Τι σεξουαλικές προτιμήσεις έχετε;

Τι σεξουαλικές προτιμήσεις έχετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 352)
  • Αμιγώς ετεροφυλόφιλος

    Ψήφοι: 247 70.2%
  • Κυριως ετεροφυλοφιλος με οποιοδηποτε ομοφυλοφιλικη δραστηριοτητα αμιγώς περιστασιακη

    Ψήφοι: 19 5.4%
  • Κυριως ετεροφυλοφιλος με οποιοδηποτε ομοφυλοφιλικη δραστηριοτητα όχι αμιγώς περιστασιακη

    Ψήφοι: 5 1.4%
  • Αμφιφυλόφιλος

    Ψήφοι: 21 6.0%
  • Κυρίως ομοφυλοφιλος με οποιαδηποτε ετεροφυλοφιλικη δραστηριοτητα οχι αμιγώς περιστασιακη

    Ψήφοι: 5 1.4%
  • Κυρίως ομοφυλοφιλος με οποιαδηποτε ετεροφυλοφιλικη δραστηριοτητα αμιγώς περιστασιακη

    Ψήφοι: 5 1.4%
  • Ομοφυλόφιλος

    Ψήφοι: 26 7.4%
  • Κουμπάκιας :P

    Ψήφοι: 21 6.0%
  • Ασέξουαλ

    Ψήφοι: 3 0.9%
  • Πανσέξουαλ

    Ψήφοι: 0 0.0%

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Όχι, δεν είναι θέμα κουτσομπολιού. Παίξε στο νου σου το ίδιο concept rewritten as "πώς θα χαρακτηρίζατε έναν άνθρωπο που έχει φάει σαλάτα; θα ήταν vegeterian; θα σήμαινε πως του άρεσαν τα λαχανικά; ποια είναι η άποψή σας;"

Το δε με αφορά δε σημαίνει δεν έχω δικαίωμα να κρίνω, σημαίνει literally δε πρόκειται να αλλάξει το οτιδήποτε στον τρόπο που βλέπω έναν άνθρωπο εφόσον ακόμη κι αν για κάποιο λόγο θεωρούσαμε το ομόφυλο σεξ κάτι άξιο σχολιασμού ή κάτι ασυνήθιστο κάτι που γίνεται ΜΙΑ φορά από κάποιον ποτέ δεν είναι από μόνο του δείγμα για να πεις το οτιδήποτε. Αν δεις κάνα φίλο σου καμιά μέρα να γίνεται λιώμα στο ποτό θα τον πεις αλκοολικό;

Φυσικά αυτό δίνει απλά μια σωστή κατέυθυνση κατά τη γνώμη μου δεν αντανακλά την πραγματικότητα απαραίτητα. Κι εγώ αν άκουγα πως ο φίλος μου ο Γιώργος χθες βράδυ είχε κάβλες και χαϊδευόταν με το Θανάση μάλλον ασυναίσιθητα θα μου πέρναγε απ' το μυαλό κάτι σε στυλ "fuck, kinky ο Γιώργος" αλλά ιδανικά θα έπρεπε να μη σκεφτείς τίποτα όπως δε σκέφτεσαι αν κάποιος σου πει πως χθες έφαγε μακαρόνια με κιμά.

Αυτό με το φαγητό το ξαναδιαβασα και πιο πάνω, υπό τη μορφή vegan burger. Καλό θα ήταν να μην κάνουμε ισοπεδωτικές συγκρίσεις, καμία σχέση ένα γεύμα με μια ανθρώπινη συμπεριφορά. Να το θέσω αλλιώς, αν ένας άνθρωπος 1 φορά στη ζωή του πληγωθεί επειδή τον απάτησες πχ και μετά έρθει και σου κάψει το αμάξι, θα τον θεωρούσες εκδικητικό; Εγώ ναι. Δε χρειάζεται σε όλους τους τομείς να συμβαίνει κάτι επαναλαμβανόμενα για να προκύψει ένα συμπέρασμα, εξου και η απορία μου. Παρόλα αυτά κατάλαβα πώς θα σκεφτόσουν και το δέχομαι. Μόνο μία σημείωση: 1ον, και το "kinky" ταμπέλα είναι και 2ον, κατ' εμέ είναι ακόμη πιο λάθος να πεις "kinky" τον φίλο σου τον Γιώργο, εφόσον η ομόφυλη επαφή δεν είναι ούτε εξτριμ ούτε εκκεντρική ώστε να χαρακτηριστεί έτσι. Το bi τουλάχιστον έχει μια βάση.
 

