Τι όνειρο είδατε χθες;

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μετεωρολόγος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
είδα ότι ήμουν μπροστά από ένα μπαράκι και κανόνιζε ένα παιδί [που πριν λίγες μέρες απλά μου είχε τραβήξει λίγο την προσοχή,τίποτε σπουδαίο] χωρίς τη θέλησή μου να με βιάσει,αλλά εγώ επέμενα όχι και όχι.. φυσικά έγινε το δικό μου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
ειδα οτι οδηγουσα ενα μηχανακι αλλα δεν ηξερα να το οδηγω
ημουν σε ενα χωραφι με χωματα και το μηχανακι δεν ηταν δικο μου αλλα ενος φιλου
παραδοξο της ιστοριας ειναι οτι ξερω να οδηγω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Είδα στον ύπνο μου ότι αγοράζα ή είχαμε στο σπίτι ένα από αυτά τα ψυγεία με τα παγωτά, κι ότι λέει έπαιρνα και έτρωγα τα παγωτά που τρώγαμε μικροί.
Δηλαδή τη πατούσα τη ροζ, τη μπανάνα, τον κάσπερ κτλ, δλδ παγωτά που θυμάμαι από 6 χρονών.

λολ.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Ένα χαρτονόμισμα των 500 EUR. Και τις προάλλες είχα δει ένα χαρτονόμισμα των 1000 CHF. Νιαμ νιαμ! :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Ότι πήρα (τα) 3 στα μαθηματικά κατεύθυνσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαριώ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μαριώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Στο τελευταιο ενδιαφερον ημουν στο σπιτι της γιαγιας στο χωριο με παρα πολλους αλλους ανθρωπους αγνωστους. Ηταν σαν εποχη Β' παγκοσμιος αλλα δεν υποφεραμε απο πεινα η κρυο. Υπηρχε πανικος να προετοιμαστουμε για κατι που επικειτω να γινει (ετοιμαζαμε ρουχα φαγητο). Υπηρχαν σκυλια μεγαλα και αγρια να μας φυλανε. Μπορουσα να περπατησω αδιαφορα αναμεσα τους αλλα οταν πηγαινα να τα χαιδεψω, ολα μαζι επεφταν να με δαγκωσουν και κλεινομουνα πισω απο την τζαμαρια που με προστατευε. Σε καποια φαση απομονωθηκα σε ενα δωματιο και οταν βγηκα ολοι οι αντρες ειχανε φυγει (μαλλον στον πολεμο). Μετα ξαναεγινε το συμβαν με τα σκυλια και παλι προστατευτηκα απο την τζαμαρια ( η οποια δεν υπαρχει). Δεν ειχαμε ακομα υποταχθει στους ξενους στρατιωτες και υπηρχε αισιοδοξια αρκετη ωστε να προσπαθουμε να αντιπαλεψουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loony

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,754 μηνύματα.
Χτες είδα πως κοιτιόμουν σε έναν καθρέφτη, αλλά δεν ήμουν το πρόσωπο στον καθρέφτη, το δικό μου δηλαδή, το πρόσωπο στον καθρεφτη έκανε ένα σωρό γκριμάτσες, τις οποίες δεν έκανα εγώ αλλα το πρόσωπο στον καθρέφτη, δηλαδή το δικό μου. Αν καταλαβατε... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Είδα την Megan Fox,μαζί με την Natalie Portman.
Τί σημαίνει;;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Είδα την Megan Fox,μαζί με την Natalie Portman.
Τί σημαίνει;;:P

Ότι πρέπει να κάνεις σεξ. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Είδα ότι χόρευα μπαλέτο σε μια παράσταση με κάτι μικρά κοριτσάκια.
Αλήθεια, ο ονειροκρίτης πως ερμηνεύει το μπαλέτο; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loony

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,754 μηνύματα.
Είδα ότι θα πήγαινα σε ένα πάρτι γενεθλίων όπου θα ήταν και ένας φίλος μου και είχαμε κανονίσει να συναντηθούμε σε ένα μέρος για να πάμε μαζί και όταν συναντηθήκαμε μου λέει: "στο πάρτι μην είσαι συνέχεια μες τα πόδια μου". Και εγώ στο πάρτι δεν ήμουν μες τα πόδια του καθόλου, και μετά όταν γυρνούσαμε ήταν θυμωμένος επειδή στο πάρτι τον "έγραφα".
:|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Last night I dreamt of San Pedro.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tabarly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 131 μηνύματα.
ήμουν στη θάλασσα και είχα ένα άλογο! αλλά δεν ήξερα να ιππεύω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Το να βλεπει κανεις συνεχως ονειρα, τι σημαινει; Σπανιως δε θα δω ονειρα, βεβαια δεν τα θυμαμαι συνηθως. Μερικα ειναι που μου μενουν. Το περιεργο ειναι πως εδω και πολλα χρονια, μια στα 2-3 χρονια βλεπω το ιδιο. Αλλα να το ερμηνευσω δεν εχω μπορεσει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
Είδα οτι κάηκαν όλα τα παπούτσια μου..Συνεπώς είδα εφιάλτη.. :cry_x: :P
Mindcircus είχα διαβάσει οτι όποιος βλέπει συχνά όνειρα έχει ψηλό IQ! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Εγώ είδα σημερα πώς κάποιος μεγάλος σε ηλικία μου μιλουσε και προσπαθούσε να με ναρκώσει για να χάσω τη φωνή μου, στην αρχή ήμουν ψύχραιμη κι ευγενική και προσπαθούσα να τον αποφύγω. Μετά έσκυψε, με φίλησε στο στόμα :O και μου έδωσε με την ανάσα του έναν αέρα που μου κοψε τη φωνή. Δεν μπορούσα να φωνάξω. Επειτα τον σκότωσα και κάλεσα την αστυνομία. Παράλληλα μου βγήκε η φωνή κι αρχιζα να φωνάζω πως αυτός θέλει να κάνει κακό! Μετά ηρέμησα και τσέκαρα τον τύπο. Ροχάλιζε και δεν είχε πεθάνει. Τι ήταν αυτό τώρα. :P Περιττό να πω πως όταν μου κοψε τη φωνή, ενιωσα να πνίγομαι στον ύπνο μου. Κι ολο αυτό το είδα μόλις δέκα λεπτά που με είχε πάρει ο ύπνος, γιατί μόλις ξύπνησα κοίταξα το ρολόι. Τρατζικ. Βασικά ανακουφίστηκα που δεν είχε ψοφίσει. :P


