Τι λένε και τι πραγματικά εννοούν οι γυναίκες;

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Takewon

Νεοφερμένος

Ο Takewon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Καλησπέρα σας. Καιρό ήθελα να δημιουργήσω αυτό το θέμα αλλά τώρα με τον πρόσφατο χωρισμό μου, μου δόθηκε η ευκαιρία.

Μου είπε η πρώην μου σε πρόταση μου για δεύτερη ευκαιρία ότι θα το σκεφτεί και θα μου στείλει/επικοινωνήσει αυτή μαζί μου. Τι μπορεί να σημαίνει;
Είναι όπως με τις συνεντεύξεις σε εταιρείες; Θα το δούμε και θα σας ειδοποιήσουμε;

Είναι λίγο τραγελαφικη η σύγκριση ανθρώπινης σχέσης με επάγγελμα αλλά δεν είναι η πρώτη φορά που κάποια σε μένα προσωπικά με αποφεύγει δια της διπλωματικής οδού.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,728 μηνύματα.
Καλησπέρα σας. Καιρό ήθελα να δημιουργήσω αυτό το θέμα αλλά τώρα με τον πρόσφατο χωρισμό μου, μου δόθηκε η ευκαιρία.

Μου είπε η πρώην μου σε πρόταση μου για δεύτερη ευκαιρία ότι θα το σκεφτεί και θα μου στείλει/επικοινωνήσει αυτή μαζί μου. Τι μπορεί να σημαίνει;
Είναι όπως με τις συνεντεύξεις σε εταιρείες; Θα το δούμε και θα σας ειδοποιήσουμε;

Είναι λίγο τραγελαφικη η σύγκριση ανθρώπινης σχέσης με επάγγελμα αλλά δεν είναι η πρώτη φορά που κάποια σε μένα προσωπικά με αποφεύγει δια της διπλωματικής οδού.

Αν έκανες μαλακία και ζητησες δευτερη ευκαιρια , καλά έκανες και μπράβο σου. Αν δεν σου στειλει αυτη όμως εντος του μήνα μην ξανασχοληθεις.

Εντός του μήνα το τονίζω... δεν θα είμαστε για πάντα εκεί.

Δεν θα παρακαλάς για προσοχή όποτε το θυμηθεί αυτή. Είπαμε. Αξιοπρέπεια.

Αυτη τη στιγμή κάπου, υπάρχει κάποια που θα γουσταρε να σου στέλνει κάθε μερα, γιατι να κάνεις εκτπωση και να παρακαλάς κάποια που ειναι ντεμί ; μην το κάνεις λοιπον. Αυτη ειναι η απάντηση.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,548 μηνύματα.
Εισαι μικρος για τετοιους συμβιβασμους. Πες πως ηρθες τωρα στον κοσμο και προχωρα την ζωη σου.
Δεν εισαι δευτεραντζα και στις σχεσεις δεν θα μας ερχονται παντα ολα βολικα, μαλλον το αναποδο.
Σε λιγο θα ειναι μια ευχαριστη αναμνηση
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Καλησπέρα σας. Καιρό ήθελα να δημιουργήσω αυτό το θέμα αλλά τώρα με τον πρόσφατο χωρισμό μου, μου δόθηκε η ευκαιρία.

Μου είπε η πρώην μου σε πρόταση μου για δεύτερη ευκαιρία ότι θα το σκεφτεί και θα μου στείλει/επικοινωνήσει αυτή μαζί μου. Τι μπορεί να σημαίνει;
Είναι όπως με τις συνεντεύξεις σε εταιρείες; Θα το δούμε και θα σας ειδοποιήσουμε;

Είναι λίγο τραγελαφικη η σύγκριση ανθρώπινης σχέσης με επάγγελμα αλλά δεν είναι η πρώτη φορά που κάποια σε μένα προσωπικά με αποφεύγει δια της διπλωματικής οδού.
Ναι ακριβώς όπως το ερμηνευσες.
Απλα κάποιοι άνθρωποι θέλουν το χρόνο τους.
Να σκεφτούν κλπ.
Τώρα το ότι δεν είναι η πρώτη φορά που συμβαίνει σε σένα μήπως θα πρέπει να αναζητήσεις τι φταίει?
Δεν μπορεί και οι δύο σχέσεις/γνωριμίες να ήταν πανομοιότυπες.
Αποκλείεται και οι δύο κοπέλες να ήταν ακριβώς το ίδιο.
Βέβαια πολλοί άνθρωποι επιλέγουν την διπλωματική οδό γιατί τους είναι ευκολότερο.
Απλά θα πρέπει να ψάξεις τι φταίει και δεν εννοώ ότι έχεις μόνο εσύ το θέμα τη μύγα ας πούμε,μπορεί απλά να ετυχες σε δύο περιπτώσεις γυναικών που δεν ήθελαν το παρακάτω ή τη συνέχιση της σχέσης τους μαζί σου.
Και ο καθένας εκεί έξω μπορεί να θέλει ότι θέλει έτσι?
Δε σημαίνει ότι εμείς είμαστε προβληματικοι.
Απλά οι επιλογές καμιά φορά πέφτουμε σε ίδιες περιπτώσεις καμιά φορά φερομαστε εμείς το ίδιο και δεν βλέπουμε ότι πρέπει να αλλάξουμε κάποια πράγματα για παράδειγμα.
Εσύ αυτοανασκοπηση τι πήγε λάθος έκανες?
Γιατί αν έκανες θα είχες βγάλει και τα συμπεράσματα σου και θα είχες καταλάβει γιατί η συγκεκριμένη σου απάντησε έτσι.
 

