Τι θέματα απασχολούν τους Έλληνες;

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Δεν θέλω να πω οτι αυτό μας αξίζει, γιατί αξίζουμε κάτι καλύτερο, αλλά Ιζι και Χάο, πόσοι πιστεύετε οτι νοιάζονται, αν εξαιρέσουμε όσους έχουν δεχθεί το χτύπημα της μοίρας;

Αυτό είναι ακόμα πιο ενοχλητικό και ανησυχητικό αγαπητέ μου, όταν σε ένα φόρουμ με τουλάχιστον 50-100 ενεργά μέλη, μόνο η Ίσι και ο Χάο συμμετέχουν σε ένα τόσο σοβαρό θέμα όπως είναι η υγεία :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Αυτό είναι ακόμα πιο ενοχλητικό και ανησυχητικό αγαπητέ μου, όταν σε ένα φόρουμ με τουλάχιστον 50-100 ενεργά μέλη, μόνο η Ίσι και ο Χάο συμμετέχουν σε ένα τόσο σοβαρό θέμα όπως είναι η υγεία :/:
Δεν θέλω να κατακρίνω τα μέλη του φόρουμ για αυτό, αλλά όπως και να το κάνουμε, είναι μια μικρογραφία της κοινωνίας μας.
Αντίθετα, το θρεντ της γιουροβίζιον έχει περισσότερες αναφορές, σημάδι οτι προτιμούμε να ασχολούμαστε με τα εύκολα και αφελή, αντί να κάνουμε κάτι περισσότερο δημιουργικό.
Διάβασε σε παρακαλώ αυτό το λινκ : https://www.e-steki.gr/showthread.php?t=3365&page=12
Νομίζω είναι η καλύτερη απάντηση.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Το ένα δε θα έπρεπε να αποκλείει το άλλο αγαπητέ μου! :/:
Κι εγώ είδα eurovision με την κόρη μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Μα δεν είναι κατακριτέο αυτό.
Κατακριτέο είναι να παραμερίζουμε τα μεγάλα ζητήματα και να εθελοτυφλούμε, δίνοντας προτεραιότητα στα μικρά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Βολεύει η αποχαύνωση... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Δημιουργήθηκε Split αφού έχει ενδιαφέρουν μια συζήτηση, τι θέματα απασχολούν τους Έλληνες!

Εύχομαι η συζήτηση να μην καταλήξει σε flame κτλ.

Με φιλική διάθεση,
Παναγιώτης για την ΟΔ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
να τονίσω σε αυτό το σημείο ότι παρόλο που το θέμα ξεκίνησε με αφορμή το ποστ της Δήμητρας και αναφέρεται στο στέκι και τους χρήστες, παρόλα αυτά, η συζήτηση να γίνει ΓΕΝΙΚΑ για τους Ελληνες κι όχι ειδικά για το στέκι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Για να μην παρεξηγηθώ, αναφέρθηκα στα ενεργά μέλη του φόρουμ, ως μια μικρογραφία της κοινωνίας.
Όσο για την αποχαύνωση, αναφερόμουν σε αυτή που μας υποβάλλουν τα ΜΜΕ.
Την ώρα που γράφω αυτές τις γραμμές ο Κος Τριανταφυλλόπουλος έχει εκπομπή για την Καλομοίρα...όταν το περιβόητο καλάθι της νοικοκυράς συνεχώς αδειάζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
και ας μιλήσω για την Ελληνίδα ΚουΕ :P
well... με ενδιαφέρει η επικαιρότητα, με ενδιαφέρει η πολιτική και τα δρόμενα της χώρας μας, με ενδιαφέρει και μια ιατρική συζήτηση καθώς και η ανάλυση για τις κάρτες Ταρώ που έχω την χαρά να διαβάζω...
αυτό όμως δεν σημαίνει ότι μπορώ ή θέλω να έχω άποψη για τα πάντα κι ότι πρέπει να μιλάω για τα πάντα....
για κάποια θέματα, απλά παρακολουθώ και σκέφτομαι... κι αν έχω κάτι να πω, απλά θα το πω...
στον δίπλα μου... στον άντρα μου.... στον συνάδελφο... στον συνφορουμίστα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Σίγουρα δεν είναι ο μοναδικός λόγος αυτό που θα αναφέρω αλλά εξηγεί εν μέρει γιατί έχουν περισσότερη κίνηση τα πιο 'έυκολα' θέματα.

