Τι όνειρο είδατε χθες;

νυχτολούλουδο

Δραστήριο μέλος

Ο νυχτολούλουδο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ίσθμια (Κόρινθος). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
γενικα δε νομιζω οτι για να ερμηνευσεις ενα ονειρο δε θελει και πολυ φαντασια... αρκει να κοιταξεις τη ζωη σου :P:P
απλη λογικη...
ακριβως ετσι...βεβαια η συνειδηση μας δημιουργει αυτα που νοιωθουμε στο ονειρο μας μεσα απο την φαντασια μας...αλλα παντα εχει να κανει με αυτα που βιωνουμε σκεφτομαστε πιστευουμε νοιωθουμε και καποιες φορες μαλιστα εντελως υποσυνειδητα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Είδα ότι ήμουν σε ένα μέρος με διάφορους γνωστούς μου όταν ξαφνικά ένας φίλος μου με έριξε κάτω και με φίλησε στο στόμα. Στη μέση του φιλιού τον έκοψα και του είπα "όχι". Μετά αυτός ήθελε και συνέχεια και εγώ προσπαθούσα να του εξεηγήσω οτι δεν πρόκειται να υπάρξει συνέχεια κι οτι κακώς έγινε ότι έγινε. Εκείνος όμως δεν καταλάβαινε. Κι εμένα με είχανε φάει οι τύψεις για το αγόρι μου. Όταν σκέφτηκα οτι έπρεπε να το πω στο αγόρι μου ένιωσα μια ιδιαίτερη λύτρωση. Προσπαθούσα όμως να του μιλήσω αλλά δεν καθότανε... Ήταν πολύ ζωντανό όνειρο.. τόσο που όταν ξύπνησα ένιωσα μεγάλη ανακούφιση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νυχτολούλουδο

Δραστήριο μέλος

Ο νυχτολούλουδο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ίσθμια (Κόρινθος). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
Είδα ότι ήμουν σε ένα μέρος με διάφορους γνωστούς μου όταν ξαφνικά ένας φίλος μου με έριξε κάτω και με φίλησε στο στόμα. Στη μέση του φιλιού τον έκοψα και του είπα "όχι". Μετά αυτός ήθελε και συνέχεια και εγώ προσπαθούσα να του εξεηγήσω οτι δεν πρόκειται να υπάρξει συνέχεια κι οτι κακώς έγινε ότι έγινε. Εκείνος όμως δεν καταλάβαινε. Κι εμένα με είχανε φάει οι τύψεις για το αγόρι μου. Όταν σκέφτηκα οτι έπρεπε να το πω στο αγόρι μου ένιωσα μια ιδιαίτερη λύτρωση. Προσπαθούσα όμως να του μιλήσω αλλά δεν καθότανε... Ήταν πολύ ζωντανό όνειρο.. τόσο που όταν ξύπνησα ένιωσα μεγάλη ανακούφιση...
εισαι πολυ ερωτευμενη οπως δηλωνεις,και φοβασαι οτι μπορει να τον χασεις,δεν ξερω ομως αν εχουν βαση αυτες σου οι ανησυχιες σου...ή αν ειναι απορροια παλαιων φοβιων...ή (χιλλια αλλα δυο)...:worry::confused::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loony

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,754 μηνύματα.
βασικα δεν το ειδα εχτες...τοδα πριν κατι μερες...

ηταν λεει νυχτα...σκοταδι πυκνο....με κυνηγουσανε κατι 6χρονα....πολυ τρομακτικα ...:'(:'(:cold:
εγω ετρεχα να σωθω με ενα ποδηλατακι...που μουτανε λιγο μικρο ....:redface:
γτ ηταν παιδικο.....:redface: και ετρεχα με το ποδηλατακι σε μια κατηφορα...με χωμα....
ξαφνου σε ενα στενακι...εμφανιστηκε ο Batman και με εσωσε...:worry:

λολ? (αληθεια λεω):redface::worry::worry::whistle:

Μήπως έφαγες αργά το βράδυ και σου έπεσε βαρυ;
:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IreneGr

Δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
μεσα σε αυτον τον κοσμο ο καθενας μας ειναι μοναδικος και ξεχωριστος φοραει το δικο του "μπλουζακι"ακομα και στην εξωτερικη εμφανιση ο καθενας μας αποκτα το δικο του στυλ το οποιο εκεινος επιλεγει με τα δικα του κριτηρια τα οποια τα "πλεκει''...θα μου πεις τωρα αυτο περιεχει και "ανταγωνισμο"και αν δεν αρεσει το δικο μου "μπλουζακι";;;;<<ωχ καλυτερα να βαλω ενα ετοιμο και να αποχωρησω>>....αλλα παντα εκεινα τα παιδικα ματια θα γυριζουν πισω στην ηλικια που μαθαιναμε να πλεκουμε τον εαυτο μας και θα μας θυμιζουν οτι εμεις απο (φοβο;τεμπελια)δεν προσφεραμε στον εαυτο μας το μοναδικο του ενδυμα...αυτο που θα τον κανει να νοιωθει ωραια...:hmm:

