Οι περισσότεροι εδώ είστε νινιά ακόμα και δεν θα την προλάβατε. Αυτό θα πει άφησε εποχή για μένα. Τότε ήταν άλλη εποχή, τώρα είναι άλλη και έχουν περάσει πάρα πολλά χρόνια. 'Ημουν παιδί τότε ακόμα. Δεν υπήρχε ούτε η ιδιωτική τηλεόραση - μόνο 2 κανάλια - ούτε ίντερνετ. 'Ηταν μεταφορά του ομώνυμου αστυνομικού μυθιστορήματος του Γιάννη Μαρή. Αν και η πραγματική υπόθεση δεν ήταν αυτή και στο βιβλίο του Μαρή ο δολοφόνος ήταν άλλος... 'Εχει γίνει κάποια διασκευή...

Από τις ερμηνείες, η κορυφαία και συγκλονιστικότερη όλων πιστεύω είναι του Τάκη Χρυσικάκου και του Χρήστου Ζορμπά. Αυτοί οι δυο είναι οι καλύτεροι όλων.
Εξαιρετικοί και ο Σταύρος Ξενίδης, η Βιβέτα Τσιούνη, ο Γιάννης Ευαγγελίδης, ο Ντίνος Καρύδης και ο Τρύφων Καρατζάς.
Μετριότατος ο Βαλτινός.
Η Ντενίση βέβαια ήταν μια πολύ κακή επιλογή.

Υπάρχουν στο δίκτυο όλα τα επισόδεια της σειράς πλέον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
καλα του πότε ειναι?

τι ηλικια εχεις strange love?:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.
To ρετιρε. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
καλα του πότε ειναι?

δυο χρόνια μετά τη γέννησή σου. Υπήρχε ακόμα κομμουνισμός στην Ανατολική Ευρώπη, υπήρχε η ενωμένη Σοβιετική 'Ενωση και δεν είχε ξεκινήσει ο πόλεμος στα Βαλκάνια. Καθόλου ίντερνετ και μόνο δυο κρατικά κανάλια. Αρχαιότητα. :P Αυτό σημαίνει "άλλη εποχή".

τι ηλικια εχεις strange love?:worry:

σχεδόν στα δεύτερα -αντα.

Εδώ πρόλαβα τη Λωξάντρα και το Ο Χριστός ξανασταυρώνεται που ήταν ασπρόμαυρα. Από τις πιο μεταγενέστερες φοβερή σειρά που άφησε εποχή ήταν "Ο Ανδροκλής και τα λιοντάρια του". Αθώες και πολύ βαρετές εποχές για τα ΜΜΕ. Γενικά αθώες και πολύ συντηρητικές εποχές, προλάβαμε και τις ποδιές στα σχολεία :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ρανιααααα

Δραστήριο μέλος

Η ρανιααααα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 506 μηνύματα.
σαγαπω μαγαπας!!!!
μακραν η καλυτερη σειρα της ελληνικης τηλεορασης...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.




α και για να μη ξεχνιομαστε

κάθε πρωι σαββατοκυριακου 8-10 το πρωι στον αλφα..:clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Ναι, ο Μαγκάιβερ, παρόλες τις υπερβολές, μου άρεσε, αλλά η ώρα είναι λίγο ανέφικτη.

Mappet show, the best of all !!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elise.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η elise. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
10 μικροί μήτσοι και Άμυνα Ζώνης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top