Τι όνειρο είδατε χθες;

MetalChest

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 480 μηνύματα.
Είδα οτι ήμουν σε ένα περίπτερο και ήμουν σε σύγχυση διότι το Q είχε βγάλει στον ίδιο μήνα 3 τεύχη με αφιέρωμα Arctic Monkeys, Take That και Kasabian ξεχωριστά. Και είχα μόνο 10ευρώ:cry_x::wall:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

etasas

Νεοφερμένος

Ο etasas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Παιδιά ακούστε εδώ όνειρο το είδα μόλις εχθές και είναι και επίκαιρο! Με παίρνει τηλέφωνο φίλος (οικονομικός μετανάστης προ 15ετίας) και μου λέει πάμε για καφέ θέλω να σου πω (σε αυτή τη στιγμή από το σπίτι σε χρόνο dt είμαι στην καφετέρια... από ότι θυμάμαι τουλάχιστον) εκεί που πίνουμε καφέ μου λέει η μόνη περιοσία που είχα στην Ελλάδα ήταν το ταξί και στο σπίτι που μένω δίνω ενοίκιο οπότε μετά τον ΝΟΜΟ-ΦΟΝΟ του Ραγούση δεν μου μένει τίποτα θα τα παρατήσω όλα θα πάρω τη γυναίκα και θα πάω στην πατρίδα... το ταξί πάρτο εσύ να κάνεις κανένα μεροκάματο!!! Κατενθουσιασμένος εγώ για το λαχείο που μου έκατσε με τη φυγή του φίλου μετανάστη παίρνω την οικογένεια και πάμε σε σπίτι φιλικό που μας είχανε καλέσει. Εκεί ενώ τους ανακοινώνω τα ευχάριστα περνάμε κάμποση ώρα κουβεντιάζοντας. Εν τω μεταξύ το κουδούνι κάθε τρεις και λίγο χτύπαγε και ερχόντουσαν διάφοροι ξεκάρφωτοι ως προς εμένα αλλά κατα πως φένεται οικείοι για τους οικοδεσπότες. Καθώς διάφοροι γεμίζανε το χώρο έφτασε η στιγμή που οι φίλοι μας προσπάθησαν να μας καταστήσουν σαφές ότι περρισεύαμε για το δείπνο και έτσι πήρα τη γενναιόδωρη (από ότι έδειξε η συμπεριφορά τους) απόφαση να τους αδειάσω τη γωνιά και να αποχωρήσω με τους δικούς μου. Το όνειρο τελειώνει τη στιγμή που η 4μελής οικογένεια επιβιβάζεται στο καινούριο αυτοκίνητο-επιχείρηση και παίρνει το δρόμο της επιστροφής...! Τώρα έχω δύο ερωτήματα πρώτον πως τη βλέπετε τη δουλειά; Στέκω; Τον βγάζω τον χειμώνα; Και δεύτερον ισχύουν αυτά που λένε επιστημονικά στοιχεία ότι δηλαδή τα όνειρα κρατάνε 7-15'' και αν ναι, πως εξηγείται στην περίπτωσή μου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

εμμα_τριντεντ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Χθες το βραδυ, βασικα προχθες λεγεται(?), μπα οχι χθες :P ειδα ενα ονειρο! :D
Σπανια βλεπω οποτε χαιρομαι που ειδα, ετσι ειπα να το γραψω κιολας και μαλιστα οπως το ηθελα... περιπου... αλλα ηταν καλο, μαλιστα πολυ καλο γιατι σπανια(ολα σπανια τα κανω) ξυπναω με χαμογελο μεχρι τα αυτια, οποτε ηταν αρκετα καλο.

*Και δε βλεπω συνηθως αυτο το ατομο στα ονειρα μου οσο και αν το σκεφτομαι και οσο και αν "προσπαθω" αλλα τελευταια το σκεφτομαι πιο εντονα καθως αυριο εχει γενεθλια οποτε μαλλον γι αυτο (?)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Εγώ είδα χθες ένα φυσιολογικό όνειρο, αλλά έγινε κάτι περίεργο στο τέλος... Δηλαδή είδα που μιλούσα μ'ένα φίλο μου και όταν σταμάτησε να μου μιλάει του είπα:"Άκου ένα ωραία τραγούδι που θα παίξει τώρα" και άρχισε να χτυπάει το κινητό μου!! ... O.o
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Είδα ένα φίλο μου με τον οποίο έχω χαθεί τελειώς ότι χτίζαμε κάστρα με playmobil:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αλίκη Βακ.

