Τι είναι πραγματική ευτυχία στη ζωή κατά τη γνώμη σας;

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Ευτυχία είναι να νιώθεις ευτυχισμένος χωρίς να ξέρεις γιατί ακριβώς...απλά έτσι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Να έχεις πλάι σου καλούς φίλους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,820 μηνύματα.
Nα έχεις δίπλα σου ανθρώπους που να σε αγαπούν γι' αυτό που είσαι, χωρίς να έχουν λογική συμφέροντος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω ότι όταν μπορείς να χαρείς με την χαρά του άλλου χωρίς να αισθανθείς ζήλια, ανταγωνιστικότητα, κακία κλπ, είσαι και συ πραγματικά ευτυχισμένος. Το θεωρώ βασικό κριτήριο. Αλλιώς κάθεσαι και μιζεριάζεις με την ευτυχία του άλλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Για εμένα τίποτα το ιδιαίτερα εντυπωσιακό.
Στα 36 μου χρόνια έχω απλώς την ανάγκη να ζήσω μια ξένοιαστη στιγμή, πίνοντας καφέ στη βεράντα μου και γράφοντας ποιήματα χωρίς να σκέφτομαι deadlines και υποχρεώσεις. Αυτό που φαίνεται τόσο απλό δεν έχω την ευχέρεια να το κάνω λόγω των πολλών μου υποχρεώσεων, αν και το έχω τόσο ανάγκη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Red Hot Chili L

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Red Hot Chili L αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 129 μηνύματα.
Δεν υπάρχει διαρκής "ευτυχία". Η ευτυχία είναι στιγμές. Αν μέσα σε ένα 24ωρο αισθανθείς ευτυχισμένος έστω και για 15 δευτερόλεπτα, τότε είσαι οκ. Κατά τα λοιπά, για να μπορείς να είσαι έστω 15'' ευτυχής, θα πρέπει να συντρέχουν ορισμένες προϋποθέσεις. Να είσαι ευχαριστημένος με τον εαυτό σου, να είσαι ικανός να νοιώσεις αγάπη και να αφήσεις τον εαυτό σου να αγαπηθεί, να μη φοβάσαι να μοιραστείς πράγματα, συναισθήματα και καταστάσεις, να μην είσαι τέρμα εαυτούλης και να έχεις συναίσθηση του που βρίσκεσαι και τι γίνεται γύρω σου. Το να είσαι στην καρακοσμάρα σου και να αισθάνεσαι ευτυχισμένος ενώ γύρω σου ο κόσμος δυστυχεί και υποφέρει, το θεωρώ ίσως το εμετικότερο πράγμα που υπάρχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mirto.dr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mirto.dr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
οι αληθινοι φιλοι και ενας επικος ερωτας...δεν χρειαζομαστε τιποτα παραπανω αλλα και τιποτα λιγοτερο για να ειμαστε ευτυχισμενοι..σκεφτειτε το!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,820 μηνύματα.
οι αληθινοι φιλοι και ενας επικος ερωτας...δεν χρειαζομαστε τιποτα παραπανω αλλα και τιποτα λιγοτερο για να ειμαστε ευτυχισμενοι..σκεφτειτε το!!!:)

μέχρι να βρεθεί ο ...έρωτας, φτάνουν οι φίλοι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mirto.dr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mirto.dr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
μέχρι να βρεθεί ο ...έρωτας, φτάνουν οι φίλοι :P


Εδω θα συμφωνήσω αγαπητέ nPb...Αυτοί δίνουν στην ζωή μας αξία πριν αλλα και μετα απο τον ερχομο του...;)

''I've heard it said
That people come into our
lives for a reason
Bringing something we must
learn, and we are led
to those who help us
most to grow
If we let them,
and we help them in return
Well, I don't know
if that's true
But I know..I am who I am today
Because I knew them...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,820 μηνύματα.
Εδω θα συμφωνήσω αγαπητέ nPb...Αυτοί δίνουν στην ζωή μας αξία πριν αλλα και μετα απο τον ερχομο του...;)

''I've heard it said
That people come into our
lives for a reason
Bringing something we must
learn, and we are led
to those who help us
most to grow
If we let them,
and we help them in return
Well, I don't know
if that's true
But I know..I am who I am today
Because I knew them...

