Τι άθλημα να ξεκινήσω;

Manuela98

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Manuela98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Γεια σας. Ενδιαφέρομαι να ξεκινήσω κάποιο καινούργιο άθλημα!! Για πείτε ιδέες και γιατί το προτείνετε!
ΥΓ. Δεν θέλω να είναι τόσο ομαδικό όσο το βολευ ούτε τόσο ατομικό όσο το περπάτημα. Μια μέση λύση δηλαδή
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,802 μηνύματα.
Τενις, πινκγ πονγκ, αυτά μπορώ να σκεφτώ για τη περίπτωση σου
 

Guest 896561

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πες μας τι θες να πετύχεις, τι σου αρέσει και κάποια άλλα πράγματα να βγάλουμε μια άκρη.
Εγώ πάντως θα πρότεινα Taekwondo, σου δίνει ισορροπία, έχει σχετικά εύκολα προπόνηση, είναι μια εξευγενισμένη πολεμική τέχνη που δεν πέφτει το ξύλο που πέφτει σε άλλες. Έχει και αρκετή πνευματικότητα μέσα.
 

Manuela98

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Manuela98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Πες μας τι θες να πετύχεις, τι σου αρέσει και κάποια άλλα πράγματα να βγάλουμε μια άκρη.
Εγώ πάντως θα πρότεινα Taekwondo, σου δίνει ισορροπία, έχει σχετικά εύκολα προπόνηση, είναι μια εξευγενισμένη πολεμική τέχνη που δεν πέφτει το ξύλο που πέφτει σε άλλες. Έχει και αρκετή πνευματικότητα μέσα.
Μπα δεν μου αρέσει ... Κατι άλλο? Μου αρεσει να είναι ομαδικό αλλά να μην βγάζει αυτή την ανταγωνιστικότητα που έχει πχ το βολευ μπάσκετ κτλ .. από την άλλη ούτε και τελείως ατομικό..
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Κανε κατι που σου κινει την περιεργεια, σου αρεσει and you can stick with it. Μπορεις να βρεις μια φιλη και κανετε μαζι ΗΙΙΤ. Τοσα αθληματα υπαρχουν, εσυ ξερεις τον εαυτο σου καλυτερα και τι σου αρεσει να κανεις. Οτι και να σου πουμε δεν εχει νοημα γιατι δεν γνωριζουμε ουτε σε τι κατασταση εισαι, ουτε σε τι τεινεις να τα πηγαινεις καλα. Πχ explosive sports? Ή κατι πιο χαλαρο, πχ curling?
 

Αλκης Κ.

Δραστήριο μέλος

Ο Αλκης Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 630 μηνύματα.

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,653 μηνύματα.
Η ιππασία μου φαινεται υπεροχη
 

globglogabgalab

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αποστολία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 152 μηνύματα.
Γεια σας. Ενδιαφέρομαι να ξεκινήσω κάποιο καινούργιο άθλημα!! Για πείτε ιδέες και γιατί το προτείνετε!
ΥΓ. Δεν θέλω να είναι τόσο ομαδικό όσο το βολευ ούτε τόσο ατομικό όσο το περπάτημα. Μια μέση λύση δηλαδή
Εγώ κάνω μπαλέτο, δεν ξέρω αν θα σ'αρέσει κι εσένα όμως :P
 

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Πολεμικές τέχνες, καλό είναι να ξέρεις, δύσκολες εποχές, ειδικά σε μεγάλες πόλεις.
 

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
όσοι λέτε για πολεμικες τέχνες πώς φαντάζεστε πως θα περνά ακριβώς το χρόνο του εκτός προπόνησης, θα σαπίζει καμιά ξύλινη κούκλα σαν τον Ip Man ή θα κυκλοφορεί Μενίδι στραβοκοιτώντας όποιον περνάει;
 

Kougami

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kougami αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Για ενηλικους το τενις ειναι ενα καλο αθλημα να ξεκινησει κανεις.
Ολοι οι ομιλοι εχουν τμηματα αρχαριων ενηλικων για να μαθεις και μεσω των τμηματων αυτων αλλα και των ομιλων γενικοτερα μπορεις να δικτυωθεις για να βρεις κοσμο να παιζεις (αν δεν σου αρκει μονο ο χρονος που θα κανεις προπονηση, που ειναι και λογικο γιατι εκει θα μαθαινεις και θα προπονεισαι, δεν θα παιζεις ολοκληρα match προφανως). Και τουρνουα διοργανωνονται επισης που συχνα ειναι και αυτα κλιμακουμενου επιπεδου.

Στα αρνητικα θα ελεγα οτι ειναι σχετικα δυσκολο και τεχνικο αθλημα οποτε θελει λιγο υπομονη -ειδικα στην αρχη- ωστε να μαθεις να παιζεις στοιχειωδως. Ομως μετα τεινει να φαινεται πολυ ευχαριστο στον περισσοτερο κοσμο οταν περναει αυτο το σταδιο.

Επισης προφανως αν ξεκινησεις ως ενηλικη δεν θα μπορεις να κανεις πρωταθλητισμο (σε επιπεδο διασυλλογικων, εθνικων και διεθνων πρωταθληματων εννοω) αλλα ενταξει δεν νομιζω να σε απασχολει αυτο.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Θες να είναι αμιγώς άθλημα; Γιατί σαν ευχάριστες εναλλακτικές θα πρότεινα είτε χορό, είτε μόλις ανοίξουν (στις 31 του μηνός) να βρεις ένα γυμναστήριο με πλούσια προγράμματα, όπως tabata, yoga/flow yoga/aerial yoga, zumba, Tae bo κλπ και να δεις στην πράξη τι σ' αρέσει περισσότερο (ή και να τα εναλλάσσεις αν βαριέσαι εύκολα). Επίσης τώρα το καλοκαίρι αν ζεις κοντά σε βουνό ωραία είναι και η ποδηλασία. Εδώ έστω υπάρχει και ομάδα οργανωμένη αν δε θες απλώς να βολτάρεις και κάνουν και αγώνες, εκδρομές κλπ. Επίσης όχι ακριβώς άθλημα αλλά επίσης για καλοκαίρι σε βουνό πολύ ωραίες είναι και οι πεζοπορίες με παρέα (ή ορειβασίες για τους πιο χαρντκορ).
 

SlimShady

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Εγώ πάντως εαν ξεκινούσα ένα άθλημα, αυτό θα ήταν το volley
 

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Γεια σας. Ενδιαφέρομαι να ξεκινήσω κάποιο καινούργιο άθλημα!! Για πείτε ιδέες και γιατί το προτείνετε!
ΥΓ. Δεν θέλω να είναι τόσο ομαδικό όσο το βολευ ούτε τόσο ατομικό όσο το περπάτημα. Μια μέση λύση δηλαδή

Πήγαινε να μάθεις πολεμικές τέχνες όπως καράτε.Είναι ο ιδανικός συνδυασμός.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εγώ πάντως εαν ξεκινούσα ένα άθλημα, αυτό θα ήταν το volley

Το Volley είναι ομαδικό.Η κοπελιά είπε πως δεν θέλει να είναι ομαδικό και μόνο.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top