Νεοφερμένος

Η Αλίκη Βακ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Εγω είδα οτι ήμουν λέει μαζί με το αγόρι που είμαι ερωτευμένη σε ένα δωμάτιο χωρίς παράθυρα και μας κοίταζαν κάτι μεγάλα αλλά όμορφα και ταυτόχρονα τρομακτικά μάτια και είχα κρυφτεί στην αγκαλιά του μέχρι που έφυγαν και βρήκαμε τρόπο να βγούμε απο το δωμάτιο!!!:inlove::inlove::inlove::inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Εγω είδα οτι ήμουν λέει μαζί με το αγόρι που είμαι ερωτευμένη σε ένα δωμάτιο χωρίς παράθυρα και μας κοίταζαν κάτι μεγάλα αλλά όμορφα και ταυτόχρονα τρομακτικά μάτια και είχα κρυφτεί στην αγκαλιά του μέχρι που έφυγαν και βρήκαμε τρόπο να βγούμε απο το δωμάτιο!!!:inlove::inlove::inlove::inlove:

Τρίο. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αλίκη Βακ.

Νεοφερμένος

Η Αλίκη Βακ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 106 μηνύματα.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Ότι χειρότερο να βλέπεις στον ύπνο σου άτομα που δεν μπορείς να μιλήσεις. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cuius Cuius

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Εγώ χθες είδα ένα μάλλον δυσάρεστο όνειρο... Τρύπωσα λέει στο σπίτι του φίλου μου, έβαλα ένα κριτσίνι στο στόμα μου και τότε ανακαλύπτω ότι με βλέπει η μάνα του!!! Εκείνη δεν έδειξε ιδιαίτερα χαρούμενη που με είδε, πόσο μάλλον που έκανα ψίχουλα (κατά τα άλλα είναι πολύ συμπαθητική). Ζήτησα συγγνώμη, τη ρώτησα πού είναι ο φίλος μου και πήγα να τον βρω. Εκείνος καθόταν στο μπαλκόνι και ξεφύλλιζε ένα τεράστιο βιβλίο με μια φίλη μου από το σχολείο (θα σπουδάσουν στην ίδια πόλη με τη συγκεκριμένη). Εγώ αγκάλιασα τη φίλη μου πρώτα και μετά αυτόν, και κάπως βρεθήκαμε στο σχολείο μαζί με τους παλιούς συμμαθητές του και όλοι ήταν πολύ χαρούμενοι... Του είπα για το συμβάν στο σπίτι του, μου είπε ότι δεν πειράζει και ότι η μητέρα του δεν πειράχτηκε... Αργότερα όμως που επέστρεψα στο σπίτι του, η μητέρα του και η αδελφή του σχεδόν αδιαφόρησαν για μένα!
Γιατί τόση αγωνία σε μία ήρεμη φάση της ζωής μου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Eίδα ένα πολύ παράξενο και καθόλου ρεαλιστικό όνειρο χθες. Ήμουνα λέει σε ένα ΑΤΜ και έβγαζα χρήματα με το τσουβάλι. Το μηχάνημα τα 'χε παίξει τελείως και πέταγε συνέχεια λεφτά τα οποία εγώ έπαιρνα και έβαζα στο αυτοκίνητο. Ήταν δικά μου λεφτά και τα έπαιρνα γιατί θα εγκατέλειπα τη χώρα. Ήταν πολύ αγχωτικό όνειρο πάντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RunawayDreamer

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 511 μηνύματα.
Είδα ότι κοιτούσα τον εαυτό μου στον καθρέφτη του μπάνιου και εκείνη την στιγμή ένιωσα να κουνιέται το δόντι μου. Μετά άρχισαν να μου πέφτουν μερικά σιγά-σγά και να τα φτύνω στον νεροχύτη και να έχω γεμίσει αίματα. Δεν ήξερα τι να κάνω, και είχα πανικοβληθεί...
Μετά το όνειρο άλλαξε, και ήμουν σε ένα διαμέρισμα όπου άνοιξα κάτι σαν μεγάλη κούτα, τέλος πάντων, και υπήρχε μέσα ένα πτώμα...Στο τέλος βρέθηκα
στην αυλή ενός σχολείου και ενώ συζητούσα με έναν φαλακρό τύπο είχαν "ανάψει τα αίματα" και άρχισε να με χτυπάει..Μετά με βρήκε η φίλη μου και ήμουν με μες στους μώλωπες...

