Τι θέλουν οι γυναίκες;

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,184 μηνύματα.
Μίλησα εγώ για πεθερικα; εγω τη μαμά μου κ το μπαμπα μου τους έχω μακρυά απο εκει που μενω δεν παρεμβαινουν πουθενα
Ντεβ σεντ :
Ε αμα είσαι σε γάμο "δε κοβει η μαγιονέζα τοσο ευκολα" ειναι πολυ υπευθυνο βημα... εκτος κ αν θές κάποια κάποιον απλα να σ κανει ενα παιδι και μετα σταρχιδιασου.

εχει πολλες κ πολλούς τέτοιους εκει έξω βεβαια τις συνέπειες τις πληρώνουν τα παιδιά ευτυχως όχι όλα βεβαια γιατι έχει να κανει και με την ιδιοσυγκρασια του καθενος.

Η σημαντικοτερη συνέπεια που αρκεοι γονείς δεν καταλαβαινουν ειναι "τα αντιπαλα στρατοπεδα" οχι εγω ειμαι καλυτερος απο το πατέρα σου οχι εγω ειμαι καλύτερος απο τη μάνα σου.... η μανα σου εχει εξαφανιστει ο πατερας σου το ιδιο... αυτα για μενα ειναι μλκιες σορρυ κιολας. Το παιδι πληγωνουν.


για να θυμόμαστε τις δηλώσεις μας δλδ και να μην τις αναιρούμε
Αν για σένα είναι μοντέλο ζωής καλά σε αντιλήφθηκα.
που αυτό; Η αντίληψη εννοώ πως προέκυψε, πέρα από την προσωπική μου δήλωση

Δικαίωμα σου αλλά να το λες εξαρχής σε ένα ραντεβου ακόμη κ αν δεν σε ρωτήσουν για να ξέρει κ η άλλη πλευρα αν θέλει κάτι τέτοιο να κοιτάξει άλλου.
Ντεβ τι λες; Γνωρίζεις ένα άτομο και με το καλημέρα, χωρίς καν να ξέρεις ο ίδιος εάν σε καλύπτει και εάν ενδιαφέρεσαι και χωρίς να έχεις ανιχνεύσει και μελετήσει την άλλη πλευρά, ξεδιπλώνεις τα γούστα σου;
Και για να αντιστρέψω την ερώτηση στην οποία ήδη απάντησα. Ντεβ εσύ έχεις συμβιώσει (και όχι συγκατοικήσει όπως αρχικά εσύ είπες) με σχέση σου; Και για πόσα χρόνια; Αναφέρεσαι και στα του γάμου και αποφαίνεσαι ως γνώστης. Έχεις παντρευτεί ποτέ;
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,920 μηνύματα.
Ντεβ σεντ :
Ε αμα είσαι σε γάμο "δε κοβει η μαγιονέζα τοσο ευκολα" ειναι πολυ υπευθυνο βημα... εκτος κ αν θές κάποια κάποιον απλα να σ κανει ενα παιδι και μετα σταρχιδιασου.

εχει πολλες κ πολλούς τέτοιους εκει έξω βεβαια τις συνέπειες τις πληρώνουν τα παιδιά ευτυχως όχι όλα βεβαια γιατι έχει να κανει και με την ιδιοσυγκρασια του καθενος.

Η σημαντικοτερη συνέπεια που αρκεοι γονείς δεν καταλαβαινουν ειναι "τα αντιπαλα στρατοπεδα" οχι εγω ειμαι καλυτερος απο το πατέρα σου οχι εγω ειμαι καλύτερος απο τη μάνα σου.... η μανα σου εχει εξαφανιστει ο πατερας σου το ιδιο... αυτα για μενα ειναι μλκιες σορρυ κιολας. Το παιδι πληγωνουν.


που αυτό;


Ντεβ τι λες; Γνωρίζεις ένα άτομο και με το καλημέρα, χωρίς καν να ξέρεις ο ίδιος εάν σε καλύπτει και εάν ενδιαφέρεσαι και χωρίς να έχεις ανιχνεύσει και μελετήσει την άλλη πλευρά, ξεδιπλώνεις τα γούστα σου;
Και για να αντιστρέψω την ερώτηση στην οποία ήδη απάντησα. Ντεβ εσύ έχεις συμβιώσει (και όχι συγκατοικήσει όπως αρχικά εσύ είπες) με σχέση σου; Και για πόσα χρόνια;


Ε προφανως θα ξεκαθαρίσεις στον άλλον εξαρχής ότι είσαι για σοβαρά.

