Τι ποτάκι πίνετε όταν βγαίνετε;

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Τι ποτάκι πίνετε όταν βγαίνετε;

Κόνιο...Ον δε ροκς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.

Το καλοκαιρακι και μπυρίτσα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
SEX,Sex,sex on the beach! :D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Monte Cristo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,336 μηνύματα.
Το ούζο είναι άλλο ποτό. Όλη η Ελλάδα έχει τσίπουρο, απλά αλλού το λένε τσίπουρο, αλλού τσικουδιά, αλλού ρακή... Και φυσικά διαφέρει το αν το πίνουν με ή χωρίς γλυκάνισο στην κάθε περιοχή. Εμείς εδώ το πίνουμε με και το λέμε τσίπουρο! ;)

Εκτός από το αν έχει γλυκάνισο ή όχι, το τσίπουρο διαφέρει και στο αν έχει βγει από μονή απόσταξη (βράση) ή από "διπλόβραση". Και το σύνηθες μέτρο για το πόσο δυνατό είναι το τσίπουρο, είναι τα γράδα (όχι γράνα :P )

Αστειευομαι ,το ξερω φυσικα,και εγω απο Βολο ειμαι και εχω πιει τσιπουρο απο Τυρναβο και ειναι καλο.
Αλλα να μην ευλογησω λιγο τα γενια μου ;:whistle:

Βασικα καθε φορα που ακουει καποιος απο που ειμαι, η για το Πηλιο , η για τα τσιπουρα θα μου πει:D
Και οντως,εδω αξιζει, αρκει να ρωτησει οποιος ερχεται καποιον που ειναι απο βολο ,να του πει που θα παει ,γιατι το να κανει 4-5 ευρω το ενα ,οπως το κοστολογουν σε ορισμενα μαγαζια ειναι κοροιδια:P


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
χαμομηλι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Αστειευομαι ,το ξερω φυσικα,και εγω απο Βολο ειμαι και εχω πιει τσιπουρο απο Τυρναβο και ειναι καλο.
Αλλα να μην ευλογησω λιγο τα γενια μου ;:whistle:

Βασικα καθε φορα που ακουει καποιος απο που ειμαι, η για το Πηλιο , η για τα τσιπουρα θα μου πει:D
Και οντως,εδω αξιζει, αρκει να ρωτησει οποιος ερχεται καποιον που ειναι απο βολο ,να του πει που θα παει ,γιατι το να κανει 4-5 ευρω το ενα ,οπως το κοστολογουν σε ορισμενα μαγαζια ειναι κοροιδια:P
Κι εγώ απο βόλο είμαι και η αληθεια όντως εχουν ξεφτιλισει το θέμα σε καποια μαγαζια με τιμή 4 ευρώ ενα τσίπουρο και για μεζεδακι 2 ψάρια που μπορει να μην τα φας κιολας. Άμα ξέρεις ομως που να πας θα βρεις πολλα καλα που αξιζουν και σε πολυ καλες τιμες;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Drambuie με coca cola
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vicky95

Νεοφερμένος

Η Vicky95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
cosmopolitan :bounce:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sansa

Νεοφερμένος

Η Sansa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 62 μηνύματα.
Long island iced tea...κάτι σαν σήμα κατατεθέν μου!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Σὲ μπὰρ συνήθως θὰ πιῶ ὑποβρύχιο (μὲ Jack) ἢ Bloody Mary. Μπορεῖ νὰ πιῶ καὶ Glenfiddich μὲ πάγο. Πίνω καὶ ῥακὴ καὶ τσίπουρο καὶ ἐγὼ βλέπω διαφορὰ ἀνάμεσα στὰ δύο. Δὲν ξέρω ἀκριβῶς ποιά εἶναι ἡ διαφορά, ἀλλὰ ἡ ῥακὴ δὲν εἶναι τὸ ἴδιο πρᾶγμα μὲ τὸ τσίπουρο. Ἐννοεῖται πάντοτε τὸ τσίπουρο χωρὶς γλυκάνισο. Δὲν μπορῶ νὰ καταλάβω ποιός σκέφθηκε νὰ βάλῃ γλυκάνισο στὸ τσίπουρο. Ἂν θέλω τὸ ἄρωμα τοῦ γλυκάνισου, πίνω οὖζο (πάντα Πλωμάρι:P). Ξέχασα ὅτι ἔχω ἀγάπη στὴν Guiness τὴν ὁποία καὶ θεωρῶ μία ἀπὸ τὶς καλύτερες μπύρες ποὺ ἔχω πιεῖ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
καλα μιλαμε τα σπαει !! το ποσο με δροσιζει το καλοκαιρι δεν λεγεται:P

Δροσίζει λέει?
Με τα λίτρα το κατεβάζω τώρα μέσα στη ζέστη! !! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orient.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Όρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Μπύρα :beer:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βαριεμαι

Νεοφερμένος

Η βαριεμαι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
συνηθως ursus sprite!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgosmon1994

Νεοφερμένος

Ο giorgosmon1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Αν έχω παραπάνω λεφτά για ξόδεμα τότε θα πάρω η jacker meinster η sambuca μαύρη η βότκα πορτοκάλι.
Ειδάλλως θα πάρω μια μπύρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
το αγαπημένο μου είναι η βότκα, αλλά όταν είμαι με παρέα και θέλουμε να πιούμε αρκετά παίρνουμε ρετσίνες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
άκυρο αλλά τι κόλημα αυτό που έχουν φάει με τη ρετσινα? Ή μόνο ο δικός μου περίγυρος το έχει?:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
άκυρο αλλά τι κόλημα αυτό που έχουν φάει με τη ρετσινα? Ή μόνο ο δικός μου περίγυρος το έχει?:worry:

1)η ρετσίνα γ...ει
2) είναι φθηνή :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eya95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δικηγόρος. Έχει γράψει 286 μηνύματα.
vodka..... κλασσικο αγαπημενο !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπλε.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φιλόλογος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
Β52
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top