Τι θέλουν οι γυναίκες;

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,296 μηνύματα.
Εντωμεταξυ η μέση στεκίτισσα:

Ιταλός κοκάκιας με στοιχειωδώς καλό σώμα: Just exists and breathes
Στεκίτισσα: "Να φτερουγάει η καρδιά μου, πεταρίζει, τη νιώθω, φεύγει..."

Πως κάνετε έτσι για το κάθε λαλημένο ωρέ.
 

ilias90

Διάσημο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 2,086 μηνύματα.
Εντωμεταξυ η μέση στεκίτισσα:

Ιταλός κοκάκιας με στοιχειωδώς καλό σώμα: Just exists and breathes
Στεκίτισσα: "Να φτερουγάει η καρδιά μου, πεταρίζει, τη νιώθω, φεύγει..."

Πως κάνετε έτσι για το κάθε λαλημένο ωρέ.
Εντάξει, γούστα είναι αυτά, δεν χρειάζεται να τα καταλαβαίνουμε.
Αλλά εγώ, αν ήμουν γυναίκα, λογικά θα είχα έρωτα με άντρες τύπου Henry Cavill...
Ειδικά στο Witcher, είτε εμφανισιακά είτε γενικότερα... ο ορισμός του άντρα!
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,359 μηνύματα.
Εντωμεταξυ η μέση στεκίτισσα:

Ιταλός κοκάκιας με στοιχειωδώς καλό σώμα: Just exists and breathes
Στεκίτισσα: "Να φτερουγάει η καρδιά μου, πεταρίζει, τη νιώθω, φεύγει..."

Πως κάνετε έτσι για το κάθε λαλημένο ωρέ.
Δεν είναι το Ιταλός βασικά όσο γενικότερα το ξένο που ελκύει παραπάνω . Πιστεύεις και ο μέσος Έλληνας θα προτιμούσε ξένη ή Ελληνίδα ; Βέβαια μπορεί να λειτουργήσει και ανάποδα αυτό λόγω του χάσματος του τρόπου σκέψεις μεταξύ των δύο εξαιτίας της διαφορετικής κουλτούρας .
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Δεν είναι το Ιταλός βασικά όσο γενικότερα το ξένο που ελκύει παραπάνω . Πιστεύεις και ο μέσος Έλληνας θα προτιμούσε ξένη ή Ελληνίδα ;
Ο Έλληνας θα προτιμούσε τη ξένη, μέχρι τη στιγμή που θα αντιλαμβανόταν ότι η ξένη δε θα τον έχει όπως η Ελληνίδα μάνα, δηλαδή να του τα παρέχει όλα (φαγητά, πλυμένα ρούχα, κτλ ). Οι ξένες, ευτυχώς, είναι απελευθερωμένες όσο γίνεται από τέτοια σκηνικά. Το πιο πιθανό κιόλας να σου πει "τι είμαι εγώ κορόιδο να τα κάνω όλα εγώ;". Στην Ελλάδα δυστυχώς ακόμα επικρατεί το "είναι γυναίκα, είναι γυναικεία δουλειά το μαγείρεμα, το σφουγγάρισμα κτλ"
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,359 μηνύματα.
Ο Έλληνας θα προτιμούσε τη ξένη, μέχρι τη στιγμή που θα αντιλαμβανόταν ότι η ξένη δε θα τον έχει όπως η Ελληνίδα μάνα, δηλαδή να του τα παρέχει όλα (φαγητά, πλυμένα ρούχα, κτλ ). Οι ξένες, ευτυχώς, είναι απελευθερωμένες όσο γίνεται από τέτοια σκηνικά. Το πιο πιθανό κιόλας να σου πει "τι είμαι εγώ κορόιδο να τα κάνω όλα εγώ;". Στην Ελλάδα δυστυχώς ακόμα επικρατεί το "είναι γυναίκα, είναι γυναικεία δουλειά το μαγείρεμα, το σφουγγάρισμα κτλ"
Και η Ελληνίδα θα προτιμούσε τον ξένο μέχρι να αντιλαμβανόταν τι ;
Εκτός αυτού , καμία δεν προσέχει έτσι πλέον τον άντρα της . Πριν 20-30 χρόνια μπορεί . Πλέον όχι .
And last but not least , αναφέρομαι σε σχέση . Όχι σε γάμο .
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,296 μηνύματα.
Εντάξει, γούστα είναι αυτά, δεν χρειάζεται να τα καταλαβαίνουμε.
Αλλά εγώ, αν ήμουν γυναίκα, λογικά θα είχα έρωτα με άντρες τύπου Henry Cavill...
Ειδικά στο Witcher, είτε εμφανισιακά είτε γενικότερα... ο ορισμός του άντρα!
Το πράγμα με τους άντρες είναι απλό:

Henry Cavill - Geralt / Witcher

witcher_meme.jpg



Charlie Hunnam - Jax Teller Sons of Anarchy

1693744490412.png


Gabriel Macht - Harvey Specter (η δική μου προτίμηση για alter ego)

harvey12.png


Tom Ellis - Lucifer

lucifer_morningstar7.jpg


Jon Hamm - Don Draper Mad Men

madmen3.jpg


Joseph Morgan - Niklaus Mikaelson - The Vampire Diaries

klaus-door2.jpg


Daniel Gillies - Elijah Mikaelson The Vampire Diaries (το αβαταρ μου)

elijah_avatar1.jpg




Τωρα αμα πας και μου τρελαίνεσαι μετα απο αυτούς, με τον Μανεσκίνο, ε εκεί δε θες άντρα, θες περιπετειούλες.
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Και η Ελληνίδα θα προτιμούσε τον ξένο μέχρι να αντιλαμβανόταν τι ;
Εκτός αυτού , καμία δεν προσέχει έτσι πλέον τον άντρα της . Πριν 20-30 χρόνια μπορεί . Πλέον όχι .
Εγώ δεν έχω κολλήματα με ξένους και όχι, αρκεί να είναι καλός άνθρωπος και να με υπολογίζει :laugh:
Εκτός αυτού όμως, αυτό που λες δεν είναι προσοχή. Άλλο προσέχω, άλλο γίνομαι δούλα. Πριν 20-30 χρόνια ήμασταν καθαρά δούλες. Και πλέον, τα πράγματα μπορεί να έχουν καλυτερέψει δε, αλλά η γυναίκα δε παύει ακόμα να θεωρείται το αυτονόητο άτομο που θα πρέπει να κάνει τις δουλειές.
 

