Τι κάνεις όταν νιώθεις πως οι φίλοι σου δεν είναι αρκετοί;

ανεμώνη

Νεοφερμένος

Η ανεμώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Έχετε αισθανθεί ποτέ ότι ακόμη και οι πιο δικοί σας άνθρωποι αδυνατούν να σας καταλάβουν?Ξαφνικά νιώθεις μετέωρος,μόνος.Μπορεί να νιώσεις και άσχημα συναισθήματα για ανθρώπους που αγαπάς.Αν σε κουράζουν,αν θες μονίμως να δραπετεύσεις,αν ψάχνεις κάτι επιπλέον,σημαίνει πως δεν τους αγαπάς?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
σημαίνει πως δεν τους αγαπάς?
ε οχι αναγκαστικά, αυτό το καταλαβαίνεις συνήθως
όταν έρχεται η ώρα για τα κληρονομικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

μαριώ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μαριώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Ωραιος ο ρεμπεσκες...:worship:

Στο θεμα μας...:studying: Δεν νομιζω οτι το αν αγαπας τους δικους σου ανθρωπους εχει να κανει με το κατα ποσο σε γεμιζουν ως ανθρωποι. Και να τους αγαπας γινεται, και να βαλεις ανθρωπους στην ζωη σου που να σε γεμιζουν. Αν βρεις τους ανθρωπους που χρειαζεσαι νομιζω θα σταματησεις και να θες να δραπετευσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Orignokos

Νεοφερμένος

Ο Orignokos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Άλλο συγγενείς άλλο φίλοι, οι συγγενείς είναι δικοί μας άνθρωποι απο ανάγκη ανωτέρω βία δηλαδή οι φίλοι απο επιλογή εμείς έχουμε την ευθύνη μόνο για τους φίλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Σου συμβαίνει συχνά ή τώρα έτυχε κάτι συγκεκριμένο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ανεμώνη

Νεοφερμένος

Η ανεμώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Δεν χρειάζεται να συμβεί κάτι συγκεκριμένο.Απλά κάποια στιγμή νιώθω πως έχω εξαντλήσει τα πάντα.Κάθε σχέση έχει όρια.Απλά δεν ξέρω αν είναι φυσιολογικό να αποζητάς συνέχεια κάτι νέο.Δεν ξέρω αν έχει και ιδιαίτερο νόημα γιατί πάλι στους ίδιους ανθρώπους που με ανέχονται θα καταλήξω.Εσύ δεν βαριέσαι ποτέ με τους φίλους σου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Δεν χρειάζεται να συμβεί κάτι συγκεκριμένο.Απλά κάποια στιγμή νιώθω πως έχω εξαντλήσει τα πάντα.Κάθε σχέση έχει όρια.Απλά δεν ξέρω αν είναι φυσιολογικό να αποζητάς συνέχεια κάτι νέο.Δεν ξέρω αν έχει και ιδιαίτερο νόημα γιατί πάλι στους ίδιους ανθρώπους που με ανέχονται θα καταλήξω.Εσύ δεν βαριέσαι ποτέ με τους φίλους σου?

Θα σου πω. Έχω μια φίλη, την κολλητή μου από τα 19.
Την αγαπάω, την λατρεύω, απλά μερικές φορές νιώθω ότι έχει μεινει "εκεί", όταν ήμασταν μικρές.
Δεν καταλαβαίνει πάντα ότι τα πράγματα έχουν αλλάξει, δεν μπορούμε να κάνουμε τα ίδια πράγματα με τότε.
Όμως παρ όλα αυτά, δεν μπορώ να φανταστώ τη ζωή μου χωρίς εκείνη.
Η ζωή κάνει κύκλους και η διάθεσή μας κάνει σκαμπανεβάσματα.
Όμως αν δεν βρίσκεις κάτι να πεις, αν χάνεις την όρεξή σου να μιλήσεις με αυτόν με τον οποίο σε συνδέει μια φιλία, πόσο αληθινός φίλος είσαι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

just smile!

Δραστήριο μέλος

Η just smile! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μακροχώρι (Καστοριά). Έχει γράψει 442 μηνύματα.
Οι φιλοι ποτε δεν μπορουν να μας συμπληρωνουν στο 100%.Απλα προσπαθεις να βρεις καποιους με τους οποιους να νιωθεις καλυτερα οσο το δυνατο περισσοτερο.Κι εγω με την κολλητη μ ωρες ωρες δεν ξερουμε τι να πουμε αλλα και η σιωπη,η βαρεμαρα εειναι τελεια μαζι της.Αν δεν ειστε καθολου καλα-ο ενας να λεει αυγα ο αλλος καλαθια-βρες φιλους,γιατι αυτοι φιλοι δεν ηταν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top