Τι θεωρείτε ότι ξεχωρίζει το e-steki από άλλα fora;

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Δεν ρώτησα τι θεωρείς γενικά κακό για ένα φόρουμ αλλά τι χρώμα θεωρείς οτι δεν ταιριάζει συγκεκριμένα στο στέκι. :)
Όσο για το αν θα αλλάξει κάτι, προτιμώ να μην απαντήσω ακόμα αν μου επιτρέπεις. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Ε άμα δεν θες μην απαντάς, αν και θα με φάει η περιέργεια κακούργα! :P

Και η απάντηση η ίδια παραμένει.. όχι σκούρα, όχι έντονα, κάτι σε παλ πάλι για να είναι χαλαρό και ξεκούραστο.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Να πω κι εγώ...

Μου αρέσει που μπορούμε να μιλάμε πολιτισμένα και που διαφυλάσσεται το δικαίωμα όλων να ακουστούν.
Επίσης μου αρέσει κι εμένα που τίποτα δε σβήνεται!!

Όσο για την αισθητική, μου αρέσουν αυτοί οι γήινοι τόνοι, αν και πιο σημαντικό είναι το ότι έχετε αποχρώσεις ενός χρώματος, βασικά, και τέτοιες που δεν απέχει μίλια ο ένας τόνος από τον άλλον!
Το ότι είναι κεντραρισμένο δε με ενοχλεί, ίσα ίσα το προτιμώ, μιας και θα με πιάνει αυχενικό, να γυρνάω το κεφάλι κάθε φορά από τη δύση στην ανατολή, κι όλο αυτό για μία γραμμή...!

Τι δε μ' αρέσει...
Ενώ πολύ χαίρομαι που οι Μοντς και Αντμινς είναι και μέλη, και πολλές φορές ξεχνάω για πολλούς ότι είναι και "στην κυβέρνηση" εδώ, έχει τύχει να πω "μα καλά τώρα, αυτό γιατί το επεξεργάστηκαν;;"
Μπορεί να έτυχε, απλά πχ αν μία απάντηση έχει εν μέρει γκρηκλις... ε, "περνάει", ε;
Επίσης κάποιες φορές σκέφτομαι ότι ο Πάνος είναι ο μόνος, που δε συμμετέχει τόσο και είναι αποστασιοποιημένος, αλλά μπορεί να είναι λόγω διαβάσματος, σωστά;

Ξέφυγα λίγο, αλλά για μένα ήταν κι αυτό μέγα θετικό του στεκιού!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Συμφωνώ απόλυτα με το γίδι κι εμένα μου αρέσει που είναι κεντραρισμένο και μοιάζει περισσότερο με ποιήμα παρά με συμβόλαιο.

Μισέλ, αν τυχόν σε ενδιαφέρει, θεωρητικά το πιο ευχάριστο χρώμα για την ψυχολογική διάθεση, λένε οτι είναι το πράσινο, γι αυτό και το χρησιμοποιούμε έντονα στα χειρουργεία, αν και τώρα τελευταία..... ό,τι να ΄ναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Όσο για την αισθητική, μου αρέσουν αυτοί οι γήινοι τόνοι, αν και πιο σημαντικό είναι το ότι έχετε αποχρώσεις ενός χρώματος, βασικά, και τέτοιες που δεν απέχει μίλια ο ένας τόνος από τον άλλον!

Σου αρέσει δηλαδή ένα site να είναι μονόχρωμο;; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Δεν εννοεί μονόχρωμο, αλλά σε αποχρώσεις του ίδιου χρώματος όπως είναι τώρα, και όχι σαν γύφτικο καρναβάλι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Δεν εννοεί μονόχρωμο, αλλά σε αποχρώσεις του ίδιου χρώματος όπως είναι τώρα, και όχι σαν γύφτικο καρναβάλι.

Αυτό εννοώ μονόχρωμο. Πχ οι φωτοτυπίες που εκτυπώνει κανείς μονόχρωμες τις λέμε, αλλά έχουν πολλές τίντες του μαύρου.
γιααα define λίγο το "γύφτικο καρναβάλι"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Δεν έχεις δει γύφτικο ντύσιμο;
Ολα τα χρώματα παρέα..... κόκκινο παντελόνι με κίτρινο πουκάμισο, πράσινο σακάκι και πορτοκαλί γραβάτα. Ασπρο παπούτσι και κάλτσα μια μπλε και μια καφέ.
Δεν πάνε όλα μαζι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Δεν έχεις δει γύφτικο ντύσιμο;
Ολα τα χρώματα παρέα..... κόκκινο παντελόνι με κίτρινο πουκάμισο, πράσινο σακάκι και πορτοκαλί γραβάτα. Ασπρο παπούτσι και κάλτσα μια μπλε και μια καφέ.
Δεν πάνε όλα μαζι.

