Τι γνώμη έχετε για τη βάπτιση ως μυστήριο και το νηπιοβαπτισμό;

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Και μερικές μπομπονιέρες για (επίδειξη στη) βάφτιση:

1709479465956.png
1709479534075.png
1709479584102.png

Τη βάφτιση τη λέμε και βαφτίσια. Το γάμο;
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Εμενα στα παιδια μου αρεσαν οι βαφτίσεις τους. Το μικρό μάλιστα χαιρόταν το νερό και όταν έβγαινε από τη κολυμπήθρα εκλαιγε γιατί ήθελε να ξαναμπεί 🤣
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,838 μηνύματα.
Εμενα στα παιδια μου αρεσαν οι βαφτίσεις τους. Το μικρό μάλιστα χαιρόταν το νερό και όταν έβγαινε από τη κολυμπήθρα εκλαιγε γιατί ήθελε να ξαναμπεί 🤣
Εμένα η αδελφή μου στις φωτογραφίες είναι απαθής, δεν έκλαψε καν! :P
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,918 μηνύματα.
Εμένα η αδελφή μου στις φωτογραφίες είναι απαθής, δεν έκλαψε καν! :P

Σαν την Πακίτα που δεν έκλαψε όταν γεννήθηκε ένα πράγμα.
Εγώ, πάντως, στο άλμπουμ της βάφτισής μου, μόνο στην πρώτη φωτογραφία είμαι χαμογελαστός. Από την 2η κι ύστερα, αρχίζω και συνοφρυώνομαι, σαν να καταλάβαινα τι με περίμενε. Ε, σε όλες τις υπόλοιπες κλαίω με μαύρο δάκρυ. Μου έχει πει η μάνα μου ότι είχα τραβήξει μια γρατζουνιά στα μούτρα του παπά, αριστούργημα! Μπράβο μου, όμως!
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,265 μηνύματα.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,838 μηνύματα.
Σαν την Πακίτα που δεν έκλαψε όταν γεννήθηκε ένα πράγμα.
Εγώ, πάντως, στο άλμπουμ της βάφτισής μου, μόνο στην πρώτη φωτογραφία είμαι χαμογελαστός. Από την 2η κι ύστερα, αρχίζω και συνοφρυώνομαι, σαν να καταλάβαινα τι με περίμενε. Ε, σε όλες τις υπόλοιπες κλαίω με μαύρο δάκρυ. Μου έχει πει η μάνα μου ότι είχα τραβήξει μια γρατζουνιά στα μούτρα του παπά, αριστούργημα! Μπράβο μου, όμως!
1000055185.jpg
 

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Για καποιο λογο θεωρουμε φυσιολογικο να δεινουμε σε ενα γερο αντρα με μουσια το γυμνο βρεφος μας, ωστε να το αλείβει με λαδι και να το πνιγει εικονικά μεσα σε ενα μεγαλο ποτηρι ενω αυτο κλαιει απο το τρομο του.

Χμ...
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top