Τι όνειρο είδατε χθες;

Psychologist

Διάσημο μέλος

Ο Psychologist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Οτι είχα πάει διακοπές στο Μπαλί με τη γυναίκα και την ώρα που κάναμε ηλιοθεραπεία άρχισε να χιονίζει και μέσα σε 10 λεπτά το είχε στρώσει.Το σχόλιο ενός ντόπιου ''dont worry ,give it 20 minutes to switch to sweltering heat!'':worry:

Εντάξει όταν βλέπω όνειρα όλο κάτι τέτοια επιτυχημένα βλέπω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Interesting fact about dreams:Ολα τα προσωπα που βλεπουμε στα ονειρα.Τα εχουμε δει καποια στιγμη στη ζωη μας.Ακομα και αυτοι που ειναι φαινομενικα αγνωστοι.Μπορει εμεις να μην τους θυμομαστε,το υποσυνειδητο μας ομως τους θυμαται.

Ειδα λεφτα!!!!Υπαρχουν!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Πυκνα συχνα βλεπω οτι ειμαι ξανα μαθητρια στο σχολειο και ειμαι αδιαβαστη...ή οτι γραφουμε διαγωνισμα και δεν εχω διαβασει ή παλιους μου συμμαθητες (πρεπει να φταιει που δεν εχω fb και προσπαθουν οι παλιοι μου συμμαθητες να επικοινωνησουν μαζι μου με καποιον τροπο.Λετε τα όνειρά μου να προσπαθουν να μου πουν να βγαλω fb?)...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Ότι βρισκόμουν σε μια αποστολή να σώσω ένα ψαράκι γυάλας από βέβαιο θάνατο!! Και όταν δεν τα κατάφερα με την πρώτη, επανέλαβα 4 φορές τη λέξη 'πρόσφατα' και ξαναγύρισα στο παρελθόν!!

:wacko: derp
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Ότι βρισκόμουν σε μια αποστολή να σώσω ένα ψαράκι γυάλας από βέβαιο θάνατο!! Και όταν δεν τα κατάφερα με την πρώτη, επανέλαβα 4 φορές τη λέξη 'πρόσφατα' και ξαναγύρισα στο παρελθόν!!

:wacko: derp

Μηπως ειδες το Nemo πριν κοιμηθεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Καμία σχέση όμως!! Ωστόσο, όλως παραδόξως, said fishy ήταν ένα clownfish >.<
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
Ειδα λεει πως ειμασταν κοινωνια κανονικη πισω απο τειχη ανεπτυγμενη και μεσα ειχε τα παντα -εγω πηγαινα στ μερος οπου ηταν τα μαθηματα, ενα μερος τυπου δν ξερω κι εγω Γειλ διακοσμηση(εβλεπα τ dead poets society ξημερωματα να με πιασουν οι ντροπες να διαβασω την επομενη γι αυτο)και πως σε μια συγκεντρωση ολης της κοινωνιας (-εντωμεταξυ οι γηραιοι να φορανε κατι μακριες παγανιστικες ρομπες αστα-)μια σαλεμενη επιστημονας με ολη την επιστημονικη περιβολη εκανε μια βρωμοδουλεια.Τι να σου λεω ,δημιουργηθηκε ενα ρηγμα στο τειχος απο οπου εσταζε νερο,και ολοι τρεχαν πανικοβλητοι .Ε, στο τελος κατεληξα στην αδεια, σχεδον, επιστημονικης φαντασιας πλατεια να παιρνω μαζι μου εναν τυπο που καθοταν σα χανος- δεν-το-πιστευω-τι-συμβαινει.Θα τον βοηθουσα και καλα να επιβιωσει εξω που ηταν σα το 'Δρομο'
.....Αν μη τι αλλο ονειρο ηταν κι αυτο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
Eγώ σήμερα είδα οτι βγήκαν τα αποτελέσματα απο το πτυχίο και ότι το πήρα.. :stunned:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blackgirl