Υπάρχει τρόπος να συνδυαστούν πολλά χρώματα και το αποτέλεσμα να μην είναι άσχημο. Πχ το παρακάτω site το θεωρείς άσχημο;;; Κι όμως, δες πόσα χρώματα έχει. https://www.kalamogiorgos.com/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Υπάρχει τρόπος να συνδυαστούν πολλά χρώματα και το αποτέλεσμα να μην είναι άσχημο. Πχ το παρακάτω site το θεωρείς άσχημο;;; Κι όμως, δες πόσα χρώματα έχει. https://www.kalamogiorgos.com/
Οχι, δεν είναι καθόλου άσχημο, το αντίθετο μάλιστα, τα χρώματα είναι πολύ ευχάριστα και καθόλου κουραστικά.
Ολο αυτό το θέμα με τα χρώματα, δεν είναι το γνωστικό μου αντικείμενο, γι' αυτό και είπα οτι πρέπει να δω κάτι για να το κρίνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Από τις απαντήσεις σου Λία νομίζω πως σε ενδιαφέρει κυρίως η άποψή μας στο αισθητικό και λειτουργικό μέρος και γι'αυτά θα μιλήσω:

Μου αρέσει το site, το θεωρώ πολύ εύχρηστο, αν και μερικές λειτουργίες δεν τις καταλαβαίνω. Ας πούμε δεν ήξερα για μήνες να κάνω διπλή παράθεση και ρώτησα για το πώς γίνεται. Πιθανώς να είναι χαζομάρα μου, αλλά νομίζω υπάρχουν κι άλλοι σαν εμένα, οπότε θα βοηθούσαν "οδηγίες χρήσης".

Τα χρώματα μου αρέσουν επειδή με χαλαρώνουν και δεν θα μου άρεσε ξαφνικά να έβλεπα κόκκινα κι έντονα πράσινα ας πούμε, επειδή θα τσιτωνόμουν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
@underwater: Με ενδιαφέρει η άποψη σας ΚΥΡΙΩΣ για το θέμα του τίτλου, όχι για να μου πείτε πόσο "ωραίο" είναι το παρόν theme. Απλά βγήκαμε λίγο offtopic αλλά δεν πειράζει και αυτά που μου λέτε χρήσιμα είναι αν και φοβάμαι οτι μερικοί ίσως απογοητευτείτε σε μερικούς μήνες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mitsos The Great

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Βαρθολομιό (Ηλεία). Έχει γράψει 2,165 μηνύματα.
γιατί να απογοητευτούμε??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ένηγουεη, εγώ εννοούσα τις αποχρώσεις. Δεν αποκλείω να είναι ένα χρωματιστό σάιτ όμορφο, άλλωστε ο Καλαμογιώργος έχει χρώματα με μεγάλη δόση κίτρινου μέσα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Δε νομίζω οτι τίθεται θέμα απογοήτευσης, δεν χαρακτηρίζεται ένα φόρουμ από τα χρώματα του.
Εγώ αν δεν μου αρέσει, θα πω την αλήθεια, οτι δεν μου αρέσει.
Αυτό όμως δεν θα επηρρεάσει τη θέση μου και τη γνώμη μου για το φόρουμ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Ωραίο το site Mισέλ και ιδιαίτερα χαρούμενο! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Εγω παλι ομολογω οτι δεν καταλαβα τι ειδους απαντηση ψαχνεις ακριβως :redface:

Οσον αφορα το design του φορουμ (χρωματα, layout, κτλ) ή/και το χρηστικο μερος (ειτε ειναι αυτο συντονισμος συζητησεων, ειτε ταχυτητα site, κτλ);

Και κυριως, σε ενδιαφερουν και θετικα και αρνητικα, ή μονο ενα απο τα δυο; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ο τροπος για διαχειρισης και τα μελη. Στο στεκι εχει κρατισει μια αγνοτιτα, δεν μπαινει ο καθενας να ανοιγει το καθε πατατιαδικο θεμα και ετσι να επικρατει ενα χαος, δεν ρωταει καπιος κατι και τρεχουμε ολοι να το χαρακτιρισουμε ασχετο noob και δεν ξερω και εγω τι αλλο, αλλα σπευδουμε να τον βοηθεισουμε κλπ. Φανταζομαι ολοι οσοι εχετε συμετασχει σε διαφορα φορουμ καταλαβενετε τι θελω να πω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Η μικρή ηλικία κάποιων μελών δημιουργεί μια φοβερά αναζωογονητική ατμόσφαιρα. Επίσης έχει ένα επίπεδο που δεν έχω βρει σε άλλα φόρουμς (και ήμουν φανατική σε αρκετά).

Αυτό ακριβώς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εγω παλι ομολογω οτι δεν καταλαβα τι ειδους απαντηση ψαχνεις ακριβως :redface:

Οσον αφορα το design του φορουμ (χρωματα, layout, κτλ) ή/και το χρηστικο μερος (ειτε ειναι αυτο συντονισμος συζητησεων, ειτε ταχυτητα site, κτλ);

Και κυριως, σε ενδιαφερουν και θετικα και αρνητικα, ή μονο ενα απο τα δυο; :)

Με ενδιαφέρουν τα θετικά όσον αφορά το κλιμα, τον τρόπο συμπεριφοράς των μελών, τον τρόπο που εξελίσσονται οι συζητήσεις, τέτοια πράγματα. ΟΧΙ την εμφάνιση! Και όχι όλα τα θετικά, αυτά που προσωπικά δεν έχετε συναντήσει σε άλλο φόρουμ.
Και μιας και πιάσαμε το εμφανισιακό θέμα, αν θέλετε πείτε και τι δεν θα θέλατε ποτέ να δείτε στο theme του e-steki.

kajira δεν το έφτιαξα εγώ το site ε; Το λέω για παν ενδεχόμενον. Απλά προσπαθούσα να δείξω στον πειρατή ένα χρωματιστό χαρούμενο site και αυτό του συναδέλφου ήταν το πρώτο που μου ήρθε στο μυαλό μιας και το είχα δει πριν λίγο καιρό και γενικά τον εκτιμώ αρκετά σαν νέο γραφίστα :).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top