Αν βγάλετε άκρη, σφυρίξτε μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
Είδα ότι κοιτούσα τον εαυτό μου στον καθρέφτη του μπάνιου

εγώ ήμουνα :redface:


άνοιξα κάτι σαν μεγάλη κούτα και υπήρχε μέσα ένα πτώμα

εγώ ήμουνα :worry:


συζητούσα με έναν καραφλοχαίτουλα

εγώ ήμουνα :redface:


ανάψανε τα αίματα

:redface: εγώ ήμουνα. :redface:


με βρήκε η φίλη μου

εγώ ήμουνα. :hmm:


σφυρίξτε μου

:whistle:

εγώ ήμουνα.


ον τοπικ: εγώ χθες βράδυ είδα ότι ήρθε το σήμερα και δεν ήταν βράδυ πια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,894 μηνύματα.
Είδα ότι κοιτούσα τον εαυτό μου στον καθρέφτη του μπάνιου και εκείνη την στιγμή ένιωσα να κουνιέται το δόντι μου. Μετά άρχισαν να μου πέφτουν μερικά σιγά-σγά και να τα φτύνω στον νεροχύτη και να έχω γεμίσει αίματα. Δεν ήξερα τι να κάνω, και είχα πανικοβληθεί...
Μετά το όνειρο άλλαξε, και ήμουν σε ένα διαμέρισμα όπου άνοιξα κάτι σαν μεγάλη κούτα, τέλος πάντων, και υπήρχε μέσα ένα πτώμα...Στο τέλος βρέθηκα
στην αυλή ενός σχολείου και ενώ συζητούσα με έναν φαλακρό τύπο είχαν "ανάψει τα αίματα" και άρχισε να με χτυπάει..Μετά με βρήκε η φίλη μου και ήμουν με μες στους μώλωπες...

Αν βγάλετε άκρη, σφυρίξτε μου!

Βίκυ, πρέπει να γίνεις σεναριογράφος σε adventure games! :clapup: :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IreneGr

Δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
Δεν πολυθυμάμαι ακριβώς αλλά τώρα που είδα αυτό το τόπικ κάτι μου έρχεται...
Λέει ότι υπήρχαν κάτι κακοί άνθρωποι που ήταν του διαβόλου ή κάτι τέτοιο και ήθελαν να μας σκοτώσουν και να μας πάρουν τις ψυχές. Δεν μπορούσες να τους αναγνωρίσεις όμως γιατί ήταν κανονικοί άνθρωποι.Γνώρισα αρκετό κόσμο και πολύ κακό αλλά το συνηδειτοποίησα αυτό όταν τους είδα να με ακολουθούν.Φοβόμουν να κυκλοφορήσω. Ακόμη και στο σπίτι μου έμπαιναν. Μιλάω στον πατέρα μου και του λέω ότι δεν μπορώ άλλο και φοβάμαι πολύ τότε βγάζει την ζώνη που είναι για τον πόνο στην μέση και μου είπε ότι όταν την φορέσω δεν θα τους βλέπω πια. Με τοπου την βάζω σαν να καθαρίζει το τοπίο και ένιωθα προστασία.
Συνέβησαν και αρκετά άλλα, μόνο που δεν τα θυμάμαι :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
δεν θυμαμαι τι ειδα:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RunawayDreamer

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 511 μηνύματα.


εγώ ήμουνα :redface:
εγώ ήμουνα :worry:
εγώ ήμουνα :redface:
:redface: εγώ ήμουνα. :redface:
εγώ ήμουνα. :hmm:
:whistle:
εγώ ήμουνα.

Τι εγωκεντρισμός είναι αυτός; :P


Βίκυ, πρέπει να γίνεις σεναριογράφος σε adventure games! :clapup: :hehe:

Λες ε; κάπως έτσι είναι τα adventure games;
Μωρέ μπράβο, δημιουργώ βλέποντας όνειρα...καλόοοο!

ον τόπικ: αν κάποιος μπορεί να μου το εξηγήσει, να ξέρω τι μου γίνεται!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Ένα μεγάλο παγωτό.... Το οποίο δεν μπορούσα να φάω.... Γιατί με πονούσε ο λαιμός μου :P (ούτε στο όνειρο δεν μπορούσα να φάω... :()
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Είδα ότι μάζευα λουλούδια... καθόλου του χαρακτήρα μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

talismans

Νεοφερμένος

Ο talismans αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 98 μηνύματα.
Εφιάλτης μιλάμε

Είχαν έρθει 2 γερμανοί και μέτρησαν το σπίτι μου γιατί θα τοέπαιρναν και θα με πέταγαν στο δρόμο

Ουφ όνειρο ήταν :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top