Τι περιοδικά και εφημερίδες διαβάζετε;

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Σταντρντ καθε μηνα τα : CGMAG και RAM και κατα καιρους περνω

Pc Master
Pc MAgazine
Official KISS Mazine
Car and Driver
Auto Tριτη
Αγορα Αυτοκινιτου
Science Illustrated
War Science (Σουηδικο για τον Β' παγκοσμιο)
Codex Tyranids Upgrade (σουηδικο και αυτο)
Paul Stanley Fan Editors (απο τα 2 τευχη που βγηκαν εχω το ενα)
LowShow (Σουηδικο για Lowriders)
KISS Army Sweden
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από O'Zorgnax:
Πιστεύω πως ο λόγος που εσύ (όπως κι εγώ) αγοράζεις περιοδικά το περιεχόμενο των οποίων εύκολα μπορείς να βρεις στο internet είναι ένας:
Σε αντίθεση με αυτό που πιστεύουν πολλοί (και δείχνω με το δάχτυλό μου τον gademis :D) το τυπωμένο χαρτί έχει άλλη αίσθηση. Και αυτό δεν πρόκειται να αλλάξει όσο εξελιγμένο e-paper και να βγάλουν τα σαϊνια της Silicon Valley.
Πάντα θα υπάρχουν real paper freaks!
Σίγουρα αλλά ενταξεί, προσωπικά προτειμώ το internet, πολύ πιο γρήγορη ενημέρωση. αλλά και το περιοδικό δεν είναι άσχημο. πχ είναι ότι πρέπει για κάποιο βαρετό μάθημα στο σχολείο .... :o. Επίσης ένας λόγος που αγοράζω περιοδικά είναι ότι είναι στα ελληνικά. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nessa NetMonster

Δραστήριο μέλος

Η Nessa NetMonster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
Κάθε μήνα:

PC Master (και PC Master Gold κάθε δίμηνο)
RAM
Metal&Metal Hammer
Computer Music (αυτό είναι καινούριο, αλλά σκοπεύω να το παίρνω)
Scientific American
Science Illustrated
Το Περισκόπιο της Επιστήμης
Discovery&Science
Popular Science

Καμιά φορά (δεν τα βρίσκω κάθε μήνα γιατί είναι ξενόγλωσσα):

Scientific American Mind
La conquete spatiale
Science&vie
Space&Astronomy (ή Astronomy&Space; Δε θυμάμαι τώρα)\

...και μετά αναρωτιέμαι πού πάνε τα λεφτά!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kaimaktsalan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kaimaktsalan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 143 μηνύματα.
ολυμπιακος

pc master
sporty
άπο εφυμεριδα
SportDay
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Kaimaktsalan:
ολυμπιακος
.......................

κολλητεεεεε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

User83

Νεοφερμένος

Ο User83 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Όποιος ενδιαφέρεται, κυκλοφορούμε ένα νέο περιοδικό ποικίλης ύλης εδώ και λίγους μήνες! Ονομάζεται Centro και είμαστε μια ομάδα φοιτητών που καταπιάνεται με θέματα πολιτικής, πολιτισμού, τεχνολογίας και αθλητισμού! Άρθρα, συνεντεύξεις, συζήτηση! Αν θέλετε ρίξτε μια ματιά στην σελίδα μας για περισσότερα: www.centro-mag.gr
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Down Town ανελλειπώς, κάθε Πέμπτη, KOMIΞ ανελλιπώς κάθε μήνα και κατά καιρούς ELLE & CELEBRITY.

Η πιο πεζή απάντηση του θέματος...... Τι να κάνω όμως? Αφού πέρα από την μόδα δεν μ'ενδιαφέρει κάτι άλλο..... :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Βημαgazino, Βημαdonna, E(ψιλον)

επομένως Βήμα/Ελευθεροτυπία :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maggie

Περιβόητο μέλος

Η Maggie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 5,843 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από crazyhelen:
Down Town ανελλειπώς, κάθε Πέμπτη, KOMIΞ ανελλιπώς κάθε μήνα και κατά καιρούς ELLE & CELEBRITY.

