Τι κάνω;

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

petran_95

Νεοφερμένος

Ο petran_95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλη την παρέα και καλώς σας βρήκα!
Ας μπω κατευθείαν στο θέμα. Είμαι καιρό με μία κοπέλα και είμαστε καλά. Την αγαπάω και με αγαπάει και δεν είχα ποτέ γυρίσει να κοιτάξω άλλη. Το θέμα είναι ότι τον τελευταίο καιρό γνώρισα τον ξάδερφό της και κάνουμε πολύ παρέα. Το παιδί είναι γκέι και μία μέρα άρχισα να τον ρωτάω από περιέργεια και ενδιαφέρον για τη ζωή του τις σχέσεις και άλλα. Εκεί που μιλούσαμε κάπως αισθάνθηκα το ένα έφερε το άλλο και φιληθήκαμε. Από τότε έχουμε ξαναβρεθεί και φιληθεί μόνο δεν έχουμε ολοκληρώσει γιατί αισθάνομαι και λίγο ας πούμε τύψεις. Δεν το βρίσκω όμως κακό και η αλήθεια είναι ότι θέλω να έχω μια ελεύθερη σχέση μαζί του γιατί περνάω πολύ όμορφα και θέλω να ζήσω την εμπειρία με άλλον άντρα. Επίσης θέλω να συνεχίσω με την κοπέλα μου γιατί την αγαπώ. Εσείς τι λέτε;
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,616 μηνύματα.
Εμείς τι να πούμε; Εσύ νομίζω θα πρέπει να το πεις στην κοπέλα σου. Δικαιούται να ξέρει, αν την εκτιμάς και δεν απλά βολεύεσαι στη σχέση.
Αλλιώς...πώς; Για πόσο θα ζεις διπλή ζωή; Κάποια στιγμή θα φτάσεις σε αδιέξοδο ή/και αργά η γρήγορα θα το μάθει η κοπέλα. Καλύτερα λοιπόν να το μάθει από εσένα, βρες το κουράγιο και μίλησέ της.
'Ετσι κι αλλιώς τίποτα πια στη ζωή σου δεν είναι όπως πριν.
Καιρός να κάνετε οι δυό σας τις επιλογές σας, είτε μαζί, είτε χώρια.
 

petran_95

Νεοφερμένος

Ο petran_95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Ευχαριστω πολυ για τη γνωμη! Το θεμα μου ειναι οτι την αγαπαω την κοπελα μου και περναμε ομορφα οποτε δεν θελω να το χαλασω. Θελω να ειμαστε μαζι και να περναω ωραια και με τον ξαδερφο της που μου εχει βγαλει κατι πρωτογνωρο. Αν δεν το μαθει δεν θα την πληγωσει.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,843 μηνύματα.
Αμέσως να το πεις στην κοπέλα σου. Αν της αρέσει η φάση, καλώς. Αν όχι, πρέπει να πάρεις μια απόφαση. Δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα στην ζωή μας.
Σκέψου ακριβώς το αντίστροφο. Η φίλη σου γνωρίζει μια λεσβία ξαδέλφη σου και περνάνε καλά. Δεν θα θελες να σου το πει; Θα σου άρεσε να σου το έκρυβε;
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,575 μηνύματα.
Με την επιφύλαξη κιόλας ότι μπορεί να είσαι troll, θα σου απαντήσω όπως και να ‘χει.

Χωρίζετε χθες.
 

petran_95

Νεοφερμένος

Ο petran_95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Γιατι το πατε στο ηθικο; Εγω περναω μια φαση που με ολοκληρωνει σαν ανθρωπο και γεμιζω εμπειριες. Καλυτερα να το κανω και να το ζησω τωρα που μου βγαινει παρα να εχω απωθημενα αν παντρευτουμε μετα (υπαρχει σαν σκεψη). Γιατι να χαλασω μια σχεση ζωης για κατι που θα ειναι προσκαιρο; Και τονιζω οτι δεν ειμαι ανθρωπος που ξενοκοιταει αυτο ετυχε.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Κι αμα μου εκανε κατι αντιστοιχο που λετε δεν ξερω αν το μαθαινα τι θα εκανα αλλα θα προτιμουσα να μην το μαθω. Εφοσον ειναι προσωρινο.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,843 μηνύματα.
Κι αμα μου εκανε κατι αντιστοιχο που λετε δεν ξερω αν το μαθαινα τι θα εκανα αλλα θα προτιμουσα να μην το μαθω. Εφοσον ειναι προσωρινο.
Ωραία, πες της πως είναι προσωρινό. Αλλά πώς είσαι τόσο σίγουρος; Εδώ δεν περίμενες να φιληθείς με τον άλλο αλλά συνέβη. Εκτός κι αν είσαι αμφισεξουαλικος.
 