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,091 μηνύματα.
Γενικα οι αντρες έχετε μια λανθασμενη εντυπωση για το τι ελκυει τις γυναικες.
Νομίζετε ότι ο "'αντρας", ο σκληρός, με το σουπερ γυμνασμένο σώμα και τα αδρά χαρακτηριστικά,η "επιτομή" του "απόλυτου αρσενικού", σίγουρα θα αρέσει στις γυναίκες. Ε η πραγματικότητα είναι διαφορετική. Εμένα προσωπικά αλλά και διάφορες φίλες μου, από συζητήσεις που έχουμε κάνει, δεν μας ελκύουν καθόλου αυτοί. Προσωπικά προτιμώ τους πιο γλυκούληδες και αν με ρωτούσατε ποιος είναι κατα την γνώμη μου ο ομορφότερος άντρας, σίγουρα δεν θα σας έλεγα κάποιον από τους παραπάνω. Αλλά γούστα είναι αυτά :bleh: Αφήστε τους γλυκούληδες για εμάς.
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Γενικα οι αντρες έχετε μια λανθασμενη εντυπωση για το τι ελκυει τις γυναικες.
Νομίζετε ότι ο "'αντρας", ο σκληρός, με το σουπερ γυμνασμένο σώμα και τα αδρά χαρακτηριστικά,η "επιτομή" του "απόλυτου αρσενικού", σίγουρα θα αρέσει στις γυναίκες. Ε η πραγματικότητα είναι διαφορετική. Εμένα προσωπικά αλλά και διάφορες φίλες μου, από συζητήσεις που έχουμε κάνει, δεν μας ελκύουν καθόλου αυτοί. Προσωπικά προτιμώ τους πιο γλυκούληδες και αν με ρωτούσατε ποιος είναι κατα την γνώμη μου ο ομορφότερος άντρας, σίγουρα δεν θα σας έλεγα κάποιον από τους παραπάνω. Αλλά γούστα είναι αυτά :bleh: Αφήστε τους γλυκούληδες για εμάς.
Φέρτε μου και εμένα τον cute και σας πληρώνω όσο όσο :cool:
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,359 μηνύματα.
Εγώ δεν έχω κολλήματα με ξένους και όχι, αρκεί να είναι καλός άνθρωπος και να με υπολογίζει :laugh:
Ναι αλλά αυτό που είπες είναι πολύ υποτιμητικό για τους άντρες .
Εκτός αυτού όμως, αυτό που λες δεν είναι προσοχή. Άλλο προσέχω, άλλο γίνομαι δούλα. Πριν 20-30 χρόνια ήμασταν καθαρά δούλες.
Έτσι ήταν τα πράγματα τότε όμως . Τώρα είναι διαφορετικά . Μια γυναίκα δεν είναι υποχρεωμένη πλέον να παντρευτεί ούτε να κάνει την δούλα . Είναι δικαίωμα του να θέλει ο άλλος κάτι τέτοιο , αλλά είναι και δικαίωμα της γυναίκας να μην θέλει να το ανεχτεί και να χαλάσει ή να μην προχωρήσει σε γάμο .
Και πλέον, τα πράγματα μπορεί να έχουν καλυτερέψει δε, αλλά η γυναίκα δε παύει ακόμα να θεωρείται το αυτονόητο άτομο που θα πρέπει να κάνει τις δουλειές.
Δηλαδή εαν εγώ θέλω να κάτσω να κάνω τα του σπιτιού και να δουλεύει η γυναίκα , για εμένα η κοινωνία δεν θα πει τίποτα ; Εδώ έχω ακούσει γκόμενα να λέει οτι όποιος δεν θέλει να πάει στρατό δεν είναι άντρας .
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,296 μηνύματα.
Δεν είναι το Ιταλός βασικά όσο γενικότερα το ξένο που ελκύει παραπάνω . Πιστεύεις και ο μέσος Έλληνας θα προτιμούσε ξένη ή Ελληνίδα ; Βέβαια μπορεί να λειτουργήσει και ανάποδα αυτό λόγω του χάσματος του τρόπου σκέψεις μεταξύ των δύο εξαιτίας της διαφορετικής κουλτούρας .
Δεν έχω τετοιες παιδικές αρρώστιες. Μπορει για το χαβαλέ να λέω διάφορα, αλλά μια χαρά τα έχω βρει και με τις ελληνίδες.

Ούτε όλες στραβές είναι, ούτε τη μυτη αναποδα έχουν, ούτε μου φταίνε τίποτα.

Δεν έχω κολλήματα Σαμ.

Γενικα οι αντρες έχετε μια λανθασμενη εντυπωση για το τι ελκυει τις γυναικες.
Νομίζετε ότι ο "'αντρας", ο σκληρός, με το σουπερ γυμνασμένο σώμα και τα αδρά χαρακτηριστικά,η "επιτομή" του "απόλυτου αρσενικού", σίγουρα θα αρέσει στις γυναίκες. Ε η πραγματικότητα είναι διαφορετική. Εμένα προσωπικά αλλά και διάφορες φίλες μου, από συζητήσεις που έχουμε κάνει, δεν μας ελκύουν καθόλου αυτοί. Προσωπικά προτιμώ τους πιο γλυκούληδες και αν με ρωτούσατε ποιος είναι κατα την γνώμη μου ο ομορφότερος άντρας, σίγουρα δεν θα σας έλεγα κάποιον από τους παραπάνω. Αλλά γούστα είναι αυτά :bleh: Αφήστε τους γλυκούληδες για εμάς.
Οι άντρες μια χαρά εντύπωση έχουμε για το τι έλκει τις γυναίκες.