Για να μιλήσεις για ένα πιο σοβαρό και απαιτητικό ζήτημα πρέπει έχεις και τις απαραίτητες γνώσεις ή εμπειρίες. Προφανώς και για να μιλήσεις για ένα πιο ελαφρό θέμα όπως η Eurovision είναι πιο εύκολο αφού δεν χρειάζεται τίποτε από τα δύο. Πόσοι όμως μπορούν να μιλήσουν σοβαρά για την πυρηνική φυσική;

Έτσι είναι λογικό ένα πιο χαλαρό θέμα να έχει μεγαλύτερη συμμετοχή. Άλλωστε κατά τη γνώμη μου είναι καλύτερα απλώς να παρακολουθείς ένα θέμα που δεν ξέρεις και τόσο καλά παρά να μιλάς γι' αυτό και να χρησιμοποιείς ασάφειες, αλλά και λανθασμένα επιχειρήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavros_

Δραστήριο μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 646 μηνύματα.
Η καθημερινότητα του Έλληνα τον κάνει τόσο δυστυχισμένο, που στον ελεύθερο του χρόνο, δεν θέλει να ασχοληθεί με τα θέματα που θα έπρεπε, αλλά με θέματα που θα τον διασκεδάσουν. Ίσα ίσα να αποφύγουμε τη μιζέρια των προβλημάτων μας. Π.χ. Ποιός μιλάει για πολιτική? Κανείς! Ποιός είδε τη Eurovision? Όλοι !

Είναι καλό να έχουμε άποψη, λοιπόν, για όλα τα θέματα από πολιτικά ως αθλητικά (που δε κάνουμε), να ανταλλάζουμε επιχειρήματα με τους άλλους (που δε κάνουμε) να είμαστε ανοιχτοί στο τι θα πει ο άλλος (που δεν είμαστε) και τέλος να μην είμαστε προκατειλημμένοι απέναντί του (που είμαστε).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι οτι η αφορμή για αυτό θέμα δεν είναι μόνο το τι μας ενδιαφέρει, αλλά το κατά πόσο παραγκωνίζουμε τα μεγάλα σοβαρά ζητήματα ( υγεία, παιδεία, ακρίβεια, εγκληματικότητα, καθημερινή ζωή), υπέρ άλλων ζητημάτων, λιγότερο σημαντικών κατά την προσωπική μου πάντα άποψη.
Πάντα πίστευα οτι θα έρθει η ώρα εκείνη όπου ο πολίτης θα κάνει την επανάσταση του. Δυστυχώς όμως, οι μεγάλοι άρχοντες του τόπου, έχουν φροντίσει να αποκοιμίζουν τον κόσμο ντοπάροντας τον με ένα σωρό τρόπους. Και όταν έρχεται η ώρα εκείνη, όπου μας δίνεται η δυνατότητα να κάνουμε χρήση του πιο δυνατού από τα όπλα μας, της ψήφου, εμείς το χαραμίζουμε, επιβραβεύοντας τους με τον τρόπο αυτό για τα καλά που έχουν προσφέρει.
Θυμάμαι πολύ καλά οτι όλες οι κυβερνήσεις των τελευταίων 15 χρόνων, ξεκίνησαν με σύνθημα την καθημερινότητα του πολίτη.
Αντί αυτού, τα πράγματα πηγαίνουν από το κακό στο χειρότερο, και δεν αντιδρά κανείς. Από την άλλη όμως.....


.... τα τελευταία χρόνια η χώρα μας σημειώνει μεγάλες επιτυχίες στη γιουροβίζιον κάνοντας μας όλους εθνικά υπερήφανους (?)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Νομίζω ότι είσαι λίγο άδικος Ανδρέα...
τον Έλληνα τον απασχολεί πάρα πολύ το ότι δεν βγαίνει ο μήνας με τον μισθό του...
τον απασχολεί το ότι δεν θα πάρει ποτέ του σύνταξη...
τον απασχολεί που δεν έχει κι αυτός μπάρμπα στην Κωρώνη να κάνει τη δουλίτσα του χωρίς ταλαιπώρια...
τον απασχολεί που πρέπει να δουλεύει ως τις 8 το βράδυ και δεν βλέπει τα παιδιά του...

