Τι θέλουν οι άνδρες απο τις γυναίκες; Αλλά και ως άνδρες γνωρίζετε τι ζητάτε;

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Κάποια που να λέει "σε αγαπάω, δεν σε χρειάζομαι". Κάποια ισχυρή. Μόνο οι ισχυρές γυναίκες αγαπάνε. Οι αδύναμες βαφτίζουν αγάπη την ανάγκη (ανάγκη για σεξ, μητρότητα, πλούτη, status ή ακόμα και συναισθηματική κάλυψη). Κάποια αντισυμβατικά συμβατική, κάποια σατανικά αγγελική και ιπποτικά κυνική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Εγώ έχω διαβάσει ένα γνωμικό που έλεγε:
Η αληθινή αγάπη λέει ''σε χρειάζομαι γιατί σ' αγαπώ'' ενώ η ανόητη αγάπη λέει ''σ' αγαπώ γιατί σε χρειάζομαι''.
Δεν συγκρατώ ονόματα, δυστυχώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Το παραπάνω δεν θα το μετέφραζα σε γκρίνια. Όταν λέμε γκρίνια, εννοούμε αυτό:

Αυτή: Θέλω το τάδε
Εγώ: Βρήκα αυτό.
Αυτή: Μήπως το έχει σε άλλη μορφή;
Εγώ: Μισό να δώ... Δες εδώ, κάνει αυτό;
Αυτή: Χμμ. Οχι, δεν ξέρω, ίσως. Τώρα που το σκέφτομαι, όχι βέβαια, αφού έχει το τάδε, και ξέρεις ότι δεν μου αρέσει το τάδε!
Εγώ: Να ψάξω για κάτι άλλο;
Αυτή: ...
Εγώ: Θα ψάξω για κάτι άλλο. Περίμενε. (Αρχίζω να ψάχνω)
Αυτή: Μα τι κάνεις τόση ώρα;
Εγώ: Ψάχνω... κάτσε
Αυτή: Ναι αλλά με έχεις και περιμένω τόση ώρα, γιατί με κάνεις συνέχεια να περιμένω; Ολο εγώ περιμένω εσένα..
Εγώ: Μα...
Αυτή: Και είναι και αυτά τα μαγαζιά, τίποτα δεν έχουν, γιατί ήρθαμε εδω; Θα μπορούσαμε να είχαμε πάει εκεί...
Εγώ: Ναι αλλά...
Αυτή: Αν ήξερα ότι δεν θα το έχουν εδώ, θα είχα κανονίσει να πάμε εκεί. Γιατί δεν μου είπες ότι δεν θα το έχουν εδώ;
Εγώ: Και που να το ξέρω;
Αυτή: Μα, καλά, τίποτα δεν ξέρεις; Όλα εγώ πρέπει να τα μελετάω και να τα φροντίζω; Αν σε αφήσω να κάνεις εσύ κουμάντο θα γίνουν όλα μπάχαλο!
Εγώ: Ε...
Αυτή: Και επιτέλους τι γίνεται με το τάδε, ακόμα να το βρείς;
Εγώ: Βρήκα αυτό, σου κάνει;
Αυτή: Εμ βέβαια, έχω γίνει υπηρέτρια σου, δεν μπορείς τίποτα να καταφέρεις μόνος σου, έχεις συνηθίσει να σου τα φέρνει όλα έτοιμα στο χέρι η μαμάκα σου.
Εγώ: Είπα, βρήκα ΑΥΤΟ. Σου κάνει;
Αυτή: Μη μου υψώνεις εμένα τον τόνο της φωνής σου! Ορίστε μας, ανέχομαι όλα τα άλλα, έχω κι εσένα να μου φωνάζεις μπροστά σε όλο τον κόσμο, μα τι τραβάω. Κάτσε να δώ τι βρήκες... Μα, τί είναι αυτό;;;
Εγώ: Αυτό που βρήκα... πως σου φαίνεται;
Αυτή: Μα με κοροϊδεύεις τώρα, πόσο αναίσθητος είσαι τέλος πάντων;
Εγώ: Μα, αυτό δεν έχει το τάδε που δεν σου αρέσει, έχει το δείνα που σου αρέσει, γιαυτό το διάλεξα, υπέθεσα ότι...
Αυτή: Βέβαια, υπέθεσες, όλο υποθέσεις κάνεις όπως σε συμφέρει. Ναι, συνήθως δεν μου αρέσει το δείνα και προτιμώ το τάδε αλλά σήμερα άλλαξα γνώμη και προτιμώ το δείνα, αλλά που να το καταλάβεις εσύ, δεν έχεις ιδέα και δεν φρόντισες καν να ενδιαφερθείς και να με ρωτήσεις αν άλλαξα γνώμη σήμερα, γιατί είσαι αναίσθητος και εγωϊστής και κάφρος και δε σε νοιάζει...


