Τι σας "τη δίνει" σε έναν άνθρωπο;

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
απο που να αρχισω??!!!!λοιπον αρχικα μου την δινει η αχαριστια,να κανεις τα παντα για τον αλλον και αυτος να μην το παιρνει στα σοβαρα!!!(ή εστω να μην ανταποδιδει)...τα ψεματα,η ειρωνεια,τα μη χαμογελαστα ατομα και γενικοτερα αυτα που μολις τα βλεπεις σου χαλανε την διαθεση...επισης δεν μου αρεσει το ψευτικο υφακι....αυτο που σου το παιζει φιλος/φιλη ,αλλα απο πισω σε θαβει κυριολεκτικα(αν δεν συμπαθεις καποιον ρε παιδακι μου μην του δινεις σημασια)==>ειναι τελειως εκνευριστικο ακομα και να το βλεπεις οχι μονο να το ζεις!!!
  • Η αχαριστία; Ε ας προσέχουμε τί δίνουμε και πού. Δεν πτάιει ο παραλήπτης μόνο, πόσο μάλλον όταν το κάνουμε αναμένοντας ανταπόδοση.
  • Όταν δεν συντονίζεται η ιδεολογία σου με τον παραλήπτη της πράξης/λόγου κτλ γιατί να αναμένεις να το λάβει "σοβαρά" και να ανταποκριθεί αναλόγως; Καλύτερος εντοπισμός συντονίσιμων ανθρώπων, δε σολούσιον του γιορ/ουρ/δεηρ προμπλεμ.
  • Ψέματα. Είναι σαν τον αφαλό. Έχουμε όλοι.
  • Τα μη χαμογελαστά άτομα είναι παρεξηγήσιμα. Μπορεί να πάσχουν από πάρεση προσωπικού νεύρου.
  • Το ψεύτικο υφάκι για τον κάτοχό του είναι το κανονικό του. Μάλλον.

Εγώ πάλι μισώ τα άτομα που υπεραναλύουν. Oh wait. Δατσ μη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
ο καθωσπρεπισμος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athinouli

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η athinouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
-οι δήθεν
-αυτοί που δε χαμογελούν
-και αυτοί που σπέρνουν κακία..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
αλλαζονεια, υποκρισια, κακεντρεχια( να εχει στο νου του συνεχως πως να σε βλαψει και να σε εκθεσει προκειμενου να φανει ανωτερος στους αλλους)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,964 μηνύματα.
Με ενοχλούν οι δήθεν αλλά ακόμα χειρότερα με ενοχλεί το subspecies των δήθεν που έχει μια μαλακογενή αμνησία και ξεχνάει τα δικά του λάθη, αλλά είναι πάντα πρόθυμο να κατηγορήσει τα ίδια ακριβώς λάθη στους άλλους, είτε είναι αλήθεια είτε οχι.

Πχ. Κάποιος που το παίζει υπέρμαχος της πίστης στη σύντροφό του ενώ την κερατώνει ασύστολα, είναι απλά δήθεν. Το να το παίζει πιστός, να την κερατώνει και ταυτόχρονα όμως να την κατηγορεί εκείνη για κεράτωμα ή υποψία αυτού χωρίς αυτή αναγκαστικά να το έχει πράξει, είναι το μαλακογενές δήθεν.

Το παράδειγμα αυτό επεκτείνεται και σε συγγενείς κατηγορίες ψυχοσύνθεσης πχ. να λέμε "ο τάδε είναι ψεύτης, έχει κοροιδέψει και τους 4 μας στην παρέα" ενώ στην ουσία το κάνουμε (κι) εμείς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
η απλυσιά...... το χειρότερο μου................!!!!
και απορώ γιατί υπάρχει απλυσιά αφού ακόμη και τώρα είναι φτηνό το σαπούνι και το νερό στην Ελλάδα....:worry:;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Τρελα, ομως...
1)Οταν με διακοπτουν (στην ψυχρα) την ωρα που μιλαω. Κι ενα "με συγχωρεις που σε διακοπτω" δε βλαπτει να το λεμε...
2)Οταν ρωταω κατι και δε μου δινουν σημασια. Μια φορα αν γινει σκεφτομαι τυχαιο ηταν κρατησου...Δευτερη φορα αρχιζω και βγαζω καπνους...αλλα δεν εκρηγνυμαι ακομα...Ε την τριτη φορα αντε και....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
η απλυσιά...... το χειρότερο μου................!!!!
και απορώ γιατί υπάρχει απλυσιά αφού ακόμη και τώρα είναι φτηνό το σαπούνι και το νερό στην Ελλάδα....:worry:;)

Πες τα. :|


Ουδεμία δικαιολογία :sick:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Η αχαριστία..να έχεις δώσει τόσα πολλά σε κάποιον και αυτός να μην το εκτιμάει ούτε στο ελάχιστο. Πόσο αδικείσαι τότε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ήρωνας

Νεοφερμένος

Ο Ήρωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Το ψεμα, η υποκρισια, η αλαζονεια, αυτα ειναι τα βασικα, υπαρχουν και αλλα βεβαια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
ο συνεχης σνομπισμος και η αγενια.ολοι εχουμε τα κουσουρια μας και εχουμε υποπεσει σε λαθη. καποια στιγμη ομως ας αφηνουμε κπ ελαττωματα των 5χρονων που πληγωνουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Όταν λες/μιλάς σε μία παρέα και πετάγονται να σε διακόψουν,και όταν προσπαθείς να μπείς πάλι στην συζήτηση σου ζητάνε και τα ρέστα απο πάνω λέγοντας:"Δεν βλέπεις ότι μιλάω τώρα;;":mpinelik::beating::rant::xtipao::kill::angry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
η γκρίνια.... η μιζέρια.... και η αχαριστία!!!!!!
Ειδικά το τελευταίο με εξοργίζει!!!!!!!!!!!!:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
το να το παίζει κάποιος επιστημονιστής , ειδικά στη σχολή μου , έλεος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yperoxi

Δραστήριο μέλος

Η yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Η βλακεία, η κουτοπονηριά, το να μην κρατά το λόγο του, η ατιμία, το ψέμμα (αν είναι αδικαιολόγητο), το να με υποτιμήσει με οποιοδήποτε τρόπο, τι άλλο ???
Πολλά γενικά.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Δεν μου τη δίνει απλά, με εξοργίζει θα έλεγα το ψέμα. Αλλοι αραδιάζουν ένα σωρο για βλακείς, άλλοι για να κρύψουν τον πραγματικό τους εαυτό και άλλοι για σοβαρους λόγους και αιτίες. Οπως και να χει το απεχθάνομαι και δυστυχώς είμαι τόσο περίεργη που τα ανακαλύπτω όλα.

ντεντεκτιβ θα πρεπε να χω γίνει:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
η αλαζονια..
η ματαιοδοξια,,
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Η αχαριστία, η αλαζονεία, η ωραιοπάθεια, η μεγάλη ιδέα που έχουν μερικοί για τον εαυτό τους, το αρχηγιλίκι στην παρέα, μερικά από αυτά που μου έρχονται στον νου τώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,789 μηνύματα.
μου την δίνουν οι άνθρωποι οι οποίοι έχουν ελαττώματα και τα κρύβουν, ενώ τους την δίνουν τα ελαττώματα άλλων ανθρώπων..:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
1) να με διακοπτουν οταν μιλαω

2) να μου το παιζουν παντογνωστες

3) η σνομπαρια

4) η ποζερια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top