petran_95

Νεοφερμένος

Ο petran_95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Δεν ξερω παιδια τι να σας πω. Για μενα δεν υπαρχει μονο στρέιτ-μπάι-γκέι. Υπάρχουν και ενδιάμεσα στάδια. Κάποιος μπορεί πχ να είναι στρέιτ και να του κάνει κλικ μια φορά ένα άτομο του ίδιου φύλου και ποτέ ξανά. Απλά είμαι άπειρος σε 'απιστίες' και φοβαμαι μην κανω καμια βλακεια και καρφωθω.
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,616 μηνύματα.
Γιατι το πατε στο ηθικο; Εγω περναω μια φαση που με ολοκληρωνει σαν ανθρωπο και γεμιζω εμπειριες. Καλυτερα να το κανω και να το ζησω τωρα που μου βγαινει παρα να εχω απωθημενα αν παντρευτουμε μετα (υπαρχει σαν σκεψη). Γιατι να χαλασω μια σχεση ζωης για κατι που θα ειναι προσκαιρο; Και τονιζω οτι δεν ειμαι ανθρωπος που ξενοκοιταει αυτο ετυχε.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Κι αμα μου εκανε κατι αντιστοιχο που λετε δεν ξερω αν το μαθαινα τι θα εκανα αλλα θα προτιμουσα να μην το μαθω. Εφοσον ειναι προσωρινο.
"Ουδέν μονιμότερον του ... προσωρινού", λέει μια σκωπτική ατάκα.
Πώς είσαι τόσο σίγουρος οτι είναι προσωρινό;
Κι αν σου ξαναβγεί, έστω και πολύ αργότερα, όταν θα έχεις σύζυγο και παιδιά;
Εκτός κι αν το έχεις σκεφτεί τόσο καλά στο μυαλό σου, που λογαριάζεις να ζεις μια ήσυχη οικογενειακή ζωή με κάποια "τσιμπολογήματα" αραιά και πού, προσδοκώντας να μείνει, όσο ζεις, το "μικρό σου μυστικό".
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,575 μηνύματα.
Όχι να μην της πει τίποτα, δεν φταίει κάτι η κοπέλα να πάθει εγκεφαλικό.

Με συνοπτικές διαδικασίες της λες πως νιώθεις ότι σε τραβάει κάποιος άλλος και δεν ξέρεις αν μπορείτε να συνεχίσετε. Αν την δεις πρόθυμη να θέλει να μάθει περισσότερα, της το ξετυλίγεις σιγά σιγά.

Απλά δεν χρειάζεται να ξέρει όλη την αλήθεια. Μερικά πράγματα είναι καλό να τα κρατάμε για τον εαυτό μας. Ειδικά αν είναι πιθανό να κάνουν μεγαλύτερη ζημιά απ’ότι καλό.
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,616 μηνύματα.
Δεν ξερω παιδια τι να σας πω. Για μενα δεν υπαρχει μονο στρέιτ-μπάι-γκέι. Υπάρχουν και ενδιάμεσα στάδια. Κάποιος μπορεί πχ να είναι στρέιτ και να του κάνει κλικ μια φορά ένα άτομο του ίδιου φύλου και ποτέ ξανά. Απλά είμαι άπειρος σε 'απιστίες' και φοβαμαι μην κανω καμια βλακεια και καρφωθω.
Οπότε το θέμα δεν είναι η αφύπνιση της πρωτόγνωρης σεξουαλικής σου ταυτότητας , αλλά μη σε τσακώσει να την κερατώνεις, ανεξαρτήτως φύλου, ναι;
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,918 μηνύματα.
Ωραίο θέμα, δροσιστικό! :prettyplz:

Εγώ να σου βάλω στην εξίσωση και τον παράγοντα ξάδελφο; είναι στο ευρύτερο περιβάλλον της κοπέλας σου και δεν ξέρεις πώς θ' αντιδράσει, όταν κάποια στιγμή εσύ αποφασίσεις να του πεις "adios, pendejo!".

Σκέψου το.
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,616 μηνύματα.
Όχι να μην της πει τίποτα, δεν φταίει κάτι η κοπέλα να πάθει εγκεφαλικό.

Με συνοπτικές διαδικασίες της λες πως νιώθεις ότι σε τραβάει κάποιος άλλος και δεν ξέρεις αν μπορείτε να συνεχίσετε. Αν την δεις πρόθυμη να θέλει να μάθει περισσότερα, της το ξετυλίγεις σιγά σιγά.