Θα παιζουμε τώρα; αυτό μ το έχουν πει κ αρκετές κοπέλες που είναι παντρεμενες τώρα κ έχουν παιδια.

Συζω ναι σε κανα δυο μήνες κλείνω χρόνο.

Εσυ τι περιμενεις δηλαδή να ξυπνήσεις ξαφνικά στα 45-50 ( οχι εσυ γενικά) κ από εκεί που εκραζες τους παντρεμενους κ τους δεσμευμενους να βρεθείς κ εσυ έτσι;

Δυσκολα θα γίνει.
 

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,184 μηνύματα.
Ε προφανως θα ξεκαθαρίσεις στον άλλον εξαρχής ότι είσαι για σοβαρά.
σε ένα άγνωστο άτομο που απλά σου έκανε κλικ; Στο πρώτο ραντεβού;
Θα παιζουμε τώρα; αυτό μ το έχουν πει κ αρκετές κοπέλες που είναι παντρεμενες τώρα κ έχουν παιδια.
τι σου έχουν πει δλδ; Και εδώ παραθέτουμε τις προσωπικές μας απόψεις, όχι αρκετών γυναικών με παντρόλυσσα

Συζω ναι σε κανα δυο μήνες κλείνω χρόνο.
για πρώτη φορά; Δλδ ερασιτέχνης στο άθλημα αλλά με πείρα και γνώση επαΐοντος;
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,920 μηνύματα.
@Τσιγάρα σέρτικα αστο φιλε. Εγώ δεν έχω θεμα απλα σου δίνω μια άλλη οπτικη. Κατά τα αλλά πίστευε ότι θες δεν με απασχολει. Πάντως όταν είσαι για σοβαρά καλό είναι να το ξεκαθαρίσεις εξαρχής ακόμη κ στο πρωτο ραντεβου και δεν είπαμε για γάμο είπαμε για σοβαρά αλλά ο άλλος άλλη θα παρει το μήνυμα κ αν είναι τσερκουλο η δεν έχει λυσει θεματάκια / θεματαρες καλυτερα να προχωρήσει.

Προφανως πριν βγείτε θα χετε μιλήσει μερικές μέρες πριν.

Απλά όπως έχω ξαναπεί οι ειρωνιες δεν μ αρέσουν σε μια κουβέντα και εσυ ειρωνευεσαι όλο το κόσμο ( βλ. Παντρολυσσα) οχι θα γαμιουνται με το κάθε τυχαρπαστο.

Καλη συνέχεια και καλά αεναα ραντεβου για σένα που είσαι επαγγελματίας.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,184 μηνύματα.
@Τσιγάρα σέρτικα αστο φιλε. Εγώ δεν έχω θεμα. Πίστευε ότι θες. Πάντως όταν είσαι για σοβαρά καλό είναι να το ξεκαθαρίσεις εξαρχής ακόμη κ στο πρωτο ραντεβου και δεν είπαμε για γάμο είπαμε για σοβαρά αλλά ο άλλος άλλη θα παρει το μήνυμα κ αν είναι τσερκουλο καλυτερα να προχωρήσει.

Απλά όπως έχω ξαναπεί οι ειρωνιες δεν μ αρέσουν σε μια κουβέντα.

Καλη συνέχεια και καλά αεναα ραντεβου για σένα που είσαι επαγγελματίας.
Ντεβ γιατί στραβώνεις και παρεξηγείσαι μωρέ σατανά. Ερωτήσεις σου απευθύνω που μου απηύθυνες και εσύ πριν και στις οποίες εγώ απάντησα. Και επίσης δεν συμπερασματολόγησα για εσένα, κι ας το έκανες εσύ επί καταστάσεων που δεν γνωρίζεις. Σιγά.
Ειρωνείες πάλι στα λόγια μου δεν είδες, αλίμονο. Απεναντίας υπάρχουν στα δικά σου λόγια '' καλά αεναα ραντεβου για σένα που είσαι επαγγελματίας.''
Τέλος πάντων, μεγάλο παιδί είσαι, ξέρεις πως η ψυχραιμία και η νηφαλιότητα αποτελούν δείγμα ωριμότητας και ικανότητας διαχείρισης καταστάσεων.
Και εννοείται πως εξακολουθώ να σε σέβομαι ως απείρως εμπειρότερο ( 16253 μηνύματα έναντι 1133 μόλις). Μιά άτυχη στιγμή, σιγά, συμβαίνει και στους καλύτερους. Σ/Κ ήρεμο φίλε
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,920 μηνύματα.
Μια χαρά ψυχραιμος είμαι απλά σου ειπα οτι η ειρωνια δεν μ αρέσει γενικότερα.