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
δηλαδή το "χθες πήγα με τον τάκη" εκδηλώνει ανθρώπινη συμπεριφορά;
;;;;;
;;

μήπως είσαι κι εσύ απ' αυτούς που φοβούνται πως με τις gay σκηνές στην τηλεόραση τα παιδάκια επηρεάζονται και γίνονται gay;

το κέρατο σίγουρα ανήκει σε άλλη κατηγορία. Το με ποιον/ποια πηδήχτηκα χθες όμως μια χαρά συγκρίνεται με το τι έφαγα χθες. ίσως γίνεται πιο προφανές αν το γυρίσεις σε ετεροφυλόφλο σενάριο.
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
Εγώ τωρα να ρωτήσω κάτι αλλο , το κανω σχέσεις μονο ως ετερόφυλος/η αλλα φάσεις και ως bi πως το βλέπετε;
Το εχω δει παρα πολυ να συμβαίνει γι αυτο ρωτάω.Θεωρειτε οτι ειναι καταπίεση;
Πως γίνεται εφοσον υπάρχει καυλα και με ατομα του ιδιου φιλου να απορρίπτεται η ιδεα της σχέσης;
Ειλικρινά ρωτάω , δεν εχω κάποια συγκεκριμένη άποψη .
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ τωρα να ρωτήσω κάτι αλλο , το κανω σχέσεις μονο ως ετερόφυλος/η αλλα φάσεις και ως bi πως το βλέπετε;
Το εχω δει παρα πολυ να συμβαίνει γι αυτο ρωτάω.Θεωρειτε οτι ειναι καταπίεση;
Πως γίνεται εφοσον υπάρχει καυλα και με ατομα του ιδιου φιλου να απορρίπτεται η ιδεα της σχέσης;
Ειλικρινά ρωτάω , δεν εχω κάποια συγκεκριμένη άποψη .

Δύο εξηγήσεις που μπορεί να σκεφτώ είναι πως μπορεί να φοβάται το κοινωνικό στίγμα, καθώς μία σχέση είναι πιο επίσημη και long term από μια φάση που μπορεί να μην την μάθει κανεις, ή μπορεί κάποιος να βλέπει τις σχέσεις σοβαρά με προοπτικές οικογένειας δηλαδή και άρα να περιορίζεται τις straight γιατί θέλει παιδιά.

Τώρα που το σκέφτομαι μάλλον είναι το δεύτερο. Φαντάσου ότι σου αρέσουν το ίδιο και οι ντομάτες και οι πατάτες, αλλά οι πατάτες δημιουργούν έξτρα προβληματα. Ε θα επιλέξεις ντομάτες.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Εγώ τωρα να ρωτήσω κάτι αλλο , το κανω σχέσεις μονο ως ετερόφυλος/η αλλα φάσεις και ως bi πως το βλέπετε;
Το εχω δει παρα πολυ να συμβαίνει γι αυτο ρωτάω.Θεωρειτε οτι ειναι καταπίεση;
Πως γίνεται εφοσον υπάρχει καυλα και με ατομα του ιδιου φιλου να απορρίπτεται η ιδεα της σχέσης;
Ειλικρινά ρωτάω , δεν εχω κάποια συγκεκριμένη άποψη .
«Μου αρέσει να γ...ω κωλαράκια ανδρικά, τίποτα περισσότερο», ήταν η απάντηση που είχα λάβει από ένα παιδί, το οποίο έχει σχέση (είμαι σχεδόν βέβαιος πως δεν το γνωρίζει η κοπέλα, ούτε ο περίγυρός του).
 