Το αν είναι γυναίκες οι περισσότερες ή αν ενδόμυχα άλλα πιστευουν κι άλλα εκφράζουν, είναι δυο άλλα θέματα, υπαρκτά όμως.
 

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,091 μηνύματα.
Δεν έχω τετοιες παιδικές αρρώστιες. Μπορει για το χαβαλέ να λέω διάφορα, αλλά μια χαρά τα έχω βρει και με τις ελληνίδες.

Ούτε όλες στραβές είναι, ούτε τη μυτη αναποδα έχουν, ούτε μου φταίνε τίποτα.

Δεν έχω κολλήματα Σαμ.


Οι άντρες μια χαρά εντύπωση έχουμε για το τι έλκει τις γυναίκες.

Το αν είναι γυναίκες οι περισσότερες ή αν ενδόμυχα άλλα πιστευουν κι άλλα εκφράζουν, είναι δυο άλλα θέματα, υπαρκτά όμως.
Εσύ δεν μας τα λες και πολυ καλά σήμερα :bounce:
Αλλά ναι,για πειτε μας εσεις οι αντρες τι αρεσει στις γυναικες, μαλλον ξερετε καλυτερα. Πείτε μας κιολας τι πρεπει να διαθετουμε για να θεωρουμαστε "γυναικες". Mπορεί κατά βαθος να ειμαι non-binary τελικά :hmm:
 

ilias90

Διάσημο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 2,086 μηνύματα.
Τωρα αμα πας και μου τρελαίνεσαι μετα απο αυτούς, με τον Μανεσκίνο, ε εκεί δε θες άντρα, θες περιπετειούλες.
Ο Ιταλός έχει αυτό το στιλ των παλιών ροκ σταρς που εξιτάριζε τις γυναίκες.
Τέλος πάντων, εμείς μάθαμε αλλιώς, ο άντρας να είναι σερνικός και η γυναίκα θηλυκό. 1+1=2, απλά τα πράγματα.
Τώρα τα σημερινά παιδιά γουστάρουν άλλα κόλπα, τι να κάνεις.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Και η Ελληνίδα θα προτιμούσε τον ξένο μέχρι να αντιλαμβανόταν τι ;
Εκτός αυτού , καμία δεν προσέχει έτσι πλέον τον άντρα της . Πριν 20-30 χρόνια μπορεί . Πλέον όχι .
And last but not least , αναφέρομαι σε σχέση . Όχι σε γάμο .
Και βέβαια συμβαίνει! Έχω παράδειγμα από συγγενικό μου πρόσωπο 27 χρόνων. Πολλά συμβαίνουν ακόμα. Τις προάλλες μια κοπέλα 29 χρόνων στη δουλειά άρχισε να μας ρωτάει αν ξέρουμε κανέναν να της γνωρίσουμε με σκοπό να παντρευτούν, δεν έχει κανει ποτέ σχέση μέχρι τώρα γιατί δεν την άφηναν οι γονείς της.
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,359 μηνύματα.
Γενικα οι αντρες έχετε μια λανθασμενη εντυπωση για το τι ελκυει τις γυναικες.
Νομίζετε ότι ο "'αντρας", ο σκληρός, με το σουπερ γυμνασμένο σώμα και τα αδρά χαρακτηριστικά,η "επιτομή" του "απόλυτου αρσενικού", σίγουρα θα αρέσει στις γυναίκες. Ε η πραγματικότητα είναι διαφορετική. Εμένα προσωπικά αλλά και διάφορες φίλες μου, από συζητήσεις που έχουμε κάνει, δεν μας ελκύουν καθόλου αυτοί. Προσωπικά προτιμώ τους πιο γλυκούληδες και αν με ρωτούσατε ποιος είναι κατα την γνώμη μου ο ομορφότερος άντρας, σίγουρα δεν θα σας έλεγα κάποιον από τους παραπάνω. Αλλά γούστα είναι αυτά :bleh: Αφήστε τους γλυκούληδες για εμάς.
Είσαι εξαίρεση βρε methexys όπως αρκετές άλλες . Αλλά την πλειοψηφία των γυναικών θα τις ελκύουν τέτοιοι άντρες .
Δεν είναι κακό , ούτε καλό . Είναι όπως είπε και ο Ηλίας γούστα .