Η πιο πεζή απάντηση του θέματος...... Τι να κάνω όμως? Αφού πέρα από την μόδα δεν μ'ενδιαφέρει κάτι άλλο..... :redface:

Ακριβώς τα ίδια αγοράζω κι εγώ :blink::clapup: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Εδώ και λίγους μήνες έχω κολλήσει άγρια με τη FreePress εφημερίδα LifO.
Ευπαρουσίαστη και με καλά θεματάκια.
Κυκλοφορεί κάθε Πέμπτη (δυστυχώς μόνο στην Αθήνα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 823 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Isiliel:
Εδώ και λίγους μήνες έχω κολλήσει άγρια με τη FreePress εφημερίδα LifO.

last in first out ??? LOL :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ladycat

Δραστήριο μέλος

Η frosso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 437 μηνύματα.
εγς παλι μονο κομιξ πειραζει???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Τον τελευταιο καιρο εχω τρελαθει με το soul.. Θυμιζει athens voice μονο που εχει ακομη πιο ατελειωτη υλη :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soptep

Νεοφερμένος

Ο Soptep αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Απο εντυπο υλικο δεν διαβαζω τιποτα (εκτος απο σπανιες εξαιρεσεις), χρησιμοποιω αποκλειστικα το διαδικτυο.

Εφημεριδες: Ελευθεροτυπια (enet.gr) και Εθνος (ethnos.gr). Αν υπαρχει χρονος ριχνω τυχαια καμια ματια και σε αλλες.
Portal: in.gr , pathfinder.gr , insomnia.gr , greektechforum.com και τα υπολοιπα απο διαφορα Rss Feeds.
Aθλητικα: contra.gr

Γενικοτερα θεωρειτε αξιοπιστο το υλικο για θεματα ενημερωσης που υπαρχει στο διαδικτυο? Δηλαδη αν ηταν να επιλεξετε την Online εκδοση της εφημεριδας απο την εντυπη τι θα προτιμουσατε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^^Vampire^^

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ^^Vampire^^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,085 μηνύματα.
Διάβαζα ένα ωραίο περιοδικό πριν μερικά χρόνια. Το after crime. Δυστυχώς δεν εκδίδεται πια...

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 823 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Porcelain:
Αυτό με τα 4 DVD κάθε 15 μέρες.. ξέρετε ποιο λέω..

Το ιντερνετ προσφέρει καλύτερη ενημέρωση από τα περιοδικά αλλά οι τσόντες αργούν να κατέβουν..

:clapup::clapup::clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
σπάνια εφημερίδες, κυρίως κυριακάτικες.... ξες εκεί με τον καφε στην βεράντα πρωι πρωι και τα πουλάκια τσιου τσιου (αλλά επειδή σπανίως ξυπνάω νωρίς την κυριακή, πάει σπανίως και η εφημερίδα :P )

κάθε μήνα σταθερά εδώ και 14 μήνες που κυκλοφορεί, science illustrated

αν πέσει στα χέρια μου κανα γυναικείο περιοδικό (βλέπε γάμος κλπ :P :D όταν πάω κομμωτήριο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erodia

Δραστήριο μέλος

Η erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Από εφημερίδες την Ναυτεμπορική και την Ελευθεροτυπία
Από περιοδικά το "Φόρμα" το "Γαιόραμα" και το "National Geografic"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aayla

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Aayla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Δυστυχώς έχω αρρώστια με τα περιοδικά και αυτό έχει πολλές επιπτώσεις...(βλ. ελλειπής χώρος αποθήκευσης, γκρίνια συζύγου, ασύμφορο οικονομικά "χόμπυ", αντιοικολογικό κτλ...:P )...Ανελλιπώς παίρνω τα:
Σινεμά
Real Simple
In Style
Elle
Το παιδί μου κι εγώ (συνδρομή)

όσο μπορώ παίρνω τα:
National Geographic
Science Illustrated (φοβερό!)
Real Food
Vita
Prevention
Κόμιξ
...χμμμ, αυτά κυρίως...:hmm:
Από εφημερίδες, τις κυριακάτικες κυρίως Βήμα \ Ελευθεροτυπία \ Τα Νέα

Αυτά τα ολίγα!:redface:

Α! Παίρνω μερικές φορές και περιοδικά ξένου τύπου, κυρίως το Empire & το Vanity Fair....(δε μου έφταναν τα ελληνικά...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lost_in_space

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lost_in_space αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Ram
Linuxformat
Και κανένα άλλο αν το δω και έχω λεφτά απάνω μου :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top