Μάρκος Βασίλης

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 1,871 μηνύματα.
Εγώ τωρα να ρωτήσω κάτι αλλο , το κανω σχέσεις μονο ως ετερόφυλος/η αλλα φάσεις και ως bi πως το βλέπετε;
Το εχω δει παρα πολυ να συμβαίνει γι αυτο ρωτάω.Θεωρειτε οτι ειναι καταπίεση;
Πως γίνεται εφοσον υπάρχει καυλα και με ατομα του ιδιου φιλου να απορρίπτεται η ιδεα της σχέσης;
Ειλικρινά ρωτάω , δεν εχω κάποια συγκεκριμένη άποψη .

Νομίζω ότι δύο πολύ πιθανά σενάρια είναι αυτά που αναφέρει ο @hack3r. Ωστόσο, κάτι ακόμα που μπαίνει στο παιχνίδι είναι το τι είδους άτομα σε διεγείρουν σεξουαλικά και τι είδους άτομα μπορείς να δεις romantically. Μπορεί, όντως, να μην έλκεται με τον ίδιο τρόπο από τα δύο φύλα και να μην του δημιουργεί πέρα από... ορμές το ένα από τα δύο - περίπου σαν αυτό που περιγράφει ο @Viedo αλλά με πιο... κόσμια διατύπωση. :Ρ

Τώρα που το σκέφτομαι μάλλον είναι το δεύτερο. Φαντάσου ότι σου αρέσουν το ίδιο και οι ντομάτες και οι πατάτες, αλλά οι πατάτες δημιουργούν έξτρα προβληματα. Ε θα επιλέξεις ντομάτες.

Μάλλον σε πλήγωσαν πολύ οι γλυκοπατάτες αυτές τις μέρες. :Ρ
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,240 μηνύματα.
Όχι, δεν είναι θέμα κουτσομπολιού. Παίξε στο νου σου το ίδιο concept rewritten as "πώς θα χαρακτηρίζατε έναν άνθρωπο που έχει φάει σαλάτα; θα ήταν vegeterian; θα σήμαινε πως του άρεσαν τα λαχανικά; ποια είναι η άποψή σας;"

Το δε με αφορά δε σημαίνει δεν έχω δικαίωμα να κρίνω, σημαίνει literally δε πρόκειται να αλλάξει το οτιδήποτε στον τρόπο που βλέπω έναν άνθρωπο εφόσον ακόμη κι αν για κάποιο λόγο θεωρούσαμε το ομόφυλο σεξ κάτι άξιο σχολιασμού ή κάτι ασυνήθιστο κάτι που γίνεται ΜΙΑ φορά από κάποιον ποτέ δεν είναι από μόνο του δείγμα για να πεις το οτιδήποτε. Αν δεις κάνα φίλο σου καμιά μέρα να γίνεται λιώμα στο ποτό θα τον πεις αλκοολικό;

Φυσικά αυτό δίνει απλά μια σωστή κατέυθυνση κατά τη γνώμη μου δεν αντανακλά την πραγματικότητα απαραίτητα. Κι εγώ αν άκουγα πως ο φίλος μου ο Γιώργος χθες βράδυ είχε κάβλες και χαϊδευόταν με το Θανάση μάλλον ασυναίσιθητα θα μου πέρναγε απ' το μυαλό κάτι σε στυλ "fuck, kinky ο Γιώργος" αλλά ιδανικά θα έπρεπε να μη σκεφτείς τίποτα όπως δε σκέφτεσαι αν κάποιος σου πει πως χθες έφαγε μακαρόνια με κιμά.

Μα γιατί να μην σκεφτείς τίποτα ;
Που είναι το κακό να σκεφτείς οτι πιθανότατα ο φίλος σου ο Γιώργος είναι ομοφυλόφιλος ;

Το να είμαστε ευγενικοί και διακριτικοί έχει σημασία και είναι επιλογή μας,και μάλιστα συνειδητή .
Απο εκεί και πέρα ,το να μπλοκάρουμε τις σκέψεις μας γιατί τις κρίνουμε μη ιδανικές, δεν νομίζω οτι είναι τόσο υγιεινό . Όπως είπες,δεν αλλάζει κάτι, ούτε η δική σου ζωή ούτε η δική του . Είναι μια πολύ φυσιολογική σκέψη που μπορείς να κάνεις για κάποιον πιστεύω .
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εγώ τωρα να ρωτήσω κάτι αλλο , το κανω σχέσεις μονο ως ετερόφυλος/η αλλα φάσεις και ως bi πως το βλέπετε;
Το εχω δει παρα πολυ να συμβαίνει γι αυτο ρωτάω.Θεωρειτε οτι ειναι καταπίεση;
Πως γίνεται εφοσον υπάρχει καυλα και με ατομα του ιδιου φιλου να απορρίπτεται η ιδεα της σχέσης;
Ειλικρινά ρωτάω , δεν εχω κάποια συγκεκριμένη άποψη .