Αυτό εννοούμε όταν λέμε γκρίνια. Είναι κατανοητή η διαφορά, ή να το αναλύσω;

:lol: :lol:
Έ-ξ-ο-χ-ο..
Για να μη λένε κάποιοι άλλοι ότι, επειδή αναλύουμε τα πάντα, είμαστε γκρινιάρες..:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
No.

To μασαζ το κάνει ο Καραγκιόζης. Και κάθεται και ακούει. Αλλά όλα στην ώρα τους. Όταν λέμε για γκρίνια, εννοούμε κάθε λίγα λεπτά, για το παραμικρό. Αλλιώς δεν μετράει για γκρίνια. Προφανώς αν η κυρία Καραγκιόζαινα είχε άσχημη μέρα στη δουλειά, λογικό και ανθρώπινο είναι να θέλει να τα πει να ξεσκάσει. και αν δει ότι ο Καραγκιόζης κάνει κάτι στραβά, δεν δικαιούται απλώς αλλά υποχρεούται να του το υποδείξει. Και αυτό λογικότατο είναι. Μία φορά όμως. Και χωρίς υπενθυμίσεις κατόπιν της διορθώσεως. Γίνεται βασανιστήριο όταν είναι επαναληπτικός καταιγισμός.
Λυπαμαι αλλα δεν εχεις την ιδανικη ΚΑΡΓΚΙΟΖΙΝΑ...keep searching....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Καραγκιόζης

Νεοφερμένος

Ο Καραγκιόζης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Λυπαμαι αλλα δεν εχεις την ιδανικη ΚΑΡΓΚΙΟΖΙΝΑ...keep searching....