Επειδή όλα έχουν μια αρχή και ένα τέλος, πρέπει κάτι να μένει για το τέλος. Υπεράνω σαρκικής ηδονής..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Άνθρωποι που σ' αγαπούν και τους αγαπάς. Υποθέτω. Δεν ξέρω. Αρκετά πολύπλοκο ερώτημα για να το απαντήσει κανείς στα 18 του. Πολλές φορές λέμε ''άνθρωποι να σ' αγαπούν-να τους αγαπάς" κλπ, αλλά όλο και κάτι μας λείπει και τρωγόμαστε με τον εαυτό μας. Θέλει κάποια συνειδητοποίηση το πράγμα και καθορισμό τον στόχων του καθενός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κυρια_κη

Νεοφερμένος

Η κυρια_κη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Ευτιχία ειναι ένα δίπιτο με σώς αναμεσα στις πίτες*___*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαρινακι96

Νεοφερμένος

Η μαρινακι96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Να εισαι καλα με τν εαυτο σου κι να εχεις κοντα σου αυτους που αγαπας:-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δείτε το παρακάτω βίντεο, πραγματικά αφιερώστε ένα τεταρτάκι, αξίζει. https://www.ted.com/talks/david_stei...ampaign=Feed:+TedtalksHD+(TEDTalks+HD+-+Site)
Έχει να κάνει με το γεγονός ότι όταν είμαστε ευγνώμων για αυτά που έχουμε, τότε εκτιμάμε περισσότερο τα πράγματα! Το να σηκωθούμε απ' το κρεβάτι χωρίς πρόβλημα και να μην έχουμε ένα σοβαρό πρόβλημα υγείας να μας μαραζώνει πιστεύω μας κάνει να εκτιμάμε περισσότερο τις στιγμές που είμαστε καλά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nicole1987

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nicole1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Οντως η ευτυχια δεν ειναι συνεχως. Μερικες στιγμες ειναι. Αν ημασταν συνεχεια ευτυχισμενοι θα ταν βαρετο, δεν θα χε αξια η ευτυχια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Ευτυχια ειναι εκεινα τα μικρα πραγματα που κανουν την ζωη του καθενος τοσο ομορφη, τοσο ξεχωριστη... Ευτυχια ειναι η πρωτη συναντηση με ενα ατομο που μιλας τοσο καιρο, ευτυχια ειναι μια μικρη επιτυχια, ευτυχια ειναι ενα χαμογελο απο ατομα που αγαπας, ευτυχια ειναι να περνας τις ωρες σου με πραγματα που να σε γεμιζουν, ευτυχια ειναι να εχεις λιγα αλλα αληθινα ατομα στην ζωη σου... Ευτυχια ειναι ολες εκεινες οι στιγμες που δεν κοιταξες το ρολοι σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Η καλή συντροφιά, η αγάπη, η συμπαράσταση, ο καλός χαρακτήρας...
Η ζωή είναι πολύ μα πάρα πολύ μικρή, αξίζει να την ζεις με ανθρώπους που αγαπάς και σε αγαπούν... Κι αν υπάρχει αγάπη και καταννόηση όλα λύνονται κι όλα γίνονται....

Το πίστευα και το πιστεύω απο τα βάθη της καρδιάς μου κι ας υπήρχαν φορές που παρολίγο να παρασυρθώ. Η ουσία είναι μία, η πραγματικότητα είναι αυτή κι όποιος τη βιώσει, έχει πιάσει το νόημα. Πολλές φορές οι άνθρωποι, αφελώς το χάνουμε. Λίγο η καθημερινότητα, λίγο η επιρροή... Είναι λίγοι, ελάχιστοι που έχουν πιάσει το νόημα το πραγματικό της ζω'ης. Και πολλοί άλλοι ίσως καθυστερούν αναλώνοντας τη ζωή τους σε ανούσια πράγματα, συνήθως αθέλα τους. Θέλει χαρακτήρα να συνειδητοποιήσει και να δοκιμάσει να βιώσει κάποιος το αληθινό νόημα ή πολλά χαστούκια ή γήρας, εποχή που γίνεται ο απολογισμός διότι ο θάνατος καταφθάνει...Υπάρχουν κι ορισμένοι που ούτε και τότε το αντιλαμβάνονται και δυστυχώς δε δοκίμασαν ποτέ να το βιώσουν...

Η ζωή είναι πολύ, μα πάρα πολύ μικρή.. Τα χρόνια κυλούν να γάργαρο νερό...

Ζήσε το τώρα, σαν να μην υπάρχει το αύριο, αυτό είναι το μότο μου το οποίο προσωπικά ακολουθούσα κι ακολουθώ... κι όταν πάω να παρασυρθώ, μου δίνω μερικά χαστούκια να συνέλθω!

Θέλω να ''φύγω'' μια μέρα, όταν έρθει κι εμένα η ώρα μου (η οποία αργεί πάρα πολύ :P )

έχοντας δώσει πολύ κι έχοντας ζήσει με πολλή, πάρα πολύ, απεριόριστη αγάπη!....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

merry poppins

Δραστήριο μέλος

Η merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 425 μηνύματα.
η μερεντα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.

Ξέχασα να το αναφέρω.. Στην παραπάνω μου απάντηση, παρακαλείσθε να συμπεριληφθεί ώς υστερόγραφο με μεγάλο αστέρι!

Σοβαρολογώ! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Teaser

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 141 μηνύματα.
Ευτυχια ειναι οταν πας να ξαπλωσεις για να κοιμηθεις και δεν σου περνανε απο το μυαλο ολες αυτες οι σκεψεις.Και δυστυχως τελευταια δε κοιμαμαι καλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 17 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top