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Take care of the one you love αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 897 μηνύματα.
είδα ότι ήμουν στο σπίτι της γιαγιάς μου και ήθελα να φτιάξω μια βάρκα (;;;;;) και έψαχνα να βρω κατάρτι και ξήλωσα την κεραία της τηλεόρασης του γείτονα, ο οποίος άρχισε να με κυνηγάει και έκει που κόντευε να με πιάσει, ξύπνησα.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggi92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Angeliiiiiique ^^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 174 μηνύματα.
όχι ακριβώς χθες.αλλά.είδα ότι ήρθα σπίτι σου.γνώρισα την μαμά σου(γλυκύτατη) κ μετά τον μπαμπά σου κ έναν παπά(δεν φορούσε ράσα) και τους μπέρδεψα μετά και φίλησα το χέρι του μπαμπά σου,ο οποίος έλιωσε στο γέλιο κ ήθελα να ανοίξει η γη να με καταπιεί.κ μετά μπήκα με την μαμά σου στην κουζίνα για να φτιάξω ένα σάντουιτς για τον μπαμπά σου?αλλά από το άγχος μου τα κανα χάλια.και έφτιαξα τρεις φορές το σάντουιτς.κ πάλι έγινε χάλια κ με τα μισά υλικά αλλά παρ 'όλα αυτά του το πήγα γιατί ήδη είχα αργήσει πολύ για ένα απλό σάντουιτς και δν είχα χρόνο για τέταρτη απόπειρα χαχαχαχα ε εκεί που το έδινα ξύπνησα^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
ειδα οτι εκοβα τα ποδια μου με γυαλι και εβγαιναν βδελλεσ απο μεσα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
ειδα οτι εκοβα τα ποδια μου με γυαλι και εβγαιναν βδελλεσ απο μεσα




Εάν δείτε στο όνειρό σας βδέλλες, προσέχετε πάρα πολύ, διότι οι άνθρωποι που αγαπάτε δεν σας φέρονται σωστά και σας εκμεταλλεύονται. Να φυλαχτείτε από πρόσωπα που θεωρείτε δικά σας αλλά στην ουσία θέλουν να σας κάνουν κακό, και υποσκάπτουν υποχθόνια σε βάρος σας.
Στον εργασιακό τομέα, οι βδέλλες που ονειρευτήκατε, είτε πάνω σας είτε αλλού συμβολίζουν ζημιές και άσχημες συνέπειες από ανταγωνιστές αλλά και από συνεργάτες. Δείχνετε την απαιτούμενη προσοχή γιατί οι προθέσεις τους είναι άσχημες για εσάς.
Η υγεία σας κινδυνεύει από σοβαρή αρρώστια, αν δείτε πως έχετε πάνω σας βδέλλες γι αυτό προσέχετε πολύ.
:/:
Τώρα βέβαια, το ότι έβγαιναν απο μέσα σου, ίσως να ναι καλό, δηλαδή φεύγουν τα άσχημα?! Τι να πω, δεν ξέρω παρά όσα ακούω, το νυχτολούλουδο θα σε διαφωτίσει πιστεύω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariagezz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 239 μηνύματα.
την φιλολογο μου.... :# :$.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
:/:
Τώρα βέβαια, το ότι έβγαιναν απο μέσα σου, ίσως να ναι καλό, δηλαδή φεύγουν τα άσχημα?! Τι να πω, δεν ξέρω παρά όσα ακούω, το νυχτολούλουδο θα σε διαφωτίσει πιστεύω
ευχαριστω πολυ για τισ πληροφοριες αν και δεν πιστευω σε τετοιες ερμηνειες ονειρων...
μαλλον νιωθω οτι καποιος / κατι μου πινει το αιμα :D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loony

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,754 μηνύματα.
Πως με αρραβώνιαζαν, με το ζόρι, με έναν Άραβα...
και μάλιστα ήταν το παρτ 2(ο αρραβωνας)...
είχα δεί το παρτ 1(την γνωριμία πεθερικών:P ) πριν λίγες μερες....
:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Υδραυλικός και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
βασικα δεν το ειδα εχτες...τοδα πριν κατι μερες...

ηταν λεει νυχτα...σκοταδι πυκνο....με κυνηγουσανε κατι 6χρονα....πολυ τρομακτικα ...:'(:'(:cold:
εγω ετρεχα να σωθω με ενα ποδηλατακι...που μουτανε λιγο μικρο ....:redface:
γτ ηταν παιδικο.....:redface: και ετρεχα με το ποδηλατακι σε μια κατηφορα...με χωμα....
ξαφνου σε ενα στενακι...εμφανιστηκε ο Batman και με εσωσε...:worry:

λολ? (αληθεια λεω):redface::worry::worry::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IreneGr

Δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
Ήμουν σε ένα σπίτι και θα έπρεπε να κάνω πασαρέλα με κάτι μοντέλα,και άντρες και γυναίκες. Μας είχαν δώσει κάτι κλωστές σε διάφορα χρώματα και θα έπρεπε να πλέξουμε μόνοι μας αυτό που θα βάλουμε. Εγώ όμως δεν ήξερα να πλέκω, τότε είδα μια κοπέλα που σίγουρα θα αποχωρούσε από τον "διαγωνισμό" επειδή δεν έφτιαξε μόνη της μπλούζα αλλά πήρε μια έτοιμη. Έβαλα και γω μια που βρήκα μπροστά μου και πήγα στο παράθυρο να περιμένω την σειρά μου. Κοίταξα έξω από το παράθυρο και σε απόσταση το πολύ 2 μέτρων ήταν τα παράθυρα μιας πολυκατοικίας. σε κάθε παράθυρο υπήρχε και ένα παιδάκι. Καθόμουν και χάζευα τα ματάκια τους :redface: όλα είχαν στραφεί και με κοιτούσαν λίγο περίεργα και τρόμαξα:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νυχτολούλουδο

Δραστήριο μέλος

Ο νυχτολούλουδο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ίσθμια (Κόρινθος). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
ευχαριστω πολυ για τισ πληροφοριες αν και δεν πιστευω σε τετοιες ερμηνειες ονειρων...
μαλλον νιωθω οτι καποιος / κατι μου πινει το αιμα :D:D


αν εχεις καποιον πλαι σου που νοιωθεις οτι ωρες ωρες σου "ρουφαει το αιμα ρε παιδι μου αυτος ο ανθρωπος"....δικαιως και ορθως και το ειδες,αλλα και το εξηγησες...:hmm::confused::D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
αν εχεις καποιον πλαι σου που νοιωθεις οτι ωρες ωρες σου "ρουφαει το αιμα ρε παιδι μου αυτος ο ανθρωπος"....δικαιως και ορθως και το ειδες,αλλα και το εξηγησες...:hmm::confused::D

γενικα δε νομιζω οτι για να ερμηνευσεις ενα ονειρο δε θελει και πολυ φαντασια... αρκει να κοιταξεις τη ζωη σου :P:P
απλη λογικη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νυχτολούλουδο

Δραστήριο μέλος

Ο νυχτολούλουδο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ίσθμια (Κόρινθος). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
Ήμουν σε ένα σπίτι και θα έπρεπε να κάνω πασαρέλα με κάτι μοντέλα,και άντρες και γυναίκες. Μας είχαν δώσει κάτι κλωστές σε διάφορα χρώματα και θα έπρεπε να πλέξουμε μόνοι μας αυτό που θα βάλουμε. Εγώ όμως δεν ήξερα να πλέκω, τότε είδα μια κοπέλα που σίγουρα θα αποχωρούσε από τον "διαγωνισμό" επειδή δεν έφτιαξε μόνη της μπλούζα αλλά πήρε μια έτοιμη. Έβαλα και γω μια που βρήκα μπροστά μου και πήγα στο παράθυρο να περιμένω την σειρά μου. Κοίταξα έξω από το παράθυρο και σε απόσταση το πολύ 2 μέτρων ήταν τα παράθυρα μιας πολυκατοικίας. σε κάθε παράθυρο υπήρχε και ένα παιδάκι. Καθόμουν και χάζευα τα ματάκια τους :redface: όλα είχαν στραφεί και με κοιτούσαν λίγο περίεργα και τρόμαξα:worry:
μεσα σε αυτον τον κοσμο ο καθενας μας ειναι μοναδικος και ξεχωριστος φοραει το δικο του "μπλουζακι"ακομα και στην εξωτερικη εμφανιση ο καθενας μας αποκτα το δικο του στυλ το οποιο εκεινος επιλεγει με τα δικα του κριτηρια τα οποια τα "πλεκει''...θα μου πεις τωρα αυτο περιεχει και "ανταγωνισμο"και αν δεν αρεσει το δικο μου "μπλουζακι";;;;<<ωχ καλυτερα να βαλω ενα ετοιμο και να αποχωρησω>>....αλλα παντα εκεινα τα παιδικα ματια θα γυριζουν πισω στην ηλικια που μαθαιναμε να πλεκουμε τον εαυτο μας και θα μας θυμιζουν οτι εμεις απο (φοβο;τεμπελια)δεν προσφεραμε στον εαυτο μας το μοναδικο του ενδυμα...αυτο που θα τον κανει να νοιωθει ωραια...:hmm:

παιδια για να μην παρεξηγηθω ειναι προαιρετικες ολες οι εξηγησεις,απλα ειναι μεσα απο την δικη μου ματια...οποτε φυσικοτατα μπορει και να πεφτω εξω...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top