Εγώ δεν ειπα για κανέναν άλλον. Μίλησα γενικά κ παρεθεσα κάποιες ιδέες.

Δεν πρεπει να υπάρχουν κάποια φίλτρα για τους αιώνια αναποφάσιστους ; διαφωνείς κάπου σε αυτό ;

Ε όταν λες την άλλη παντρολυσσα ρε φίλε κ τον άλλον σχεσακια πηγαινε πες τα σε οποιαδήποτε παρεα κ αμα δεν στραβώσει κανεις ελα πες μου.

Υπάρχουν αφηγήματα κ αφηγήματα απλά σ λέω πως με αυτά κάποια δεν θα σε παρει στα σοβαρά. Βλέπεις κάπου κάτι κακό;

Η άλλη στα 30 και τα 35 της έχει φάει στη μάπα το στυλακι " Ελευθερος κ ωραίος και αμα μπεις έτσι θα ξαφανιστει κ μετα θα αναρωτιέσαι.

Απόψεις λέμε.

Η μήπως νομίζεις ότι κάποιος σοβαρός άνθρωπος θα παρει στα σοβαρά μια που ειρωνευεται συνεχώς; η κάποια έναν που εξαρχής λέει τέτοια για τις σχέσεις ;

Δεν θα ασχοληθεί καθολου. Με κάτι κωλοπαιδα μπλεκουν όλες αυτές κ όλοι αυτοί που θα εκτιμήσουν τα παραπανω γιατί και αυτοί έτσι είναι.

Νομίζουν πως με την ειρωνια το δεν δεσμεύομαι ευκολα με κανέναν είναι ανωτεροι.

Άκου κ μια άλλη άποψη κ μη με λες σοφο.

Δεν με ξέρεις να με λες έτσι. 😜
 
Τελευταία επεξεργασία:

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,184 μηνύματα.
όμορφα. Για να τα δούμε ένα ένα.

Μια χαρά ψυχραιμος είμαι απλά σου ειπα οτι η ειρωνια δεν μ αρέσει γενικότερα.
τα δηκτικά σχόλια και η δική σου ειρωνεία στο τέλος, άλλο δηλωνουν, αλλ΄οκ, είπαμε, μιά άτυχη στιγμή. Αναφορικά με την καταφυγή σε ειρωνικά σχόλια, μαζί σου. Ούτε να δεχόμαστε ειρωνείες αλλά ούτε και να εκπέμπουμε εμείς όμως
Δεν πρεπει να υπάρχουν κάποια φίλτρα για τους αιώνια αναποφάσιστους ; διαφωνείς κάπου σε αυτό ;
Εδώ δεν σε καταλαβαίνω τι εννοείς ακριβώς Ντεβ. Οπότε πως να συμφωνήσω ή όχι;

Ε όταν λες την άλλη παντρολυσσα ρε φίλε κ τον άλλον σχεσακια πηγαινε πες τα σε οποιαδήποτε παρεα κ αμα δεν στραβώσει κανεις ελα πες μου.
γυναίκες με παντρόλυσσα θεώρησα πως περιέγραψες με τις εξαρχής δηλώσεις περί γάμου παιδιών και πεθερικών, αν έκανα λάθος σου ζητώ συγγνώμη. Σχεσιάκιας δε, δήλωσα ο ίδιος αναγκαστικά. Αλλά και δεν το θεωρώ υποτιμητικό χαρακτηρισμό έναντι των αλλεπάλληλων ανούσιων επιπόλαιων χωρίς νόημα ιστοριών. Στο τελευταίο όμως πως, όσα πρεσβεύει μιά σχεσιοφοβική παρέα που μάλιστα στραβώνει όταν δεν ασπαζόμαστε σαν πρόβατα τις απόψεις της, θα αποτελέσουν θέσφατα για εμάς και μπούσουλα στην φιλοσοφία και στα πιστεύω μας, επίτρεψέ μου να διαφωνήσω απόλυτα. Αλλά καθένας μας επιλέγει τις παρέες που του ταιριάζουν.
Υπάρχουν αφηγήματα κ αφηγήματα απλά σ λέω πως με αυτά κάποια δεν θα σε παρει στα σοβαρά. Βλέπεις κάπου κάτι κακό;
δεν ξέρω σε ποιά αφηγήματα (δημοφιλής όρος από εποχή κυρα-Ντίνας) αναφέρεσαι αλλά σκέφτηκες ποτέ πως κοπέλες τέτοιας δομής και ιδεών αποτελεί το ζητούμενο να μην μας παίρνουν στα σοβαρά;
Η μήπως νομίζεις ότι κάποιος σοβαρός άνθρωπος θα παρει στα σοβαρά μια που ειρωνευεται συνεχώς;

