Τι σημαίνει για εσάς ποιοτική μουσική;

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
Αν σε "ξεσηκώνει" τραγούδι της Βανδή,..............................δεν έχω κάτι να πω!

Προφανώς δεν καταλαβαινόμαστε. :)Το "ξεσηκώνει" και πως είναι εντελώς υποκειμενικό και προσωπικό!

Εσένα δηλαδή δε σου έχει τύχει ποτέ να σου κολλήσει ένα άκυρο tune; Εγώ αυτό εννοώ "ξεσηκώνει". Να σου κάνει ένα κλικ η μελωδία.

Ο Vivaldi και με ξεσηκώνει, αλλά μου βγάζει πολλά παραπάνω πράγματα. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Ναι,αλλά η λέξη "ποιότητα" δεν έχει καμία υποκειμενική και προσωπική σημασία,εν αντιθέσει με τη λέξη "αρέσκεια",που αρνήθηκες.

Δεν αρνήθηκα!
Επιμένω όμως ότι η "ποιότητα" δεν είναι για όλους ίδια!

Εσένα δηλαδή δε σου έχει τύχει ποτέ να σου κολλήσει ένα άκυρο tune; Εγώ αυτό εννοώ "ξεσηκώνει". Να σου κάνει ένα κλικ η μελωδία.

Ο Vivaldi και με ξεσηκώνει, αλλά μου βγάζει πολλά παραπάνω πράγματα. ;)

Πως και δεν μου έχει τύχει να μου κολλήσει κάτι, μια και δύο; Αλλά δεν με ξεσηκώνει!
Aκούς Vivaldi;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
Πως και δεν μου έχει τύχει να μου κολλήσει κάτι, μια και δύο; Αλλά δεν με ξεσηκώνει!
Aκούς Vivaldi;

Θέμα ορισμού της λέξης είναι λοιπόν.;)

Που και που, ανάλογα τη διάθεση.
Γενικά πιο πολύ hard rock & heavy metal.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Θέμα ορισμού της λέξης είναι λοιπόν.;)

Που και που, ανάλογα τη διάθεση.
Γενικά πιο πολύ hard rock & heavy metal.:P

Τώρα ήλθαμε στα ίσια μας!:P:D

Η ποιότητα δεν έχει ορισμό νομίζω:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
Τώρα ήλθαμε στα ίσια μας!:P:D

Η ποιότητα δεν έχει ορισμό νομίζω:)

:P

Έλεγα για το "ξεσηκώνω".:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Για βάλε τίποτα να ακούσουμε:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Δεν αρνήθηκα!
Επιμένω όμως ότι η "ποιότητα" δεν είναι για όλους ίδια!

Άρα δεν υπάρχει ποιότητα.Όταν μιλάμε για ποιότητα σε κάτι,η ποιότητα είναι έννοια εξ'ορισμού αντικειμενική.Αν η μουσική δεν επιδέχεται αντικειμενικότητα (κάτι στο οποίο συμφωνώ),τότε δεν τίθεται ζήτημα ποιότητας,αλλά αρέσκειας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
ποιοτικη ειναι η sadahzinia...υπεροχος στιχος ,φοβερος ρυθμος.
Για οσους δεν ξερουν την γιολαντα....
απλα ακουστε.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kathy Writer

Νεοφερμένος

Η Kathy Writer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Ποιοτική μουσική σημαίνει να ακούω ένα τραγούδι και να με ταξιδεύει, τόσο σε άγνωστους όσο και σε γνωστούς τόπους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,799 μηνύματα.
Ποιοτική μουσική σημαίνει να ακούω ένα τραγούδι και να με ταξιδεύει, τόσο σε άγνωστους όσο και σε γνωστούς τόπους.

και σε γνωστές ή και άγνωστες αγκαλιές; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
:Pκαι σε αυτο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,799 μηνύματα.
:Pμάλιστα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

updown

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο updown αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
ποιοτικη μουσικη ειναι αυτη που φερνει την ηρεμια ,την γαληνη και τη χαλαρωση.Αυτο το πακετο το εχει η μουσικη οπως του μοτσαρτ ,του μπετοβεν κ.ο.κ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
ποιοτικη μουσικη ειναι αυτη που φερνει την ηρεμια ,την γαληνη και τη χαλαρωση.Αυτο το πακετο το εχει η μουσικη οπως του μοτσαρτ ,του μπετοβεν κ.ο.κ

Πως σχετίζεται η ποιότητα με την ηρεμία και τη χαλάρωση; Με την αρμονία ίσως, αλλά αρμονία έχουν και πολύ δυνατά κομμάτια (για την ακρίβεια σχεδόν όλα τα κομμάτια έχουν μια κάποια αρμονία).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

updown

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο updown αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
εννοω τη χαλαρη μουσικη και την ηρεμη, δηλαδη οχι ειδους hard rock κτλ.Το τελειο παραδειγμα ειναι η μουσικη του τιτανικου σε εκτελεση πιανου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

busted

Νεοφερμένος

Ο busted αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Ο,τι να 'ναι :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

updown

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο updown αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
αυτα ειναι χαχαχαχα κτλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
εννοω τη χαλαρη μουσικη και την ηρεμη, δηλαδη οχι ειδους hard rock κτλ.Το τελειο παραδειγμα ειναι η μουσικη του τιτανικου σε εκτελεση πιανου

Δε βλέπω με καμμία δύναμη το λόγο γιατί αυτό: είναι ποιοτικό, το τέλειο ποιοτικό όπως λες, και τα παρακάτω δεν είναι:






Και η κλασσική μουσική φυσικά δεν είναι μόνο χαλαρές μελωδίες:




Βέβαια αν το εύρος της μουσικής σου παιδείας τελειώνει στο "my heart will go on" τι να πούμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 13 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top