Άλλο οι καύλες όμως άλλο η σχέση . Το ένα είναι της στιγμής και δεν σχετίζεται με κάποιο ιδιαίτερο bonding όπως το δεύτερο ανάμεσα στα δύο άτομα . Και συχνά δύο άτομα τα βρίσκουν μόνο σε αυτό το κομμάτι,ενώ όχι στο επικοινωνιακό . Επιπλέον δεν θεωρώ οτι σχετίζεται με το εαν είσαι bi,str& ή ομοφυλόφιλος .
 
Τελευταία επεξεργασία:

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
δηλαδή το "χθες πήγα με τον τάκη" εκδηλώνει ανθρώπινη συμπεριφορά;
;;;;;
;;

μήπως είσαι κι εσύ απ' αυτούς που φοβούνται πως με τις gay σκηνές στην τηλεόραση τα παιδάκια επηρεάζονται και γίνονται gay;

το κέρατο σίγουρα ανήκει σε άλλη κατηγορία. Το με ποιον/ποια πηδήχτηκα χθες όμως μια χαρά συγκρίνεται με το τι έφαγα χθες. ίσως γίνεται πιο προφανές αν το γυρίσεις σε ετεροφυλόφλο σενάριο.

Ανθρώπινη αλληλεπίδραση ήθελα να πω, αλλά δε μου ερχόταν η λέξη. :laugh:

Ε όχι, για εμένα δεν είναι το ίδιο ούτε σε ετερόφυλη επαφή. Το να μασήσω μια μπουκιά είναι το ίδιο με το να μοιραστώ το σώμα μου μ' έναν άνθρωπο; Σε καμία περίπτωση. Ακόμη και one night stand δε θα κάνεις με τον οποιονδήποτε, πρέπει να πληροί έστω κάποια στοιχειώδη κριτήρια, όπως να σου ξυπνάει κάποια ένστικτα, να σου προκαλεί κάποια συναισθήματα, αλλιώς κάνεις τη δουλειά σου και μ' ένα βοήθημα ή το χεράκι σου που είναι διαθέσιμα ανά πάσα στιγμή και ξέρουν και τι σου αρέσει ακριβώς.

Τώρα αυτό με τις gay σκηνές και τα παιδάκια, δεν κατάλαβα καν πού κολλάει και γιατί το είπες, οπότε λέω καλύτερα να το προσπεράσω.
 

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Μα γιατί να μην σκεφτείς τίποτα ;
Που είναι το κακό να σκεφτείς οτι πιθανότατα ο φίλος σου ο Γιώργος είναι ομοφυλόφιλος ;

Το να είμαστε ευγενικοί και διακριτικοί έχει σημασία και είναι επιλογή μας,και μάλιστα συνειδητή .
Απο εκεί και πέρα ,το να μπλοκάρουμε τις σκέψεις μας γιατί τις κρίνουμε μη ιδανικές, δεν νομίζω οτι είναι τόσο υγιεινό . Όπως είπες,δεν αλλάζει κάτι, ούτε η δική σου ζωή ούτε η δική του . Είναι μια πολύ φυσιολογική σκέψη που μπορείς να κάνεις για κάποιον πιστεύω .