Δεν θα ασχοληθεί καθολου. Με κάτι κωλοπαιδα μπλεκουν όλες αυτές κ όλοι αυτοί.

Νομίζουν πως με την ειρωνια είναι ανωτεροι.
εδώ πάλι ταυτίζομαι απόλυτα. Παρόλο που δεν έχω σπαταλήσει ποτέ τον χρόνο μου με τέτοιες κοπέλες κι ούτε έχω ασχοληθεί με ποιούς μπλέκουν και με ποιούς δεν ξεμπλέκουν. Υπάρχουν άνθρωποι στην ζωή μας Ντεβ που αξίζουν τον χρόνο και την προσοχή μας. Και που εάν κάναμε κάτι τέτοιο, να ασχολούμαστε και σπαταλιόμαστε δλδ με άκυρα άτομα, θα τους αδικούσαμε
 
Τελευταία επεξεργασία:

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,741 μηνύματα.
Devil συμφωνώ στο εξής προεκτείνοντας τη σκέψη : από μια ηλικία και μετά καλό είναι σε κάθε γνωριμία (διαδικτυακή / δια ζώσης κλπ) να ξεκαθαρίζουμε τις επιθυμίες και προσδοκίες μας εξαρχής. Τι ψάχνουμε;; σοβαρή σχέση γενικά (οχι κατ ανάγκη με το άτομο που έχουμε απέναντι μας , το οποίο καλά καλά δε γνωρίζουμε ακόμη, απλά του γνωστό ποιουμε πως νιώθουμε) ;σχέση εφήμερη χωρίς δεσμεύσεις γιατί δεν είμαστε σε φάση;σχέση φιλική μόνο με ερωτικές προεκτάσεις ενίοτε ;ή ο, τι άλλο σκεφτούμε τέλος πάντων. Ο χρόνος είναι πολύτιμος για να τον ξοδεύουμε με τον λάθος άνθρωπο
 

kamekiwii23

Νεοφερμένος

Ο kamekiwii23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
ναι ας φάμε και κάνα μπουκέτο αφου οι άλλες μορφές βίας δεν σας φτάνουν πια :hehe:
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,394 μηνύματα.

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,656 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,677 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,920 μηνύματα.
όμορφα. Για να τα δούμε ένα ένα.


τα δηκτικά σχόλια και η δική σου ειρωνεία στο τέλος, άλλο δηλωνουν, αλλ΄οκ, είπαμε, μιά άτυχη στιγμή. Αναφορικά με την καταφυγή σε ειρωνικά σχόλια, μαζί σου. Ούτε να δεχόμαστε ειρωνείες αλλά ούτε και να εκπέμπουμε εμείς όμως

Εσύ είπες για ερασιτέχνες αρχικά κ απάντησα.

Εδώ δεν σε καταλαβαίνω τι εννοείς ακριβώς Ντεβ. Οπότε πως να συμφωνήσω ή όχι;

Αυτό που είπε και η @glayki οταν έχεις φάει πολλά στη μάπα ας πούμε και εχεις φτάσει σε μια Χ ηλικία , προφανώς δεν θα κυνηγήσεις την άλλη για γάμο αφου δεν ξέρεις και εξαρχης τι καπνο φουμάρει αλλά θα πείς οτι εγω γενικά αυτη τη περίοδο ψάχνω για μια σοβαρή σχέση - ακόμη κ απο το πρώτο ραντεβού ναί.