Απλά δεν χρειάζεται να ξέρει όλη την αλήθεια. Μερικά πράγματα είναι καλό να τα κρατάμε για τον εαυτό μας. Ειδικά αν είναι πιθανό να κάνουν μεγαλύτερη ζημιά απ’ότι καλό.
Σωστά, όμως βασίζεσαι στο οτι θα της ζητήσει να χωρίσουν.
Αλλά ο θεματοθέτης θέλει να μείνει με την κοπέλα του, και πότε-πότε να τσαλαβουτάει σ'άλλα νερά. :)
 

petran_95

Νεοφερμένος

Ο petran_95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
joji και aleksa. Δεν ειναι το θεμα μονο να μην με τσακωσει να κανω απιστια και με χωρισει. Αν μαθει τι γινεται και μαθει και οτι ειναι με αντρα πανω στα νευρα της μπορει να το πει κι εγω δεν ξερω που. Και ο κυκλος μου και το σόι μου ειναι πολυ συντηρητικοι και μετα δεν θελω ουτε να το σκεφτομαι τι θα ακουσω.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Lasher ο ξαδερφος ειναι πολυ ξηγημενος τυπος και ειναι απο τα πραγματα που με τραβηξαν πανω του. Τον εκτιμω παρα πολυ και τον εμπιστευομαι απολυτα.
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,616 μηνύματα.
joji και aleksa. Δεν ειναι το θεμα μονο να μην με τσακωσει να κανω απιστια και με χωρισει. Αν μαθει τι γινεται και μαθει και οτι ειναι με αντρα πανω στα νευρα της μπορει να το πει κι εγω δεν ξερω που. Και ο κυκλος μου και το σόι μου ειναι πολυ συντηρητικοι και μετα δεν θελω ουτε να το σκεφτομαι τι θα ακουσω.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Lasher ο ξαδερφος ειναι πολυ ξηγημενος τυπος και ειναι απο τα πραγματα που με τραβηξαν πανω του. Τον εκτιμω παρα πολυ και τον εμπιστευομαι απολυτα.
Αν κατάλαβα καλά, σε νοιάζει πρωτίστως η καλή σου εικόνα προς τα έξω.
Δηλαδή και την κοπέλα και τον ξάδερφό της και η εικόνα του καλού παιδιού.
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,575 μηνύματα.
joji και aleksa. Δεν ειναι το θεμα μονο να μην με τσακωσει να κανω απιστια και με χωρισει. Αν μαθει τι γινεται και μαθει και οτι ειναι με αντρα πανω στα νευρα της μπορει να το πει κι εγω δεν ξερω που. Και ο κυκλος μου και το σόι μου ειναι πολυ συντηρητικοι και μετα δεν θελω ουτε να το σκεφτομαι τι θα ακουσω.
Και να φανταστώ αν μάθαιναν ότι απάτησες την δικιά σου αλλά με άλλη γυναίκα αυτή τη φορά θα χτυπούσαν παλαμάκια;
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,918 μηνύματα.
Lasher ο ξαδερφος ειναι πολυ ξηγημενος τυπος και ειναι απο τα πραγματα που με τραβηξαν πανω του. Τον εκτιμω παρα πολυ και τον εμπιστευομαι απολυτα.

Μήπως να χώριζες την κοπέλα σου και να τα έφτιαχνες με τον ξέδερφο; είναι κι αυτό μια λύση.
 

petran_95

Νεοφερμένος

Ο petran_95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Και να φανταστώ αν μάθαιναν ότι απάτησες την δικιά σου αλλά με άλλη γυναίκα αυτή τη φορά θα χτυπούσαν παλαμάκια;
Τωρα ειδα πως κανουμε quote επιτελους. Οχι παλαμακια αλλα Ελλαδα ζουμε ολοι φανταζομαι ξερουμε απο συντηρητικους ανθρωπους και τι μπορει να λενε μετα για μια ομοφυλη σχεση. Εδω στον κυκλο μου ολοι ειναι κατα του γαμου και υιοθεσιας παιδιων απο ομοφυλα ζευγαρια να καταλαβετε.
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,616 μηνύματα.
Και να φανταστώ αν μάθαιναν ότι απάτησες την δικιά σου αλλά με άλλη γυναίκα αυτή τη φορά θα χτυπούσαν παλαμάκια;
Όχι, αλλά για σκέψου: είναι πιο σύνηθες και εύπεπτο για τον περίγυρο, η απάτη με άτομο του άλλου φύλου και ,κατά προτίμηση, εκτός του οικογενειακού περιβάλλοντος.
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,616 μηνύματα.
Τωρα ειδα πως κανουμε quote επιτελους. Οχι παλαμακια αλλα Ελλαδα ζουμε ολοι φανταζομαι ξερουμε απο συντηρητικους ανθρωπους και τι μπορει να λενε μετα για μια ομοφυλη σχεση. Εδω στον κυκλο μου ολοι ειναι κατα του γαμου και υιοθεσιας παιδιων απο ομοφυλα ζευγαρια να καταλαβετε.
Αυτό που λες όντως ισχύει.
Όμως γιατί εμένα με "ενοχλεί" περισσότερο, που σχεδιάζεις πώς να απατήσεις και παράλληλα να συνεχίσεις με την κοπέλα σου σαν να μη τρέχει τίποτα;
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top