Μπα... σιγά να μην αρχίσω τα πεσίματα τώρα στα γεράματα. Όπως άντεξα τα πρώτα 12 χρόνια, θα αντέξω και τα υπόλοιπα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Οκ, δεν είναι θέμα νοημοσύνης, είναι θέμα χαρακτήρα...
Σκηνικό...( Υπάρχει και η σιωπηλή γκρίνια...)
Σου την έχει σπάσει γιατί... γιατί....τι να πούμε τώρα...:hmm:γιατί κοίταξε έναν @ωλο που όλοι στο μαγαζί άντρες-γυναίκες τον κοίταζαν,ως φυσιολογικός άνθρωπος τον κοίταξε και αυτός , και εσύ τον κοίταξες άλλωστε...
Μπαίνετε στ'αμάξι... κοιτάς συνοφρυωμένη έξω από το παράθυρο, με ύφος τώρα θα σε φτιάξω παλιο@@@@... θα σε τσιτσιρίσω! :mpinelik:
Εκείνος ανυποψίαστος... ¨αγάπη μου είσαι καλά;¨:worry:
-¨Καλά είμαι...¨ :pfff:- με μισή καρδιά να καταλάβει ότι έχεις κάτι...- :rant:
(Εξακολουθείς να έχεις κρεμάσει προβοσκίδα σαδιστικά....)
-¨Αγάπη μου σίγουρα είσαι καλά ;;;¨ εκείνος ανυποψίαστος...:worry:
-¨Ναι...:pfff: το κεφάλι μου πονάει ....¨ :rant:(κοιτάς μόνο έξω από το παράθυρο)
-¨σίγουρα; μήπως έκανα κάτι που σε πείραξε;;;¨:worry:
-¨Εσύ ; οχι βέβαια... σαν τί να κάνεις δηλαδή;;;απλά βαριέμαι :pfff: ...¨:rant:
-¨εντάξει μωρό μου... που θέλεις να πάμε για καφέ; Ostria, le palmier, πού γουστάρεις;;;¨
-¨άστο μωρέ... δεν γουστάρω...άλλαξα γνώμη... πάμε σπίτι...¨:pfff:
:hehe:
Μετά , άμα του πρήξεις τα ούμπαλα με τα μούτρα και βαρεθεί ο άνθρωπος, και πάψει ν'ασχολείται και να σε παρακαλάει και να σε ρωτάει, πας τσουκουτσούκου
:mpinelik:
¨ρεζίλι με έκανες με αυτήν την ξανθιά... σαν ξελιγωμένος την κοίταζες...:mpinelik: τελείως αδιάκριτα!και εγώ καθόμουν δίπλα σου σαν τον μα@ακα... :mpinelik:
¨και σιιιιιγά μωρέ τον κώλο... σιιιγά την γκόμενα...Κυτταρίτιδα με το τσουβάλι... ¨ :pfff:

:hehe:
(Ξου ξου ξου, Μακριά από μένα τέτοιες συμπεριφορές.....)

(να το δείτε.:pfff:)
Η αλήθεια είναι ότι είμαστε πολύ γκρινιάρες. Εγώ τουλάχιστον είμαι.:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Roben twn Xazwn

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Roben twn Xazwn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι ότι είμαστε πολύ γκρινιάρες. Εγώ τουλάχιστον είμαι.:confused:

και γκρινιάζεις στον εαυτό σου γι αυτό ; :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
Να κάνει καλό κρεβάτι
Να είναι νοικοκυρά
Να μην ντύνετε προκλητικά
Να μπορείς να κάνεις πλάκα μαζί της
Να μην σου κάνει νούμερα, ζήλιες κλπ
Να είναι εμφανίσημη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.

(να το δείτε.:pfff:)
Η αλήθεια είναι ότι είμαστε πολύ γκρινιάρες. Εγώ τουλάχιστον είμαι.:confused:
χα χα χα χα χα χα χα χα!!!Πολύ καλό! :thumbup:
Απ'τη ζωή βγαλμένο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Να κάνει καλό κρεβάτι
Να είναι νοικοκυρά
Να μην ντύνετε προκλητικά
Να μπορείς να κάνεις πλάκα μαζί της
Να μην σου κάνει νούμερα, ζήλιες κλπ
Να είναι εμφανίσημη
ξεχασες το ποιο σημαντικο βρε...να μη σου κανει δωρο στα γενεθλια σου ροζ πιτζαμουλες με ασορτι παντοφλακια ή κανενα ροζ παντελονακι με λιλα μπλουζακι!!!!!!!!!!!!! so lovely ....so sexy ...so elegant...!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,326 μηνύματα.
Να κάνει καλό κρεβάτι
Να είναι νοικοκυρά
Να μην ντύνετε προκλητικά
Να μπορείς να κάνεις πλάκα μαζί της
Να μην σου κάνει νούμερα, ζήλιες κλπ
Να είναι εμφανίσημη

Kαι το βασικοτερο ολες αυτες οι γυναικες να μην γνωριζονται μεταξυ τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Η αληθινή αγάπη λέει ''σε χρειάζομαι γιατί σ' αγαπώ'' ενώ η ανόητη αγάπη λέει ''σ' αγαπώ γιατί σε χρειάζομαι''.
η αγαπη σημαινει οτι χρειαζεσαι τον αλλο για να συμπληρωσεις τον εαυτο σου,,,συναισθηματικα τουλαχιστον..