Τα φίλτρα που λέγαμε.
γυναίκες με παντρόλυσσα θεώρησα πως περιέγραψες με τις εξαρχής δηλώσεις περί γάμου παιδιών και πεθερικών, αν έκανα λάθος σου ζητώ συγγνώμη. Σχεσιάκιας δε, δήλωσα ο ίδιος αναγκαστικά. Αλλά και δεν το θεωρώ υποτιμητικό χαρακτηρισμό έναντι των αλλεπάλληλων ανούσιων επιπόλαιων χωρίς νόημα ιστοριών. Στο τελευταίο όμως πως, όσα πρεσβεύει μιά σχεσιοφοβική παρέα που μάλιστα στραβώνει όταν δεν ασπαζόμαστε σαν πρόβατα τις απόψεις της, θα αποτελέσουν θέσφατα για εμάς και μπούσουλα στην φιλοσοφία και στα πιστεύω μας, επίτρεψέ μου να διαφωνήσω απόλυτα. Αλλά καθένας μας επιλέγει τις παρέες που του ταιριάζουν.

Δεν έχω μιλήσει για πεθερικά σε κανενα πόστ.

Για τις παρέες εννοουσα να μπείς γκαζωμένος όχι να σ λένε αυτοί κ να κάνεις εσύ. Απλα μερικές φορές ο Χ μπαινει γκαζωμένος κάπου επειδη θέλει να επιβάλλει τις δικές του θέσεις γενικά μιλώντας κ όταν μετά δέχεται αντιλογο στραβώνει.
δεν ξέρω σε ποιά αφηγήματα (δημοφιλής όρος από εποχή κυρα-Ντίνας) αναφέρεσαι αλλά σκέφτηκες ποτέ πως κοπέλες τέτοιας δομής και ιδεών αποτελεί το ζητούμενο να μην μας παίρνουν στα σοβαρά;

εδώ πάλι ταυτίζομαι απόλυτα. Παρόλο που δεν έχω σπαταλήσει ποτέ τον χρόνο μου με τέτοιες κοπέλες κι ούτε έχω ασχοληθεί με ποιούς μπλέκουν και με ποιούς δεν ξεμπλέκουν. Υπάρχουν άνθρωποι στην ζωή μας Ντεβ που αξίζουν τον χρόνο και την προσοχή μας. Και που εάν κάναμε κάτι τέτοιο, να ασχολούμαστε και σπαταλιόμαστε δλδ με άκυρα άτομα, θα τους αδικούσαμε
Εννοειται :upside:
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,394 μηνύματα.
Συζήτηση στο messenger
Εγώ : "Εταιρία στην Ινδία απέλυσε το 75% των εργαζομένων της και το αντικατέστησε με ΑΙ,το ΑΙ θα αλλάξει τον κόσμο"
Εκείνη:"Τι είναι το ΑΙ,δεν βλέπω τηλεόραση "

Θέλω κάτι να προσθέσω πάνω σε αυτό...το κινητό και το λάπτοπ δεν είναι μόνο για να βλέπουμε γκόμενες/γκόμενους,τσόντες και vibrator είναι και εργαλείο ενημέρωσης και εκμάθησης...δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσο με βοήθησε το youtube σε εξεταστικές σε κάποια μαθήματα που δεν ήταν κατανοητές οι σημείωσεις του διδάσκοντα...+οτι οι σχέσεις δεν είναι μόνο σεξ και χαβαλές...αν η σχέση είναι σχετικά σοβαρή και σοβαρή δεν σημαίνει πάμε για γάμο...υπάρχει και το κομμάτι της σοβαρής συζήτησης και να ξέρετε δεν υπάρχει χειρότερο πράγμα από το να είσαι σε μια συζήτηση με παρέα και το αγόρι ή η κοπέλα σου να ανοίγει το στόμα της και να λέει ΧΑΖΟΜΑΡΕΣ ή να μην έχει ιδέα τι γίνεται στην επικαιρότητα...
Γιώργο μην το βλέπεις αρνητικά αυτό . Σίγουρα είναι καλό και θεμιτό να έχετε κοινά για να μην νιώθεις οτι μιλάς στον τοίχο , αλλά δεν χρειάζεται να είστε ακριβώς ίδιοι σε όλα . Θα ήταν βαρετό εξάλλου . Εσύ μπορείς να της πεις πράγματα που δεν ξέρει αλλά και εκείνη μπορεί να σου λέει πράγματα τα οποία εσένα σου φαίνονται πιο exotic/ξένα ως προς αυτά που γνωρίζεις . Θέλω να πω , καμιά φορά ακόμα και αυτό μπορεί να δένει δύο ανθρώπους .
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Α όχι, μου αρέσει να βλέπω μουσάτους με τατουάζ, αλλά δε μου κάνουν το κλικ συνήθως.
Πωω ναι πως το ξέχασα , εσύ έχεις πολύ συγκεκριμένο στυλ . Λάθος μου όντως :( .
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Kαι μόνο που άλλαξες "δρόμο", στην όλη - τρελή - κατάσταση...από εμένα ένα μεγάλο μπράβο...
Έλα τώρα μην το λες τρελή κατάσταση , πλέον χρησιμοποιείται άλλη λεξούλα πιο απαλή :hehe: .
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,656 μηνύματα.
Έλα τώρα μην το λες τρελή κατάσταση , πλέον χρησιμοποιείται άλλη λεξούλα πιο απαλή :hehe: .
Όπως ;