παιδια για να μην παρεξηγηθω ειναι προαιρετικες ολες οι εξηγησεις,απλα ειναι μεσα απο την δικη μου ματια...οποτε φυσικοτατα μπορει και να πεφτω εξω...:/:


Δεν το είχα φανταστεί έτσι , όχι ότι είχα σκεφτεί κάποια εξήγηση αλλά η δική σου βγάζει νόημα,έστω και αν με στεναχωρεί λίγο που μάλλον δίνεις την σωστή εξήγηση:/: Η αλήθεια είναι ότι τώρα τελευταία είμαι πολύ αναποφάσιστη σε ένα ζήτημα που με απασχολεί και δεν ξέρω τι θέλω οπότε μάλλον βγήκε στο όνειρα :worry:
Σε ευχαριστώ πολύ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.



Χωρίς πλάκα............α και μετά από αυτό βρισκόμουν σε ένα χειρουργείο έτοιμη να εγχειριστώ αλλά εγώ έκλαιγα επειδή μου έκαναν τομή δίχως αναισθησία και πονούσε. Ατά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Seniorita.Irene

Νεοφερμένος

Η Seniorita.Irene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Είδα ότι ήμουν σε ένα παραθαλάσσιο μέρος και σε μια ερημιά ήταν ένα κοτέτσι. Μια καφετιά κότα κόλλησε πάνω μου σαν σκυλάκι κι εγώ την πήρα αγκαλιά. Μετά το όνειρο συνεχίστηκε με μεγάλο άγχος καθώς διάφοροι προσπαθούσαν να μου πάρουν την κότα μου, λέγοντας ότι δε μου ανήκει.
- Να σχολιάσω ότι δεν με ενδιέφεραν ποτέ τα πουλερικά (στα 6 βεβαια είχα ένα παπάκι) ούτε μεγάλωσα στην εξοχή. Αλλά στο όνειρο είχε γίνει για μένα ζήτημα να μείνω με την κότα μου! :O
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νυχτολούλουδο

Δραστήριο μέλος

Ο νυχτολούλουδο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ίσθμια (Κόρινθος). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
Είδα ότι ήμουν σε ένα παραθαλάσσιο μέρος και σε μια ερημιά ήταν ένα κοτέτσι. Μια καφετιά κότα κόλλησε πάνω μου σαν σκυλάκι κι εγώ την πήρα αγκαλιά. Μετά το όνειρο συνεχίστηκε με μεγάλο άγχος καθώς διάφοροι προσπαθούσαν να μου πάρουν την κότα μου, λέγοντας ότι δε μου ανήκει.
- Να σχολιάσω ότι δεν με ενδιέφεραν ποτέ τα πουλερικά (στα 6 βεβαια είχα ένα παπάκι) ούτε μεγάλωσα στην εξοχή. Αλλά στο όνειρο είχε γίνει για μένα ζήτημα να μείνω με την κότα μου! :O
εισαι απο τους ανθρωπους που αν αναπτυξουν αισθηματα...βρε δε πα να λενε οι αλλοι οτι δεν ταιριαζεις,οτι δεν σου ανηκει...οτι αλλο θελουν..εσυ θα υπερασπιστεις αυτο,αυτον,αυτην που αγαπας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamStealer

Δραστήριο μέλος

Ο DreamStealer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 745 μηνύματα.
εγω ειδα οτι ειχα ενα σκουποξυλο και κυνήγαγα μια γνωστη μου....
τι μπορει να σημαινει αυτο? :hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νυχτολούλουδο

Δραστήριο μέλος

Ο νυχτολούλουδο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ίσθμια (Κόρινθος). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
εγω ειδα οτι ειχα ενα σκουποξυλο και κυνήγαγα μια γνωστη μου....
τι μπορει να σημαινει αυτο? :hmm::hmm:
μηπως ηθελες να ντυθεις μαγισσα τωρα στα καρναβαλια και σου εμεινε απωθημενο;;;:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Seniorita.Irene

Νεοφερμένος

Η Seniorita.Irene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
εισαι απο τους ανθρωπους που αν αναπτυξουν αισθηματα...βρε δε πα να λενε οι αλλοι οτι δεν ταιριαζεις,οτι δεν σου ανηκει...οτι αλλο θελουν..εσυ θα υπερασπιστεις αυτο,αυτον,αυτην που αγαπας...
Έχεις πολύ δίκιο! Και στην αρχή μου φαινόταν ακατανόητο το όνειρο. Και περνώ μια τέτοια κατάσταση!

:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamStealer

Δραστήριο μέλος

Ο DreamStealer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 745 μηνύματα.
μηπως ηθελες να ντυθεις μαγισσα τωρα στα καρναβαλια και σου εμεινε απωθημενο;;;:(

λες? δεν ξερω αμα δω την μορφη που ειχε το ονειρο θα δειξει.... :popcorn:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dikigo

Νεοφερμένος

Ο dikigo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
γαμο ειναι κακο? :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εμμα_τριντεντ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
γαμο ειναι κακο? :/

καλό δε το λες. :/:
ντάξει, καλύτερα να έβλεπες το Χάρο θα μου πεις? :confused:
τι να πω... ψάξτο πάντως γιατί φυσιολογικό δεν είναι. :worry:

on topic: τι ζώδιο είσαι?
(:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Ειδα λεει οτι ημουν σε μια ξαπλωστρα με τη μαμα μου σε μια μικρη παραλια με βοτσαλακια...η θαλασσα ηρεμη ο καιρος συνεφιασμενος με λιγες ακτινες ηλιου να τριπανε τα συννεφα..Εγω να λεω στη μαμα να προσευχιθουμε σε 2 θεες της θαλασσας για να τα παω καλα στο διαγωνισμα των κειμενων(οντως εγραφα κειμενα σημερα) .Μετα βρισκομαι στο σαλονι με ολη την οικογενεια να μου φερνει μια πολυ πολυ πολυ πολυ μικρη τουρτα γενεθλιων(οικονομικη κριση φαινεται :P )
Αυτα μετα ξυπνησα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ποντικας

Νεοφερμένος

Ο Ποντικας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Εγω ονειρευτηκα οτι η γυναικα μου γεννουσε, αλλα το παιδι ηταν τελικα μια σαλατα, και τον ονομασαμε Καισαρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Εγω ονειρευτηκα οτι η γυναικα μου γεννουσε, αλλα το παιδι ηταν τελικα μια σαλατα, και τον ονομασαμε Καισαρα

Και εγώ που νόμιζα ότι να βλέπεις ποντίκια να σου μιλάνε και ύστερα να επιτίθενται με τακτική blitzgrieg είναι ότι πιο σουρεαλιστικό υπάρχει. Έπεσα έξω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loony

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,754 μηνύματα.
Πριν από λίγο, είδα αυτό:
Είμαι σε μια πολυκατοικία, και ανεβαίνω τους ορόφους με τις σκάλες..
Σε κάθε όροφο μπαίνω στα περισσότερα διαμερίσματα και εκεί ζω κάποιες καταστάσεις.. Είτε με την οικογένεια μου, είτε με φίλους η ακόμα και με άγνωστους. Δεν θυμάμαι τι είδους καταστάσεις, μόνο μια θυμάμαι που το μόνο που έκανα ήταν να βλέπω τηλεόραση.
Κάποια στιγμή κουράστηκα από το ανέβασμα των σκαλιων και πήρα το ασανσέρ το οποίο δεν είχα προσέξει μέχρι εκείνη την στιγμή. Μόλις μπήκα στο ασανσέρ πάτησα το κουμπί του επόμενου ορόφου(δεν θυμάμαι ποιανού) και το ασανσέρ άρχισε να ανεβαίνει γρήγορα... Όταν σταμάτησε βγήκα στον διάδρομο, και δεν είχε πόρτες. Και τότε τρομοκρατηθηκα γιατι το ασανσέρ δεν ήταν στη θέση του.
Μετά ξυπνησα.P
Υποθέτω πως αν δεν ξυπνούσα θα εμφανιζόταν ο κύριος Χάρος, κρατώντας τσεκούρι η κάτι παρόμοιο... :p

Χμμ :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Είδα οτι πήγα στο σπίτι της κουμπάρας μου και συνειδητοποίησα οτι φορούσα κανονικά τα ρούχα μου αλλά είχα ξεχάσει να φορέσω μπλούζα. Επειδή είχε σκοτάδι, στην αρχή δεν το πρόσεξε, μετά με χτύπησε στον ώμο και μου λέει δε φορας μπλούζα της λέω το ξέχασα, αστειεύτηκε λίγο οτι το'χω χάσει τελείως και μου λέει δεν πειράζει θα σου δώσω μια ζακέτα σου που έχω εδώ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skylofili

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 289 μηνύματα.
Είδα οτι πήγα στο σπίτι της κουμπάρας μου και συνειδητοποίησα οτι φορούσα κανονικά τα ρούχα μου αλλά είχα ξεχάσει να φορέσω μπλούζα. Επειδή είχε σκοτάδι, στην αρχή δεν το πρόσεξε, μετά με χτύπησε στον ώμο και μου λέει δε φορας μπλούζα της λέω το ξέχασα, αστειεύτηκε λίγο οτι το'χω χάσει τελείως και μου λέει δεν πειράζει θα σου δώσω μια ζακέτα σου που έχω εδώ...

αυτό μου συμβαίνει πολύ συχνά (στα όνειρα εννοώ!!)
φεύγω από το σπίτι και ξεχνάω να βάλω είτε μπλούζα, είτε φούστα και το παίρνω χαμπάρι την τελευταία στιγμή..
αλλά ο κόσμος το παίρνει πάντα πολύ ψύχραιμα.στο τέλος προσπαθώ να καλυφτώ με τα χέρια μου..

τι σημαίνει αυτό-ξέρει κανείς? πιο πολύ για ανασφάλεια μου κάνει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top