Επισης, έχω ονειρευτεί αρκετές φορές να βρίσκομαι σε μεγάλο δρόμο και να βλέπω θάλασσα, απέραντο

Γενικώς βλέπω πολλά όνειρα αλλοτε ακυρα αλλοτε πολύ έντονα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
Βασικά ανακουφίστηκα που δεν είχε ψοφίσει. :P
Είσαι τυχερή!! Eμένα τι μου λες να κάνω που έχω δει να σκοτώνω άνθρωπο και να προσπαθώ να συνειδητοποιήσω επι 5 λεπτά αφου έχω ξυπνησει οτι ήταν απλά ένα όνειρο..Εγω συνήθως βλέπω πολύ άκυρα όνειρα.. πολύ όμως!! :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
-ειδα οτι μαλωσα με τη μητερα μου και τον παππου μ πολυ θυμωμενα κι ελεγα πως δεν ημουν τρελλη (ηθελαν να με κλεισουν- πανε καπου ειδικα; ) αλλα μετα αφοτου εφυγα απο κοντα τους ηξερα απο τον εξαγριωμενο τροπο με τον οποιο φερθηκα πραγματι φαινομουν τρελλη.ειμαι;
-και μετα ειδα οτι ψηφιζα για βουλευτικες εκλ σε εκλογικο κεντρο που ηταν σχολειο μονο που το κλιμα ηταν επισης σχολικο. στα θρανια , εβλεπα παλιους μαθητες,σπαζοκεφαλιαζα και ημουν μπερδενη τι να ψηφισω. τελικα τραβηξα ενα τικ καπου σε ενα κομμα -οταν περασε μια συμμαθητρια να τα μαζεψει κουνησε αποδοκιμαστηκα το κεφαλι .'Θεε μου', σκεφτηκα μετα, τι εκανα; και το ηθελα πισω. πωπω ξυπνημα και αυτο!!!!!!!!!
dafuq????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Ότι ο Dustin Hoffman, ο Al Pacino, ο Robert de Niro και η Meryl Streep είχαν πεθάνει :'(

NOOOO MY BABIES :cry_x:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
Το αποψινό μου όνειρο αποτελούνταν απο 2 διαφορετικά όνειρα..
Το 1ο είναι οτι έψαχνα μανιωδώς ένα βιβλίο και αφού δεν το έβρισκα πήγα να ρωτήσω την μαμά μου...Την ρωτάω και μου είπε οτι το είχε πετάξει στα σκουπίδια.. :stunned: Τι να κάνω και εγώ πάω και ψάχνω μέσα στα σκουπίδια.. :sick: Τελικά το βρήκα το καθάρισα και το έβαλα στην βιβλιοθήκη μου!
Το 2ο ήταν λέει ένας κακός άνθρωπος που ήθελε να σκοτώσει την αδερφή μου.. :( Η αστυνομία μας είχε βάλει παντού σωματοφύλακες αλλα σκοτώθηκαν όλοι απο τους μπράβους του κακού..Πριν πεθάνει ο αρχηγός αστυνομικός μας είχε δώσει ένα όπλο σε στυλ καραμπίνας έτσι ώστε να μπορέσουμε να προστατευτούμε...Βράδυ και η οικογένεια μου μέσα στο σπίτι..Ο δολοφόνος ήταν απ'έξω.. :popcorn: Το κατάλαβε το θύμα η αδερφή μου και έψαχνε το όπλο για να το πάρει και να πάει να το σκοτώσει..Ήταν αναστατωμένη και δεν έβλεπε οτι το όπλο ήταν ακριβώς μπροστά της..Πηγαίνω το αρπάζω και κάθομαι πίσω απο το παράθυρο της κουζίνας.. Έβλεπα το αιμοβόρο αυτό τέρας που ήταν μέσα στο αυτοκίνητο του και καθόταν και σκεφτόταν με λεπτομέρειες πως θα γίνει ο φόνος..
Χτυπάει το τηλέφωνο..Αυτός είναι λέω..ΜΗΝ ΤΟ ΣΗΚΩΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ..Πλησίαζε προς την πόρτα..Η καρδιά μου να χτυπάει σαν τρελή...Ε και εκεί ξυπνησα.. :|
Πάντως η καρδιά μου χτυπούσε δυνατά όταν ξύπνησα..Ε δεν είναι και λίγο να πας να σκοτώσεις άνθρωπο.. συν του ότι είχα το άγχος μήπως ήταν κανας γνωστός και μας έκανε πλάκα και εγώ τον σκότωνα.. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top