απλά... αν όλη την ώρα μιλάει ΜΟΝΟ για αυτά, όχι επανάσταση δε θα κάνει... θηλιά θα βάλει στο λαιμό του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Ο Κυρ στο Βήμα:

- Αυτή η χώρα είναι μπορντέλο.
- ΕΕΕΠ! όχι και χώρα η ελλάδα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Νομίζω ότι είσαι λίγο άδικος Ανδρέα...
τον Έλληνα τον απασχολεί πάρα πολύ το ότι δεν βγαίνει ο μήνας με τον μισθό του...
τον απασχολεί το ότι δεν θα πάρει ποτέ του σύνταξη...
τον απασχολεί που δεν έχει κι αυτός μπάρμπα στην Κωρώνη να κάνει τη δουλίτσα του χωρίς ταλαιπώρια...
τον απασχολεί που πρέπει να δουλεύει ως τις 8 το βράδυ και δεν βλέπει τα παιδιά του...

απλά... αν όλη την ώρα μιλάει ΜΟΝΟ για αυτά, όχι επανάσταση δε θα κάνει... θηλιά θα βάλει στο λαιμό του
Κι αφού λοιπόν τον απασχολούν όλα αυτά, γιατί επιβραβεύει τα δύο μεγάλα κόμματα σε κάθε εκλογές; Δεν θέλω να το κάνω πολιτικό το θέμα, όμως πιστεύω πως αυτός που ψηφίζει ένα από τα δύο μεγάλα κόμματα, είναι αυτός που είναι ευχαριστημένος με την καθημερινότητά του τα τελευταία 35 χρόνια. Τότε θα έπρεπε να έχουμε 80 % ευτυχισμένους πολίτες στη χώρα μας.
Πως εξηγείτε λοιπόν αυτό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Κι αφού λοιπόν τον απασχολούν όλα αυτά, γιατί επιβραβεύει τα δύο μεγάλα κόμματα σε κάθε εκλογές; Δεν θέλω να το κάνω πολιτικό το θέμα, όμως πιστεύω πως αυτός που ψηφίζει ένα από τα δύο μεγάλα κόμματα, είναι αυτός που είναι ευχαριστημένος με την καθημερινότητά του τα τελευταία 35 χρόνια. Τότε θα έπρεπε να έχουμε 80 % ευτυχισμένους πολίτες στη χώρα μας.
Πως εξηγείτε λοιπόν αυτό;

Δηλαδή τι να ψηφίσει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavros_

Δραστήριο μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 646 μηνύματα.
Πάντως οχι τα 2 μεγάλα κόμματα Angie.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Δλδ, το ζήτημα σχετικά με το τι απασχολεί τους Έλληνες έχει να κάνει με το αν ψηφίζουν ΠΑΣΟΚ ή ΝΔ.

Μάλιστα...

Συγγνώμη που επεμβαίνω (η Angie με έχει καλύψει στο πρώτο της ποστ ήδη) αλλά μια τέτοια συζήτηση θεωρώ ότι ήδη στα πρώτα της ποστ παίρνει πολύ λάθος δρόμο...
Εξίσου ασχολείται με τη ... eurovision αλλά όχι με ιατρικά θέματα ο [μέσος] ψηφοφόρος ΠΑΣΟΚ, ΝΔ, ΣΥΡΙΖΑ, ΚΚΕ, ΛΑΟΣ και λοιπών μικρών κομμάτων...

no further comments με κάλυψε η Angie και σε μεγάλο βαθμό η ΚουΕ άλλωστε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Δηλαδή τι να ψηφίσει;
Δεν θα υποδείξω εγώ σε κανέναν τι να ψηφίσει. Οπως προείπα, εφ΄ όσον είναι ευχαριστημένος με την καθημερινότητα που έχουν χτίσει τα δύο μεγάλα κόμματα, ας τα επιβραβεύσει με την ψήφο του.

Δλδ, το ζήτημα σχετικά με το τι απασχολεί τους Έλληνες έχει να κάνει με το αν ψηφίζουν ΠΑΣΟΚ ή ΝΔ.

Μάλιστα...