οποτε η αγαπη εχει χρησιμοτητα,,δεν ειναι κατι χωρις λογο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
η αγαπη σημαινει οτι χρειαζεσαι τον αλλο για να συμπληρωσεις τον εαυτο σου,,,συναισθηματικα τουλαχιστον..

οποτε η αγαπη εχει χρησιμοτητα,,δεν ειναι κατι χωρις λογο..

Έλα τώρα... Μη μου πεις ότι υπάρχει και το άλλο μισό του καθενός...:knife:

Η αγάπη δεν είναι χωρίς λόγο, αλλά δεν είναι και εγωιστική... Γι' αυτό έχουμε τον έρωτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lautreamont

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Lautreamont αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
1. έναν εξωτισμό σα φυτίλι βόμβας, (ή ραδιενεργό βυθό)
σαν ανθισμένο δένδρο που όλα τα άνθη ΕΣΕΝΑ να κοιτούν

2. να ξεπηδά ένα συναίσθημα "θέλω να αποπλανηθώ"
που είναι το πιο γόνιμο που υπάρχει

3. να είναι λεπτοκαμωμένα αποτριχωμένα τερατάκια
που έχουν το βλέμμα "είμαι ανυπεράσπιστη, γ@μησέ με"

4. το πεπρωμένο τους να συνδέεται με αυτό της μητέρας τερέζας
με βυζιά από μιντιουμ και πάνω, αν αφαιρέσουμε τη κελεμπία.
(να της αρέσουν τα ερωτικά ζουζουνίσματα με κονσερβοποιημένα φρούτα
ενδεχομένως :redface:)

5. να αντικαθιστούν τις καταχνιές και τα βάσανα με μια κουβέντα
που δεν αυγαταίνει το εσωτερικό δάκρυ, κάτι σαν δάκρυ στη μουσούδα
του σκύλου. Αυτή η υγρασία που σε κάνει να ξεχνάς τα προβλήματα
και να θες να το χαϊδέψεις..

6. να εμποδίζει τη σκιά του κακού του εαυτού να καταλάβει
όλο το σπίτι. Και μη ξεχάσει το υπόγειο. Εκεί είναι κρυμμένος
ο κλονισμός και η μυρωδιά σαπίλας...

7. να είναι γαλανή, απαλή κι αφάνταστα περίπλοκη σαν θάλασσα

8. να καταργήσει το τεκμήριο αθωότητας στο κορμί της.
Να είναι πάντα ένοχο, ΠΑΝΤΑ ΕΝΟΧΟ κι αν γίνεται να βαρέσει
και τατουάζ τη λέξη ενοχή ανάμεσα στα στηθάκια της.
(οι αποδείξεις ας βρεθούν στη φανερωμένη γύμνια της)

9. να μην είναι όργανο καταπίεσης αλλά όργανο απελευθέρωσης

και 10. πάνω σε ένα λοξό χαλί πιο ελαφρό κι από μια αχτίδα,
να έρχεται προς το μέρος σου σαν τις σίβυλλες.
Κι από τον ερχομό της να καταλαβαίνεις και να τη σταματάς:
"άσε άσε ξέρω, δεν ταξίδεψες παρα για να με βρεις, το βλέπω
το δόλωμα" κι εκεί που περιμένεις το ηχηρό χαστούκι να σου ρίξει
ένα γλωσσάτο βλέμμα (σχισμένο στις πέτρες) και να σε προσπεράσει. :P