Με πιάνεις αδιάβαστη, όντως... :upside:

Θα ήταν too much να μου πεις, την άλλη λεξούλα ; Την πιο απαλή ;

Περίμενε, μισό...ξεκινά μήπως...από τρ ;
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,394 μηνύματα.
Δεν κατάλαβα εαν το ξύλο αφορά στο ερωτικό κομμάτι ή κανονικό .
Πάντως και στα δύο δικαιολογημένο είναι εν μέρη . Εαν δεν κάνω λάθος , είχα διαβάσει παλιότερα πως η βία και το σεξ ενεργοποιούν παρόμοια μέρη του εγκεφάλου . Οπότε είναι εν μέρει δικαιολογημένο γιατί το bdsm έχει τόσο μεγάλη απήχηση . Προσωπικά είμαι υπέρ αρκεί να υπάρχουν κάποια όρια για να μην υπάρξουν ατυχήματα ή μόνιμες βλάβες στον άλλο .

Απο την άλλη εαν μιλάμε για κανονικό ξύλο , πάλι δεν μου κάνει εντύπωση . Απο τον ανθρώπινο νου περνάνε όλα τα περίεργα χωρίς συγκεκριμένη αιτιολογία . Είναι όπως τα όνειρα , δεν έχουν πάντα λογική . Αυτές οι σκέψεις μπορούν να είναι πολλές και διάφορες απο το να σκοτώσεις τον καλύτερο σου φίλο ή τους γονείς σου ως το να πέσεις απο κανένα γκρεμό ή να βάλεις φωτιές ή χίλια δύο άλλα απεχθέστατα κατά τον κοινό φυσιολογικό νου . Το γεγονός οτι περνάνε απο το μυαλό σου δεν σημαίνει οτι θα έκανες ποτέ κάτι τέτοιο...είναι απλά σκέψεις . Εδώ είναι που δημιουργείται και το θέμα όσων πάσχουν απο OCD . Θεωρούν τις πράξεις τόσο απεχθείς και τόσο τρομερές και ξένες προς το ηθικό τους σύστημα που πιστεύουν οτι για να τις σκέφτηκαν και μόνο σημαίνει οτι είναι ψυχικά άρρωστοι ή κακοί άνθρωποι . Αλλά δεν είναι έτσι...είναι απλά σκέψεις που όλοι έχουμε . Απλά κάποιοι τις αφήνουν να περάσουν και να φύγουν και άλλους τους καταναλώνουν για τον λόγο που ανέφερα .
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,656 μηνύματα.
Δεν κατάλαβα εαν το ξύλο αφορά στο ερωτικό κομμάτι ή κανονικό .
Όχι, κι εσύ...όχι. Αρνούμαι να το δεχθώ. Μου φαίνεσαι από τα πολύ φυσιολογικά και λογικά άτομα που κυκλοφορούν εδώ μέσα (και δεν είναι και πολλά, η αλήθεια είναι...)...

Όχι θα πω και φεύγω...και γεια...
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,394 μηνύματα.
Μου φαίνεσαι από τα πολύ φυσιολογικά και λογικά άτομα που κυκλοφορούν εδώ μέσα (και δεν είναι και πολλά, η αλήθεια είναι...)...
:hehe: :hehe:
1690646445229.png
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,920 μηνύματα.
χ χα χαχαχα

"Απο τα λογικά άτομα λεει που κυκλοφορουν εδω μέσα και δεν ειναι και πολλά..."

χαχαχα @Klelial καλο.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top