Συγγνώμη που επεμβαίνω (η Angie με έχει καλύψει στο πρώτο της ποστ ήδη) αλλά μια τέτοια συζήτηση θεωρώ ότι ήδη στα πρώτα της ποστ παίρνει πολύ λάθος δρόμο...
Εξίσου ασχολείται με τη ... eurovision αλλά όχι με ιατρικά θέματα ο [μέσος] ψηφοφόρος ΠΑΣΟΚ, ΝΔ, ΣΥΡΙΖΑ, ΚΚΕ, ΛΑΟΣ και λοιπών μικρών κομμάτων...

no further comments με κάλυψε η Angie και σε μεγάλο βαθμό η ΚουΕ άλλωστε.
Καθόλου λάθος δρόμο δεν παίρνει αυτή η συζήτηση. Είπαμε και πριν οτι αφορμή στάθυκε κουβέντα που είχαμε σε άλλο θρεντ, και το θέμα είναι ακριβώς αυτό.
Επίσης, διαφωνώ με αυτό που λές οτι ο μέσος ψηφοφόρος όλων των κομμάτων ασχολούνται στον ίδιο βαθμό με όλα τα θέματα.
Αν μιλήσεις με κάποιον που δεν είναι ευχαριστημένος με τη σημερινή πραγματικότητα, και το αποδεικνύει, καταψηφίζοντας τα δύο μεγάλα κόμματα, αμέσως θα σου φέρει την κουβέντα εκεί.
Αυτοί οι άνθρωποι σχολιάζουν και ασχολούνται πολύ περισσότερο με τα πραγματικά προβήματα, αντίθετα οι υπόλοιποι έχουν επαναπαυτεί στη θεωρία " έλα μωρέ, τίποτα δεν αλλάζει πια σε αυτή τη χώρα"
Γίνε εσύ πρώτα η αλλαγή που θέλεις να δεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Αν μιλήσεις με κάποιον που δεν είναι ευχαριστημένος με τη σημερινή πραγματικότητα, και το αποδεικνύει, καταψηφίζοντας τα δύο μεγάλα κόμματα, αμέσως θα σου φέρει την κουβέντα εκεί.
Αυτοί οι άνθρωποι σχολιάζουν και ασχολούνται πολύ περισσότερο με τα πραγματικά προβήματα, αντίθετα οι υπόλοιποι έχουν επαναπαυτεί στη θεωρία " έλα μωρέ, τίποτα δεν αλλάζει πια σε αυτή τη χώρα"
Mηδενίζεις. Γνωρίζω και εδώ μέσα άτομα που δεν ψηφίζουν τα μεγάλα κόμματα και όμως επιλέγουν για δικούς τους λόγους να χρησιμοποιούν ένα φόρουμ για να συζητήσουν...για τη eurovision βρε αδερφέ. Και, αντίστοιχα, άτομα που το ρίχνουν "δαγκωτό" είτε στο ένα είτε στο άλλο κόμμα και έχουν ισχυρή παρουσιά σε "σοβαρά" θέματα.
Προσωπικά αυτό που λες στο bold δεν μου λέει κάτι. Κάπου πιο πάνω η ΚουΕ, νομίζω, είπε "αν 24/7 μιλάμε μόνο για τα σοβαρά θα δέσουμε μια πέτρα στο λαιμό μας να πάμε να πέσουμε". Eπίσης με ενοχλεί λίγο ομολογώ να πρέπει να γυρνάμε όλες τις συζητήσεις στο αν η ΝΔ/ΠΑΣΟΚ παίρνει 40αρια ή όχι.
Το αν μας ενδιαφέρει, πχ η οικολογία, η ανακύκλωση και τέτοιου είδους θέματα δεν έχει να κάνει με το πιο κόμμα ψηφίζουμε... Μπορεί να είμαστε αποχαυνωμένοι (κατά τα λεγόμενα σας) και να ψηφίζουμε ΠΑΣΟΚ/ΝΔ ή να είμαστε συνειδητοποιημένοι (κατά τα λεγόμενά σας) και να ψηφίζουμε ΚΚΕ/ΣΥΡΙΖΑ/ΛΑΟΣ/εξωκοινοβουλευτικό κόμμα. Είναι θέμα ανθρώπου και όχι κομματικών (προσοχή, όχι πολιτικών) πεποιθήσεων. [βλέπεις? δεν έχουν όλα τα "σοβαρά" θέματα τη ρίζα τους στις ψήφους!*]
Γνώμη μου και φιλικά πάντα :)



*προφανώς ακόμα και θέματα όπως τα παραπάνω ο καθένας που θέλει σώνει και ντε να το γυρίσει στο κομματικό μπορεί (ακόμα και τι τρώω το μεσημέρι μπορεί κάποιος να θέλει να μου το ανάγει σε κομματικά θέματα άλλωστε!). Γνώμη μου όμως είναι ότι δεν έχουν ουσιαστική σχέση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top