δε ξέρω γενικά, μα για μένα θα ήταν κάλλιστα ένα μικρό προφητικό
ιντερμέδιο, ένα σύστημα συντονισμών για προσωπική μου χρήση,
ένα λιμάνι από θ έ λ ω μ' εμένα για βαρκούλα που σκόνταψε σε 10 ψάρια. :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Έλα τώρα... Μη μου πεις ότι υπάρχει και το άλλο μισό του καθενός...
γιατι να μην το πω?;)

Η αγάπη δεν είναι χωρίς λόγο, αλλά δεν είναι και εγωιστική... Γι' αυτό έχουμε τον έρωτα...
λεπτες διαφορές..ενα τμημα εγωισμου εστω μικρου υπαρχει σε καθε αγαπη,,

η αγαπη οπως και η παλαβη εκδοχη του που λεγεται ερωτας ειναι ενα δουναι και λαβειν της φυσης..ειτε το καταλαβαινουμε ειτε οχι..
οποτε υπαρχει συμφερον και κερδος απο αυτον,,τουλαχιστον συναισθηματικο..αλλα και υλικο..

δυο εγωισμοι ενωνονται,,για να κανουν εναν ανθρωπο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,326 μηνύματα.
δυο εγωισμοι ενωνονται,,για να κανουν εναν ανθρωπο..

μπαμ ηκουστι στον αερα και τα βολια πηγαν περα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
λαγος την φτερη εσειε ,κακο της κεφαλης του..:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Roben twn Xazwn

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Roben twn Xazwn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Σ' όλα τα σπίτια ένας τρελλός, στο δικό μας όλοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
γιατι να μην το πω?;)

Γιατί τότε θα σου πω κι εγώ ότι ζεις σ' ένα ροζ συννεφάκι(γαλάζιο μάλλον μιας και είσαι εσύ:P) και πάνω απ' όλα ότι υποτιμάς τον εαυτό σου πιστεύοντας πως δεν μπορείς να είσαι ένα ολοκληρωμένο άτομο χωρίς κάποιο άλλο άτομο στο πλευρό σου... Λες και μόνο αυτό υπάρχει και δεν μπορείς με άλλο τρόπο να φτάσεις την εσωτερική πληρότητα...

Το θεωρώ τεράστια αδυναμία...

λεπτες διαφορές..ενα τμημα εγωισμου εστω μικρου υπαρχει σε καθε αγαπη,,

η αγαπη οπως και η παλαβη εκδοχη του που λεγεται ερωτας ειναι ενα δουναι και λαβειν της φυσης..ειτε το καταλαβαινουμε ειτε οχι..
οποτε υπαρχει συμφερον και κερδος απο αυτον,,τουλαχιστον συναισθηματικο..αλλα και υλικο..

δυο εγωισμοι ενωνονται,,για να κανουν εναν ανθρωπο..

Δεν είναι λεπτές διαφορές...

Το ένα είναι εφήμερο και το άλλο παντοτινό... Ο εγωισμός δεν χωράει στην αγάπη...
Δυστυχώς όσον αφορά την αγάπη είναι μόνο δούναι... Το λαβείν είναι στο έλεος του άλλου... Κι αυτό το δούναι σταματά μόνο όταν δεν έχεις κάτι άλλο να δώσεις, ακόμη κι αν δεν έκτιμάται ότι το δίνεις...

Αν ψάχνεις κέρδος από αυτήν, χάθηκες...

Το θέμα μας σήμερα είναι ότι λέμε την L-word πολύ εύκολα και λόγω και την εποχής μας, που κακά τα ψέματα η έκπτωση των ηθών είναι γεγονός, δεν την εννοούμε πραγματικά, οπότε χάνουμε το πραγματικό της νόημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
εγώ τα'χω δει όλα πια, τώρα θέλω μόνο να συζήσω με κάποια. 'Επεσα ξαφνικά στην διαστροφή :P θέλω πολύ δηλαδή να παντρευτώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
    • *
  • Φορτώνει...
Top