δεν γίνεται να μπλοκάρεις τις σκέψεις σου. Αυτό που είναι σοφό ο καθένας να κάνει είναι να έχει ορίσει στη συνείδησή του τι είναι σωστό, τι λάθος όπως και να είναι σε θέση να διαχωρίσει το ένστικτο από το λογικά τεκμηριωμένο συμπέρασμα με σκοπό να επιλέγει να αγνοεί το πρώτο και να ακούει το δεύτερο σε περιπτώσεις όπου οι συνθήκες το απαιτούν. Αυτή η ικανότητα μας διαχωρίζει από τα ζώα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ανθρώπινη αλληλεπίδραση ήθελα να πω, αλλά δε μου ερχόταν η λέξη. :laugh:

Ε όχι, για εμένα δεν είναι το ίδιο ούτε σε ετερόφυλη επαφή. Το να μασήσω μια μπουκιά είναι το ίδιο με το να μοιραστώ το σώμα μου μ' έναν άνθρωπο; Σε καμία περίπτωση. Ακόμη και one night stand δε θα κάνεις με τον οποιονδήποτε, πρέπει να πληροί έστω κάποια στοιχειώδη κριτήρια, όπως να σου ξυπνάει κάποια ένστικτα, να σου προκαλεί κάποια συναισθήματα, αλλιώς κάνεις τη δουλειά σου και μ' ένα βοήθημα ή το χεράκι σου που είναι διαθέσιμα ανά πάσα στιγμή και ξέρουν και τι σου αρέσει ακριβώς.

ούτε το κόψιμο έχει καμιά σχέση με έναν επίδοξο ληστή στη μέση της νύχτας, αλλά και στις 2 περιπτώσεις ή τρέχεις ή you're in deep shit.. καμιά φορά συνειδητά δε συγκρίνουμε μήλα με μήλα

για να μη το μαδήσουμε τελείως το θέμα, άνθρωποι έχουν ανάγκες ή προτιμήσεις όπως θες πες το και τις ικανοποιούν. τυχαίνει, για διάφορους λόγους που κυρίως έχουν να κάνουν με κοινωνικές αντιλήψεις ή ενίοτε ατυχήματα *γκουχ γκουχ* κάποιες απολαύσεις να αντιμετωπίζονται διαφορετικά, ακόμη κι αν πρόκειται για κάτι που άνθρωποι κάνουν ...ανέκαθεν. Ό,τι αναφέρεις, περί κριτηρίων κλπ μπορεί να γενικευτεί εύκολα. Αυτό που αλλάζει σε κάθε περίπτωση είναι κατά πόσο το κάθε τι απ' όλα αυτά απέχει από την καθημερινότητα του καθενός σε βαθμό που να σκεφτεί fuck that means a) b) c). Αν πω randomly σε κάνα φασαίο πως χθες πήγα σε ένα παρτάκι και έκανα ένα δίφυλλο στο χαλαρό θα πει α, κουλ. Αν το πω σε κάνα μπάρμπα θα με πει πρεζάκι. ΕΚΕΙ έρχεται να παίξει το ρόλο της η ζύμωση των όποιων αντιλήψεων σε μαζικό επίπεδο και η προώθηση κάποιων ιδεών ή πιο απλά το να βγάλεις 300 ψωλές στο δρόμο να φιλιούνται μεταξύ τους μέχρι εισχωρίσει στην αντίληψη του κόσμου πως, ναι this is a thing όπως έγινε και με πολλά άλλα πράγματα στο παρελθόν, (edit) μεταξύ άλλων αφού το αναφέρεις, το γεγονός πως το να δεις 2 άτομα να φασώνονται casually σε ένα παρτυ δεν τους κάνει παντρεμένους, ούτε καν ζευγάρι, εφόσον πλέον κατανοούμε πως αυτό κάλλιστα μπορεί να γίνει αυθόρμητα και να μην σημαίνει απολύτως τίποτα, ε τώρα πήγαινέ το ένα βήμα παρακάτω για το ομοφυλικό interaction.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
δεν γίνεται να μπλοκάρεις τις σκέψεις σου. Αυτό που είναι σοφό ο καθένας να κάνει είναι να έχει ορίσει στη συνείδησή του τι είναι σωστό, τι λάθος όπως και να είναι σε θέση να διαχωρίσει το ένστικτο από το λογικά τεκμηριωμένο συμπέρασμα με σκοπό να επιλέγει να αγνοεί το πρώτο και να ακούει το δεύτερο σε περιπτώσεις όπου οι συνθήκες το απαιτούν. Αυτή η ικανότητα μας διαχωρίζει από τα ζώα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Τα ένστικτα μας δεν λένε ψέμματα. Το μυαλό από την άλλη συνεχώς. Είναι αρκετά δύσκολο να μην λες ψέμματα στον εαυτό σου και σχεδόν αδύνατο να πεις την αλήθεια.