Τώρα εαν πάρουμε το τι ισχύει για την πλειοψηφία και πούμε αυτό αρέσει στις γυναίκες...τότε ναι , είναι λάθος ξεκάθαρα .
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Το ότι κάποιος είναι πιο εσωστρεφής και δεν κάνει τον βαρυμαγκα δεν σημαίνει ότι είναι θηλυπρεπής!!!!!!!!!!!!!!!
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,359 μηνύματα.
Και βέβαια συμβαίνει! Έχω παράδειγμα από συγγενικό μου πρόσωπο 27 χρόνων. Πολλά συμβαίνουν ακόμα. Τις προάλλες μια κοπέλα 29 χρόνων στη δουλειά άρχισε να μας ρωτάει αν ξέρουμε κανέναν να της γνωρίσουμε με σκοπό να παντρευτούν, δεν έχει κανει ποτέ σχέση μέχρι τώρα γιατί δεν την άφηναν οι γονείς της.
Είναι η μεταβατική περίοδος οπότε εννοείται οτι θα συμβαίνουν αυτά . Οι επόμενες γενιές θα είναι ακόμα καλύτερα πιστεύω . Απλά πρέπει να καθαρίσει ο χρόνος τις παλιότερες γενιές γωνιών που δεν είχαν μεγαλώσει στο πλαίσιο που μεγαλώσαμε οι υπόλοιποι .
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Ναι αλλά αυτό που είπες είναι πολύ υποτιμητικό για τους άντρες .
Τι είπα και ήταν υποτιμητικό για τους άντρες. Όντως οι περισσότεροι τα περιμένουν όλα έτοιμα, έτσι τους έχουν μεγαλώσει οι περισσότερες ελληνίδες μάνες. Καλώς ή κακώς, έτσι έχουν τα πράγματα. Και εννοείται υπάρχουν εξαιρέσεις, αλλά δεν είναι και πολλές.
Έτσι ήταν τα πράγματα τότε όμως . Τώρα είναι διαφορετικά . Μια γυναίκα δεν είναι υποχρεωμένη πλέον να παντρευτεί ούτε να κάνει την δούλα . Είναι δικαίωμα του να θέλει ο άλλος κάτι τέτοιο , αλλά είναι και δικαίωμα της γυναίκας να μην θέλει να το ανεχτεί και να χαλάσει ή να μην προχωρήσει σε γάμο .
Για εμένα δεν είναι δικαίωμα, είναι άκρως άσχημο για την εκάστοτε γυναίκα να πρέπει να επωμίζεται όλες τις δουλειές. Από εκεί και πέρα αντιλαμβάνομαι πως το λες. Το θέμα δεν είναι να το θέλει η ίδια να το κάνει. Το θέμα είναι ότι ακόμα και σήμερα εξαναγκάζεται να το κάνει σχεδόν πάντα γιατί αυτή η αντίληψη επικρατεί ακόμα στην κοινωνία. Μη ξεχνάμε ότι ζούμε σε φουλ παρωχημένο κράτος που ενώ το παίζουμε προοδευτικοί ακόμα έχουμε κολλήματα.
Δηλαδή εαν εγώ θέλω να κάτσω να κάνω τα του σπιτιού και να δουλεύει η γυναίκα , για εμένα η κοινωνία δεν θα πει τίποτα ;
Άλλο θέλω, άλλο αναγκάζομαι για να μη με κρίνει ο άντρας μου ή η μάνα του που θα με λέει γαϊδούρα νύφη.
 

ilias90

Διάσημο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 2,086 μηνύματα.

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Το ότι κάποιος είναι πιο εσωστρεφής και δεν κάνει τον βαρυμαγκα δεν σημαίνει ότι είναι θηλυπρεπής!!!!!!!!!!!!!!!
Είδαμε κ τα ντουκια!!!! Ο άλλος το έπαιζε σκληρός κι όταν είδε κατσαρίδα έβαλε την κοπέλα μπροστά να την σκοτώσει . Σορι.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top