Takewon

Νεοφερμένος

Ο Takewon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις.
Να κάνω επίσης δύο αναφορές που νομίζω ότι θα φανούν χρήσιμες.1) Την προηγούμενη μέρα του χωρισμού έκανε κοινό σπρέι επισημοποιωντας την σχέση μας στους διαδικτυακούς της φίλους ενώ την επόμενη μέρα χωρίσαμε κάπως αιφνιδιαστικά για μενα.
2)από την επόμενη μερα του χωρισμού έχει ύποπτη δραστηριότητα στα σοσιαλ ανεβάζοντας συχνά στορι (όχι τον εαυτό της) με στοιχεία που ξέρει ότι μ ενδιαφέρουν κάτι το οποίο μου φαίνεται τελείως κουλό αν αναλογιστεί κανείς πως όσο διάστημα ειμαστε μαζί δεν συνήθιζε τέτοια...μετά βίας 1-2 στόρι.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,728 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις.
Να κάνω επίσης δύο αναφορές που νομίζω ότι θα φανούν χρήσιμες.1) Την προηγούμενη μέρα του χωρισμού έκανε κοινό σπρέι επισημοποιωντας την σχέση μας στους διαδικτυακούς της φίλους ενώ την επόμενη μέρα χωρίσαμε κάπως αιφνιδιαστικά για μενα.
2)από την επόμενη μερα του χωρισμού έχει ύποπτη δραστηριότητα στα σοσιαλ ανεβάζοντας συχνά στορι (όχι τον εαυτό της) με στοιχεία που ξέρει ότι μ ενδιαφέρουν κάτι το οποίο μου φαίνεται τελείως κουλό αν αναλογιστεί κανείς πως όσο διάστημα ειμαστε μαζί δεν συνήθιζε τέτοια...μετά βίας 1-2 στόρι.

Τι ηλικία έχει κ γιατι σε χώρισε ;
 

Takewon

Νεοφερμένος

Ο Takewon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
1642618256223.png


Περιμενω πως και πως την απαντηση
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Με τι καρδιά ξαναγύρισεεες ???
συγγνώμη να μου ζητήσεις
κι απάνω που σε λησμόνησα
ό, τι μου 'κανες να μου θυμίσεις
Αγάπη μου επικίνδυνη
φοβάμαι και τη σκιά σου
ερείπιο με κατάντησες
με τον άπιστο τον έρωτά σου.



Ποιος ξέρει τι της έκανες.
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Takewon

Νεοφερμένος

Ο Takewon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,728 μηνύματα.

Takewon

Νεοφερμένος

Ο Takewon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Καλά σου έκανε. Ουστ
Ολοι τα ίδια κάνετε .

Το πρόβλημα είναι πως λίγες μέρες πριν 2-3 μου μιλούσε για έρωτες και υπήρχε ξεκάθαροσ λόγος να τελειώσουμε λόγω ισχυρής διαφωνίας.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Για ανάλυσε μας λίγο το σκηνικό ρε φίλε.... δηλαδή ;
Χρησιμοποίησα 2 εκφράσεις και αυτές δεν ήταν πάνω στο σεξ, ήταν κατά την διάρκεια αναμματος...ως ψυθιρος στο αυτί.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Το πρόβλημα είναι πως λίγες μέρες πριν 2-3 μου μιλούσε για έρωτες και υπήρχε ξεκάθαροσ λόγος να τελειώσουμε λόγω ισχυρής διαφωνίας.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Χρησιμοποίησα 2 εκφράσεις και αυτές δεν ήταν πάνω στο σεξ, ήταν κατά την διάρκεια αναμματος...ως ψυθιρος στο αυτί.
Και θύμωσε τόσο πολύ ???
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,425 μηνύματα.
Είμαι η μόνη που δεν κατάλαβε τον λόγο που χώρισαν; :laugh:
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Είμαι η μόνη που δεν κατάλαβε τον λόγο που χώρισαν; :laugh:
Κάτι λέει της είπε ερωτικό και αυτή θύμωσε τόσο πολύ που χώρισαν .

Δεν μου ακούγεται σοβαρός λόγος πάντως αυτός εμένα .
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,728 μηνύματα.
Το πρόβλημα είναι πως λίγες μέρες πριν 2-3 μου μιλούσε για έρωτες και υπήρχε ξεκάθαροσ λόγος να τελειώσουμε λόγω ισχυρής διαφωνίας.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Χρησιμοποίησα 2 εκφράσεις και αυτές δεν ήταν πάνω στο σεξ, ήταν κατά την διάρκεια αναμματος...ως ψυθιρος στο αυτί.

Ρε τύπε με το τσιγκέλι θα στα βγάζουμε... τι της είπες οτι θές να την .... πές το ενήλικη ειναι και εχετε κ ιδια ηλικία μην μας τυρανάς... πες μας να σου πουμε αν αξιζει να ασχοληθεις με τη κοπελιτσα περισσοτερο ή οχι :P
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top