Αν πω randomly σε κάνα φασαίο πως χθες πήγα σε ένα παρτάκι και έκανα ένα δίφυλλο στο χαλαρό θα πει α, κουλ. Αν το πω σε κάνα μπάρμπα θα με πει πρεζάκι. ΕΚΕΙ έρχεται να παίξει το ρόλο της η ζύμωση των όποιων αντιλήψεων σε μαζικό επίπεδο και η προώθηση κάποιων ιδεών ή πιο απλά το να βγάλεις 300 ψωλές στο δρόμο να φιλιούνται μεταξύ τους μέχρι εισχωρίσει στην αντίληψη του κόσμου πως, ναι this is a thing όπως έγινε και με πολλά άλλα πράγματα στο παρελθόν, (edit) μεταξύ άλλων αφού το αναφέρεις, το γεγονός πως το να δεις 2 άτομα να φασώνονται casually σε ένα παρτυ δεν τους κάνει παντρεμένους, ούτε καν ζευγάρι, εφόσον πλέον κατανοούμε πως αυτό κάλλιστα μπορεί να γίνει αυθόρμητα και να μην σημαίνει απολύτως τίποτα, ε τώρα πήγαινέ το ένα βήμα παρακάτω για το ομοφυλικό interaction.

Κι εδώ αποδεικνύειε περίτρανα το παραπάνω.
 

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Τα ένστικτα μας δεν λένε ψέμματα. Το μυαλό από την άλλη συνεχώς. Είναι αρκετά δύσκολο να μην λες ψέμματα στον εαυτό σου και σχεδόν αδύνατο να πεις την αλήθεια.

bold statement of the year
 

panagiotis econ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο panagiotis econ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 806 μηνύματα.
δηλαδή το "χθες πήγα με τον τάκη" εκδηλώνει ανθρώπινη συμπεριφορά;
;;;;;
;;

μήπως είσαι κι εσύ απ' αυτούς που φοβούνται πως με τις gay σκηνές στην τηλεόραση τα παιδάκια επηρεάζονται και γίνονται gay;

το κέρατο σίγουρα ανήκει σε άλλη κατηγορία. Το με ποιον/ποια πηδήχτηκα χθες όμως μια χαρά συγκρίνεται με το τι έφαγα χθες. ίσως γίνεται πιο προφανές αν το γυρίσεις σε ετεροφυλόφλο σενάριο.

Εγω παντως ειμαι απο αυτους, ποιο ειναι το point σου?
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Πίσω στις σπηλιές γρήγορα, όσο προλαβαίνετε...
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,053 μηνύματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,776 μηνύματα.

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Πίσω στον Μεσαίωνα, μη σου πω ακόμα πιο πίσω...
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,776 μηνύματα.
Πίσω στον Μεσαίωνα, μη σου πω ακόμα πιο πίσω...

Μεσαίωνας η λογική ; Κατά της ομοφυλοφιλίας δεν είμαστε αλλά δεν θα τα ισοπεδώσουμε και όλα . Άντρας είσαι και αυτό είσαι ασχέτως αν σε ελκύουν τα άτομα του ίδιου φύλου . Το ότι είσαι άντρας δεν αλλάζει .
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Βιολογικά όχι, το αν αισθάνομαι όμως γυναίκα, κομπρεσέρ, ελάφι, και πώς θέλω να αυτοπροσδιορίζομαι αλλάζει.
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πίσω στον Μεσαίωνα, μη σου πω ακόμα πιο πίσω...

O νόμος της απέναντι πλευράς στον Καναδά που κάνει υποχρεωτική την χρήση των ze, zer κτλ για τα 40+ genders πιστευεις είναι μεσαίωνας ή όχι;
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Δεν γνωρίζω το νομοθετικό πλαίσιο που αναφέρεις.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top